Author Topic: Планета Земя 4D/5D  (Read 36690 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Планета Земя 4D/5D
« Reply #450 on: ноември 19, 2019, 08:20:06 am »
"Плеяди" е название, което идва от гръцката митология. Превежда се като "гълъбици". Това са 7-те ярки сини слънца, които пък нашия народен фолклор нарича 7 сестри. Истинското оригинално "име" на това звездно формирование не е достъпно за човешкия ум. Понеже не е наименование, а светлинен код с много специфична консистенция.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #451 on: ноември 19, 2019, 09:47:44 pm »
От време на време пиша информация, която храни ума на егото. Като например тази информация за Плеядите или за другите звездни системи и същества. Тази информация не е толкова важна и почти няма никакъв смисъл и съотношение с текущото положение, в което се намираме като хора. С какво такава информация би могла да ни е полезна? Да се сравняваме с нещо, което е несравнимо, което няма допирни точки, тоест толкова е напред в развитието си, че все едно да сравняваш новородено бебе с харвардски професор по атомна физика.
Така че, простете ми, малкото хора, които ми четете писаниците, наистина се отплесвам понякога с озадачаваща информация.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #452 on: ноември 19, 2019, 09:54:22 pm »
И идва отново отрезвяващия момент на наистина важното, над което трябва да работим всеки един ден, това е собственото съзнание. Всичко друго е загуба на време. Но ако загубата на време ви харесва, няма лошо. Време има много, цяла безкрайност. Ума търси нови неща и подробности за всичко, но това е черна дупка, която няма насищане. Колкото и нова информация да му даваме ума продължава да генерира още въпроси и да се впива още по-дълбоко в безкрайни затворени кръгове на непрестанно изследване. Това е характерно за този инструмент, нашия ум. Ума се рови в илюзията, но колкото и да се рови там, само още илюзии ще намери, за които също ще иска да получи обяснение.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #453 on: ноември 19, 2019, 10:01:25 pm »
Защо ума търси и изследва? Това е въпрос на въпросите.

Защото умът никога не се задоволява с това, което има на разположение. А именно, това, което имаме на разположение показва Истината и върховната реалност на битието. Но понеже ума все търси, все се рови, насочва вниманието, ние губим връзката с това, което е пред очите ни, живата реалност Тук и Сега. Та защо ума търси? Ще ви кажа. Това е Егото, което търси. То е капризен екземпляр, който все е недоволен, все търси щастието някъде другаде, но не и тук и сега, в това, което вече имаме.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #454 on: ноември 20, 2019, 11:57:58 am »
Какво е това, което имаме винаги Тук и Сега, което е постоянно с нас и отразява абсолютната Истина? Кое е това щастие, което плътския ум все търси, обаче не търси където трябва и затова не може да намери? Още един въпрос на въпросите...

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #455 on: ноември 20, 2019, 08:29:28 pm »
Казано е, не търсете(около себе си, не търсете в света). Царството Божие се намира вътре в нас. Това е то, абсолютната Истина, съвършеното щастие, непреходното състояние. Царството Божие, Светая Светих е постоянно с всеки от нас!
О, каква трагедия, ние не можем да го забележим... и търсим ли търсим, стотици животи се трепем да търсим, а то къде било.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #456 on: ноември 20, 2019, 09:15:25 pm »
Какво е това Царство Божие, което е вътре в нас?

