Author Topic: Беинса Дуно  (Read 301 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
    • http://www.kaldata.com/forums/index.php?automodule=blog&blogid=265&
Re:Беинса Дуно
« Reply #30 on: ноември 25, 2017, 10:33:20 am »
Милиони същества са идвали

От памтивека са дохождали при Мене същества, които са били радостни и весели и са оставили своето благословение на човечеството.
Милиони същества са идвали пред Тайната на Моя Трон, за да придобият мистичната радост, чрез която да озаряват световете.
Из „В храма на Учителя“ Том 1
Бог ми напомня за себе си. Постоянно.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #31 on: ноември 25, 2017, 02:02:51 pm »
Аз присъствах в древните времена

Някой  казва: „Господ ми говори всеки ден.“ Възможно е, обаче Аз зная, че Господ говореше всеки ден само на Адама, когато беше в Рая. Тъй щото всички ония, които казват, че Бог всеки ден им говори, те трябва да са в Рая. Според Мен те сами си говорят.
Аз зная, че Господ говореше всеки ден само на Адама, когато беше в Рая, защото Аз присъствах в древните времена преди грехопадението и наблюдавах как Бог говори с Адама и намирам, че днешният човек не може вече да разговаря с Бога. Аз присъствах отпреди всички времена и епохи и когато те отминат, и когато дори Вечността отмине, Аз пак ще съм тук. Защото Вечността е една малка частица, излъчена от Абсолютния Незнаен.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #32 on: ноември 25, 2017, 02:18:09 pm »
Щом се слеете с Мен

…Щом изгрее Слънцето, изгасете Моята свещ, нямате нужда от нея.
Щом се слеете с Мен, забравете вече за свещта, забравете вече светлината, защото в сливането е истинското освобождение. Вие вече сте Бог, а Слънцата получават светлината си от Бога. Вие сте вече светлината на Слънцето, защото вече сте Синове на Бога. Искрата вече се е върнала. Тя вече не говори, защото свети. Това, което свети, не говори.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #33 on: ноември 25, 2017, 02:34:17 pm »
Ученикът е равен на своя Учител

Малкият орех, плодът, е равен на големия орех, дървото. Тъй гласи окултната математика. Частта е равна на Цялото. Ще кажете „Това е абсурд.“ Не, Аз ще ви докажа, че това е така. Малкият орех, който е паднал от дървото, той е част от него. Ако го посадите в добра почва и му дадете същите условия, същия брой години, той ще стане голям като дървото. Следователно той съдържа в себе си възможността да стане също толкова голям. И сега ако приложите туй Учение в себе си, ще можете да пораснете.
Частта е равна на Цялото. Ученикът е равен на своя Учител. Учението е равно на Истината. Кога? Когато се слеят.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #34 on: ноември 25, 2017, 02:49:45 pm »
Най-древната Сила

С Любовта може да се постигне всичко. Това е нова идея – основа на окултната наука.
Когато казвам, че с Любовта може да се постигне всичко, Аз приемам Любовта като най-древната Сила, произлязла от Светилището на Тайното Същество – Най-Скрития от Скритите. И Истината е най-близкото име до Него. Тя е Неговото Абсолютно Око. Чрез съзерцаване на тази тема учениците ще се приближават все повече към Мен.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #35 on: ноември 25, 2017, 03:05:18 pm »
Аз съм бил всякога

Както едно време Господ създаде Адам и Ева в Райската градина, тъй и сега образува Райската градина и ще тури там Новия човек.
Аз съм свидетел на Тайния Път на Божиите Дела. Аз наблюдавам Пътя на Бога от Древността до далечното бъдеще. АЗ СЪМ БИЛ ВСЯКОГА.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #36 on: ноември 26, 2017, 05:04:34 am »
В мен има нещо дълбоко

Ония неща, които проверявам всеки ден, на тях почива цялото Битие.
Аз живея по законите на Битието, но произлизам от Небитието. Но в Мен има нещо дълбоко, което е извън двете реалности – привидната и вътрешната. Който иска, нека да следва Пътя към Мен.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #37 on: ноември 26, 2017, 05:20:40 am »
Десетте реторти

