Author Topic: Планета Земя 4D/5D  (Read 7712 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Планета Земя 4D/5D
« Reply #90 on: юли 05, 2018, 10:00:20 pm »
Белия лъч, това е Бялото Братство във високото измерение. Истинския дом на Учителя Петър Дънов, макар че той е тук във въплъщение, защото обича много България и българите и не би я оставил в най-важното време за нея, на нейното възнесение. Но не го търсете, той няма да се покаже този път и да бъде сред големи групи от хора, както беше през миналото му въплъщение, неговата работа сега е друга, по-насочена към откриване на определени нови висоти на собствената си душа. 

Белия лъч е пътят към Абсолюта и това наистина е най-трудния път, защото по този път душата трябва да научи Абсолютно всичко, което е възможно изобщо да се научи.
Съм никой, отивам никъде, искам нищо.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #91 on: юли 08, 2018, 08:01:20 am »
Изразът "Христова съзнателност" представлява една високо-измерна действителност на Единството между Бога и Неговите копия, които сме всички същества, на които Той се е разделил, когато е започнало "творението" или с други думи, когато "най-голямото" Централно Слънце на 12-то измерение е започнало за излъчва Светлина и да се манифестира на безкраен брой "лъчи". Лъчите това е Светлината, това е Алфа аспекта на творението, това е разширението, силата, мощта на Бога в действие. Това е аспекта на Отеца, активната действена същност, мъжкото начало. Но, за да може тази неизмерима мощ да бъде балансирана, тя трябва да бъде контролирана и ограничавана в определени много точни граници. И това важи за абсолютно всичко, което е проявено във вселената. Затова се появява втория аспект на Бога - Майката Омега, чиято роля е да уравновесява Творящия аспект Алфа. Омега също така е самото творение - пространствения аспект на вселената, а Алфа е акта на самото творение. И ако се върнем пак на Единството или т.нар. Христова съзнателност, това е свещения балансиран съюз между Алфата и Омегата. Този съюз го има и в нас хората и намирането на свещения баланс в нашите същества е предпоставката за най-голямото просветление, което води до излизане от властта на дуалността и възнасяне във духовната сфера на съществуването, което е нашия истински дом, откъдето всички сме дошли. Става дума за баланса между духовното и материалното в човешкото изживяване, това е и самото просветление. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #92 on: юли 08, 2018, 08:35:05 am »
Ограничаващия аспект Омега представлява Любовта на Бога. Чрез Любовта, Светлината намира своите най-добре изразени очертания на проявлението. А Любовта от гледна точка на материята представлява ограничаващата сила на магнетизма, чрез която аспекта на Алфа се укротява от центробежната си сила на разрастване. В същото време центробежната сила тегли центро-устремителната сила на Любовта да не се върне обратно към нулевото си състояние на абсолютност и чрез този съвършен баланс между двете сили всичко в мулти-вселената е възможно. Когато центробежната сила се отказва по един или друг начин от аспекта на Любовта/чрез създаването на илюзии за разделение/, нейното разширение отива твърде далеч, извън златния баланс/среда на Бога и по този начин дуалността се е появила, която е неразумна крайност в разширението на Светлината. Това е и резултат от свободната воля, която е дадена на децата на Светлината сами да балансират двата аспекта на Алфа и Омега в своите същности. И докато се търси златната среда, която е съвършения мир между двата аспекта, ще има и дуалност/тъмнина в израженията ни. Христовата съзнателност, което като осъзнаване на Единството ни с Бог е началото на пътя към балансиране на двата наглед противоположни аспекта на Светлината и Любовта в нашите същности. Чрез приемането на единството ни с Бог/което е единството на Бог, който е вътре в нас и част от нас/ ние придобиваме иструментариума, с който можем да създадем съвършения баланс в нашите човешки изражения. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #93 on: юли 08, 2018, 10:27:33 am »
И понеже тази тема е за възнесението на нашата планета искам да кажа, че 5-тото измерение не е точно реалността на Възнесените майстори, на Ангелите и Боговете. 5-тото измерение е като подстъп към по-висшите измерения и то е свързано с още работа над себе си. Рай на Земята - няма такова нещо. Рай може да има само вътрешно, в нашата душа и дух. Ако рая е дошъл вътрешно, ако Душата ни е събрала всичките си фрагментации и оперира директно чрез нас с цялата си мъдрост и любов ние няма да имаме нужда от неща извън нас, в частност от 5-то, 6-то и или каквото и да е друго измерение, за да живеем в своя Рай.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #94 on: юли 11, 2018, 10:12:27 pm »
Последните най-големи изпитания на Земята за хората на Белия пламък.