Всеки трябва да го намери за себе си. Готови отговори не работят. Трябва да се преживее, да се стигне до тази врата, да се почука на нея, да я отвориш и смело да прекрачиш прага.
Готовите отговори са за ума, но ума както казах не се задоволява с готови отговори въпреки, че ги търси. Ума иска да чуе обяснението. Какъв ще е отговора на този въпрос, ума трепне. Но ума също така е критичен, пресмята. Даваш му отговора, ама той още присвива очи и почва да се пита, ами дали е така се пита, как пък ще е така, ами ако е по-друг начин, ако се излъжа, ако се прецакам да повярвам. Това криволичене както казах няма край.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #457 on: ноември 21, 2019, 08:30:08 am »
Ако решението на всичките ни проблеми беше толкова лесно, с един отговор, то досега да бяхме ги решили всичките. Ако отговорът се намираше лесно и просто досега щяхме да сме го намерили и всички щяхме да сме устроили живота си около този Отговор.
Това е едно дълго приключение в разкриване и изследване на дълбочините на собственото съзнание. Никой друг освен теб не може да го направи вместо теб.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #458 on: ноември 21, 2019, 03:44:04 pm »
Виждали ли сте Гаутама Буда? Буда пребивава в Царството Божие. Виждали ли сте Исус Христос? И той намери Царството Божие вътре в себе си.
Как изглеждат лицата на тези велики учители като ги виждате?
Напълно омиротворени, съвършено безпристрастни, благи, доброжелателни, разумни и сияещи като слънца.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #459 on: ноември 22, 2019, 09:49:43 am »
Ето готовия отговор, който всички знаете вече. И аз го знам, той е вграден дълбоко в душата ми. Царството Божие е състоянието на безусловна любов към всички и към всичко включително към себе си, докато се намираме в илюзорно положение на разделение.
Колкото и да пишем и да го преповтаряме сякаш все остава нещо неясно и все някой се чуди каква е тази любов. Но това е ума, на който не му е ясно и все се чуди. Оставете ума да произвежда мисъл, нека да тече щом като е захранен така и произвежда мисъл, но вие бъдете безпристрастен страничен наблюдател на тези мисловни потоци, без да се въвличате в тях, без да правите от мухата слон, без да участвате в разрастването и развиването на тези мисловни потоци. Нека текат, нека както идват така и да си отиват, не ги отблъсквайте, нека текат и отминават покрай вас. Бъдете като Буда, който стои край реката на мисълта и съзерцава как реката тече, но той самия стои на брега и не участва в течението на реката.
И така когато мисълта преминава, кой е този, който наблюдава отстрани как мисълта преминава?
Това си ти, неизменния, съвършената безусловна любов. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #460 on: ноември 22, 2019, 11:54:26 am »
Ума е ревностен защитник на илюзорното състояние на разделеност. Плътския ум това състояние го устройва идеално. Може да минава метър, да бъде безотговорен, да върши пакости. Този ум за да бъде жив трябва да има илюзия, в която да вярва и да се ровичка, един друг да се захранват. И тъй е с човека, който живее дълбоко в илюзията, той ще я защитава със зъби и нокти от всеки, който посмее да се усъмнява в нея. Ето как от нищото става нещо и цели орди се впускат да защитават небивалицата, защото все още виждат някаква полза от живеенето в нея.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #461 on: ноември 22, 2019, 09:08:40 pm »
Този, който може да види какво значи човек да живее в състояние на безусловна любов може да си представи доста добре живота в 5-то измерение. Всичко е толкова просто и съвършено. И всеки е доволен и щастлив в този живот.

Егоизма на 3-то измерение е направило нещата толкова сложни и крайни, че просто няма накъде. Егоизма под какъвто и обществен строй да го прикриват няма никакво развитие напред, той стига до една точка и следва тотално самоунищожение. Само до смърт води човешкия егоизъм. Това се е доказало много пъти в историята на планетата Земя. Няколко големи цивилизации са били напълно затрити от нейното лице, хората им са стигнали до точка на самоунищожение. От тези цивилизации дори не визирам по-скорошните до преди 2000 години, които също ги няма. Всичко, което не отговаря на Божествената Любов умира, загива и се прекращава по един или друг начин. Илюзията каквато и да е тя, ако не отговаря на Божествената Любов и на законите на Бога е обречена от самото си създаване. Илюзията е без бъдеще и без продължение. Нейното време е винаги преброено и крайно.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #462 on: ноември 22, 2019, 09:16:24 pm »
До смърт води и индивидуалния човешки егоизъм, буквално. Защо мислите, хората живеят по 60-80 и умират? Индивидуалната смърт е Божествена милост, която ни дава възможност да приключим със старото и ненужното в нас и чрез ново прераждане да започнем съвсем наново, да имаме нов шанс да оправим нещата. Смъртта идва, защото нещата са станали непоносими за дадения човек или за цяла една цивилизация. Смъртта(края) е шанс за обновяване и възраждане.
« Last Edit: ноември 23, 2019, 09:17:06 am by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #463 on: ноември 23, 2019, 11:21:26 am »
Как идва името Беинса Дуно?

Това е заигравка с фамилията на Петър Дънов и един вид съставяне на ново духовно име чрез тази фамилия Дънов. Петър Дънов сам си го съставя и избира. Нуждата от ново име идва след духовното просветление, което Петър Дънов преживява. Новото име е символ на духовното прераждане. Чрез духовното просветление Петър Дънов става Беинса Дуно и заговаря на нас българите за реалността на Духа и на Бога. "Беинс-а" се превежда на български най-близко като Същество или по-скоро като Същност. Петър става Същност, вместо личност, става по-широка Същност, която не се вълнува повече от светското и света, от личния живот, от живот за себе си, а само от Духа и Истината изразяващо се в служенето, в просветляването на българския народ. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #464 on: ноември 24, 2019, 05:45:01 pm »
Що е това Бяло Братство?