Аз имам в своята стая десет реторти…
Десетте реторти са десет Посвещения. Осмата, деветата и десетата степен са специални Посвещения извън Възкресението. Те се осъществяват в една субстанция от съвсем друг род. Всички, които имат предните посвещения, ако влязат в тази субстанция, няма да оцелеят, защото тези Посвещения – Високите – са свързани с Абсолютно Празното Пространство. Съществата до седмата степен придобиват най-много крайния предел на Любовта. Любовта ги прави Божества и те познават тайните на живота. Съществата от последните три степни са извън тайните на живота. Те са извън живота и смъртта. Те са извън времето и вечността. Те са във Върховната Мистерия, която няма Име.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #38 on: ноември 26, 2017, 05:36:29 am »
Великото Безмълвие на Безпределното

Ето, и Аз започвам с даденото. – Кое е даденото в човека? – Неговият ум.- Има ли второ дадено? – Сърцето. – Трето дадено? – Волята. Сега ще работя с три дадени величини – ум, сърце и воля.
Още от древността Аз започнах с даденото. Първо даденото Ме обогати, после Ме изведе при Неизвестното и най-накрая Неизвестното Ме изведе пред Нозете на Свещената Мистерия. Оттам нататък започна Великото Безмълвие на Безпределното. Който е постигнал това Безмълвие, само той Ме познава.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #39 on: ноември 26, 2017, 06:13:49 am »
Познавам Великия Замисъл

Аз разглеждам живота, както Бог го е създал.
Аз познавам Тайната на създаването на света и познавам Великия Замисъл на Бога. И затова мога да кажа: Сърце не е чуло и Душа не е видяла Пътя на Великия Замисъл. Защото Сърцето е слухът на човека, а Душата е Окото на виждането. Душата само се е докоснал да Величието на Божия замисъл и затова тя вечно го търси. Тя още не го познава, но малкото, което е видяла, е образувало в нея Вечния стремеж.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #40 on: ноември 27, 2017, 06:50:50 am »
Аз опитвам Истината

…Това изисква Учението, което проповядвам. Като пробиете стената на замъка, в който сте затворени, кажете на затворниците, които са с вас: „Братя, вие излезте първи и аз след вас.“ Питам: Вие имате ли това качество? – Ами Ти имаш ли го? – Имам го. Опитайте Ме и ще се уверите. Вие ще Ме опитате , но и Аз ще ви опитам. Аз не си служа с празни думи и със залъгалки. Говоря чистата Истина.
Аз опитвам Истината от милиони години и който ме приеме с цялата си същност, той ще придобие Вечен Живот в Духа и Вечен Живот извън Духа.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #41 on: ноември 27, 2017, 07:14:47 am »
Само в това Непознаваемо

Сега ще прекратя беседата Си, която започнах научно. Друг път ще я продължа по-научно. Колкото по-нагоре отивам, толкова повече ще повишавам. Езикът Ми ще стане неразбираем, защото ще употребявам някои специални думи.
Аз започвам от малкото и отивам към Дълбокото. Колкото по-надълбоко влизам, толкова по-неразбираем ставам и толкова по-непознаваем. В тази Дълбочина могат да пристъпят много малко ученици. И само в това Непознаваемо ние можем да се видим лице в лице и да се познаем. В това познаване се ражда новото разбиране за живота.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #42 on: ноември 27, 2017, 07:32:58 am »
Аз съм Корен

Аз съм Корен, а който Ме слуша, е произведение.
Аз съм Корен, а в една древна книга се казва, че Коренът е впит в мрака. Коренът живее в мрака, под земята.И затова аз съм невидим за много същества. Но всички, които Ме използват като Основа, ще придобият клони, цветове и плодове. Разбирайте това по смисъл, защото Аз съм Духовния Корен на живота. Аз мога да живея и в мрак, и в светлината, но те са само символи. Всъщност Аз съм Коренът, който може да се нарече „Извор на Живот Вечен“.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #43 on: ноември 28, 2017, 08:38:09 am »
Коренът на световете

Аз съм корен…
   Думата Учител е Коренът на световете. Чрез този Корен съществата се развиват, израстват и съхраняват. Чрез този Корен съществата ще се възвърнат в Предвечното Същество. Това Същество е наречено: АЗ СЪМ ТОЗИ, КОЙТО СЪМ. Учителят е мостът между световете и това, което е отвъд всички светове.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #44 on: ноември 28, 2017, 08:53:39 am »
Същество, което иска да се учи