Събиране на себе си дори при следните условия:
1. Пълна липса на любов в живота от страна на другите хора, дори от най-близките ти хора. И въпреки това продължаваш да обичаш.
2. Тотална самота и (само)изолация. Независимо от това не се отказваш да бъдеш сред и да се срещаш с хора.
3. Изоставяне от всеки. Но прощаваш на всеки за всичко.
4. Изправяне срещу всички възможни страхове и разрешаване на противоречията свързани с тях. Страданието, болката, мисълта за смъртта и самотата, всичко си идва на мястото.   
5. Приемане на всеки изход, на всяко събитие от лично и светско естество. Няма повече борба между дуалностите нито в душата нито при участието в живота и света.
6. Приключване с небалансираните изражения на емоционалното и менталното тънки тела. Ставаш невъзмутим. Равновесие и контрол на чувствата. Усвоява се тишината и хигиената на мисълта. Край с произволното проявление на мисълта. 
7. Приключване с уроците свързани с духовната гордост и чувството за специалност бидейки душа на белия лъч. Край със самоличностите и егото. Край със значимостта на самоличността. Ставаш никой и всеки, ставаш "Аз Съм Присъствието".
8. Душата излиза на предна позиция. Висшия аз поема кормилото на личния живот, който вече не е толкова личен.

Когато хората на Белия лъч се излекуват от всички предизвикателства от такъв сорт и много други, които не упоменавам тук, те могат да преминат свободно в духовното царство, където съществата се разбират за всичко и работят заедно за осъществяване на общите цели.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #95 on: юли 12, 2018, 09:51:06 pm »
Да си бяла душа значи, че развитието ти преминава по най-различни и разнообразни пътеки и нямаш ограничения. Можеш да се носиш по всяка една пътека, всичко ти е интересно, искаш да научиш колкото е възможно повече и по всякакви въпроси. Стремиш се да усвоиш колкото се може повече умения, впускаш се в какви ли не занимания, опитваш, пробваш, тестваш. Любопитството ти няма изчерпване, непрекъснато намираш нови и нови неща. Ако си бяла душа не е възможно да ти бъде скучно, защото с каквото и да се занимаваш, дори и да ти се струва в началото несвойствено за теб, ще навлезеш в него, ще го усвоиш до степен на професионализъм и ще ти стане приятно да го извършваш в крайна сметка. Но бялата душа не можеш да я видиш да се задържа на едно място с едно занимание през цялото време. Когато усвои нещо преминава към следващото, което си е наумила. А когато се захване с езотерика, понеже това си е доста необятна тема бялата душа може да навлезе в големи дълбочини. То й е вградено да търси и като ловно куче надушва и намира всяка следваща следа по пътя към Истината.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #96 on: юли 14, 2018, 09:03:43 am »
Много хора тръгнали по духовната пътека правят грешката, че започват да отричат материалния аспект на живота. С това те отричат и самия себе си, който в момента е не само дух но и физическо тяло. Материалния аспект на съществуването е толкова важен и значим, колкото и духовния и трябва да се постигне мир и при едното и при другото.
Има някакво опиянение от духовността, от това да се докосваш до Любовта и Светлината на Бог. Само че Бог се намира и на Земята, в природата, в телата ни, във всички съвършени природния проявления.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #97 on: юли 14, 2018, 10:53:34 am »
Ако се върнем пак към темата за възнесението на Земята, явно има нужда да се напомня на хората на какво са способни. Защото творейки негативност, творейки срещу брата и сестрата си се създава Тъмнина, която отива директно в духовното сърце на Майката Земя, а в това време на възнесение Земята не приема повече нашата тъма и ни я връща обратно под формата на природни бедствия. Тя не само се чисти от всичко наслоено през последните няколко хилядолетия, тя се чисти и от това, което в момента изпращаме по неин адрес. Трябва всеки ден да си напомняме на какво сме способни и какво вършим, защото всичко се пише на всеки един от нас, творейки индивидуално всеки каквото му е на ума и в сърцето. Затова няма нищо необичайно в природните бедствия. Само наблюдавайте какво и къде се случват и с каква сила и как това говори за хората, които живеят по съответните земи и държави. Там където цар и господар е егоизма, там където се случват най-големите несправедливости сред населението, там Земята ще се чисти с най-голяма сила и интензивност. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #98 on: юли 15, 2018, 09:00:46 pm »
Според някои това възнесение на планетата представлява апокалипсис. Зачестяването и усилването на природните бедствия, аномалиите във времето ги свързват с края на света. А други ги свързват с идването на Анунаките с тяхната Набиру, които ще изпълнят плана за апокалипсиса. Няма да казвам кое е вярно и кое не е вярно, всеки има правото да вярва в каквото си ще. Според мен и според материалите, които бълват всеки ден, кое от астрални същности, кое от висшите сили, никъде не се съм срещал някой да чертае сценарий за апокалипсис. Просто всичките тези леко странни явления, които се наблюдават е чистенето на Майката Земя и най-доброто чистене става чрез въртенето на водните цикли на по-бързи и мощни обороти, което е по-добре отколкото ако земята тръгне да се тресе и вулканите почнат да изригват на поразия. Водата може да е доста разрушителна стихия, но е с една идея по-безопасно за хората от поредица разрушителни земетресения, които ще ни върнат 100 години назад и пак няма да се можем да се съвземем. Водата тече и се изтича и ни кара да замислим за това което става. И колкото по-често стават такива аномалии във времето толкова по-често ще започнем да си даваме сметка над живота, над силата на природата и толкова по-често хората ще започнат да се обръщат към Бог за прекратяване на всичко това. Дори страни, които са напълно атеистични като Китай ще започнат да се замислят за тези неща.
« Last Edit: юли 15, 2018, 09:58:46 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Мултимерно тълкуване на 10-те Божествени заръки

