Author Topic: Впечатлен съм от отношенията тук.  (Read 5298 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pakodelucia

• Guest
Впечатлен съм от отношенията тук.
« on: декември 08, 2005, 11:03:05 am »
Изпитвам силна нужда да споделям и говоря за вижданията си и преживяванията си. Много форуми съм посетил и от всичките рано или късно все се разочаровах. Не мога да разбера толкова ли са ми скандални мислите, че всички ме вземат за "пенсионер, луд, невротизиран, заблуден и т.н.". От няколко дена с интерес слеяд събитията в този форум и меко казано съм впечатлен. Не е посещаван от много хора, но тези които са вътре се отличават с голяма мекота и разбиране. Даже още не мога да повярвам, всеки момент очаквах някой да се издъни и покрай него всички да се оставят на течението но това така и не се случи. Всеки форум е различен, в едните е "групов секс" други се мислят за велики и омаяни от величието си не могат да забележат нищо около тях, в трети желанието да не са секта ги е направило такава секта, че просто "няма място за други".
Преди да започна да пиша по форумите си представях, че ще срешна хора които имат сходни интереси и виждания и ще мога да общувам с тях и да си помагаме в пътя. Вместо това намерих едни добри наставници и защитници на морала от които се опитвам да се изкубна(в къщи). Радвам се, че все пак някъде из дебрите на вселената се намира место където, където общуването може да се проведе естествено. Приятно ми е да чета и наблюдавам събитията тук а още по приятно ми е като виждам разбиране.
Тъй като не искам да наранявам никого а мнго ми се ще да си пиша с вас, ще ви споделя няколко неща които ме тикат в живота.

Наскоро една приятелка ме попита: "Има ли нещо друго освен Бог и осъзнаването да те интересува и занимава" и аз се замислих...Не съм предполагал, че така изглеждам сред приятелите си, колкото повече се вглъбявах за да намеря отговора толкова по силно чувствах, че няма друго нещо. И да, искам само едно да знаете за мен преди да се втурна в "приключенията на живота" може да съм критичен, може да не се съгласявам, може да говоря емоционално или превъзбудено, може да изглежда гачели обиждам някой - но това е само илюзия, никога нямам такова намерение, даже наскоро си мислех относно енергиите и магията и видях дълбоко в себе си че аз просто НЕ МОГА да правя нищо друго освен, око видя някое черно петно по душата на моя събрат да му помогна да го изчисти.
И така приятели, радвам се, че сте тук и сега и можем да си помогнем. Пътя е труден но заедно ли сме, всичко можем да преодолеем.

"Поздрав най-сърдечен, драги ми смехурко" :)

Offline wind

• Напреднал
Re:Впечатлен съм от отношенията тук.
« Reply #1 on: декември 08, 2005, 11:10:13 am »
Хей!
Спокойно, и аз понякога си мисля, че май обиждам хората, без да искам. Ама като гледам още никой не ми се е разсърдил :)
А щом ти харесва тук, значи тук ти е мястото ;)
« Last Edit: декември 08, 2005, 11:41:18 am by wind »
fly like a wind .......

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #2 on: декември 08, 2005, 11:15:56 am »
Здрасти Пако, добре си дошъл тук щом чувстваш че атмосферата ти е приятна.
Свободата на словото е едно свещено право на човека, и ние живеем с тази радост
Every moment is a miracle right now

nova

• Guest
« Reply #3 on: декември 08, 2005, 11:34:46 am »

"Поздрав най-сърдечен, драги ми смехурко" :)

"Твой приятел вечен весел Патиланчо"

ха добре си ни заварил!

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #4 on: декември 08, 2005, 11:39:42 am »
Добре дошъл Пако!
Тук изглежда си виждаме малкото бели петна но като си ги лъснем се получава едно приятно форумче. Така май стоят и нещата със науки, религии и секти.

всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

pakodelucia

• Guest
« Reply #5 on: декември 08, 2005, 11:42:55 am »
Много благодаря за сърдечното посрещане. Усещам, че сме от една порода :) :) :)

bee

• Guest
« Reply #6 on: декември 08, 2005, 11:50:40 am »
Пако, Пако, ако знаеш колко ме зарадва само!!! :D
Добре дошъл и от мен! :D

pakodelucia

• Guest
« Reply #7 on: декември 08, 2005, 12:10:30 pm »
Пако, Пако, ако знаеш колко ме зарадва само!!! :D
Добре дошъл и от мен! :D

Радост е нашето истинско Аз :) Твоята радост е и моя радост. Та нали сме едно ;)

bee

• Guest
« Reply #8 on: декември 08, 2005, 03:22:06 pm »
аз просто НЕ МОГА да правя нищо друго освен, око видя някое черно петно по душата на моя събрат да му помогна да го изчисти.
Въпроса с тъмните петна много ме занимава и мен, но идея си нямам дали може да се направи нещо от някой отстрани. По-скоро съм склонна да мисля, че не можем да направим нищо директно. Можем само да си вървим напред, да си повишаваме нашето осъзнаване, от там да си повишаваме вибрациите и от там, остава да се надяваме, че като спомагаме за повишаване на вибрациите на малка част от човечеството може да успяваме да повишим леко вибрациите на човечеството като цяло (ако си го представим като единен организъм, един вид).

pakodelucia

• Guest
« Reply #9 on: декември 08, 2005, 05:20:04 pm »
аз просто НЕ МОГА да правя нищо друго освен, око видя някое черно петно по душата на моя събрат да му помогна да го изчисти.
Въпроса с тъмните петна много ме занимава и мен, но идея си нямам дали може да се направи нещо от някой отстрани. По-скоро съм склонна да мисля, че не можем да направим нищо директно. Можем само да си вървим напред, да си повишаваме нашето осъзнаване, от там да си повишаваме вибрациите и от там, остава да се надяваме, че като спомагаме за повишаване на вибрациите на малка част от човечеството може да успяваме да повишим леко вибрациите на човечеството като цяло (ако си го представим като единен организъм, един вид).

Тъй като това е моето призвание ще ти отговоря.
Можеш да помогнеш, и то много. Има само едно единствено нещо, което трябва да имаш в себе си, толкова силна вярва, че силната положителна енергия да чисти петното. Всъщност ще разбереш дали можеш или не в момента в който успееш да видиш петното, ако не го виждаш не можеш ако го виждаш можеш, но също така трябва да знаеш защо е там. То е там поради верига от причини които не трябва ти да пипаш. Пипнеш ли правиш човека зависим, за това аз съм посветил живота си на това, да осъзная всичко тези вериги и причини, всичките процеси които предизвикват нещата и така да сътворя "инструмент" с който всеки сам да може да си помогне. Помагаш на човека като му покажеш че може да се справи и че това което той усеща е истина. Изненадващото е, че повечето хора смятат че трябва да пренебрегват своите чувства и усещания и те са измишльотини, но когато покажеш на една душичка че я обичаш точно така каквато е и не само това покажеш и че всичко което се е случило с нея е за добро и за да и помогне да е това прекрасно същество и тя няма проблеми а само недоизяснени неща ще видиш как изведнъж в тези невинии очички ще светне едно пламъче на радост. Но след малко ще се разочароваш като видиш силата на мрака който бързо бързо обвзема душата и тя пак зацикла я същото състояние. Но спомена за това хубаво нещо тя не може да изтрие и ще не ще един ден всичко ще обърне. Малко прилича като да засадиш една семка и да я оставиш в земята тя там е скрита, но силна вяра се иска. Да вярваш че тази семка един ден ще порасне и дървото ще даде своя плод :) За момент отчаеш ли се и оставиш ли се да си кажеш "направих всичко но явно съм сбъркал" и магията се проваля. Никой резултат не става изведнъж всичко в природата става постепенно но непрекъснато се развива. Няма застой. Така е и с нашата душичка посадиш ли оная семка на вяра в нея на сила и радост, на истина и свобода и тя един ден ще се прояви. Но всеки случай е различен един му трябва семка, друг ще трябва да го оставиш да излее цялата енергия върху теб и ако твоя огън гори силно той ще пречисти всичко и тов което върнеш на страдната душа ще е само любов. Всички случаи са различни, въпреки че се опитвам да дам някакво правило няма, а и то в самите случаи ще видиш че се развиваш и така процеса оживява. Но има нещо, което е истинско и вечно постоянно това, че ти знаеш, можеш и вярваш, че това което правиш е Истинско. За момент мине ли съмнението и болка настава. Кокото по високо се качиш толкова повече боли като паднеш ;)Но това не бива да те отказва, ни най-малко но след като събереш сили да се качиш още по нависоко и да си готов да се жертваш.
Незнам защо, всъщност трудно ми е да го формулирам, но жертваш ли се за човека до теб и той е изцелен...Така го усещам.

