Author Topic: Планета Земя 4D/5D  (Read 36692 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Планета Земя 4D/5D
« Reply #390 on: октомври 25, 2019, 10:09:07 pm »
Искам да напомня, че тези работи които пиша за възнесението и за бъдещото са мои собствени заключения, които не е задължително да отговарят на истината. Това са заключения базирани на най-различни чанелинги, които съм прочел в комбинация със собствените ми разсъждения и интуиция.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #391 on: октомври 25, 2019, 10:31:02 pm »
Ще кажа, кои са моите доказателства, че процеса на възнесение действително се случва и върви прогресивно напред.

Звъненето и бученето в главата, което е масово явление, защото много хора в духовните групи, в които участвам също питат какво става, какво е това бучене, което чуват.

Необикновените атмосферни условия, на които нееднократно ставаме свидетели, като проливни дъждове, силни ветрове, големи снегове, много високи или много ниски температури а по света земетресения, изригване на вулкани масово, наводнения, топене на ледници, свлачища, огромни пропуквания и пропадания на земни пластове и какво ли още не, списъка може да продължава доста.

Времето тече по-бързо за мен, направо не усещам как минават дни, седмици и месеци.

Луди синхроничности ми се случват. Само като помисля за нещо и го виждам и срещам в скоро време. Помисля над някакъв въпрос, отварям страница в интернет и това е първото, което виждам и то отговаря на въпроса ми. Или попадам на книга, където се говори точно за това и в голяма дълбочина се обяснява и решава проблема. Сетя се за някой познат или приятел и след няколко крачки го срещам на улицата и това ми се е случвало.

Постоянно ми се случва да забелязвам специфични комбинации от цифри на най-различни места и в тях разчитам най-различни значения, потвърждения и предзнаменования. Четири единици, четири четворки, разни такива интересни съчетания.

Забелязвам също така масово пробуждане на хората и виждам как хората стават по-добри, по-човечни, по-внимателни, по-спокойни, невероятно е.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #392 on: октомври 26, 2019, 08:42:46 am »
Защо в пето измерение всичко трябва да си майсторим сами?
То и в трето измерение е принципно така. Разликата обаче е, че в пето измерение всяка божествена душа встъпва в правата и възможностите си като психически създател на своята реалност. Ти създаваш чрез своя божествен инструмент на творение - твоето съзнание и виждаш бързо резултатите от това, което създаваш. Ако не създаваш няма да имаш нищо създадено, това е реалността.

Този въпрос го засягам във връзка с тялото на пето измерение, което трябва сами да си измайсторим. Докато в трето измерение телата на хората се зачеват, после бавно се развиват в утробата и се раждат от човешка майка в пето измерение няма такава нещо. Жената там няма такава функция да забременява и да ражда малки подобия на себе си, нито мъжа има функция да опложда жената. Там, както казах, за да имаш нещо и да ползваш нещо трябва да си го създадеш чрез съзнанието си. По този начин тялото, което ще ти трябва, за да живееш в свят от този клас се създава чрез силата на ума и въображението. Какво тяло ще си направиш, от теб зависи. Как ще изглежда, от теб зависи. Ти си художника, ти си дизайнера. Искаш да изглеждаш като мистър или мис Вселена, няма проблем, обаче трябва да се изваеш сам чрез въображението си. Доколко твоето тяло ще работи добре от теб зависи, можеш да го поправяш, можеш да го променяш постоянно ако искаш. Нищо не те ограничава. Имаш най-добрите образци, които можеш да ползваш за подражаване. Може и нещо уникално да си построиш, всичко е според твоето желание и вкусове.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #393 on: октомври 26, 2019, 10:17:38 am »
Тялото на пето измерение не е задължително да изглежда като човек. Защото така както изглежда човешкото тяло, това е обусловено от средата в която живеем, където има нужда човека да има два крака, две ръце, две очи, две уши, уста, сърце, мозък, дробове, стомах, кожа и прочие, това са необходимости за оцеляване в условията на трето измерение. В пето измерение нещата са съвсем други, много от тези необходимости не съществуват, да не кажа всички.
Земята в това измерение изглежда подобно на настоящата Земя само защото това е красиво и защото на душите им харесва да виждат познати форми свързани с предишния тримерен опит.  Материята наподобява кристална, блестяща, светеща, прозрачна и много бърза като вибрации. Там свойствата на материята се определят най-вече от наблюдателя творец. Тези свойства разбира се имат заложени вариации и степени на вибрации, но самата материя не е толкова плътна, твърда, трудна за моделиране както е тук на нашата Земя и се поддава на промяна от нашето съзнание.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #394 on: октомври 26, 2019, 08:56:49 pm »
В конкретния случай на това възнесение(което както казват никога досега не се е случвало по такъв начин) ние трябва да трансформираме текущите си тела в кристално-светлинни, а не да правим напълно нови тела, защото този път цялата планета се възнася заедно с всичко върху нея. 
Новото тяло пак ще изглежда като на човек, но както написах по-горе няма да е базирано на въглерода, а ще премине в силиций. Въглерода и силиция са доста близки и затова от едното може да се трансмутира другото. Въглерод също ще остане в тялото, но ще бъде много по-малко като съотношение със силиция. 
Който успее да преобърне тялото си в новата материя няма да загине по време на прехода, ще мине в новия свят без да умира. Който не успее да се преобърне, но е годен за възнесение ще си прави съвсем ново тяло в отвъдния свят. Пак повтарям, че това са мои предположения, които може изобщо да не се случат така.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #395 on: октомври 26, 2019, 09:08:17 pm »
Някой може да запита, защо ние сами трябва да си правим новите тела? А кой ще направи новите тела на животните и на растенията?

