Author Topic: Планета Земя 4D/5D  (Read 11018 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Планета Земя 4D/5D
« Reply #150 on: септември 30, 2018, 10:17:34 am »
В днешното послание на Отец Абсолют чрез Михаил О. се казва, че сега сме едва в началото на новата епоха. И че не е реалистично да се очаква възнесението да стане скоро, както много контактьори предричат - в близките години или десетилетия. Процеса ще отнеме цялата епоха на Водолея, най-малко няколко столетия. Само единици от хората, които са най-отдадени на духовното израстване, които медитират постоянно и са се изключили от света, те ще се възнесат чрез преобразуване/изгаряне на физическото тяло в кристално. Както го е сторил Исус навремето. Буда Гаутама, който е станал така да се каже спец по медитацията се е възнесъл, но след смъртта си. Така всички останали хора, които са готови за възнесението ще го направят след смъртта си. И това е по-простия начин. По-естествения начин е да стане чрез преобразуването, но това е трудно и изисква голяма отдаденост.
Много е важно да не се зареждаме със силни очаквания за нещо, защото след това идват големи разочарования. Трябва да работим над себе си, да преобразуваме тъмнината вътре в нас и да си живеем живота спокойно, осъзнато и щастливо, останалото ще си дойде само на мястото. 
Съм никой, отивам никъде, искам нищо.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #151 on: октомври 01, 2018, 08:04:56 am »
Енергията сега е толкова силна, че всеки може да се излекува много бързо от всичките си заболявания. Извикайте на помощ могъщия Архангел Рафаил с неговия зелен лъч.
Няма болест, която може да остане действаща ако през засегнатото място преминава зелената енергия и ако сте готови да се излекувате! Чудесата са възможни точно сега уважаеми приятели!

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #152 on: октомври 02, 2018, 08:12:59 am »
Възнесението чрез изгаряне на физическото тяло във високите вибрации може да стане само ако сме напълно здрави, чувстваме се и изглеждаме млади и жизнени, имаме пик на жизнена енергия и ако постоянно се намираме в състояние на блаженство и света наоколо не определя повече нищо за нас. Ако сме станали тотален творец на текущата си реалност. Само безкрайна радост и мир да преобладават в душата ни. Това е високата вибрация, която е необходима този вътрешен огън да се разгори и да изкристализира до по-високо ниво на битие. Да вземем за пример Исус, който през целия си живот е поддържал тази вътрешна Светлина и Любов и в последните си моменти, когато тялото му е било приковано на кръста той е останал спокоен и силен духом. Ето това е пример за върховно владеене на себе си въпреки неблагоприятните външни обстоятелства. Дори отмирането на физическото тяло не го е възпрепятствало да продължава да твори реалността си. Той е имал в себе си, в най-тежките си моменти, силата да създаде това преобразуване и да възкръсне чрез кристалното си тяло.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Планета Земя 4D/5D - Лечителската способност
« Reply #153 on: октомври 04, 2018, 08:18:12 am »
Лечителската способност е всъщност творческата ни способност. Това е способността да се работи със зеления лъч съчетана със силна вяра и способност за визуализация. Ето една примерна постановка. Искаме да излекуваме някаква заболяла част от себе си или да помогнем на друг човек, който страда. Викаме на помощ Архангел Рафаил, също някой от Възнесените Майстори, който ни е по-познат и нашите Ангели Хранители. Смълчаваме вътрешното си пространство с кратка медитация и се концентрираме над задачата по лечението. Молим Висшите Сили, които сме повикали за съдействие и водачество. След това си представяш как зеления лъч влиза през теб, как се усилва вътре в теб и после как го насочваш към засегнатите заболели участъци на страдащия. След това визуализираш процес на лечение. Може да си представиш как изглежда за теб болестта и как зеления лъч като минава през нея я прочиства и възстановява засегнатото място. Примерно може да си представиш клетките в тялото като живи същества, които докато са засегнати от болестта изглеждат унили, немотивирани да си вършат работата и разединени. Когато ги изкъпваш с живителната сила на Зеления лъч виждаш как почват да получават надежда, почват да се радват, да скачат да се усмихват и да ликуват, стават отново дейни и отговорни, събират се заедно за общото дело и променят състоянието към по-добро в засегнатия участък на тялото. Това е само един пример. Ти може да си направиш собствени примери колкото си искаш.