1. Да нямаш други Богове освен Мен.
Има само един Бог, един Отец, той има много имена и много лица, но винаги е един. Той е Първотвореца, Алфата и Омегата едновременно. Всяка душа е един малък бог и всяка душа може да достигне съзнателността на Единствения, но достигайки и ставайки самия Бог душите стават Едно с Него, тоест между тях няма повече разлики и каквато и да е разделеност и затова Единствения Бог винаги остава единствен.

2. Да не си правиш кумири(идоли, изображения) с Мен. Бог има много лица, на практика Той е всяко лице и всяка форма, затова не можеш да го оприличиш само на една единствена форма и едно единствено лице. Извайвайки статуя, рисувайки картина с образ и посочвайки с убеждението - че ето така изглежда Бог е пример за нарушаването на тази заръка.

3. Да не се говори напразно за Бог.
За Бог може да се говори само и единствено с Любов и всичко, което е свързано с Безусловната Любов. Ако въвличаме в приказките си, които не са свързани с Любов Бога ние принизяване възвишеността Му. Бог е самата чистота на Любовта и нищо по-малко от това.

4. Да се помни съботния ден и да го светим.
Това означава, че след всяка работа трябва да има почивка. Още означава, че каквото и да вършим дори и ниско вибрационно трябва да се сещаме, че има и възвишени идеали в живота и да се стремим към тях.

5. Почитай Майка си и Баща си.
Тук става въпрос за почитане на принципа на Майката и Бащата. Майката е Любовта, Бащата е Светлината. Това са двата най-висши принципа и от единението помежду им се заражда абсолютно всичко в проявената Вселена. Майката и Бащата са Алфата и Омегата на Света.

6. Не убивай.
Тук става дума да не убиваш по никакви начини. Нито хора, нито животни. Става дума и да не убиваш бавно и методично чрез насаждане на тъмнина в тънките тела на самия себе си и на хората, до които имаш достъп. Защото човек може да убива по много начини и бавно и бързо, емоционално, умствено и причинно чрез обръщане наопаки на универсалните истини.

7. Не прелюбодействай.
Това е когато се нарушава свещения и установен взаимно ползотворен съюз между Алфата и Омегата на някакво ниво. Въпроса е много сложен и не може да се гледа на него едностранчиво. То е като да станеш и да се превърнеш в третото колело в една връзка и да изместиш чрез свободната си воля едно от двете колела, които вече са се сцепили идеално. Когато има двама влюбени и те искрено се обичат, появява се трето лице, които се намесва по някакъв начин и смущава любовта помежду им. Или от двамата които са в безусловна добре споделена и щастлива любовна връзка единия решава, че по някаква причина свързана с тъмнината трябва да навлезе и в други връзки. В случаите, когато не се нарушава ничия свободна воля няма и нарушение на тази заръка.   