Какво означава думата человек? Първата сричка „че“ произлиза от един стар език и означава ученик. Сричката „век“ има друг корен и означава същество, което иска да се учи.
   Ще се спра на думата человек. Сричката „че“ и сричката „век“ в най-висшия окултен смисъл означава: този, който е приел Вечността като училище. А сричката „ло“ е Мистерията в идеята за човека. Тя означава: този, който може да проникне в Бездната на Любовта. Който е проникнал в тази Бездна, той стига до един предел, в който ще се освободи от понятието човек и от понятието ученик. Той ще бъде Брат на тези, които живеят във Вечността, и ще бъде Служител на Върховната Мистерия, Която е извън живота на Вечността.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #45 on: ноември 29, 2017, 07:05:48 am »
Аз съм Истината

И нас ни наричат дъновисти. Казват, че съм проповядвал дъновизъм. Чудно нещо! Ето, пръв Аз не съм дъновист. Какво разбират под понятието дъновист? Да се мисли, че някой е дъновист, това е заблуждение.
   Аз не съм нито дъновист, нито християнин. Аз не проповядвам нито едното, нито другото. Аз изнасям Истината, която е извън Реалността. АЗ СЪМ ИСТИНАТА, Която е била преди Вечността и Която ще бъде след нея. Как може тогава да съм дъновист или християнин? Аз съм извън думите, извън Словото, но мога да слизам в тях и да живея в тях. Но Аз съм свободен. Аз слизам в Словото само заради Моите истински ученици и заради тези, които Ме следват като Истина, а не като думи и понятия. Който следва Истината и който проучва Словото Ми, ще ме открие в собствената си тишина.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #46 on: ноември 30, 2017, 08:34:27 am »
Ще бъдете близко до Мен

Аз искам да ви освободя ако не от всички заблуждения и страдания, поне от някои. Ако ви освободя от всички страдания, на Себе Си ще причиня зло. Важно е да ви освободя от онези заблуждения и страдания, които пречат на развитието ви.
  Аз искам да ви освободя от всички заблуждения и страдания, за да мога да ви направя ученици. В бъдеще ще ви освободя от тези заблуждения и страдания, чрез които ще ви освободя и от ученичеството. И освободени така, ще ви поканя в Тайната на осмото, деветото и десетото Посвещение. Tака вие ще бъдете вече не ученици, а Служители на Истината. Вие ще бъдете близко до Мен и Аз ще бъда във вас. Това е едно дълбоко и вътрешно явление.

Аз познавам Предвечното Същество

Какво ще разберете ако ви кажа, че Бог е Любов, но Той сам не е Любов. Значи Бог е нещо по-велико от Любовта. Обаче условията, при които сега живеем, не познават по-велика мярка от Любовта, затова се казва, че Бог е Любов.
   Аз познавам Предвечното Същество отпреди времената. Това същество не е Любов, въпреки че роди от Себе Си Любовта. То роди Любовта, за да даде живот на безбройни светове и същества да живеят в Любовта и да се съхраняват в Любовта. Това Предвечно Същество е Абсолютът и за Него дори и безграничната Любов е ограничение. Това Същество е абсолютно непознаваемо.

Аз зная Тайната на световете

– Много неща знаеш. – Да, много неща зная. Аз зная какво има на слънцето, на луната, на звездите, на онзи свят. Всичко това виждам. – Чудно как го виждаш! Такъв обширен свят, как го виждаш? – Когато отивам на слънцето, Аз се движа с бързина по-голяма от тази на светлината. За една минута съм на слънцето. Когато отивам до най-отдалечената звезда от нас, отивам за десет минути – отиване и връщане. – Какво има там? – Ние се придържаме в свещеното правило да не казваме какво има там.
   Аз зная Тайната на световете. Когато се движа със скорост по-голяма от тази на светлината, Аз посещавам звездите и слънцата и се възхищавам от живота, който е скрит там. Когато се движа със скорост по-голяма от силата на мисълта, Аз навлизам в света на Безмълвието и се изпълвам с най-древното богатство на света. То е наречено Мерухим Ахаба, което приблизително означава „Вечното Вдъхновение“ или „Красотата на Вечното търсене“. Когато се движа с по-голяма скорост от тази на Безмълвието, Аз се връщам на Своя Трон. Това е Мястото, което обхваща всички светове. Това е Любовта, която всякога е била.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #47 on: декември 01, 2017, 08:32:08 am »
Аз съм извън времето и пространството