Вярата, че лечението е възможно чрез собствено творчество и чрез помощта на Висшите сили е най-важния компонент в твоето усилие като лечител. От друга страна болният също трябва да има вяра и желание да се излекува. Той/Тя трябва да вярват, че е възможно да се излекуват и да искат с цялото си сърце и душа да бъдат излекувани. Ето по този начин става чудото. Може да не стане на момента. Затова се заредете с малко търпение и оставете очакванията си настрана. Очакванията могат да развалят всичко, ако проявяваме изисквания и сме нетърпеливи. Но ако се предадем на процеса и оставим напълно свободно той да се прояви, без да имаме каквито и да е очаквания, то тогава мога да ви кажа, че чудото ще проработи и болния ще се излекува.
Като приключим сесията, задължително благодарим на Висшите Сили за съдействието, правим си кратка медитация за собствено прочистване от съприкосновението с енергията на болния и това е.
Оттук нататък всичко е в Ръцете на Бог, Той решава и Той лекува!

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Планета Земя 4D/5D - За Вярата
« Reply #154 on: октомври 04, 2018, 09:47:30 pm »
В този свят всичко, което имаме е вярата ни. Вярата е единственото реално нещо, което може да вземем като най-големия опит от многобройните прераждания преминати в този свят. Чрез вярата се отварят всички врати, чрез вярата се откриват всички възможности. Ако имаш вяра, истинска огнена вяра, ако вярата ти е силна и ако вярата ти е непоколебима, всичко става възможно. Вярваш ли, целия свят на Светлината застава зад теб, работи с теб и чрез теб и ти работиш за света на Светлината.
Не вярваш ли, никой си. Не вярваш ли, загубен си. Не вярваш ли в нужда ще си. Илюзията поглъща невярващите, прекарва ги през перипетиите на живота толкова пъти, колкото трябва, че най-накрая да се осмелят да си повярват.   
Преди много много безкрайности първия ангел който се усъмнил, така изпаднал, че оттогава падението му още отеква в безкрая.
И така ние всичките души изпаднахме от горния свят, защото се усъмнихме в нашия Отец, а оттам се усъмнихме и в самите себе си.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #155 on: октомври 05, 2018, 07:53:47 am »
Хапнахме някога от забранения плод на свободния избор и сега само и изцяло чрез свободния избор, но направен от позицията на забравата, тъмнината и неведението можем да прозрем какво се е случило и постепенно да възвърнем вярата си и да възстановим отдавна изгубените си ангелските позиции.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #156 on: октомври 05, 2018, 08:00:19 am »
Велик и безкрайно мъдър е нашия Отец, че ни дава възможност да минем през уроците на илюзията. В илюзията се коват най-силните духом ангели, които вече знаят през какво се минава ако творящите същности се отклоняват от Истината и Мъдростта на Отеца. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #157 on: октомври 05, 2018, 12:23:55 pm »
Синоними на вярата са: любовта, светлината, истината, мъдростта, добротата, мира, реда, хармонията и много други. Всичко това се съдържа едно в друго и произлиза едно от друго. Намираш ли се в едно от тези и другите стават реалност за теб. Излезеш ли от едно от тях излизаш по някакъв начин от опита и на останалите.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #158 on: октомври 05, 2018, 12:58:40 pm »
Вярата в Бога е равносилна на вярата в себе си, в собствените творчески способности. Собственото обаче е илюзия, само начин на изразяване, условност. Личността в горните сфери не съществува, тя е временно явление свързано с човешкия живот и с живота като галактическо същество във вселената на формата. Затова, когато вярваш, ти вярваш във всяко съществуващо същество от всеки един свят, във всяка една фрагментация, в Светиите, в Издигнатите Владици, в Ангелите, в Господа и твоята вяра е и вяра едновременно в това, което си ти, защото всичко е Едно и това е върховната реалност.