8. Не кради.
Това означава не само да не отнемаш условната физическа собственост на другия, но от по-висока гледна точка означава да не се месиш в аурата(собственото енергийно пространство) на другия, като му теглиш от енергията или го примамваш да губи от енергията си. И това всъщност е по-голямата кражба, която се осъществява. Когато оставяме някой друг да ни води за носа и по този начин му отдаваме енергията си.

9. Не лъжесвидетелствувай против ближния си.
Това е препоръката да не се лъже, тоест да казваш нещо, което знаеш, че не е така и не се е случило така както го представяш. Дори и да не си въобразяваш, че знаеш нещо, че е някак си, ако наистина не знаеш със сигурност, че е така и да го представяш за истина.

10. Да не пожелаваш това, което има другия.
Или това е препоръката за човешката завист. Да постигаш сам всичко, което имаш и получаваш. Да се задоволяваш с това, което имаш. Да не гледаш и да се сравняваш постоянно с останалите. Да вървиш по своя си начертан и специфичен път на развитие.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #100 on: юли 19, 2018, 06:48:57 am »
Така наречените Божи заповеди не са заповеди, а препоръки, понеже в света на свободната воля няма как да има заповеди. Но тези препоръки са безценни пътеводители. Те са свързани една с друга. Една като нарушаваме и другите се нарушават косвено. А когато не ги спазваме губим цялостта на осъзнаването си, пада вибрацията ни, потъваме в дуалността и тъмнината. Затова тези "заповеди" са ни дадени, да поддържаме святостта си и висотата на съзнанието си.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #101 on: юли 25, 2018, 10:29:33 pm »
Днес срещнах сензационна идея в първата книга на Сал Ракели. Там казва, че Майката на Света, Майката на всички души е нашата планета Земя. Отец Бог и Майката един вид са разделени и отразяват положението на душите и съществуващото разделение. И веднага ми проблесна - ето защо тази планета е толкова важна и защо има такава притегателна сила за душите, не само тези дето идват тук, да се прераждат и да се учат, но и за всичките помощници от по-високите измерения винаги готови да жертват високите си вибрации за общото благо и да се научат и те на нещо ново. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Планета Земя 4D/5D - Напътствията на Исус
« Reply #102 on: юли 26, 2018, 08:31:12 am »
Това са новозаветните "заповеди" оставени от Исус. Тук допълнително тълкуване не е много необходимо.

1. Обичайте Бога и обичайте ближния си.

2. Бъдете съвършени, както е съвършен Небесният ваш Отец. - Стремежа към безупречност.

3. Бъдете единни. - Принципа на Единството

4. Възвещавайте Божията Воля.

5. Изпълнявайте Божествените закони. - Заповедите от стария завет.

6. Не убивайте Душата си. - Да не навлизаме в царството на мрака, това е самоубийството на душата.

7. Не си събирайте съкровища на Земята, но събирайте на Небето. - Земното е преходно, духовното е вечно.

8. Покажете го на дело. - Делото е най-важно и то показва най-добре кои сме.

9. Приемете детето. - Детето в нас, възвръщане към невинността.

10. Не съдете, за да не бъдете съдени. - Това, което мислим, чувстваме, правим на брата/сестрата се връща обратно към нас.

11. Прощавайте грешките на хората. - Като прощаваш освобождаваш себе си, освобождаваш и другия.

12. Молете се тайно. - Духовността няма нужда от показност.

13. Обичайте враговете си. - Враговете също са души, скъпи синове и дъщери на нашия общ Отец и Майка.

14. Радвайте се. Не бъдете тъжни!

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
От първата проповед на Буда Гаутама

1.„Благородната истина за страданието (дуккха)“: раждането е страдание, старостта е страдание, болестта е страдание, смъртта е страдание, скръбта, риданието, болката, мъката, отчаянието са страдание, обединението с неприятното е страдание, раздялата от приятното е страдание, неполучаването на желаното е страдание, на кратко петте агрегати на привързването (материя, чувство, възприятие, умствени образувания, съзнание) са страдание. Изобщо обусловеното състояние на ума е страдание. Това е съпоставимо с болест, която следва да бъде разбрана.

2.„Благородната истина за причината за страданието (самудая)“: силното желание, което поражда прераждане, съпроводено от страст и наслада, наслаждаване на това и онова – т.е. желание за сетивно удоволствие, желание за съществуване, желание за несъществуване. Причината на всичко това е основното невежество. Тук аналогията е причината за болестта, която следва да се изкорени."

