Author Topic: Карнавал / Carnivale (2003–2005)  (Read 3865 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Карнавал / Carnivale (2003–2005)
« on: октомври 29, 2006, 09:54:51 pm »

Суперсериал на НВО. 2 сезона. Уникална атмосфера, професионална кинематография, реалистични декори и сцени, безупречна актьорска игра, пленителна фабула.

Драматичен сериал, САЩ, 2003 създаден от Даниъл Кнауф
Сериалът разказва преживелиците на западнала циркова трупа в Америка през 1934 г. В онези години някои циркови трупи са залагали не толкова на клоунадата и акробатиката, колкото на показването на разни странни типове като неимоверно силни мъже, лилипути, ясновидци, лечители или други недотам забавни от днешна гледна точка преживявания. Главен герой е Бен Хоукинс (Ник Стал) – избягал каторжник с тайнствено минало и още по-мистериозна лечителска дарба, който се оказал в трупата почти случайно.

http://www.imdb.com/title/tt0319969/
« Last Edit: август 18, 2015, 10:38:54 am by velaskes »
Съм никой, отивам никъде, искам нищо.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

grizzly

• Guest
Re: Карнавал(Carnivale)(сериал)
« Reply #1 on: октомври 30, 2006, 08:30:10 am »
Сералчето определено е по-различно от другите и си струва. Гледах и двата сезона отдавна. Неприятната част е , че няма да има трети сезон, а вторият не завършва историята подобаващо, така че който реши да го гледа, да има предвид тази подробност, аз останах леко разочарован, като разбрах ...

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #2 on: октомври 30, 2006, 09:13:10 am »
навсякъде из нета има петиции в подкрепа на възвръщането на сериала, така че продуцентите сигурно обмислят варианта, ще видим какво ще стане

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #3 on: октомври 30, 2006, 11:05:07 pm »
Тази вечер изгледах последния епизод, още един път казвам - страхотен филм, струва си!
В сайта на НВО пише, че няма какво да се добави повече и затова няма да има трети сезон. И са прави хората. Защо? Тъй като дори и да се поднови сериалчето, главния въпрос, който засяга, конфликта, вечната борба между доброто и злото няма решение и не води до нищо, такъв завършек е най-логичния и най-естествения. Разбрахме тайните на героите, мистерията е разбулена, оттам и историята е разказана. Приятно гледане :) 

grizzly

• Guest
« Reply #4 on: октомври 31, 2006, 07:44:56 am »
Не искам да се заяждам, но мисля че можеше и по-завършен да направят последният епизод. Сигурно е субективна преценка от моя страна, или просто много ми се ще да има трети сезон  >:D Иначе пак казвам , че си струва. Историята е оригинална и подобен, като идея сериал или филм не съм гледал :)

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #5 on: октомври 31, 2006, 09:29:34 am »
Такъв завършек е точно в холивудски вариант, с опция за продължение, така че нищо не се знае, и аз ще се радвам да го гледам по-нататък :)