Какво значи "да вярваш". Понеже сме паднали чрез неверието си и затова трябва чрез илюзията да изгубим усещането си и способностите на божествеността, и обратно чрез избора на вярата да намерим правилния път към Истинския си Аз. Това е същността на вярата съотнесено към текущото ни положение на его-човеци.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #159 on: октомври 06, 2018, 10:42:13 am »
Този жизнен поток, който сега пише тук, в този форум и се представя под това име, който има определено физическа конфигурация, определен начин на живот и местоположение започна малко по малко да проумява защо се намира във текущо въплъщение. Той е тук да разпространява светлината след този народ, но има и така да се каже по-лични причини да е тук. В предишния му живот той толкова искаше да се доближи до Бога, че забрави да развива себе си като човек, забрави да обича и дълбоко да цени себе си. Той искаше много да помогне на хората, искаше да промени живота им, да промени държавата и света, и правеше всичко възможно по този въпрос. Той доста текст изписа, с много хора се срещаше и разговаряше, правеше се на духовен водач, изпитваше усещане за някакво изпълнение на висша мисия в живота си, свързано с проявяването на всичко това. Той доби много голяма яснота за духовния свят, документира това и го завеща на следващите поколения. И все пак отричайки себе си тогава той изпадна в грешка пред собственото си Аз Присъствие. Този жизнен поток дойде да добие определени качества, които не е успял да добие през предишните си въплъщения. А междувременно дойде и за да пръска от светлината на своя опит и да спомогне за проявяване на 5-тото измерение. 
Един от най-големите уроци за този жизнен поток е духовната гордост и считането на себе си за по-важен от другите имайки достъп до повече езотерични знания и откровения.
Другия му урок е свързан със самотата. Той води такава битка със самотата си досега, но в този живот дойде да се примири с това положение и да открие положителната страна на това да бъдеш сам. Той дойде да се научи да бъде самостоятелен, да не зависи от никой емоционално или идейно.
Трети много важен урок за този жизнен поток е да цени живота и да разбере дълбоката му сакралност във всичките му проявления. Този жизнен поток през миналите си превъплъщения е правил големи грешки по този въпрос, но това е вече минало за него, с което е време да скъса окончателно.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Планета Земя 4D/5D - За гордостта
« Reply #160 on: октомври 07, 2018, 08:05:04 am »
По въпроса за духовната гордост и за всяка една гордост, както и друг път съм казвал, по-голяма глупост от това няма.
Всеки е равен с всеки пред Бог и това е съвършен факт. Всеки, който не желае да изпада в горделивост каквато и да е трябва да умее да се се поставя на мястото на всеки, да може да контактува с всеки без задръжки и каквито и да е предразсъдъци, да взема под внимание всеки един друг, неговото положение, състояние, нуждите му, мислите му, чувствата му. Трябва да можеш да се снижиш и да се преклониш пред всеки един човек и да видиш частицата Божествен Дух вътре в него и да изразиш почит към Бога намиращ се в абсолютно всеки един човек. Това е изходът от капана на горделивостта. И този капан е много голям и много страшен и води до голямо падение.
Някои може да запита имаме ли право да се гордеем примерно, че сме българи. Според мен нямаме такова право. Нямаме право да придаваме по-голямо значение на себе си като на народ, да се изтъкваме пред останалите, да казваме ето това ние имаме, ето това са нашите предимства пред този или друг народ. Това добавя още към нелеката ни национална карма.
Гордостта има толкова много пипала и в основата й стоят разделението, страха, невежеството и илюзията като цяло.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #161 on: октомври 07, 2018, 08:17:37 am »
Една добра дума казана на място елиминира 100 лоши думи. Една добра мисъл отправена към някой създава причина този някой също да изрази добра мисъл към трети, а той към четвърти и т.н. Едно добро дело дава пример да се вършат още много добри дела. Едно добро отношение към който и да е човек и към този, който изглежда най-черен от черните е предпоставка и основа, на която вече може да се гради ново по-добро начало, което да промени преживяването и за най-изгубения в живота. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #162 on: октомври 09, 2018, 11:12:16 am »
Защо в пето измерение на Земята няма да има зима, студ и нощ? Защото това пространство е наситено с Любовта и Светлината на Бога. Всички души, които го обитават излъчват от сърцата си Любов и Светлина. Любовта е огнена и топла, Светлината е прохладна и успокояваща. Балансираната спойка между двете енергии създава идеалните атмосферни условия за живот.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #163 on: октомври 09, 2018, 01:06:23 pm »
Чрез Светлината се постига огнеността на Любовта. Без Светлина, ако се доближиш до този Огън може да се изгориш. Светлината е чиста информация или Истина. Когато си информиран или захранен с Истината можеш да се доближиш до Огнената Любов на Отеца без опасност да се изгориш.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #164 on: октомври 10, 2018, 10:55:21 am »
Защо в пето измерение няма да има хищни животни и паразитиращи насекоми. Защото са част от Тъмнината на стария свят. Те са нужни в стария свят, защото човекът живеещ без или с много малко любов и светлина създава излишества и много боклук - материален и духовен боклук. И всичките тези тъмни създания се явяват чистачите за боклука който човека твори. Те разбиват и разграждат, изконсумират и присвояват това, което е създадено в излишък и което не е нужно на никой. В пето измерение новия човек няма да създава излишества, няма да твори тъмна енергия и съответно няма да има работа и храна за такива хищни паразитиращи създания.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Планета Земя 4D/5D - Тайната на вечния живот
« Reply #165 on: октомври 11, 2018, 07:55:24 am »
Отговора е даван не веднъж и от най-разни хора по най-различни начини. Тайната на вечния живот се корени в желанието за развитие на духа вътре в нас. Докато поддържаме огъня и импулса за творение на духа, което може да се каже с много подобни думи и изрази, живота не може да спре дори и в 3Д формата, за която имаме "неопровержими" свидетелства че остарява и умира.