3.„Благородната истина за края на страданието (ниродха)“: пълното прекратяване на същото това желание, отказване от него, напускане, освобождаване и отделяне от него. Прекратяването възниква от щастието, което е свободно от страдание и това е целта, която трябва да се достигне."

4.„Благородната истина за пътя водещ до края на страданието (магга)“: Благородния Осмократен Път, а именно: правилен възглед, правилно намерение, правилна реч, правилно действие, правилен живот, правилен начин за препитание (работа), правилно усилие, правилно съзнаване и правилна концентрация." Четвъртата Благородна истина следва да се разбира като лекарството, което премахва болестта.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #104 on: юли 27, 2018, 08:31:46 am »
Моето тълкуване на благородните истини.

1. Защо всичко в живота е страдание. Защото човек е приел илюзията на дуалността за върховна истина на своето битие. Илюзията на дуалността е илюзията за разделението, илюзията, че единствено сетивното възприятие дава цялата истина за битието.

2. Тук се дава дълбоката причина защо изобщо душите са паднали до нивото на дуалността и разделението, а това е именно желанието за наслада от сетивността, която представлява същността на третото измерение. Душите са се подлъгали от обещанието за удоволствията на плътта, които са нож с две остриета. Удоволствията са големи, но и падението е голямо.

3. Отказването от желанието е разбирането на природата на егото, което е продукт на дуалността. Егото е демона в нас, който непрекъснато желае и желанията му нямат край и не могат никога да бъдат задоволени. Да идентифицираш този демон вътре в себе си, да го изолираш и спреш е същността на тази благородна истина, която те освобождава от дуалността и възвръща връзката с Твореца.

4. Тук се дават конкретните 8 стъпки за справяне с демона на желанието. Подравняването на човек към тези 8 стъпки води до освобождението на духа. На практика това е изправянето на веригата от вярване, мисъл, чувство и действие, които предоставят лекарството и водят до безупречност в поведението и освобождение на душата. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #105 on: юли 29, 2018, 08:29:52 am »
Всеки човек трябва да стане първо никой. Да е готов да се откаже от егото и самоличността си, от това което иска постоянно блага от този свят само за себе си. Докато човек не се откаже от тази чудесия, която си е сътворил и която командва живота му, от този рухнал тъмен храм на отчаянието вътре в себе си, не може да се свърже с висшия си аз и не може да има ползотворни отношения с Твореца. Когато човек приеме своята нищожност бидейки в тялото на човешко същество и признае Твореца за своя Път, Истина и Живот, само тогава Твореца ще признае в човека своя Творец и своя Път, Истина и Живот. Тогава свещения кръг ще се затвори и човек и Творец ще станат Едно.
Животът е служба, еволюцията на душата е служба към света. Това е постоянна работа насочена към поддържане и възхвала на  целия живот. Примерно нашата планета се поддържа от толкова много същества. А ние си мислим, че всичко е автоматизирано. Наглед зад тази автоматизация работи интелигентна сила, сбор от светли същества, които правят всичко, което преживяваме тук възможно. Това е служба към всичко живо, която те вършат с удоволствие и с безкрайна преданост.
Хората в днешно време се мислят за голяма работа. Но когато имат голям примерно здравословен проблем и никой друг не е в състояние да им помогне пак опират до Бог. И в такива ситуации се сещат, че има такава Сила, която може всичко да реши и всичко да нареди. Но дали ще го направи след като се сещаме за Него само в такива моменти и прекарване остатъка от дните си в безбожие?
Затова човек трябва да се смири напълно, да отхвърли всяка своя гордост и да проумее своята нищожност спрямо Твореца и да предаде своя дребен и незначителен животец на благоразположението на Твореца, да стане маша, чрез която Твореца да работи в тази толкова отдалечена и откъсната от високите сфери реалност. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #106 on: юли 29, 2018, 09:21:02 am »
Как да станем най-ефективните маши в "ръцете" на нашия Творец