Животните и растенията самия дух на планетата ще ги преобърне с помощта на новата енергия от Централното Слънце, която се лее всеки ден. Само тези животни, които не са хищни и паразитни ще могат да бъдат трансмутирани.
А ние хората като божествени души трябва да започнем да практикуваме способностите си на творци на собствена реалност и няма по-добро упражнение от тази задача - да участваме в съвместното сътворяване на реалността на новата петмерна Земя. Разбира се всичките Светли Сили ще ни помагат и подкрепят а в новата реалност тяхната помощ ще е съвсем непосредствена и осезаема. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #396 on: октомври 27, 2019, 08:22:44 am »
Има още една много важна причина поради, която трябва да бъдем творци на собствената реалност и тя е че живеем съобразно закона на свободната воля, докато животните и растенията нямат свободна воля. Ние хората имаме пълна свобода да правим каквото решим, никой друг не може да ни се бърка, дори самия Господ Бог. Но има една решение на този проблем, че ако разрешим Висшите Сили да ни помагат и ако формулираме как точно да ни помагат то те ще го сторят на драго сърце. Обаче не се осланяйте изцяло на това, защото основната работа няма кой друг и как друг да я свърши освен самите ние, които сега сме въплътени като хора. Много пъти съм го казвал, че например няма как някой друг да промени нашето съзнание, нашите мисли, нашите вярвания и нашите чувства. Няма кой друг да промени нашите ежедневни навици и пороци. Това е лична работа, това е изграждане на дисциплина и постоянство в своя вътрешен свят.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #397 on: октомври 27, 2019, 12:06:39 pm »
Има една голяма грешка, която се прави отъждествявайки Духа с енергията. Духа няма аналог, духа е съзнателност, която не е материя, нито енергия. Енергията е творение, тя е следствие на съзнателността, която я измисля. Светлината е следствие. Материята е следствие. Частиците, които изобщо не са частици също са следствие. Духа не може да бъде описан и обхванат. Духа не може да бъде видян и регистриран. Духа е върховна мистерия, мистерия на мистериите. Само най-чистите и най-посветените ученици разгадават мистериите на Духа, но не напълно, винаги има нещо, което остава скрито и неразгадано. По същия начин Безкрайния Създател и Абсолют не може да бъде описан и поставен в някакви рамки, невъзможно е. Ако има нещо наистина невъзможно това е абсолютното невъзможно. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #398 on: октомври 27, 2019, 12:12:43 pm »
Точно защото не е енергия и материя Духа е вечен, никога роден, без край, без граници, без ограничения, намиращ се абсолютно навсякъде и във всичко, като искра, която не гори, но е самия пламък на живота. Точно така Духа е живот, който няма край. Опитвам се да го обясня, но се хващам, че колкото и да го описвам, то няма описване, това може да продължава до безкрай. Ако ще да имаш достъп до вселенската библиотека на познанието пак не може да опишеш широтата и разнообразието на Духа.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #399 on: октомври 28, 2019, 07:54:16 am »
Какво значи астрална смърт.

