Author Topic: Загадката наречена човек  (Read 5317 times)

0 Members и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Загадката наречена човек - миналите животи
« Reply #60 on: ноември 29, 2018, 12:56:56 pm »
От горното следва, че има безкрайни версии на нас, които са напълно легитимни и имат напълно реални за тях животи, които се случват във вечния миг сега. По този начин има безкрайни версии на Земята и на Вселената и на всичко, с безкрайни варианти на цялата възможна история и бъдеще, които стават във вечния миг сега.
« Last Edit: ноември 29, 2018, 01:06:38 pm by velaskes »
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Загадката наречена човек
« Reply #61 on: ноември 29, 2018, 01:02:30 pm »
В Реалността на Бог нещата не са прости и обикновени, но са изградени върху прости и обикновени правила. Който си позволи да надникне в тази реалност в цялата й прелест и истина трябва да остави всеки възможен предразсъдък зад себе си, да може да приема новото, което изглежда невероятно в началото.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Безкрайното символизира постоянната промяна. Това е процеса на великото творение. Процеса на издишването и вдишването  на Твореца. Този процес е много дълъг и всичко се намира в постоянен поток на промяна. Цялото велико творение е едно относително непостоянно нещо. Разгръщане на всичките възможни потенциали, чрез творение до безкрайност.
Абсолютността от своя страна е точно обратното, това е същинското състояние на Великия Дух отвъд процеса на творение/издишване и вдишване на Твореца/. Абсолюта е постоянен, непроменим, истински и напълно съвършен. Някои го наричат великото Нищо или великата Бездна, но всъщност това е Съзнателността в абсолютната си чиста безформеност, намираща се на върховната си степен на вибрация, която всъщност е пълна тотална неподвижност. Тази вибрация е толкова бърза, че става напълно неподвижна. Това е подобно на колелото, което когато се върти създава илюзията за неподвижност. Абсолютността е съдържателността на потенциалите без да има нужда от проявяването им като творение. Абсолютността може да се приеме като точка, която няма размер, тя е и безкрайно малка и безкрайно голяма едновременно. Когато получи импулс за Творение точката избухва един вид и разгръща всичките си заложени потенциали.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #63 on: ноември 30, 2018, 05:00:40 pm »
Всеки човек е една собствена вселена, буквално. Във всеки от нас се съдържа цялата мулти-вселена, с всичките й измерения и плътности, с всички планети, галактики и същества. А какво представляват другите хора, които виждаме около нас? Те са същото, което си и ти, аватар на Единния Творец. А Земята в момента е място, където са събрани милиарди аватари на Твореца, всеки със собствена реалност вътре в себе си, която включва цялата мулти-вселена. Затова всеки е в същността си творец на своята реалност, защото друга реалност няма извън нас.
А защо Твореца среща своите безбройни аватари на едно и също място заедно? За да се обучаваме един друг, да служим за огледало един на друг. В другия всеки, може да види себе си, да се познае и да се разбере в дълбочина. Аватара на Единния Творец съществува на всяко ниво, във всяко измерение и плътност на собствената му мулти-вселена. И така аз имам по-висши азове в по-висшите сфери на моята персонална вселена. По същия начин и всеки друг човек е така. И накрая, на върха или в центъра на всичко е Единния Творец.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #64 on: ноември 30, 2018, 05:09:08 pm »
В този ред на мисли, Висшите аз-ове са нашите бъдещи аз-ове, а нисшите аз-ове са нашите минали аз-ове. И всеки минава през безкрайността на възможностите на собственото измерение и се качва нагоре и нагоре по своята собствена спирала и става своя висш аз на следващото си ниво, а висшия аз на това ниво се издига на горното и става неговия висш аз.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #65 on: декември 01, 2018, 09:27:21 am »
А под висш и низш аз се разбира степента на разкритие на собствената божественост. Не значи, че някой е нещо повече или по-малко от другия.