Първо като изчистим и излекуваме себе си от цялата тъмнина вътре в нас. Като съборим порутения мрачен окалян храм и построим на негово място нов светъл, чист и сияещ храм, изпълнен в изобилие с енергията на Любовта. В такъв храм можем да поканим да влязат Светли същества и те ще дойдат и самия Бог ще дойде заедно с тях. Но докато живеем със своя окаян вътрешен храм само съмнителни същества ще се привличат в него...
Затова трябва да започнем работа първо със себе си. Веригата вярване - мисъл - чувство - действие трябва да се изчисти до блясък на всички нива и да не се допуска абсолютно нищо негативно да я опетнява. Това е съзнателно наблюдение над себе си през цялото време и само-корекция при всяко неволно насочване на вниманието и впечатлението към някаква негативност. Като се упражнява само-корекцията това се превръща в чиста вътрешна механика, която действа инстинктивно и сортира на секундата негативното и въвличането ни в него.
Целта е човек да стане едно малко сияйно слънце, заземяващо енергиите на Любовта и Светлината навсякъде където се намира. Това слънце ще грее по свой вътрешен скрит начин. Не е нужно да се възвестява на всеослушание и показ. Не е нужно да се изявява и самоизтъква, да казва "аз съм едно малко слънце, вижте ме как грея и раздавам светлината си". Това слънце е тихо и спокойно, то просто си свети, защото това му е същността и природата. Светлината му не изисква усилия, то я привлича от Твореца и като чист кристал я оставя да минава през себе си и да свети без да се пречупва. То не иска нищо насреща, не очаква нищо, то просто си свети. И който има достатъчно изострени сетива насочени към познаването на Бога ще може да разпознае Светлината на това малко слънце. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #107 on: юли 31, 2018, 08:30:34 am »
Всичките проблеми на хората идват от нашата гордост. Ние се мислим за толкова велики, че даже можем да заявим, че няма Бог и да изградим цели теории около тази идея и не само теории ами цял един свят от илюзии и лъжи да сътворим, за да докажем на егото си, че няма Бог. Удивително е колко горд и постоянен може да бъде човек в глупостта си и невежеството си.
А същевременно крайно непостоянен в изследване на по-фините тънки аспекти на света около себе си и в самия себе си. Предполагам, че това е част от еволюцията на душата и при едни тази еволюция отнема повече време а при други еволюцията изобщо не върви, те съвсем са се спрели на един етап. Или поне така изглежда, но кой знае.
По-горе казах, че човек трябва да стане никой и да осъзнае собствената си нищожност спрямо Бог. Но думата нищожност не я свързвам с нищо отрицателно и с липсва на достойнства. В случая нищожността означава осъзнаването на егото, което е нищожно в сравнение с вселенския разум на Бога. Егото е нашия плътски ум, който иска всички удоволствия и всички удобства от този свят и не признава нищо друго. За плътския ум удоволствията са най-големия бог, той иска всичко да вижда, да чува и да докосва. Иска да сдъвче и да усети приятен вкус, иска да гледа и да вижда само красота, иска да слуша и да чува само симфонии и иска конкретни физически доказателства зад всяко твърдение и не се примирява и не допуска, че може да има нещо отвъд 5-те възприятия. Проблема на плътския ум е неговата крайност и гордостта произтичаща от тази крайност. Крайността е, че може да прави твърди заключения само върху свидетелството на 5-те сетива и става горд, че е стигнал до тези "велики" заключения. Той пита къде е Бог, като не мога да Го видя, чуя и докосна. Ако му кажеш, че Бог е навсякъде около него, че на практика ние се намираме в Бог и всичко, което виждаме, чуваме и докосваме е самия Бог, то той ще се намуси, ще се тросне и ще каже с твърдата убеденост, че не може бъде, това са пълни измислици. Ще запита, защо когато Бог е всичко около нас не говори с нас. А ако му кажем, че Бог говори постоянно с нас, чрез творението си, плътския ум ще каже, че иска да му говори на нашия език, примерно да му заговори на чист български език и да го чуе със собствените си уши. Изобщо това може да се превърне в една доста дълга беседа с противника вътре в себе си и то само ако противника позволи на себе си да участва в тази беседа. По-скоро той ще се затвори за такава беседа още при първото намекване за нея.
От това се вижда през какви сложни процеси минаваме хората и още по интересното е, че те са създадени от нас самите.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #108 on: август 01, 2018, 08:27:23 am »
Истината е такава. Няма нищо друго по-велико от нашия Отец Бог и никога не е имало. Нищо което е на Земята и нищо което е на Небето не може да се сравни с величието на Бога. И всеки задължително трябва да осъзнае тази истина за себе си и да разбере смисъла й.
Какво е човешкия живот, какво изобщо правим тук докато живеем, какъв смисъл има това което правим, какво носи това конкретно за разгръщането могъществото на душите ни. Ето такива въпроси трябва да си задаваме и да намираме отговорите на тях. И когато намерим отговорите да живеем на 100% зад тези отговори и да видим дали това наистина дава удовлетворително разширение на душите ни.
Човешкия живот в момента е едно голямо отбиване на номера. Забили сме се в собствените си илюзии и драпаме вътре в тях на празен ход и после се чудим защо не се чувстваме добре, защо боледуваме, защо има природни бедствия, защо живота не върви гладко и такъв сорт неща. Истината е проста - ние служим на илюзията на този свят, която сме си сътворили, а не на нашия Отец. И не можеш да служиш на двама господари, както е писано, трябва да избереш единия и на него само да служиш. Ако служим на илюзията ни чакат само мимолетни удоволствия следвани от дълги страдания и накрая винаги приключващи с някаква смърт. Но ако служим на нашия Отец ни чакат безмерни радости, несметни богатства на Небесата и вечен живот.
Избирайте мъдро и го направете още от днес, без да се отлага повече. Избирайте на кого ще служите, защото в тези времена на големи промени това ще определи всеки къде ще отиде след този живот!