Това е същото като човешката смърт. Човек когато умре какво става - разделя се с физическото си тяло и преминава като съзнание в духовния свят. По същия начин астралния човек се разделя с астралното си тяло и това е също смърт, това е край на живота му в Астралния свят. Както има закономерности, които причиняват край на човешкия живот така има закономерности, които причиняват край на астралния живот.
Настоящия процес на възнесение е една такава закономерност, доста необичайна и неочаквана за астралните хора, но напълно реална и случваща се. И те виждат, че нещата отиват към техния край и понеже са завладяни от всякакви човешки страсти те не искат да умират и да преживяват край на себе си. Много хора, които са вкопчени в живота си по подобен начин се страхуват от смъртта и правят всичко възможно да я отложат.
Обаче промяната идва, енергиите на пето измерение насищат многомерната сфера на Земята и всички същества трябва да се примирят и даже да приемат с Любов новата идваща реалност.
Астралните хора ще загубят астралната си обвивка, ще загубят един начин на живот, с който много са свикнали, но всичко в него е илюзия така или иначе. От тях ще остане едно по-чисто съзнание като се смъкнат емоционалните илюзии.
Каквото и да се случва, както и да се случва, всичко е винаги за добро. Духа, който е в сърцевината на всяко индивидуализирано същество никога не умира независимо какви промени и през какви трудности минава това същество.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #400 on: октомври 28, 2019, 09:50:03 am »
Бойкот на тъмната политика.

Нито един политик няма да види подкрепа от мен докато не започне да работи за народа си, докато не започне да върши това, за което се избира.

Досега всички, които са избирани доказаха, че са мошеници и тарикати и никой не работи отдадено за народа си. Как да подкрепяш такива мошеници, как да ги избираш и да ги поставяш на отговорни позиция. Те само крадат и мажат.
Един път се лъжеш, но ако втори път се излъжеш това показва, че не си взел поука от тази грешка, това показва, че си глупак.

Сега хората гласуват защото или за зомбирани със някакви партийни пристрастия или гласуват от страх, поради алтернативата да не бъде избрано нещо още по-лошо или просто по инерция, няма какво да прави през изборния ден и отива да види какво правят хората от квартала събрани на едно място.

Дошло е времето всеки избран да управлява народа да работи с цялото си сърце и душа за подобряването условията на живот на този народ. Който не го прави отива в ада след края на живота си. Това е положението. Не може да си играеш със съдбите на милиони хора и да мислиш, че няма да има последствия за теб. Няма да се размине на никой мошеник и тарикат, всеки ще си понесе последствията на това, което е натворил.
Ако видя, че някой работи за народа ще го подкрепя и ще го похваля и ще кажа, ето този човек наистина е добър и способен ръководител. В противен случай никаква подкрепа, нека драпа и да си бие главата.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #401 on: октомври 28, 2019, 11:37:31 am »
Как в бъдеще управляващите ще доказват на избирателите си, че са благонадеждни и способни?

То е ясно, че с PR, рекламни кампании, билбордове, плакати, листовки и голи обещания няма как да стане. Никой разумен човек повече не може да повярва на повърхностна показност, особено когато се е доказало, че всеки нарекъл се политик в България се стреми към властта само с цел лично облагодетелстване.

В бъдеще желаещия да прави добро за всички ще бъде избиран защото притежава необходимите качества, а не защото се преструва, че ги притежава, или защото рекламната му кампания има по-голям бюджет и чрез лъжа го изкарва като ангел небесен слязъл от небесата да се раздава за доброто на всички. С рекламните си кампании с голям бюджет харизматичните екстровертни тъмни персонажи, тези умели оратори лъжци, с големите билборди в днешните смутни времена се налагат и успяват да се намърдат във властта и да я използват най-безочливо за своето лично обогатяване. В бъдеще това ще е невъзможно. Невъзможно ще бъде да ни лъжат и мамят. Невъзможно ще бъде някой, който не го бива за нещо да бъде поставен на позиция да се занимава с това нещо. И ще е крайно невъзможно ако от това нещо зависи живота на голямо множество хора. 

