Author Topic: Загадката наречена човек  (Read 807 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Откакто Анунаките дават на човека сложно мислещ аналитичен ум способен на абстракции и на самоосъзнаване, от това време рептилската група от Орион не е престанала да зарежда новата придобивка на хората с най-различни ограничаващи вярвания, до такава степен, че човек се превръща в точно обратното на това което е - от божествено същество става безпомощна жертва. Този път разбира се е бил одобрен от нашите души като път на растежа, иначе самите орионци никога не биха били допуснати през карантинната зона около Земята създадена от плеядианците. За периода Кали Юга, или ерата на тъмата и злото човек бива мачкан прераждане след прераждане, живот след живот та сега ни е толкова трудно да приемем истината за нашата божествена същност.
Ето някои от вярванията, които са успели да ни пробутат:
1. Няма достатъчно - или синдрома на липсата. Убеждението, че природните ресурси са ограничени и че никога няма достатъчно за всички.
2. Трябва да се състезаваш и да си първи и да си винаги печеливш. Само победителите имат значение, на тях се дават наградите. Загубеняците не получават нищо. По-силния, по-бързия, по-умния печели.
3. Без да работиш нямаш право да живееш. Ако не работиш изпадаш от обществото и сам се оправяш както можеш.
4. Трябва да се прекланяш на Бог, да изпълняваш всички негови заповеди безпрекословно иначе ставаш грешник и след смъртта попадаш в място наречено ад и ще бъдеш горен и изтезаван цяла вечност.
5. Нямаш права, само тези, които силните на деня ти позволят да имаш.
6. Когато има какъвто и да е проблем трябва да се обръщаш към компетентен човек, единствено той може да ти помогне. Сам си неспособен да си решиш проблемите.
7. Трябва да спазваш въведените закони, в противен случай ще бъдеш наказан.
8. Ти не знаеш какво искаш, затова ние ще избираме вместо теб.
9. От теб се иска само да работиш и да консумираш, за всичко друго ние ще мислим вместо теб.
10. Ще получаваш толкова теоретични знания през годините на обучението си, че да изгубиш интерес към познанието и ще затъпееш порядъчно.
11. Живота ти ще минава по точно определен избран от наш начин - училище, семейство, работа, пенсия и гроб.
12. Нямаш никаква власт над природата и стихиите.
13. Нямаш никаква власт над живота си, по всяко време може да ти се случи всичко най-страшно, което можеш да си помислиш.
14. Конфликтите се разрешават най-добре с насилие. Който победи битката той е правия и той пише и разказва своята история.
15. Човек е нищо без гордостта си - национална, семейна, расова, професионална и т.н.
16. Егоизма е най-важното ваше качество. Трябва винаги да поставяте себе си на първо място.

Това са една част от множество вярвания, които сме приели в течение на хиляди години и които подсъзнателно ни управляват до ден днешен. Разбира се те са кодирани, не както аз ги представям сега. Те са раздадени по такива начини, че да не можеш да 
заподозреш подривния им ефект.
Съм никой, отивам никъде, искам нищо.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Често между тези две категории на разбиране съществува объркване, което и аз самия съм носил и представял в моите монолози тук. Но сега мога с прилична точност да представя значенията на едното и другото.
Измерението е точно това което чуваме и разбираме като смисъл на думата, то има страни, които оформят линия, плоскост, обем и времева линия/линии. Така 1д представлява линия с начало и край, 2д е плоскост с два вектора или две посоки, 3д е обемна фигура, която може да бъде измерена на дължина, ширина и височина. 4д е 3д но се добавя и времевия фактор. По този начин с движението през 3д обемното пространство се наблюдава необходимост от време за предвижването от една до друга точка. Тоест имаме линейно време. 5д, тук става леко по-сложно и по-странно. Освен текущата времева линия, която съществува като 4д се наблюдават и всички останали времеви линии свързани с живота на човека, тоест всичките му потенциали за текущия живот се наблюдават как се разгръщат във всяка една точка, при всяко едно решение. В това измерение разбираме причина и следствие за текущата си инкарнация. 6д, тук става още по-сложно и направо откачено, защото тук се съдържат всичките времеви линии от всички инкарнация на даден човек и не само това, ами и техните всички възможни нереализирани потенциали, които се наблюдават толкова реални все едно че се реализират в този момент. 6д това е Акашовата хроника или всяка възможна причина и всяко възможно следствие. 7д, това вече излиза извън човешкия опит, това е реалността на душата, тук всяка личност придобита с всичките възможни инкарнации се слива в една обща може да се каже личност, макар че е не е личност. Душата е като наблюдател на всичките си личности и всичките си животи, които се случват едновременно. 