bee

• Guest
« Reply #10 on: декември 09, 2005, 08:12:06 am »
Много, много красиво написано!!! Благодаря ти, Пако, от цялото си сърце! :D
Как съжалявам, че не го прочетох това преди месец. А и за съжаление до сега май винаги съм подхождала с огъня. Оправдавам се понякога, че това е същността ми, но така изгарям понякога хората, че .... като че ли само рани оставям, а нищо не изчиствам. :'( Ето, че и съмнения ме гонят още .... Боже, колко много имам още да уча!

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #11 on: декември 09, 2005, 10:54:30 am »
Съгласна съм с Пако, наша отговорност е да посеем семката на вярата в колкото можем повече души, защото всеки човек заслужава да получи поне бегла представя за реалността.
И отттам нататък вяра в силата, която ще направи така че семката да покълне.

По този случай, аз вярвам че МОЖЕМ да променим света ако силно, силно вярваме и искаме.

Вчера се навършиха 25 год от смъртта на Джон Ленън:
Imagine all the people living life in peace.
...
You may say I'm dreamer but I'm not the only one
I hope someday You will join us and the world wiil be as ONE.

Ние не сме сами в стремежа си да направим нещо красиво. :D

pakodelucia

• Guest
« Reply #12 on: декември 09, 2005, 08:21:31 pm »
Боже, колко много имам още да уча!
Най-голямото противоречие, което не мога да разбера е защо Уолш твърди, че ние не сме на земята да се учим, а Дънов казва точно обратното че сме деца които се учат на Божествените закони????

Но сигурно все някога ще да си отговоря на въпроса. По силно в себе си усещам чувството, че аз се уча тук на земята. Все пак Уолш е фин филтър но Дънов е много по фин. Всико което съм чел в Дънов Уолш го е казал доста по леко но същесвременно някак си има нещо в думите което си личи че не са съвършенни, имам предвид кодировката на съобщенията. Ако видиш Библията всичко е кодирано мнго добре, усеща се само от думите да четеш и веднага се чувстваш смирен. Същото го има и в Дънов, като започнеш да четеш и изведнъж усещаш как словото просто гали душата. При Уолш нещата са някак друго яче, малко по така да кажа популярно, не го критикувам или съдя просто изразявам моите наблюдения иначе книгите му са ми дали много светлина и разбиране. Но кода с който са писани е човешки, докато при Дънов и Библията не е. Там се усеща, че идва директно от онази сила над нас. Филтъра там е доста фина, всъщност толкова фин че почти не може да се хване. Аз съм Ученик в великото Училище на Живота. Уча се на това как да разбирам безкрайноста, и всеки път отивам на по-високо и по-високо ниво. Чесно казано за мен има само една формула, само една реалност и само една истина - Безкрайността.