Как нещата могат да се оправят в нашите смутни времена, така че мошениците да бъдат разгадавани, че са мошеници? От теб зависи, от всеки от нас зависи. Трябва да се направят нови рамки на изборен морал, нови правила как демокрацията да функционира. Тези рамки трябва да показват истинското лице на кандидатите за държавна работа на висок пост. Без да бъде показано истинското лице на даден човек няма как той да бъде избран, даже да бъде номиниран. За да се покаже истинското лице на някой в днешно време трябва да го видиш с какво се занимава, как си вади парите, какви пари има, каква собственост има, какво е работил, какви успехи има в работата си, какво му е семейството, на колко хора реално е помогнал в живота. Такъв човек трябва да му се извади целия личен живот на показ и да се види дали е настина Човек и че притежава, това което е необходимо за дадения пост.
« Last Edit: октомври 28, 2019, 08:24:53 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #402 on: октомври 29, 2019, 02:38:21 pm »
Това, което става в Чили от една седмица е капката, която прелива. Чили е много богата държава, но реално богатството на страната се държи от малък процент хора(звучи познато нали) а целия народ живее под и около нивото на жизнения минимум. А безочливия елит не спира да дига цените и да прави живота на хората още по-труден. Но ето, че хората търпят търпят и накрая просто не могат да търпят повече и излизат на улицата и почват да разрушават всичко наред. Ще се решат ли проблемите на хората по такъв начин, чрез насилие и разрушение? Вероятността да се решат е по-голяма отколкото ако хората не правят нищо и понасят безучастно.
Уядените управляващи елити са толкова бездушни към страданието на народа, че нищо не може да ги накара да променят унищожителната политика спрямо народите си освен едно добро разтърсване на комфортните им кули и едно ефектно сваляне от височината, на която удобно са се устроили. Няма нищо по-добро от една революция, когато ножът е опрял до кокала.

Може ли такава промяна да се постигне с Любов и без насилие. Може. Но не може да стане ако не покажеш каква е волята ти и на какво си готов, за да се чуе твоята воля. С мирни протести, с конструктивни разговори, които да засягат всеобщия интерес и да разрешат проблемите на народа. А както е казано, ако погалването с перце не свърши работа тогава тоягата ще заиграе и прошка няма да има. Народа когато е обединен и готов да отстоява правата си на всяка цена, това е голяма сила и един разярен народ може да натвори големи пакости.

В сегашните времена на възнесение такива явления на бунтуване на народите ще се наблюдават все по-често, а управляващите елити ще търпят поражения след поражения във всички сфери на влияние, което са създали.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #403 on: октомври 29, 2019, 06:04:57 pm »
Бунтове ще има защото хората почват да се пробуждат от зомбирането и защото самата енергия на пето измерение улеснява и ускорява пробуждането на хората. Като си пробуден виждаш нещата такива каквито са и не можеш да толерираш несправедливост, експлоатация, измами, корупция, зомбиране, неравенство и т.н. Все по-лесно ще става осъзнаването какви мащабни манипулации управляват обществата, какво зло стои зад кулисите и дърпа конците и как хората биват омагьосани и програмирани да гонят вятъра от люлка до гроб.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #404 on: октомври 29, 2019, 10:49:52 pm »
Какво е това мисълта, откъде идва, може ли да се вярва на това, че мисълта се произвежда от мозъка? Как така мисълта протича безгласно вътре в съзнанието ни, какво е това нещо дето протича вътре в нас, което рационално реди мисли на своя език. А дали е вътре, къде е точно, това което протича. Много въпроси могат да се зададат, на истината е, че никой не знае техния отговор. Няма как да се докаже откъде идва мисълта. Няма достатъчно надеждно доказателство, че мисълта е продукт на мозъчната дейност. А въпросите могат да продължават с например какво е съзнанието, по какво съзнанието се различава от мисълта, или двете са едно и също нещо?