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #109 on: август 02, 2018, 06:38:25 am »
Защо висшите сили се стремят да ни помогнат да осъзнаем егото си и да се избавим от него. Защо е толкова важно това за тях. Такъв въпрос разбира се задава преди всичко от нашето его, но по-важното в случая е, че избавлението от егото ни касае повече самите нас и нашето бъдещо съществуване.
Развитието на душата ни е под въпрос, когато сме под влияние на своето его. Това развитие или е забавено или почти не се извършва. Егото възпрепятства нашето развитие като Божествено същество. То прави от нас най-обикновени хора, жертви на обстоятелствата. И там където няма развитие винаги идват смърт и разрушения. Висшите сили искат да ни спестят излишното страдание от една прекомерно бърза промяна и едно светкавично колосално разрушение на целия този свят. Същевременно космическите срокове, които са дадени на нашите души да направят определен скок в развитието си се стесняват. Просто няма време, много малко време е останало. 5-то измерение идва, процеса е задействан, Централното Слънце изсипва щедро и постепенно своята блага магнетична енергия върху нашата сфера и всичко тук се променя из основи. Рая на Земята идва. Златния век на Сен Жермен се формира. Егото не му трябва рай и златен век, то се е адаптирало да живее в тъмата на този свят. Приело е страданията за норматив, приело е слабостта и зависимостта като норматив, приело е собственото си величие като крайно положение без нужда от повече развитие. Е, как този пъклен звяр вътре в нас да бъде оставен от висшите сили да просъществува. Той противоречи и се противопоставя на Божествената воля, той спира естествените цикли на развитието на душата. Ако в този момент изведнъж Земята мине в 5-то измерение една съвсем малка част от хората на този свят ще са готови да живеят в него. Всички останали ще бъдат толкова разтърсени, шокирани и невярващи в това, което се случва че гледката от небесата ще бъде съкрушителна. Целта е промяната да стане бавно и постепенно, хората които желаят да прекрачат тази стъпка по-нагоре да могат да се подготвят и колкото се може повече от текущото население да направи нужната пренастройка. А тя не е много сложна. Пренастройка на съзнанието. Нещо като чистка на всичко старо, както правим основно почистване на дома си, изхвърляме старите боклуци, освобождава се необходимото място и нареждаме нови неща, които сега са по-полезни за нас. Освобождаваме се от старата енергия на страха, страданието, липсата, омразата, завистта, насилието, тъгата и безпомощността и приемаме новата енергия на любовта, състраданието, сътрудничеството, доверието, приятелството,  изобилието, баланса и вътрешната сила. Това е всичко, което ни е нужно да променим в себе си, за да бъдем на място в петото измерение. Егото със сигурност няма място там, то няма да има почва и каквито и да е условия да се проявява там. Излишността му в петото измерение ще е съкрушителна. Затова уважаеми приятели, работете усърдно в изолиране пипалата на собственото си его, защото няма много време. За цели 5000 години, които бяха дадени на егото и на тъмата да се проявяват хората затънаха още повече от преди. Сега текат последните години, колко ще са те, 50-100 дали ще имат, това зависи от всички хора и от Висшите сили също, които следят за своите божествени срокове. И когато сроковете изтекат и милостта също свършва. Всеки да се захваща за работа, няма по-важно нещо в живота в момента от справяне със собственото его и пренастройка към новите енергии на Златния век.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #110 on: август 02, 2018, 07:50:27 am »
Егото е несъвместимо с 5-то измерение. Каква функция би имало там, където всичко е в изобилие, където можеш да вършиш и да бъдеш всичко, което си пожелаеш, където развитието става мълниеносно и постоянно. Каква полза би имало ако се пренесем с егото си в рая. Егото ще преживее пълен потрес от цялата тази загриженост и осмисленост. То няма за какво да се бие и бори там, няма условия на оцеляване, няма борба, която да преодолява. Там няма кой да се състезава с него, няма кой да го възвеличава и ласкае. Няма кой да му казва колко е велико и няма срещу кой да се доказва, че е толкова велико. Оплакванията му ще са излишни там, противоречията невъзможни. Егото ще е напълно загубено в петото измерение, разбирате ли. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #111 on: август 02, 2018, 10:26:03 pm »