vselena

• Guest
« Reply #13 on: декември 09, 2005, 09:06:58 pm »
Пако чела съм и Дънов и Библията и Уолш/ и много други неща :)/. Интересно ми е какво е мнението ти по няколко въпроса. Първият е за противоречието изобщо и конкретно в това което казваш: Не смяташ ли, че в почти всичко, което е написано и се казва по повод живота, смисъла и всичко останало:)  на Земята ( в езотериката, различните религии пък дори и в науката ) неща, които на пръв поглед си противоречат - всъщност казват едно и също, но с различен език, стил и на различно ниво на мислене ?  / за да достигнат до хората, които са с различно мислене, вяра и мироглед /  След дълги търсения, четене, размишления, наблюдения и други методи :) най - различни, стигнах до разбирането и усещането че всичко води в една посока.
Другото, което ми е интересно е какво точно си чел от Дънов? / много малко неща наистина идват от него :), повечето са интерпретации на негови ученици/ А конкретно за противоречието между Дънов и Уолш - най-малкото те живеят в различно време и мислене. Хрумва ми в момента / извинявам се, че набърках толкова теми / какво мислите за изразните средства, езика, лингвистиката и влиянието им върху хората в различните епохи?

:) Приветствам те с добре дошъл :) и всички участници във форума - много е приятно, близко и истинско тук. Благодаря ви, че ви има.

pakodelucia

• Guest
« Reply #14 on: декември 09, 2005, 09:27:33 pm »
На всичко което ме питаш ми идва само едно да ти кажа - Живот кво да го правиш ;)

Сериозно, противоречието е вечният двигател, без него няма движение но тук е интересното, умираш за едно нещо разждаш се за друго. Това е в нас, това ни води някакъв мистичен стремеж. Да се успокоя и да влеза в релсите, вярвам мога но знам къде водят тези релси - до тунела. А навън из тази бездна да се ширя и търся истината ми изглежда по предизвикателно, никой вече няма да ме накара да влеза в тунела. Това за което говориш оредполагам е посоката. И дявола има посока към развитие. Винаги нагоре. Да. Но има и нещо друго нещ по съществено в тези неща, защото само така теоритично всичко може да се изясни прекалено добре, та в някой момент да стане скучно. За тва живота се е погрижил да ни сложи нещо в нас което да ни тика все на някъде, и достигнем ли целта си там от това място виждаме още по велика, ит.н. Мисля си аз че не е достойно да се спреш и задоволиш с малкото след като можеш да имаш всичко. Защо да измисляме култ към достойнството вместо да следваме това което ни води и да разберем за къде ни води и какво е то.
По повод за Дънов имах един разговор с един приятел, и той ми каза нещо много живо: " Дори и да е така, нали духа е този който е позволил той ги е водил, няма страшно не се притеснявай всичко е от духа" Ндавяма се вряваш в разума над нас и че нищо не става случайно и че не е някаква велика постъпка да разкриеш някой заговор. Но по достойно и велико е да обичаш заговорника и да му вярваш, защото и един ден той в сърцето си ще разбере какво е направил и ще промени всичко. Всички семе едно и да не вярваме, вече разбрах, е все едно да отхвърляме нещо от нас. Най великото нещо, което можем да направим е да жертваме своето достойнство(его) за да повярваме, че онзи там дето видимо ни тъпче, лъже и краде е добър човек, който Бог е създал заедно с нас. Той е нашият блуден брат който ние ще подкрепим и усети ли той нашата любов непременно щше се покае, защото няма жива твар създадена от Бог която да не познае любовта му.
Не знам дали ти отговорих достатъчно ясно :)

Offline wind

• Напреднал
« Reply #15 on: декември 13, 2005, 11:19:10 am »
Интересно ми е да те питам...