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #405 on: октомври 30, 2019, 09:54:49 am »
По най-нови данни идващи интуитивно човешкия мозък не е нищо повече от един изключително сложен приемник, интерпретатор и предавател на Божествена Светлина. Мозъка превръща импулсни енергийни честоти в идеи със смисъл, които имат отношение към текущата реалност. Без мозъка и без един изправен добре функциониращ мозък и нервна система честотите на Божествената Светлина не биха могли да бъдат преобърнати във информация, която да се използва практически в човешкия живот.
Мисълта е наистина продукт на мозъка, това е интерпретирана информация, преработена или изпитана информация съотнесена към нещо.
Съзнанието обаче не е продукт на мозъка. Какво представлява съзнанието? Това е способност да се познава това, което наричаме действителност. Но откъде идва тази способност, заучена ли е или не е заучена? Защо едни хора имат по-изострена способност за отразяване на действителността а други сякаш нямат и изобщо може ли да се твърди подобно нещо. Според мен не може да се твърди подобно нещо, защото не знаеш кой какво има вътре в себе си като усещане. Говорим не за чувства, а за едно специфично тънко усещане, което наричаме интуиция, което в трудни или напечени ситуации осигурява водачество. То помага за по-точното разпознаване на това, което е полезно и това което би могло да е вредно и да се избягва. Това е като вътрешен глас, който казва Да на едни неща и Не на други неща. И според мен този глас, това усещане всеки го има, но според това дали се вслушва в него то е по-силно и ясно изразено при едни и съответно по-приглушено при други.
Това усещане го има и в най-необразования примитивен човек, което значи, че не е продукт на обучението и познанието. Например когато си в някаква ситуация на живот и смърт, в следващите минути от решението ти зависи дали ще умреш или ще живееш. В такива моменти почти няма време за рационално премисляне, тук веднага се включва интуицията и човек ако се вслуша в нея ще предприеме възможно най-оптималния вариант.
Има много хора, които се опитват да бъдат обективни. Те често потискат своята интуиция и преследват това, което се счита само за факти. Такива хора са учените атеисти, които се доверяват на "око да види, ръка да пипне". Това е не по-малко силна религия, от която и да е друга религия основана на вярвания. Такива хора преследващи факти цял живот, стремящи се към обективност изпадат дълбоко в дуалната парадигма на илюзорната реалност, която не дава никакви отговори на мистериите около нас и няма да може да даде отговори никога. Защо дуалността не може да даде отговори? Защото е илюзия, това е съвършен свят на илюзиите. Всичко, което виждате около себе си е илюзия и е създадено така, че да няма дупка или пропуск, който да навява на логическата мисъл, че има нещо нередно в този свят. Но ако си дълбоко наблюдателен, ако не си затваряш вътрешното око на интуицията ти ще можеш да проникнеш през тази илюзия и да осъзнаеш неща, които логическата мисъл допотопно не би могла да достигне.
Ето как мисълта се различава от съзнателността. 
« Last Edit: октомври 30, 2019, 10:05:21 am by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #406 on: октомври 30, 2019, 10:01:15 am »
Когато интуицията работи на пълни обороти тя се подкрепя от логическата мисъл. Тогава на базата на получената чрез интуицията информация логическата мисъл доразвива тази информация, прави я по-точна и по-приложима. Ето така в съчетание работят трите горни чакри на човека. Божествената информация постоянно тече през коронната чакра вътре към човека. Третото око или интуицията прихващат част от тези честоти, които за момента са вълнуващи и интересни и чрез менталното тяло тези честоти се обръщат в смислово единство на езика, на който човек формира мисловната си дейност.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #407 on: октомври 30, 2019, 12:15:06 pm »
Как върви мисълта, когато няма език, преди хората да са използвали някакви езици, с които да формират думи и значения на предметите на заобикалящата реалност?