В момента аз съм висш аз за моя низш аз, защото енергетически се намирам на по-горна стълбица на осъзнаване. Това е. А движението по спиралата е постоянно. Моя низш аз ще стане висшия аз който съм аз и ще продължава да се изкачва фигуративно нагоре докато накрая осъзнае себе си като Единния Творец. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #66 on: декември 01, 2018, 09:30:28 am »
В края на великия Път към нашия любим Творец всички ще бъдем Него. Ще се срещнем като осъзнати пълноправни версии на Самия Него.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Загадката наречена човек - За свободния избор
« Reply #67 on: декември 02, 2018, 08:58:24 am »
Изборът значи да имаш най-различни опции пред себе си, а свободата значи да можеш безпрепятствено да избираш всяка от тези опции според текущата си вътрешна настройка. Обаче най-трудното, което хората не могат често да си представят е, че за да има избор тези опции за избор трябва да се създават буквално от нищото. В чистото състояние на Дух изборът винаги е един за всяко нещо, защото Духът е самата Истина. Духът не знае нищо друго освен Истината и Истината е всичко което е Духа. Когато знаеш цялата Истина за абсолютно всичко, която е равносилна на Доброто, Благото, Любовта и Мъдростта то ти можеш да избираш само Истината, защото ако избереш нещо друго извън Истината няма да отразяваш и представляваш това, което знаеш че си Ти.
Сега вече разбирате, че за да има свободен избор трябва да се създаде затворен свят на илюзиите, който да предизвиква тотално объркване в съществата. В това объркване те да не знаят нито кои са, нито каква е Истината, нито какво да правят, изобщо да изгубят напълно себе си. Това в същността си е конструкцията на свободния избор. Много хора, ще си кажат в невежеството си, "ама това е чудовищно изобретение, така да изгубваме себе си". Обаче, когато искаш да познаеш себе си, че си Любов, че си доброжелателен и всичко, което е положително и светло в Божествения свят то трябва да поживееш в условията на обратното на всичко хубаво. Трябва да приемеш условията на объркването и да се въплътиш като човек. И в условията на объркване можеш да имаш напълно свободен избор и да преживееш последствията от всеки направен свой свободен избор.
Ето затова функционира 3-то измерение и по-ниските измерения, те са резултат от желанието на Божествените ангели да познаят себе си от една небивала гледна точка.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #68 on: декември 02, 2018, 09:27:49 am »
Свободния избор и объркването съществуват и в следващите измерения и плътности, но постепенно намаляват. Чак след нивото на Душата, което е 8-мо измерение, 7-ма плътност Истината за всичко излиза напълно наяве. Още в 5-то измерение човек може да научи цялата Истина ако желае, защото в това измерение вече няма нищо скрито, но не всеки е готов да проумее все още цялата Истина а още по-малко да я сътвори като действаща реалност. Затова осъзнаването става постепенно, Светлината се излива на малки порции в жизнените потоци на Душата.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #69 on: декември 02, 2018, 03:22:15 pm »
В света на илюзията Истината не може да бъда намерена на 100%. Винаги остава някакъв процент, който е в полза на съмнението и оттам винаги се запазва някакъв процент на объркване. Тоест никога не може да се разбере със сигурност кой си докато си в човешката си форма и в голяма степен се асоциираш с нея.
Но колкото повече илюзията се разкрива като илюзия за даден човек, толкова повече Истината става осезаема, объркването се отдръпва и свободния избор става наистина свободен, а не объркващо свободен с неприятни последствия от него. Когато човек започне да работи с Истината и с Духа, вече няма неприятни последствия от избора, който се прави, защото знаеш вече какво да избираш, което те води по-направо по пътя обратно към Твореца.
И като си говорим за Истина, тя не може да бъде дадена на друг човек, това съм го писал и на друг път. Истината трябва да се открие лично, да се преживее и да се приеме за Истина индивидуално. Аз може да познавам Истината и да ти я показвам, но ти може да казваш че не е истина и да не правиш избор, който отговаря на нея. Тоест за теб на този етап истината ще е друга. И точно това е неприкосновеността  на свободния избор. Когато ти искаш да си заблуден, аз дори и да зная истината, която ще те направи свободен трябва да те оставя да си заблуден, защото точно това ти помага в момента да разбираш и да живееш своя живот. На практика това е да оставиш опцията за объркването да съществува. Висшите Сили в лицето на Издигнатите Майстори спазват това нещо много стриктно. Ако не го спазваха нямаше да има чанелинги сега, а те направо щяха да се покажат сред нас по недвусмислен начин и да разкрият цялата истина. Но объркването е важно да се запази като такова за една голяма част от хората живеещи на планетата. Те и без това няма да приемат истината дори и да е пред очите им.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #70 on: декември 03, 2018, 11:39:43 am »
Объркването определено не може да се премахне, но сега е времето всеки, който е готов и който се е наиграл на илюзиите от този свят, да потърси истината за себе си и да се пробуди за своя по-възвисена версия.