Докато поддържаме желанието за живот, което е същото като да се поддържа желание за развитие и живота продължава. Човек не трябва да се спира, не трябва да се изморява вътрешно, не трябва да си казва, че вече е научил всичко. Това засяга тези по-духовните хора дето търсят духа и истината и докато са млади и имат повече енергия търсенето е силно и пламенно. Но с навъртяване на годинки в километража стават по-инертни, казват си, че повече няма развитие, няма накъде да се ходи и няма какво повече да се прави и така се спират сами и прекъсват потока на живота си. Така тръгват болести, така напредва старостта, така тъмнината се прокрадва и настанява трайно в тънките тела на душите ни. 
Както е казал мъдрия народ "Залудо работи, залудо не стой!". И след всяка (духовна)работа трябва почивка и след всяка почивка трябва работата да продължава и докато този цикъл не ни смущава живота в текущата форма не може да се прекъсне.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Планета Земя 4D/5D - Още за духовната гордост
« Reply #166 on: октомври 11, 2018, 08:13:08 am »
Пречупено чрез перспективата на индивида, който е решил, че е готов да учи другите за Духа.

Такива индивиди, които стават проводници на Истината и почват да я предават на нуждаещите се трябва винаги да знаят кои са и да не губят тази представа за себе си никога при никакви случаи и обстоятелства. Да знаеш кой си е да знаеш, че ти не си нещо повече от тези, на които предаваш Словото. Ти в момента може да знаеш повече, но това не значи че си нещо повече, че си по-важен, че имаш някакви предимства пред другите. Учителя е толкова важен, колкото и Ученика. Ученика някога става Учител, а Учителя става Ученик. Никога не трябва да се забравя това. Този който се поставя нависоко със сигурност пада долу, а този който е поставен долу със сигурност отива горе. И никой, нито Учителя, нито Ученика има заслуга. Учителя и Ученика са служители на Бога. Само в Бог е заслугата, само в Бог е Истината и Пътя и Живота. Учителя е просто един смирен служител, който е нужен на Ученика, за да се разкрие Божествената искра в него. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Планета Земя 4D/5D - Още за духовната гордост
« Reply #167 on: октомври 11, 2018, 11:10:44 am »
Сега през перспективата на ученика приемащ словото на учителя си. При положение, че учителя действително предава информация за Духа, а не служи на тъмната страна.

Ученика също трябва да е смирен и да слуша внимателно информацията, която му се дава. Да не си мисли, че знае повече, че е дошъл само да грабне каквото му липсва и което му е угодно и после да се изпари. Ученика трябва да е благодарен за словото на учителя си, че му се отварят очите сега, защото този който играе учителя е дошъл и споделя каквото знае свободно за благото му. Ученика не бива да си позволява волности: да идолизира учителя си, да го хвали/ласкае, да го поставя на по-високо място, да му угажда, да фамилиарничи, да изкушава. Едно благодаря е достатъчно. За истинския Учител най-голямата награда е да види как Словото покарва в душите на неговите ученици.