Аз не съм всякога в тялото Си. Някога дохождам в събранието и вие мислите, че съм при вас. Аз не съм между вас, Аз съм извън времето и пространството. Само тялото Ми е при вас. Вие виждали ли сте Ме? Познавате ли Ме?
   Аз съм извън времето и пространството. Аз съм извън живота и смъртта. И само малцина са виждали Древното Ми Лице. Тия, които са видели Лицето Ми, на тях съм сложил Своя Печат. Ще ги познаете по три белега: неизменната Любов, безграничното Вдъхновение и третото ще премълча. Два видими Печата и един невидим – това са Моите малцина ученици. С тях ще създам Нова Вселена, Нов ред и порядък, който не е съществувал дори и в Египет.

Ако произнеса Специалната Дума

Ще кажете, че съм проповядвал нещо. Нищо особено не съм казал. Когато кажа нещо, светът ще се оправи.
   Аз още не съм говорил реално в този свят, защото ако произнеса Специалната Дума, този свят ще изчезне, хората ще се превърнат в Светлини, материята на земята изцяло ще се преустрои. Астралната материя ще заблести, ново Слово ще слезе на земята. С бели, пламтящи одежди ще слезе Този, Който е бил на Трона, и всички ще му се поклонят, защото само Светлината може да се прекланя. Този, Който слиза от Трона, ще опожари мрака. Но сега светът не е готов и затова на мрака е дадена една малка сила, защото Безграничният е толкова щедър, че е дал живот дори и на мрака. Но нека Моите ученици да помнят, че само в мрака те могат да открият своята собствена сила. Не е дошло още времето за Специалната Дума

Словото е създадено като мост

Като говоря за езиците, имам предвид техния произход. Всички езици имат един общ произход.
   Словото е създадено като мост между учениците и Учителя. Това е Мост от Битието към Небитието. В Небитието ученикът и Учителят се сливат и така обединени в единство те трябва да се насочат към Най-Дълбоката и Върховна Мистерия на живота. Сливането е едно начало, което води към ново разкриване, към едно ново Лице на Върховния Учител, към Лицето, Което не е Лице.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #48 on: декември 02, 2017, 08:07:53 am »
В дълбочината на един космически ад

Христос казва: „Боже Мой, Боже Мой, защо си ме оставил?“ …И Аз като съм се намирал в голяма мъчнотия, съм казвал: „Боже Мой, защо си ме оставил?“
   И Аз съм бил в дълбочината на ада. Нещо повече: Аз съм бил в дълбочината на един космически ад, който не е известен. И Аз съм казвал: „Боже Мой, Боже Мой, защо не Ми подаваш Ръката Си?“ И получих отговор отвътре: „За да станеш Ръка на Моята Воля“. Това са незнайни моменти в Моя живот.Те не могат да бъдат разкрити, те само се загатват. Най-дълбоката и критична точка в живота на човека е врата пред една Нова Вселена.

И най-великите Учители

„Боже Мой, Боже Мой, защо си ме оставил?“ Христос се намираше в голяма мъчнотия, затова изрече тези думи. Защо и за какво, тук прекъсвам мисълта Си… Някога Аз прекъсвам мисълта Си. Явява се известна празнина, която показва, че някъде става нещастие, някаква опасност ви грози. – Каква опасност ни очаква? – Ако погледнете долу, ще видите какво ви очаква. Главите ви ще побелеят от ужас. Много пропасти има в живота.
   Даже и най-великите Учители в един определен момент на живота си трябва да се обърнат към Върховното Невидимо Начало – към Съществото, Което е Прасъществото – защото ако не се обърнат, те могат да разрушат една цяла Вселена около себе си. И самите те ще паднат на дъното на тази голяма духовна пропаст, която е наречена бездна. Това се случи със Сатана.