За съжаление "Бялото братство", което се нарича така в България има само един пожелателен характер. То не е мяра за Светлината и Любовта като присъствие в хората, които влизат в тази организация. Но нека хората виждащи се като част от тази организация да се опитват и да се стараят, кой както и колкото може. Духовната работа винаги си остава индивидуално занятие, групово не може да се свърши.
Трябва да се разбере също, че хората не живеят на тази планета, за да си устройват живота и да се застояват на това място. Това е пространство за много сериозни и тежки духовни уроци. Само минаването на тези уроци ще ви придвижи към горните светове. Никакви групи, сдружения, формирования на каквито и да е основи няма да ви помогнат, ако вие самите, отделните хора не си помагате. И винаги се започва със себе си, човека в огледалото.

Колкото до Бялото Братство, има само едно истинско такова и то е колективната съзнателност на Централното Слънце. Там най-светлите духове за събрани и решават въпроси касаещи цялата галактика.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #465 on: ноември 25, 2019, 08:22:01 am »
Защо Бялото Братство се нарича така?

Бяло е понеже белия цвят е символ на духовната чистота, на невинността, на добротата и на мира. Наречено е братство, поради времената, в които е наречено така от групата на Петър Дънов. Обществото е доминантно мъжко, жените са по-пасивни в тези времена. Мъжете са по-активни и многобройни участници в такива групи.
Иначе реалността на Централното Слънце е друга, там двата енергийни принципа на Светлината и Любовта са в сакрален баланс, което значи, че думата братство не би била най-подходящата.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #466 on: ноември 26, 2019, 06:58:03 pm »
Много неща се казаха, много неща се изписаха, от всичко има по нещо, за всеки, но оттук насам, само дела трябват. Ако всичките тези приказки не произведат дела няма никакъв смисъл от тях.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #467 on: ноември 27, 2019, 09:39:12 pm »
Арх. Луцифер и Господ Йехова са една и съща същност. Луцифер е инициаторът на 3-то измерение, а Йехова е Твореца на трето измерение. Господ Йехова е демиурга, за който се говори тук и там като един строг и отмъстителен бог. Реалността не е такава според мен. Йехова е Творец от средно ниво, но е достатъчно силен и мощен, че да създава и поддържа цели светове. А който има статус на Бог Творец не може да е зъл и отмъстителен. Защото всичко ще му се върне моменталически.
А духът на Земята е женската същност на Луцифер/Йехова - Антея.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #468 on: ноември 28, 2019, 10:06:50 pm »
Сега ще затворим още един кръг. Господ Йехова или Господ Аз Съм е и Господ Триединство - Отец, Син и Дух. Всички Богове Творци са такова триединство. В случая синът е Луцифер/Антея. Антея е цялата многомерна система на планетата Земя, а Луцифер като син е разделянето на по-малки порции от души, божествени частици, които съставляват целия живот на планетата - минерали, растения, животни и хора. Цялото единство на Бог Аз Съм е този свят, с всичко в него при първоначалното му пускане в действие. Една пълна затворена еволюционна и експериментална система.
Но този експеримент е по-необикновен понеже се намира в 3-то измерение и душите забравят истинската си същност, тук се минава опита на тъмнината и страданието. И много души попадат в капан и се забиват продължително в най-различни предизвикателства и уроци. А експеримента има краен срок и трябва бъде приключен скоро. Варианта за приключване на такива срокове най-често е ставало с големи природни катаклизми като наводнения или самата цивилизация се е самоунищожавала чрез вътрешни вражди. Но този път е забелязано, че по-голяма бройка от душите могат да се издигнат на по-горно ниво на развитие, затова се викат на помощ по-развити души от всичките 22 галактически раси, които са свързани с планетата Земя. Тези души трябва да помогнат процеса на възнесение да мине по-гладко и колкото се може повече готови за изкласяване души да прескочат енергийната бариера и да се окажат на следващата стъпка от развитието си.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #469 on: Yesterday at 08:33:10 am »
Отче наш, Който си на небесата!
Да се свети Твоето име,
да дойде Твоето Царство,
да бъде Твоята воля,
както на небето, тъй и на земята;
насъщния ни хляб дай ни днес,
и прости нам дълговете ни,
както и ние прощаваме на нашите длъжници,
и не въведи нас в изкушение,
но избави ни от лукавия;
защото Твое е царството,
и силата, и славата вовеки.
Амин.