Преди езиците хората мислели образно. Примерно като поредица от образи вътре в ума, като на филм, все едно гледаш филм. Тези образи не са имали названия, но и без названия ума може да ги реди и да ги различава. Така мислят по-развитите животни. Точно така, животните могат да мислят, примитивно и обусловено от техните инстинкти, но все пак те имат наченка на ментално тяло. Някои животни имат много по-широки възможности за ментална дейност, като делфините, човекоподобните маймуни и врановите птици. Тяхната мисловна дейност е образна и телепатична. Да, животните са свързани телепатично. И ние хората също сме свързани телепатично, но понеже сме се забили в тъмни илюзии телепатичната комуникация е изгубена и не е много ясна.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #408 on: октомври 30, 2019, 04:00:10 pm »
Аз и друг път съм писал защо науката е поредната религия и защо научните преследвания са базирани на вярвания в основата си. Науката е атеистична религия защото нейните отдадени поклонници отричат всичко, което не може да се обясни чрез 5-те сетива.
А такива феномени има наблюдавани бол в историята и в текущата действителност. Например всичките хора, които са демонстрирали по недвусмислен начин, че притежават паранормални/екстрасензорни способности. Има такива хора и някои дори са се подлагали на изследвания, за да се намали уж научния скептицизъм и да се открие какви са причините за тези способности. Всичките истински ясновидци, като нашата баба Ванга, която е приела хиляди хора и е знаела и виждала съдбите им като на открита длан. Няма да изброявам, който търси ще намери тези имена и тези личности.
Но учените атеисти продължават да си държат на тяхното. Това е тесногръдие и показва същия фанатизъм, както при дуалните световни религии. Затова науката с конски капаци е поредната религия.
Учените, които вярват само в 5-те сетива никога няма да открият смисъла на живота, нито общия смисъл, нито личния смисъл и докато имат тези вярвания няма да намерят истинската мисия на своята душа(ами да, те не допускат даже, че може да има душа).   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #409 on: октомври 31, 2019, 09:04:26 am »
Науката базирана само на 5-те сетива е поредното проявление на човешкото его. Егото е животинското в човека. Как може едно животно да види Бога, невъзможно е. На животното му трябва само да яде, да спи и да се размножава. А човек е много повече от едно животно. На човека е даден ум, с който да мисли, на човека са дадени сложни емоции, с които да усеща, на човека е даден висш ум(съзнание, интуиция), с който да прониква в неведомото. А човека се е забил в своя животински аз и цели философии и науки гради върху тази основа. Защо пиша за това? Защото е време тези заблуди да бъдат разрушени, време е човек да преодолее животинските си наклонности и да почне да живее като божествено същество, което той/тя е. Дошло е времето, но вие готови ли сте да живеете по велението на своята душа или още ви се живее по животински като див звяр облечен в костюм.
« Last Edit: октомври 31, 2019, 12:37:16 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #410 on: ноември 01, 2019, 10:04:55 am »
Един от най-сложните въпроси без отговор е какъв е произхода на Безкрайния Творец. Има ли произход, има ли начало, има ли край.
Ето какво идва през моята интуиция съчетано с целият ми събран опит по всякакви теми и въпроси.
Вече съм писал, че Безкрайния Творец е функция на Духа Съзнателност. Духа е изначален и Духа е съвършена реалност, която е вечна и непреходна. Духа излъчва същността на Безкрайния Творец, който има зададена функция да създава и поддържа по съвършен начин базата на цялото божествено мироздание.
Но следния въпрос гложди дълбокия философски ум - Безкрайния Творец наготово ли е излъчен със всички Свои безкрайни способности или тези способности са извлечени чрез директен опит.
От това, което идва през моята интуиция, през моята призма на пречупване, Безкрайния Творец се самосъздава постоянно и непрекъснато в безкрайния момент Сега. Няма минало и бъдеще, всичко става Тук и Сега. В този момент Сега Безкрайния Творец събира всичкия необходим опит и вече го е събрал дори като го събира. Разбирате ли. На точката, където всичкия необходим опит вече е събран функцията на Безкрайния Творец става съвършена и действаща като такава. Хем събира опит, което е безкрайно, хем вече опита е събран така, че да е възможно прожектирането на Мирозданието по съвършен начин. Опита се събира от душите, от всички нас. Ние всички допринасяме за съвършенството на Безкрайния Творец като живеем и събираме опит, който директно влиза в универсалната банка на познанието. Душата е агент изпратен да събира информация, да тества променливи, да прави заключения и да изпраща опита обратно към Източника, който е Безкрайния Творец. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #411 on: ноември 01, 2019, 10:11:24 am »
Съзирате ли съвършенството на Само-Създаването на Безкрайния Творец? Това е една велика игра, игра минаваща всякакви граници, надхвърляща най-смелото въображение.
Душата в началото на своето пораждане и Безкрайния Творец са като две точки на една безкрайна линия, която няма определено начало и определен край. В условното начало е младата душа, която започва от нулата и в условния край, където има наличен целия натрупан опит е Безкрайния Творец. Това е като пътешествие във времето и пространството, в преоткриване на своята истинска същност, от малкото към голямото, от незнаещото към всезнаещото, от неспособното към всемогъщото.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #412 on: ноември 03, 2019, 09:48:02 am »
Духа бидейки съвършена реалност няма нужда от самообучение. Духа е всезнаещ, всеможещ и всевластен. Всичко възможно е събрано в Духа и няма нищо друго, което да може да бъде повече. Това казваме и за Бог. И това е самата истина.