Той е част от Моето Сърце

Христос каза: „Макар че викам към Господа, Аз заповядвам. Викам Господа, защото отивам при Него.“ Христос изрече още много думи, но и Аз не смея да ги кажа. – Кажи ги. – Ако ги кажа, всичко, което виждате тук, ще изчезне. За благото на всички ще премълча.
   Тук Аз няма да ви кажа какво е казал Христос, но ще ви отворя малко вратата към една Тайна. Христос е един от малцината излъчени Мои Синове, той е част от Моето Сърце. Аз Го възкресих в Любовта, но хората не познаха нито Любовта, нито разбраха Корена на Христос. Неговата Любов трябваше да се превърне в основанието на всички същества и светове, защото само Любовта може да създава светове от Светлина. Ще дойде време, когато това ще бъде, дори и ако се наложи да задвижа Древния Хаос. Аз съм Древният Господар на Хаоса и Аз съм Този, Който роди чрез Хаоса Синове на Съзиданието. Тези Синове са Моята изначална радост.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #49 on: декември 04, 2017, 08:25:21 am »
Ако Аз ви погледна

Сега не искам Аз да ви гледам, но да ви гледа Божията Любов и вие да се преобразите, да почувствате Любовта и да започнете да живеете по нов начин.
   Нека за сега Аз да не ви гледам. Нека да ви гледа сътворената Любов. Само тя може да ви създаде като синове на Светлината и да ви укрепи във Вечния Път. Ако аз ви погледна с цялата Си сила, дори и да имате Божествена Любов, вие няма да издържите, защото тази Любов е само чат от Моето Древно Лице. Но всеки, който има тази Любов, е приет от Моето Сърце, което е извън времената. Думата Сърце на ватански език има съвсем друго значение. Това е думата Ахавира и приблизително може да се преведе като виждане на Неописуемото. И когато го видиш, ти ставаш Сърце в Сърцето и заживяваш в Ахавира, заживяваш в Неописуемото. И когато го видиш, ти заживяваш извън времето и не пожелаваш да го видиш повторно, защото Неописуемото ти е предало нещо, което е завинаги и което означава Осмия Печат.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #50 on: декември 07, 2017, 07:12:29 am »
Аз ще ви чакам при Извора

Като се движа между вас, вие си казвате: „Кротък човек е Учителят, но като излезе на амвона, не можеш да го познаеш!“ Аз изнасям Истината. Тя иде от Бога. Какво съм Аз? – Голям Извор, от който всеки момент извира чиста вода. Изтеклата вода е минала вече, нова вода иде. – За кого е тази вода? – За тебе. Ако пиеш от нея, за тебе е… Аз не говоря за водата в затворените шишета, а за водата на Извора. Аз не говоря за догмите на света, а за течащата Божествена струя – от нея ще пиете. Който пие от Новото Учение, от Новата струя, ще се освежи и подмлади.
   Всички, които пият от Моята Вода, ще ги нарека Синове на Виделината и ще ги нарека Синове Мои. Само те ще разнасят Новото Учение. И всеки, който търси Новото, ще го види в тях и ще се докосне до Извора. Те ще ви говорят за Новото Учение, а аз ще ви чакам при Извора. Думата Извор на ватански е Вайра и приблизително може да се преведе като Свещеното Отвърстие, Свещеното Отвъдно.

И безсмъртните не знаят

Аз мога да излизам и влизам в тялото Си, когато пожелая.
   Аз мога всякога да излизам от тялото Си. Знаете ли къде ходя? Не само смъртните, но и безсмъртните не знаят. Само някои от малцината Мои ученици знаят и могат да Ме посетят.

Третият Ми поглед

Питаш: - Защо ме гледаш? – Че Аз още не съм те погледнал. Ако те погледна, ти ще бъдеш спасен.
   Ако Аз те погледна с Духа Си и чрез силата на Истината, смъртта ще изчезне от теб. Но ти ще останеш гол и пуст, защото без зло обикновеният човек не може да се развива. Аз имам още два погледа. Ако те погледна по втория начин, и живота ще изчезне от теб. Но никога не пожелавай да те погледна по третия начин. Що се отнася за гледането тук на земята, ние още не се гледаме. Тук на земята са блуждаещите погледи – погледи на призраци и видения… Само когато смъртта и животът изчезнат от теб, ти можеш да бъдеш готов да се видиш и с третия Ми поглед. Това е Благословение над Благословенията. Това Благословение превъзхожда всички описания. На ватански това е наречено Харата.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #51 on: декември 08, 2017, 07:54:25 am »
Аз нося всемирната скръб