Ученика попива информацията, прилага я в ежедневието си и става самия той учител за другите около него. Така Словото се разпространява и доброто пребъдва в душите.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #168 on: октомври 11, 2018, 01:19:26 pm »
Учителя и ученикът трябва да не забравят, че всичко идва от Бога. Няма едно нещичко, което да идва от нещо друго. Ние сме само едни посредници на Неговата благодат на този етап. В Бог е величието, истината, славата, причината, заслугата и наградата. Ако Бог благоволи ще ни се даде, защото Той знае най-добре кое е най-доброто за всеки един от нас във всеки един момент. Трябва да си представим в момента колко велик е Бог, какви възможности има, колко е пространен Неговия взор, колко обширно е Неговото наблюдение, колко съвършена е Неговата преценка и колко е точна Неговата справедливост. Бог е примера, единственият пример за съвършенството към което трябва да се стремят душите в напредъка си. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #169 on: октомври 12, 2018, 07:46:56 am »
Хората, които успяват да удължат живота на физическата форма са извън социалното програмиране и извън социалните рамки.
Човекът е роден и човекът умира, това е факт, но кога ще стане второто е друг въпрос. Аз Съм Присъствието е неродено и неумиращо. Душата има стотици, дори хиляди прераждания, но самата душа никога не е раждана. Душата е прозводна на Великия Дух. Тя е модификация на Божествения Дух.
Социалното програмиране, това което мнозинството е приело като вярване и го прилага води до сравнително кратък физически живот предхождан от болести, стареене, загуба на вътрешна сила, трупане на тъмнина и ликвидация на тримерната форма на живот. Вярванията на човека го елиминират бавно и постепенно от тримерната реалност.
Аз Съм Присъствието, което е неродено и неумиращо не приема социалното програмиране и живее в тримерната си форма по други вярвания и програмирания. Затова неговата въплътена 3Д форма не старее и не умира.
Аз Съм извън времето и пространството, вътрешно те не ме засягат. Вътрешния ми свят е безвремието и необятността. Аз Съм няма рождена дата и не отбелязва рождения си ден, не отдава значение на лични чествания. Когато другите около него се опитват да насаждат тримерни вярвания Аз Съм вътрешно продължава да държи на собствените си вярвания. Външно се показва мирен и снизходителен към вярванията на останалите. Външно Аз Съм може да се каже, че се преструва, за да не изпъква, да не се набива на очи, да не изглежда с нещо по-специален. Вътрешно обаче Аз Съм знае кой е и това не подлежи на дискусия, дори на споменаване. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #170 on: октомври 12, 2018, 09:14:04 am »
Вечния живот не е цел, той е следствие от едно трайно вътрешно състояние на съвършен мир - любов и светлина. Аз Съм Присъствие не се стреми към придобиване на вечен живот, то вече е вечния живот. Физическата форма е средство за постигане на цели. Докато има полза от физическата форма Аз Съм Присъствие я задържа жива и функционална. Използва я, за да се заземява, да носи Любовта и Светлината на Земята.
Човек, който се стреми към вечен живот за лични цели не може да го постигне, защото това е егото, което има стремежа. А егото е есенция на разделението, то се изключва от Единството и по този начин се изключва от потока на Божествения Дух, чрез който се излива енергията към физическата форма и я поддържа жива и здрава безгранично.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #171 on: октомври 12, 2018, 07:12:52 pm »
Вечен живот в условията на дуалността е нещо много трудно постижимо и безсмислено преди всичко. Кой просветлен индивид би желал да продължава да живее в условия на тъмнина сред чужди нему души. Та това е реалността. На мен лично такъв вечен, даже много дълъг живот не ми е нужен. Нямам какво да правя тук дълго време. Това място не е за мен, тук съм само да свърша дадена работа и като сметна, че съм я свършил няма какво да се заседявам на това място повече.