Но какво е само-създаването на Безкрайния Творец? Защо произтича, след като Твореца е съвършен?

Това е игра, като забавление, като занимавка, от която няма абсолютен смисъл, но има временен смисъл. Виждате ли, Безкрайния Творец винаги е съвършен, Той/Тя не може да бъде Безкраен Творец ако има дори и едно несъвършенство.
Това представлява играта, това е игра на създаване на несъвършенства, създаване на приказки, създаване на истории, създаване на илюзии, създаване на играчи. Ето така живота като отделно същество е възможен. Върховната реалност е винаги абсолютна и непроменлива. Тази реалност е навсякъде, няма нищо друго освен нея. В една точка от тази реалност се развива играта, в нея цели вселени се въртят, безкраен брой неща се случват на безкрайни нива и всичко е една голяма измислица. Като казвам измислица нямам цел да омаловажавам Мирозданието на Твореца, напротив, моята цел е да придам яснота доколкото това е възможно и доколкото моята призма успява да отрази нещата правилно. На много горни нива на Божественото Мироздание световете напълно отговарят на абсолютната реалност на Духа, което значи, че там се пее песента на Отеца, ако мога така да се изразя. Въпреки, че всичко е измислено, то е добро и работи по универсалните принципи и всички играчи са доволни и честити бивайки част от Играта.
На долните нива, като нашето трето измерение Играта е обхваната от хаотичност поради средата, в която се развива. Средата предизвиква играчите да забравят кои са в действителност. От това забравяне произтича свободния избор, който на практика не е много свободен, а точно обратното, това е избор на объркването. Объркването е хаотичност и непредсказуемост. Играта става игра на пропадането и на възнасянето обратно. Пропадането има нужда от помощ и спасяване от горните нива иначе се самоунищожава като не пропуска да завлече още играчи след себе си.
Ето как играта е станала страшно и опасно преживяване. Всичко е разбира се в ума и в съзнанието. На практика няма нищо страшно и нищо опасно. Самата асоциация с физическото начало и с другите начала, като астрално, ментално и каузално правят нещата страшни и опасни. Но ако я няма асоциацията, ако го няма пристрастяването, ако се вижда реалността такава каквото е наистина - като съвършена Любов, Светлина, Свобода и прочие, няма нищо страшно и опасно, всичко страшно е илюзия и фикция.       
« Last Edit: ноември 03, 2019, 04:15:15 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #413 on: ноември 03, 2019, 01:16:26 pm »
Аз съм голям почитател на киното и изобщо на изкуството. Искам да обърна внимание на един факт, който е мега странен. Филмовата индустрия не прави никога филми за Божествената Любов. Не знам някой сценарист да е писал нещо на тази тема и да има филм посветен изцяло на тази тема.
Какво показва това - че филмовата индустрия, всичките тези хора, които работят в нея и онези отгоре, които плащат и поръчват "музиката" са вербувани да служат на тъмната страна. Колкото и ефектни филми да се правят в днешно време, 99% идеите зад тях са свързани с създаване на тъмнина в душата. Екшън - две страни се бият, отмъщават, противопоставят, воюват, показват кой има силово преимущество, кой има повече оръжия и как силата определя кой да е победителя. Драма - проблеми от всякакъв сорт, хора в трудни ситуации и как се справят в тези ситуации, какви негативни емоции изпитват и прочие. Фантастика - всички други жанрове, като екшън, драма, ужаси и т.н. но ставащи при необикновени фантастични обстоятелства. Ужаси - тук дори няма какво да се коментира, това е тъмнина в чист вид. Някакви хора с психически отклонения, дегенеративни заболявания или просто ей така на здрав разум тръгват да убиват други хора по показно жесток и безобразен начин. И това се нарича изкуство и се смята, че хората обичат да го гледат. Холивуд заедно с цялата филмова индустрия ни заливат с отвратителен миризлив боклук и мръсотия и наричат това осигуряване на забавление, че даже и пари искат насреща.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #414 on: ноември 03, 2019, 04:23:11 pm »
Музиката най-малко е повлияна от Тъмнината. Мога да потвърдя, че музиката носи повече положителни емоции от всяко друго изкуство. И голяма част от музиката, която се прави е светла и е свързана с изпитване на приятни усещания. Има разбира се тъмна демонична музика, има и пошла разпусната музика, има бездарна комерсиална музика, има музика с долни манипулативни тестове, има ги тези неща, не е идеално положението. Но в сравнение с другите популярни изкуства има сътворено огромно количество музика, която служи за повдигане на емоцията и на духа. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #415 on: ноември 04, 2019, 04:59:17 pm »
Пак се връщам на въпроса за Безкрайния Творец.