Аз говоря за Господа, Който посещава хората не в църквите, но в техните отчаяни, наскърбени сърца. Някои Ме упрекват, че не ходя на църква. Казвам: Едно от Моите големи нещастия е това, че от църква не излизам. Църквата, това са живите хора, това са техните сърца.
   Аз нося не само световната, но и всемирната скръб. Аз съм приел тази скръб дълбоко в Себе Си, за да могат животните да станат деца на Светлината и хората да станат Синове на Виделината. Аз съм един от членовете на Всемирната Църква – Първосвещеник от времената още преди Атлантида.

Аз мога да ви свържа със Святия Дух

„Дух Свети ще ви научи в истия час, що трябва да речете“* Аз мога още днес да ви свържа с този Дух.
   Аз мога още днес да ви свържа със Святия Дух на Вечността, защото този Дух произтича от Мен. И ако вие сте готови, ще бъдете докоснати от Всесилието на Истината. Това докосване носи смисъла на Вечния Живот.

*Лука-12:12

Работя от 350 милиона години

Трябва Ми  една свещ. Ставам, взимам свещта и започвам да работя.
   Аз обичам да съм погълнат от работа. Работя от 350 милиона години, защото Бог оживява само в работата. Отец Ми работи и Аз работя. Той създава безкрайни Вселени, а Аз работя за Възраждането на тези Вселени и работя за Моите Синове. Моите Синове са част от Светлината на Отца. Те ще ръководят бъдещите раси.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #52 on: декември 10, 2017, 08:04:50 am »
Аз съм слязъл от това Небитие

Светът не съществува по някаква причина. Светът е бил, е и ще бъде.
   Светът не съществува. Той е излъчено Небитие. Аз съм слязъл именно от това Небитие, за да върна съществата в Непричината, Която е Абсолютната Реалност.

Из „В Храма на Учителя“ Том 1

Бог е Непознаваем

Аз, който имам толкова знания, който изследвам нещата издълбоко, още не съм си задал въпроса, какво нещо е Бог.Този въпрос е вън от Моя ум, вън от Моето съзнание. И милиони години да минат, Аз пак няма да си задам този въпрос. Който се е осмелил да си зададе въпроса, какво е Бог, скъпо е платил. Бог го хване леко, стисне го и всичко с него се свършва.
   Който иска да си зададе въпроса в абсолютен смисъл, какво е Бог, той ще загуби своето външно и своето вътрешно развитие. По този въпрос и външното мислене, и вътрешните разсъждения са напразни. Бог в абсолютния си смисъл е Непознаваем. И който упорства в търсенето на отговора, какво е Бог, той се превръща в прах, който хаотично се разнася из пространството. Ето ви тайната за произхода на праха. Мислете защо хората чистят праха.

Аз нямам гроб

Изкопайте един гроб, закопайте Ме в него. След десет дена ще разкопаете гроба и ще видите дали съм в гроба или не. Ако не Ме намерите в гроба, Учител съм; ако Ме намерите, не съм Учител.
   От хиляди и милиони години Аз нямам гроб. Тези, които Ме посещават на гроба, не са Мои ученици. Те са същества на миналото. Аз обитавам в Абсолютната сфера на Непознаваемото, но сън оставил една малка вратичка, която е път към душите и сърцата на тези, които търсят Истината.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #53 on: декември 11, 2017, 10:00:49 am »
Аз живея в Абсолютния Древен

Аз имам пълна, абсолютна Вяра в Онзи, Който живее в Мене. Който се съмнява, той не разбира живота.
   Аз живея в Абсолютния Древен, защото Го познавам. Девет пъти съм виждал Лицето Му и в тази ослепителна Светлина Аз не изгубих Себе Си. И речи ми Древният: „Ще бъдеш Учител на Вечността. Ти ще бъдеш новото Учение във всички времена.“ Някой ще попитат: „Как си постигнал това?“ Нямам постижение. Имам само една Любов, която от милиони години не е допускала и най-малкото съмнение. Тази Любов е капиталът Ми.