Темата беше свързана с това, че вечния живот в 3Д формата е възможен, но практически по мое мнение е ненужен. За его човеците вечния живот е чуден блян, някои по-заможни от тях биха дали всичко най-скъпо да го постигнат, но иронията е, че това е невъзможно докато са мотивирани изцяло от егоизъм. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #172 on: октомври 12, 2018, 09:36:39 pm »
Отец Абсолют чрез Марта днес обяви началото на Новата Епоха на планетата Земя. От това може да се очаква по-забързано развитие от обичайното. Енергията ще бъде силна и реалността ще се променя с по-бързи темпове. Който още спи тримерния сън да се събужда и да се освобождава от илюзиите си докато все още това е възможно.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #173 on: октомври 14, 2018, 10:43:10 am »
Защо е толкова важно да се събудим от тримерния сън и да се освободим от илюзиите си. Защото с насищането на ефира с новата енергия(което ще става бавно и постепенно) тези, които си карат по старому ще почнат да не се чувстват добре и да се разболяват от всякакви странни за тях заболявания, което ще ги предизвиква като последна мярка да почнат да мислят по нов начин и да гледат на живота по нов начин. Сега нещата все още са по-меки, все още не се усеща толкова инвазивно новата енергия и така да се каже има време човек да се пренастрои към нея. Колко ще продължава това време преди да се получи по-голямо критично насищане засега не се знае, но Висшите Сили ще ни държат в течение чрез канализаторите си.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #174 on: октомври 14, 2018, 04:34:57 pm »
В днешното съобщение на Михаил О. говори нашето Слънце Хелиос. Ето някои разкрития дадени в това дълго съобщение, за които можете да прочете и сами. Всички слънца са свързани и водят до Бог. От Бог тръгва енергията и захранва слънцата наред. Нашето слънце е дете на централното галактическо слънце и от него получава своята енергия. Централното галактическо слънце е дете на по-голямо галактическо слънце и така се стига до вселенското централно слънце, което е свързано директно с Твореца. Земята е дъщеря на нашето слънце и затова получава енергия от него. Слънцето е многомерно, физическата му видима част е най-малката. То ни дава не само топлина и светлина, но и духовна сила. Чрез слънцето идва новата магнетична енергия, която създава 5-тото измерение, то я получава от своите родители - централното галактическо слънце. Пращат му я и другите напреднали звезди като Сириус, Орион, Арктур и много други. Хелиос не е сам, има жена близнаков пламък и заедно създават синтеза на слънчевата енергия. По въпроса за второто слънце, казва, че това е тъмната звезда Немезида, която се е вкопчила в него и като паразит тегли от енергията му. Скоро светлите сили ще я преместят на такова място, че да не може повече да паразитира.
Казва също, че както на земята има заселени тъмни сили, така и в негови участъци също има заселени такива, но скоро ще бъдат премахнати в процеса на възнесението.
« Last Edit: октомври 14, 2018, 08:15:36 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #175 on: октомври 14, 2018, 04:41:14 pm »
Слънцето е свят, където живеят много и най-различни напреднали цивилизации. То е и портал към по-висшите светове. То пази нашата карма и негативната и позитивната и ни ги връща обратно. Негативната под формата на магнитни бури, позитивната като благоприятно слънчево време. Хората сме свързани със слънцето и то отразява нашето колективно душевно състояние. И така с издигането на енергията в нас хората и слънчевата енергия ще става все по-благоприятна за нас. Слънцето е служител на Бога, който поддържа въплъщенията на душите и преминаването на уроците им на всички равнища.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #176 on: октомври 15, 2018, 07:50:22 am »
След тази информация за Немезида не мисля, че от нея ще излезе второ слънце. По-скоро от нея ще стане една великолепна черна дупка. Това, че някои са забелязали кръгъл обект до слънцето е точно това, което е довело до мисълта, че може да става въпрос за второ слънце. Но може ли една тъмна звезда да бъде слънце, да бъде някой който се раздава за доброто на всички, разбира се че не.
Анунаките, тъмните богове, са дошли да вземат своя урожай, да си приберат нечистите енергии и нечистите духове, да си ги изтеглят обратно в антисвета за допълнително обучение в условията на пълен хаос. Ето това е Немезида, портал към антисвета, към който ще бъдат привлечени и погълнати след смъртта си тъмните сили на този свят.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #177 on: октомври 17, 2018, 08:26:28 am »
Разяснение за заслугите.

Ученият, който цял живот се е занимавал да овладее дадена наука, да направи дадено откритие, с което впоследствие подобрява живота на цялото човечество има ли лична заслуга за това? От гледна точка на разделението и егото ученият ще мисли, че заслугата е изцяло негова, че е постигнал всичко сам, с много труд, с много упоритост, с преодоляване на невъзможни почти обстоятелства и от тази гледна точка той за себе си ще смята, че има право. Това е учен, който не вярва в Бог, а вярва в материализма.