Та какво е това обучение през, което минават душите и как душите са млади и стари, неопитни и завършени?

Това е част от играта, част от илюзията, в която сме избрали да се гмурнем. Безкрайния Творец винаги е съвършен, но може да се престори на несъвършен, да се самозабрави, за да може да участва в собствената велика игра.

Истината е такава за мен, обучението е част от Играта. Ние сме се направили да не знаем и да не можем и преоткривайки се постепенно се научаваме да знаем и да можем, махайки пласт след пласт от собствено създадени илюзии. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #416 on: ноември 05, 2019, 07:59:31 am »
Време е да осъзнаем истината за Божествената душа, тези които могат и които са дошли на този етап. Тази информация няма да ви направи по-специални, тази информация категорично не е храна за егото и знаейки, че вие сте Божествена душа не бива в никакви случаи да се превъзнасяте и да си мислите, че сте нещо повече от която и да е друга душа.

Божествената душа е създадена по образа на Безкрайния Творец, което значи, че е миниатюрно подобие на Твореца. Има внедрени в сърцевината си всички дарби и способности, които може да си представите. Това е най-сложната енергийна система във мултивселената, веднага след самия Безкраен Творец.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #417 on: ноември 05, 2019, 08:05:45 am »
Няма нещо, което Божествената Душа да не може. Божествената Душа може всичко и знае всичко. Тя е съвършена Любов и Светлина. Вие можете всичко, вие сте способни буквално на всичко. Представете си един за вас непреодолим проблем, казвам ви, че няма непреодолим проблем, няма трудно начинание. Всяка Божествена Душа може да мине през всичко и да се запази като съвършена Любов и Светлина, каквато е.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #418 on: ноември 06, 2019, 10:26:53 am »
Хубаво е да знаем, че може да минем през всевъзможни трудности и да се запазим като Любов и Светлина.
Това показва и моя личен опит през този живот до този момент. Може да избереш доста трудни условия на живот и да не позволиш тези условия да те определят кой си. Да държиш на своето, да държиш на това, в което вярваш вътрешно.
Има спадове, има и колебания, съмнения понякога, но трябва да се помни, че не сме сами, не сме изоставени и захвърлени на произвола. Великият Дух е винаги с нас, винаги подкрепящ и винаги подпомагащ. Черпете сила от Великия Дух. Молете за помощ Великия Дух. И самите вие си помагайте, пазете и умножавайте своята вътрешна сила. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #419 on: ноември 07, 2019, 08:26:31 am »
Смятате ли, че за Великия Дух има невъзможни неща? Ако смятате така, бъркате. Великия Дух може всичко, може и невъзможното. Затова молете Великия Дух и вярвайте, че ще ви помогне. Виждайте вътре в себе си как ви помага. Каквито и проблеми да имате в своя живот, с които смятате, че са много трудни за преодоляване, каквото ще да е, молете Великия Дух и Великия Дух ще намери начин, защото начин винаги се намира, да ви помогне. Вярвайте в чудеса и чудеса ще се случат. Вярвайте в изцелението си и то ще се случи.