8д - тук става вече универсален опита, душата като сборна индивидуализация се слива с Единството, всичко става Едно и също нещо. И всичко се изпитва отвътре, вътре в Единството е абсолютно всичко - планети, души, галактики, вселени, същества, плътности.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Плътностите представляват ниво на осъзнаване. И сега накратко ще ги представя от 1-8Д. 1Д е чистото съществуване, което напълно автоматизирано като функция, това е първата чакра с червен цвят на човек. Това са всякакви едноклетъчни организми, минерали и скали. 2Д - това е продължение на оцеляването, но чрез инстинкт, което представлява някаква подбуда да се свърши нещо поради възникнала нужда. Това осъзнаване има свои нива и включва растителния и животински свят съответно от ниски до високите си нива. В човека това е втората долна чакра с оранжев цвят, която се асоциира с сексуалността, но тя чисто и просто е инстинкт за оцеляване и включва и други неща освен секса. 3Д е това, което ни е най-познато, това е осъзнаването на ниво човек, егото и аз-а. Тук имаме ниво на самоосъзнаване и възможност за избор между минимално две възможности - дуалността. На това ниво възниква и морала, кое е правилно и кое не е, според внедрените вярвания. Тук човек вижда себе си отделно, разделено и индивидуализирано. По този начин човек се грижи основно за себе си, понеже другите се смятат за конкуренция. На това ниво е третата чакра с жълт цвят на волята. 4Д - тук идва някакво осъзнаване, че хората са свързани и оттам идва и необходимостта да се служи, като според ориентацията светлите същности са ориентирани към служба на другия, понеже другия това съм аз и като правя добро на другите все едно го правя на себе си. Тъмните същности са ориентирани към служба на себе си, те смятат че като служат на себе си, като развиват основно себе си развиват и останалите по индиректен начин. Но това е по-осъзнатия начин на проявление на тъмната страна. По-неосъзнатия е примера на всички диктатори, деспоти, политици, монарси или най-общо да ги наречем егоцентрици. 4-тата чакра със зелен цвят се асоциира с тази плътност, тя в най-добрия си случай се води външна сърдечна чакра и нейното основно качество е състраданието. 5Д - тук имаме нещо като по-развито 4Д. В 4Д служещите се раздават прекалено много и на някакъв етап се оказва, че остават без енергия, тоест не могат да преценят колко да дават и колко да вземат. 5Д съзнателността е тази на ума и мъдростта, 5-та чакра със син цвят и нейното качество на себеизразяването или творението. 5Д е достигане на нива на мъдрост, и хората които дават си знаят мярката колко могат да дават, а освен това са и отворени да приемат. Винаги когато приемат се стараят и да отдадат приблизително същия обем и качество на енергията, за да бъдат в баланс постоянно. 6Д, това е съзнателността на просветлението, тук полярностите се стопяват, службата става просто служба, към самия живот, без предпочитания, енергията тече свободно през човека, неговата призма става чиста и прозрачна и светлината минава свободно през нея с минимални пречупвания. На нея отговаря 6-тата индигова чакра на третото око, чрез която човек прониква във всички причини и следствия и интуицията му става много силна и водеща за откриването на Истината. На това ниво човек става Едно със всичко и с всички и това е най-високото ниво на съзнателност, което може да задържи човешката телесна форма без да се разпадне. 7Д отново подобно на измеренията попадаме на душата и тази съзнателност не може да задържи човешко тяло във вибрацията си, понеже тялото е твърде ограничено да побере вездесъщието на душата. Душата вибрира с такива скорости, че е буквално навсякъде, за нея няма нито време нито място. Мисълта й е чисто творчество, мигновено проявяване на реалности. 7-мата виолетова чакра на Свързаността със Създателя олицетворява това съзнание. 8Д вече отива в Божественото съзнание, което е тотално Единство с Всичко, Което Е. Това състояние на чисто Съществуване, състоянието на Наблюдателя, който не се меси, няма желания, не твори, Той само наблюдава и съществува. Тази съзнателност се асоциира с вътрешната сърдечна чакра на 4-то ниво, за която малко се знае, но тя представлява истинският портал към Безкрайността. Белият цвят е свързан със скритата чакра на Безкрайността. Белият цвят е сборът от 7-те основни цвята на душата. 8D е нивото на самия вечен Дух. Душата се разпада, нейните тънки тела се освобождават, за да се слеят с енергията на вселената и от това остава само Азът, който представлява Духа - чистия вечен божествен дух пребиваващ в Едно с Всичко, Което Е. 
« Last Edit: април 05, 2018, 08:03:03 am by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Нивото на осъзнаване променя вибрацията, което формира съответстващата му плътност. А дадена плътност се свързва със съответстващите й измерения. Така, когато Земята е в трета плътност в нея са проявени за нас 4 измерения. В момента Земята е вече в началото на своята 4-та плътност, което означава че има 4 оформени измерения и 5-то, което започва да се оформя.