Затова информацията се предоставя и тайните се разкриват. Тези дето не са готови, те ще се съмняват и няма да приемат за истинска даваната информация, това си е техния път и техния избор, нищо не може да се направи повече за тях. Тази информация е за тези, които вече могат да повярват. И вярата им ще отразява тяхното вътрешно състояние и всичко, което обичат в живота си.
« Last Edit: декември 03, 2018, 07:40:03 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Загадката наречена човек - за Вярата
« Reply #71 on: декември 03, 2018, 07:56:14 pm »
Вярата е най-сложното нещо, което човек има способността да променя вътре в себе си. Защото зад вярата стоят купища убеждения, които от момента на раждането досега са се насаждали в съзнанието и са програмирали човека като личност.
Някои казват, че да вярваш без да знаеш е глупост. Но как можеш да вярваш без да знаеш. А аз говоря не за обикновена вяра в нещо, аз говоря за Вярата в Бога. Та вярата в Бога стои най-високо от всичко, което значи че е по-високо от знанието и от науката. А това може да се перифразира в следното, че науката не е достигнала по-напреднало равнище да разпознае Твореца чрез Неговото Творение.
В същото време в света на илюзията винаги е оставена възможност за съмнение. Човек ако наблюдава този свят много внимателно и ако се е посветил в търсенето на истината няма начин да не забележи че има някаква изключителна Сила, която е сътворила всичко това. Но понеже сме си наложили да забравим знанието за този за мен факт след като сме се родили, човек може винаги да се съмнява и да отрича, че има такава Сила, която стои зад всичко. 
Това познание, което ни убягва постоянно и което запълваме чрез езотеричните и духовни откровения е именно познанието, което идва само чрез Вярата в Бога. Това познание няма да го намерим по друг начин, само чрез вярата е възможно. Трябва да се обърнем вътре в самите себе си и да го намерим там като потвърждение, в духовното си сърце, където е нашия свещен център на Любовта и Светлината.
« Last Edit: декември 03, 2018, 08:36:37 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Загадката наречена човек - за Вярата
« Reply #72 on: декември 04, 2018, 01:26:45 pm »
И тъй от моята гледна точка аз вече съм се убедил, че за мен Бог съществува. Тоест аз вече имам знанието за това. Но това знание не е на 100% сигурно, защото живеем в свят на илюзията и объркването. Затова то се нарича и ще си остане като вяра докато не се възвърне директния опит и директното познание по този въпрос. Мъдри хора преди нас са го казвали, че е по-добре да вярваш в Бог, отколкото да не вярваш, дори и да не знаеш със сигурност за съществуването Му. Предимствата да носиш вярата за Бога в себе си са безкрай, точно колкото са и нещастията, които спохождат безверника.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #73 on: декември 04, 2018, 06:47:22 pm »
А защо т.нар. безверник го спохождат нещастия? Защото той ги привлича с поведението си, което е базирано на безверието му. Когато човек не вярва в Бог, човек се изключва от Неговия поток и се превръща в простосмъртен и от това най-различни страхове се настаняват в духовното му сърце. А енергията на страха привлича подобното към себе си, което е обратно на всичко добро и хубаво в живота. И такъв човек сам се поставя на мушката на нещастията.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #74 on: декември 07, 2018, 08:15:35 am »
Ето един много интересен пример демонстриращ объркването представен чрез едно от чудесата на света.
Как е построена великата пирамида в Гиза?