ВСЕ ОЩЕ ли си впечатлен? ;D
fly like a wind .......

bee

• Guest
« Reply #16 on: декември 13, 2005, 11:33:11 am »
Хубав въпрос, Wind. :)

Пако, и аз съм любопитна. Можеш ли да направиш сега наново анализ на хората тук и на себе си във връзка с тях ... и изобщо. ;)

Offline wind

• Напреднал
« Reply #17 on: декември 13, 2005, 11:37:11 am »
Не знам за Пако, ама на мен винаги отстрани ми изглеждат по-хубави нещата.... докато не се забъркам в тях.  (нямам предвид форума, а по принцип)  ;D
fly like a wind .......

nova

• Guest
« Reply #18 on: декември 13, 2005, 11:38:41 am »
Да бе Пако, вярно! Я кажи пак Пако

Като виждам какво развитие претърпя/ваш/

на всяко гърне мерудия съм, шъ мъ извиниш

bee

• Guest
« Reply #19 on: декември 13, 2005, 11:41:38 am »
Offtopic: пак сме трите мерудии  ;D ;D ;D

Offline wind

• Напреднал
« Reply #20 on: декември 13, 2005, 11:47:56 am »
Е то без подправки не може  ;D

Нали трябва да им е вкусно на четящите  ;)
fly like a wind .......

pakodelucia

• Guest
« Reply #21 on: декември 13, 2005, 04:47:15 pm »
Интересно ми е да те питам...ВСЕ ОЩЕ ли си впечатлен? ;D

Очевидно вие трите "подправяте форума"...И за това ще бъда честен с вас.

Моята емоционална личност винаги изразява това, което усеща. Когато съм много впечатлен, просто го казвам, независимо че после мога да си променя мнението. Когато обичам някой казвам го, незавсимо, че не знам какво ще стане после. Предпочитам да съм искрен от колкото мъртъв константен индивид. Така, че да вие сте добри душички, които разбира се не винаги дават най-доброрто от себе си. От време на време се закачате, поради проблемите си, скуката от постоянната работа, нервите. Изкарвате си някой път емоциите не на място, но това е ценно за вас, независимо реакциите. Човека живее сега и в момента и ако аз, сега и в момента чувствам любов към вас, ще я изрязя, незавсимо дали после няма някой да ме нарани и обиди и аз да си кажа "Ох колко се излъгах, как ме нараниха" ...
Та хубаво е тук, приятно си прекарах, но аз обичам да върша работа.  Някак си чувствам, че си свърших работата тук, пък ще видим :)
От всички места на който съм писал тук най-малко са се държали неадекватно, грубо, злобно, нападащо. А всеки който ме напада, държи се с мен лошо, съди ме за нещо, изкарваме нещо, което той ме вижда е само знак по който разбирам, нивото на еволюция. Много добре е описал нещата Уолш. Знам, незавсимо дали съм в ситуация аз лошия или не, че ВЕС не би реагирал отрицателно. Тка разбирам, какво се случва около мен и с какви хора си имам работа.
Тва ми е за мерило. В някой ситуации аз се държа също лошо, не отричам това, но оценявам това когато някой ми покаже пътя там. Осъди ли ме за лошото ми държание - този човек е като вълк за мен.

Приятно мислене. :)

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #22 on: декември 13, 2005, 04:56:59 pm »
Аз не съм от поправките, явно съм по-трудна за смилане, но такава съм си и засега се харесвам.
Минала съм, преди време ,през фазата на вечния дразнител, мислех че чрез провокация карат хората да се замислят....но това поведение винаги крие риск, някой да отвърне на провокацията и по -друг начин.
Сега търся баланс във всичко, е не успявам винаги да укротя темперамента си, особено сред близки хора, но като че се старая да съм по-уравновесена. И ако мога да реагирам по-съзнателно. Така се чувтствам и по-завършена. 8)

Всичко зависи от избора. Каквото повикало-такова се обадило. Хората те разбират ако им поднасяш информацията за себе си в не токова крайни форми, поне така си мисля аз. Златната среда.  ;)

nova

• Guest
« Reply #23 on: декември 13, 2005, 05:11:20 pm »
Добре, Пако!
Без изненади и този път. А защо така укроти топката? Или е само мое впечатление?