За тези, които са осъзнали и приели, че потока тече, молитвата може да се превърне в общуване с Всевишния, като се посъкрати малко. Махаме само частите, където човека иска за себе си от Господа. От това вече няма нужда, тъй като потока тече, този поток никога не е спирал. Всичко идва от Господа постоянно за всички.

Казвайте следните срички като лягате нощем и като се събуждате сутрин. Те ще затвърдят вашето доверие към Господа и ще докарат във вашия свят всичко най-добро, което да помогне на вашата душа да израства по-бързо.

Господи,
Да се свети Твоето име,
да дойде Твоето Царство,
да бъде Твоята воля.

Твое е царството,

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #470 on: Yesterday at 08:50:03 am »
Ще обясня за частите от тази молитва, които съкращавам.

Първо, че се предполага, че Господ е само на небесата, някъде там, което е вид разделение, а ние трябва да заличаваме отсега нататък всякакво разделение. Господа е и на небесата и е вътре във всеки от нас и във всичко наоколо. Всичко е Едно. 

Насъщния ни хляб Господа така или иначе ни го дава, това е потока Любов и Светлина, който извира от Господния Източник и който тече по каналите и връзките към всяка част от Мирозданието.

Другия пункт, Господ прощава всичко, няма нужда да се моли за това. Ние сме тези, които не си прощаваме. Това трябва да се осъзнае. Ако ние си прощавахме отдавна щеше да е настъпил Рая на Земята. Господа винаги прощава, Господа е съвършена безусловна Любов.

Следващото също предполага, че Господа има пръст в нашите изкушения, страсти и несъвършенства, което е човешка измислица. Да не въвличаме Господа в собствените ни бъркотии.

Избавянето от лукавия също е наша работа, става дума за лукавия вътре в нас, нашите глупости и несъвършенства. Това е наша работа за свършване. От страна на Господа всичко е дадено и се дава да се справим с тази задача. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #471 on: Yesterday at 10:46:12 am »
Относно частта, която оставям от молитвата

Господи - Обръщение към Всевишния, все някак ти се обръщаш, то е вътре в теб, отношението към Господа е вградено в твоята душа.

Да се свети Твоето име, - Да се свети значи да се почита, да се уважава, да се цени Господа по най-високия възможен начин, с най-голямата Любов, защото само и единствено Господа заслужава най-високата почест. Заслугата за всичко е на Господа.

да дойде Твоето Царство, - Да пожелаем да дойде царството на Любовта и в нашата реалност, да направим всичко по силите и възможностите си това да се случи.

да бъде Твоята воля. - Да признаем, че волята на Бога е единствената воля, защото, каквото Бога повелява то е добро и то носи само добро.

Твое е царството,
- С това затвърждаваме нашето признание, че всичко принадлежи на Бога, защото всичко произхожда от Бога. Каквото е - всичко идва само и единствено от Бога и няма нещо, което да не идва от Бога. Под Бог трябва да разбираме нашия Абсолютен Бог, нашия Първотворец, Създателя на всички светове, на всички вселени, не някакви междинни и по-малки локални божества, макар че и те, които съблюдават волята на Първотвореца също заслужават нашето почитание.

« Last Edit: Yesterday at 12:33:57 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #472 on: Yesterday at 12:38:53 pm »
Думата "Господ" буквално се превежда като могъщ дух. Дух, който повелява и властва.

Думата "Бог" се превежда най-добре като Щастие и Добруване.

И вижте какво се получава като казваме Господ Бог - Могъщ Дух, Повелител на Добруването/Щастието.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #473 on: Yesterday at 12:42:28 pm »
Господ Бог е Царят на Щастието и Добруването.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #474 on: Yesterday at 12:45:51 pm »
А думата "Дух" означава дъх, което е символ на Живота. Душата е производна на Духа и също се отъждествява с Живота.
А думата "Живот" означава Движение. Всичко, Което Е, е безкраен поток на Движение, това е същността на Живота.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #475 on: Yesterday at 12:51:26 pm »
А "Движение"-то означава цикличност и промяна. Тоест, Всичко, което Е, е в постоянна промяна, преминава от цикъл през цикъл. Животът е цикличен, живота е промяна. Докато има движение и промяна ще има и живот.