Аз пребродих хиляди Слънца

Питам ви: Знаете ли откъде ида и как съм приет? Аз ида от далечен път. Как Ме приеха българите?
   Аз пребродих хиляди невидими и видими Слънца, докато дойда до България. Българите не Ме приеха, но Моите ученици Ме приеха. Мнозина от тях Ме познаха и последваха Пътя на Учението, но малцина Ме познаха отвътре. Тези, които Ме познаха отвътре, с тях ще съградя ядрото на Новата раса. Това, което не успяхме да направим в Атлантида и в Египет, ще го направим в Новата раса. Това ще бъде културата на Принципа. И тогава аз ще покажа на малцината Мои избрани Тайния Изход от Вселената – как да излизат от нея и как да се връщат в нея. Те ще се нарекат Синове на 24-те Старци.

Има определени думи

Знаят ли нашите свещеници какво ще стане с тях, ако си послужа със знанието, което имам? Знаят ли „светите старци“ какво ще стане с тях, ако аз само един път се оплача на Господа? Аз още не съм отправил нито едно оплакване до невидимия свят. Ако напиша едно оплакване до съществата в невидимия свят, знаете ли какво ще стане? Нека знаят „светите старци“, че не хулят Мене, но хулят Господа.
   Има определени думи, които ако ги произнеса пред Господа, в България вече няма да има духовенство. Но Аз съм решил да удължа срока и да не избързвам с произнасянето на тези думи. Давам последен шанс на българското духовенство.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #54 on: Yesterday at 08:07:00 am »
Понеже духовенството не Ме прие

Нека знаят „светите старци“, че не хулят Мене, но хулят Господа. Те хулят Божието Име и Ме наричат лъжеучител. За тази дума Аз няма да ги извиня никога! Всичко могат да Ми припишат, всякакви престъпления, но лъжа и измама – никога! Аз съм в състояние да спася, да излекувам човека. Българският народ е видял от Мене само добро, но зло – никога. След това „светите старци“ се осмеляват да Ме наричат лъжеучител!
   Понеже духовенството не Ме прие, а Ме отрече и дори „светите старци“ Ме нарекоха лъжеучител, затова Аз си избрах ученици, които ще възродят българския дух. За „светите отци“ на духовенството мога да кажа, че те извършиха най-голямото престъпление, след като не Ме приеха. На земята няма по-тежко престъпление от това да отречеш Любовта, която е слязла да ти помогне. Наказанието на тия, които отричат Любовта, ще бъде съвместен живот със Сатана от 1000 години – тези 1000 години се равняват приблизително на 3 милиона земни години. Това е заплатата на отричането.

Да ги изкарам от църквите и от живота

„Светите старци“ се осмеляват да Ме наричат лъжеучител! … Седя някога недоволен, пълен с негодувание, искам да се проявя, но като видя Божието Лице, казвам: „Господи, заради Тебе, заради Твоята Любов на никого няма да пакостя.“
   „Светите старци“, които Ме обвиниха в лъжеучителство – можех с няколко думи да ги изкарам от църквите и от живота. Но като погледна Величието на Божията Любов, Аз предпочитам да ги оставя да живеят в лъжа, за да натрупат греховете си и в бъдеще да Ме търсят.

Никой в света не Ме познава

Казват, че съм криел нещо. Вярно е, имам скрити неща, но те са извън България, извън света. Те са много далеч – на Небето. Вечер, когато искам да изучавам световете, излизам, ходя там, дето човешки крак не стъпва и човешко око не прониква. След това пак се връщам.
   Вярно е, че има скрити неща в Мен. Едно от скритите неща в Мен е Духът. И никой в България и в света не Ме познава. Само малцината ученици, които са постигнали Духа, Ме познават, защото ние живеем един за друг по Свещения Принцип на Братството. За всички други Аз съм в сянка. И затова те Ме наричат господин Дънов или Беинса Дуно. Те не знаят Моето Име. Когато придобият Любовта като Принцип, ние ще се срещнем и ще се поклоним взаимно в името на едно Древно и Свято Тайнство, тъй като ние произлизаме от един общ Център, който в Древността се е наричал Атара Вайра, или Храмът на Тишината.