За човек нещата могат да изглеждат по друг начин, понеже човек може да има съзнателност до 6-та плътност и физическо тяло от 3-та плътност. Но и 6-тата плътност на осъзнаване има много степени, както и всяка една плътност на осъзнаване и всеки си е заработил от дадена плътност някаква степен на осъзнаване. Ако човек стане майстор и достигне най-високата степен на осъзнаване на всяка своя плътност той може да сменя състава и формата на физическото тяло от 3-та плътност според предпочитанията си.

Това, което става сега със Земята и минаването й в 4-та плътност означава, че човек ще мине заедно с нея, тоест майсторството за промяна на тялото ще дойде с една идея по-лесно, защото става масово и самата му масовост ще даде пълната информация на всички, които са избрали преминаването да се трансформират успешно. Колкото до пренасянето на хората в 5-та плътност, това също ще е по-лесно, но вече ще е нужно нещо повече под формата на работа върху себе си, повече лична информираност и свързване с висшата духовна природа, за да стане телесната трансформация или както го наричаме възнесение в течно-кристално силициево тяло.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Загадката наречена човек - Какво е душата
« Reply #34 on: април 06, 2018, 10:44:03 am »
Перифразирам и синтезирам по-накратко един от чанелингите с великия учител и майстор от Шамбала - Ел Мория и съчетавам това с друга информация, която съм събирал през годините.

Душата е творение на Боговете. Тя има начало, има и край. Създадена е, за да може Светия Дух свързвайки се с нея да снижава вибрацията си и да съществува във външните(извън Бога) вселени изобретени от Луцифер. Душата е като многомерен скафандър, който духът "облича". Всяка душа е специално проектирана, така че да удовлетворява целите, поради които съответния дух е решил да изследва световете извън вибрацията на Бог. По този начин има най-различни души с преобладаващи за тях качества. Създаването на душа не е нито лесно и нито просто, само Богове Създатели имат уменията за такова нещо. Огромни количества енергия се използват за създаването само на една душа, защото тя трябва да може да побере във възможностите си абсолютно всеки опит, който е предвиден в потенциалите й.
Душата е като малък свръх адаптиран, мега интелигентен, научно ориентиран космически кораб, чрез който вечния безсмъртен божествен дух изследва всички краища на вселените. Командния център на този космически кораб пребивава постоянно в 7D плътност с постоянна вибрация, докато различните му отсеци се простират от 1-6D плътности и измерения и са настроени на съответстващите им вибрации. Отсеците на кораба са нейните тънки тела, подходящи за използване във всеки един свят.
Душата може да се разделя на множество части и едновременно да ги внедрява/инкарнира в най-различни реалности. Всичко на нивото на душата се случва във вечния миг Сега. Така докато си живеем този човешки живот, нашите души живеят още една дузина други животи едновременно и всичко това е свързано на нивото на душата в едно. Така когато правим определени избори в този живот те се отразяват и на другите части живеещи в паралелни или различни реалности. По същия начин и техните избори се отразяват в нашия живот.
Защо му трябва на духа да изследва нови светове и вселени. Целта е да се научи как и да стане активна творяща същност, като самите Богове Творци или като самия проявен Абсолют. Това са най-големите цели разбира се, преди тях има безкрайно много други цели, които се осъществяват.
Когато процеса на обучение приключи духът се освобождава от тънките тела и дезинтегрира душата си.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Загадката наречена човек - Какво е душата
« Reply #35 on: април 08, 2018, 09:08:03 am »
Най-важния а може би и тревожен въпрос възниква, когато човек научава че душата не е безсмъртна. Въпроса е губи ли се индивидуалността й.
Сега докато живеем човешкия си живот смятаме, че имаме определена личност, но това е илюзия, личността ни е изградена с течение на годините, за да служи на егото по поддържане на човешкия ни живот. Все пак, това което наричаме Аз има множество, да не кажа безкрайни нива на осъзнаване. И на всяко едно равнище може да се определи като "това съм Аз" и това ще бъде истина. Душата притежава всичките тези личности изградени през всеки неин живот във всяка една плътност и измерение. Паметта за тях се съхранява до най-малката им подробност. Тоест нищо, от това, което е преживяно като дадена личност не може да бъде изгубено. Просто идва такъв момент, когато тези личности, придържането към която и да е от тях няма смисъл, не носи ползата, която е носила, когато е била в обръщение. Азът се освобождава от тези личности и оставя само информацията, която му помага да изгради новата си същност, към която е бил стремежа първоначално. Това е като минаване на следващото ниво на компютърна игра, предното ниво си го изиграл, намерил си всеки полезен предмет, преборил си всички врагове, изпълнил си всичките си мисии и най-естественото нещо е да се разделиш с това ниво и да минеш на по-горното, което сега е ново и вълнуващо. Азът никога не губи паметта си, но приема за истинни само тези части от себе си, които към дадения момент му вършат работа. Това е.