Ра са отговорили на този въпрос, станало е чрез създаването й в 5-то измерение и манифестирането й в 3-то. Но ако целта беше да няма грам объркване за бъдещите поколения щяха да я направят от един единствен солиден блок от камък, сложен върху постамент примерно. А тя е направена от милиони каменни блокове натрупани един върху друг, което допуска някаква възможност човешка ръка с продължителен повинен труд и някакви технологии да са направили чудото, което също е много съмнително. Но не е напълно недопустимо. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #75 on: декември 07, 2018, 02:37:35 pm »
Как се променя живота когато си запознат с цялата тази духовна езотерична информация изложена в тази тема и в другите теми, по чанелингите, из всичките просветляващи книги и прочие? Отговорът е, че животът не се променя по никакъв начин, ако нищо не направиш, ако не вземеш дадената информация предвид и не промениш чрез нея начина си на живот. Ако не промениш начина си на мислене, начина си на реагиране на дразненията, нещата в които вярваш, нещата към които се стремиш, начина по който отразяваш света и хората в него, цялостната си емоционална картина на възприемане. В това е смисъла на духовната информация, да предизвика импулс за вътрешна промяна и реорганизация. Не е само да се чете, да слушаш, да кимаш, да се съгласяваш, но като дойде някаква сложна житейска ситуация да не можеш да намериш смислено решение или продуктивен изход от нея. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #76 on: декември 08, 2018, 08:18:43 pm »
В България съм сигурен, че живее следващата инкарнация на Васил Левски и на тези на всеки знатен и високо почитан българин от историята - писатели, поети, революционери, духовници, царе, но завесата на забравата важи за всички и няма значение кой колко изявен е бил в предишните си животи. И най-великия от преди, сега може да е съвсем обикновен човек, който и понятие си няма за славното или героичното си минало. Този който е бил горе, сега е долу, а този който е бил долу, сега е горе. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #77 on: декември 11, 2018, 07:20:18 pm »
Всеки човек е своя вселена, което означава, че в тази вселена се съдържат всичките възможни потенциали. По същия начин Единния Творец също е своя вселена, но с тази много съществена разлика, че при Него всичките потенциали са разгърнати и осъществени/осъществяващи се. Единния творец това е процъвтяването на всичките варианти едновременно. Затова Бог е велик, мъдър, единствен, съвършен, всеобичащ, защото Той е завършен в развитието си. А ние сме неговите малки копия намиращи се някъде в началото на пътя на това разгръщане на потенциалите. Ние още се учим как да бъдем творци, как да ползваме инструментариума си най-ефикасно, как да владеем самите себе си. Можете с това да си дадете сметка къде сме ние в момента и къде е Безкрайния Творец.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Загадката наречена човек - за Истината
« Reply #78 on: декември 12, 2018, 09:59:16 pm »
За да разберем Истината единственото, което ни трябва е да разберем Бога. Бог обаче не може да бъде разбран напълно, но ние може да Го разберем от гледна точка на това, че Той е Безусловна Любов. Любовта е доброжелателност, добродетелност, добро-творчество, тоест Любовта това е най-висше Благо, чийто източник е единствено и само Безкрайния Творец. Истината, тази, която е познаваема в някаква степен за нас функционира само в рамките на Великото Творение. Отвъд Великото Творение, където владетел е Абсолютното съзнание, там Истината придобива невъобразими за нашия ум измерения. Тази Истина е недостижима и непознаваема за нас на този етап от нашето развитие. Абсолютното съзнание е неизменима Истина, тоест това е Истина, която не подлежи никога на промяна. Тази Истина е съвършена завинаги.

Божествената Истина от своя страна се заключава в Божественото Творение, което се намира в непрекъсната промяна. Истината, която стои като основа в Божественото Творение е относително постоянна и общовалидна, но само докато Творението е налично. Ако Творението се прекрати с това ще се прекратят и условностите, стоящи в основата на всичко, които сега наричаме универсална Истина - Божествена Истина. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Загадката наречена човек - Познай Себе Си
« Reply #79 on: декември 13, 2018, 07:58:51 am »
Познай себе си, за да се заобичаш. Който навлиза в дълбоките дебри на себе си, за да опознае, това което е скрито там, което стои тихо, в пълен мир и чака да бъде разкрито и опознато, той може да заобича истински себе си. И само този, който заобича истински себе си, може да познае и заобича нашия любим Безкраен Творец. Да обичаш себе си, значи да обичаш всичко, което представляваш, не само тялото си, но и всички останали нематериални аспекти на своето многомерно същество. Който обича само тялото си изпада в егоистично животинско състояние. Който обича само духа си, губи тялото си и човешкия си живот, губи заземяването си и от това губи благата и мъдростта, на които учи земния човешки живот. Затова един от най-големите уроци е да обичаш себе си цялостно. Обичай всяка малка част от себе си, всяка клетка от своето тяло и всяко светло чувство на своята душа, всяка своя светла мисъл и всяко свое повдигащо вярване. И който заобича така себе си ще получи всичко, което някога е искал, всичко, което душата му желае за него. Който обича така себе си ще заобича Бог дори повече от себе си. А който заобича Бог повече от самия себе си, истински, вътрешно, непоколебимо, за този човек ще се отворят всички врати и този човек, тази душа ще влезе във всички небесни царства.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #80 on: януари 16, 2019, 08:10:14 am »
Земята е както много източници свидетелстват уникално място. И хората са уникални същества. Малки Божествени частици, които разкриват възможностите и потенциалите си живеейки и усвоявайки уроците на великата майка Гайя/София. Всички условности, всички трудности и страдания, които сме преживели са привлечени и пожелани от нас във въплътено и развъплътено състояние, за да можем да изградим в себе си най-важните Божествени качества.