Родителите, които отглеждат едно дете имат ли заслуга за това, че то израства в пълноценен, млад, независим човек готов да се влее в обществото? Ако не вярват в Бога или ако имат объркана представа за вярата в Бога, каквато е представата за вярата в Бога в нейната масовост, то тези хора ще считат, че имат огромна заслуга за отглеждането на детето и съответно ще очакват и някаква отплата от страна на детето към тях.
Нито учения, сътворил откритието, нито родителите отгледали детето си имат право на заслуги. Защото всичко, абсолютно всичко е взаимно. Ако има някакви заслуги, те са от взаимните усилия на много същества - видими и невидими. И зад всичко това стои благостта на Бога. Без Любовта на Бог абсолютно нищо не би било възможно. Нито аз, нито ти, нито учения, нито родителя, нито детето биха били възможни. Откъде идва идеята на учения за откритието - от висшия разум. Учения чрез отдадеността му в науката е станал приемник на висшия разум, който му е дал идеята за откритието. Откъде идва храната, откъде идват плодовете, пшеницата, откъде идва въздуха, слънчевите лъчи, кой е създал водата, кой прави възможно да можем да вървим по земята, кой е измислил човешкото тяло. Какво правят родителите, те са канализатори на родителското изкуство така да се каже, те са изпълнители и служители на Бога. Те избират да приютят при себе си една Божествена душа, да и помогнат да стане пълноправен и независим човек. Не правим ли всички нещо такова.
Има ли нужда да продължавам, за да стане ясна идеята на Кой дължим всичко и право ли е да си приписваме заслуги за каквото и да е.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #178 on: октомври 17, 2018, 10:18:41 pm »
Всички планети, които еволюират по духовната спирала стават слънца и след това пораждат свои слънчеви системи със собствени планети-деца.
Всички планети, които деградират се разрушават или се превръщат в черни дупки. Черната дупка също се нарича черно слънце и съществата, които ги оперират са тъмни богове с висока отрицателна плътност на осъзнаване.

За пример Венера някога е имала нормална 3Д среда за живот и 3Д същества подобни на нас са живели там, но с издигането си духовно се превръща на материално ниво в огнен свят, където живота изглежда немислим. Венера е най-ярката звезда на небосклона, защото сега е дом на светли същества. Те обитават нейните високи измерения, които не могат да бъдат регистрирани с човешките сетива и апаратури. Красотата на нейните високи измерения е описана от някои канализатори. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #179 on: октомври 18, 2018, 09:27:35 am »
В днешното съобщение на Михаил О., Учител Ел Мория говори за социалната система и духовните рангове, и как те ще изглеждат в Държавата на Твореца.
Той различава измежду въплътените хора на Земята 4 ранга и им дава следните названия: смердове/миризливци/,  весове/груби(плътни) хора/, витязи/рицари/ и влъхви/магове/.

Смердовете са хората деградирали до животински наклонности. Те се интересуват единствено от себе си, да се наядат, наспят, да се съвокупляват и да се защитават. Към тях спадат и демоничните хора с тъмни наклонности. Те може да са по-развити като ум, маниери и възможности, но мотивацията им е същата като при животинските хора.

Весовете са масовия тип човек, който се интересува от себе си и от семейството си. Той се е издигнал малко над животинските наклонности. Неговите нужди се разширяват до това да създаде семейство, да отгледа деца, да създаде дом, да е материално обезпечен и да обезпечи своите близки. Това е семейния човек или типичния обикновен човек. 

Витязите са блюстителите на реда. Те са още по-издигнати в съзнанието си и милеят за установяване на справедливост в целия свят, и са готови да се борят за това.

Влъхвите са най-извисените духовно. Това са духовните учители, светлинните работници, мъдреците, просветлените майстори. Те са най-близо до Бог като съзнание.

В държавата на Бог "маговете" трябва да заемат най-отговорните постове, от които зависят съдбите на цели народи. По настоящем тези постове се заемат от смердове и весове.
С промените настъпващи в процеса на възнесение смердовете ще излязат принудително от въплъщение и ще се заселят на нови тримерни планети, където да продължат обучението си. Без тяхната лукава намеса във всички нива на обществото ще стане възможно справедливото разпределение на задълженията в държавата на Твореца и всеки ще върши каквото най му приляга и това, което спомага за духовния напредък.
« Last Edit: октомври 21, 2018, 10:12:08 am by velaskes »