Участвам в някои международни духовни фейсбук групи и ми е направило впечатление, че толкова много хора, които се имат за духовно напреднали и показващи някакви степени на просветление, отричат или просто не вярват в Бога. От една страна разбирам американците, които доста са лъгани чрез техните църкви и религии, където името на Бога се свързва най-вече със стария завет, а знаем с каква строгост е представен там. Също така забелязвам и малко несериозно отношение към Исус Христос или някакво нездравословно обожествяване, това също отдавам пак на техните християнски религии, където някои послания се изопачават или са криворазбрани и неправилно тълкувани, и хората остават с грешни образи и впечатления за Исус. А сякаш названието "Бог" е нещо, за което не трябва да се говори. Този егрегор на духовността, в който много хора са попаднали вместо в Бог вярва във Вселената, но не като единно, разумно, всевластно, всезнаещо и всемогъщо същество, а като някаква безлична рееща се съзнателност, която изпълнява единствено желания едва ли не, само да знаеш "тайната" как да си поискаш. Но разбира се това е по-масовата духовна общност, която се е хванала в разни такива странни егрегори.
Срещам и понякога абсурдни въпроси, като възможно ли е да си духовен и същевременно да си атеист. Може да го извъртим някакси и да стане възможно, но ако не вярваш в съществуването на Бог за каква духовност изобщо може да си говорим. Бог би трябвало да е синоним на духовността, без Бог какво изобщо би могло да е възможно. Това е просто мое лично наблюдение, което споделям тук, надявам се да не звучи като критика.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #112 on: август 03, 2018, 08:31:02 am »
Ако подхванем темата отново за падналите ангели или за т.нар. падение има две основни интерпретации, които са ми направили впечатление и все още не съм сигурен коя от тях е вярната.
Първия вариант е този за Луцифер, който се е отделил от Бога без одобрението на Бога и заедно с него са тръгнали доста(милиарди) последователи. Но първо процеса е започнал от по-мащабните същности като Луцифер и още няколко от неговия калибър. Този вариант за мен е по-малко вероятен.
Втория вариант е когато Луцифер и още няколко други огромни същности като него са се отделили от единството на Бог, но това е станало с одобрението на Бога и в съгласие с плановете на Бог. Тези големи същности са нашите свръхдуши, от тях произлизаме всички ние, всички по-малки същности обитаващи вселената на формата. Тези свръхдуши са се фрагментирали на множество малки части, един вид са пожертвали собствената си цялост, за да се даде безценен опит на душите в условията на дуалност. По този начин душите на Бога минавайки през дуалността придобиват уникален опит и уникално осъзнаване, което ги подготвя да станат постепенно нови уникални Творци на собствени светове.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #113 on: август 04, 2018, 09:14:37 am »
Оставям темата за падналите ангели засега и продължавам с това как да изправим своята верига от вярване, мисъл, чувство и действие. На теория може да се представи много просто, с няколко изречения само. Трудното е да се вплете в ежедневието, във всяка една секунда от нашето съществуване. Защо е толкова трудно - защото сме се отдали на старите си навици, на удобството, на застоя и на готовите формули. Адаптирали сме се с тъмата и невежеството, с установената норма идеализирана от мнозинството. За да изправиш веригата трябва да станеш революционер на духа и да се откъснеш от това, което множеството е наложило като норма, идеал и морал, трябва да се дистанцираме от всичко това. Множеството е доказало с творението си досега, че му липсват идейност и креативни способности да ни изведе по пътя обратно към Висшия ни аз и че е сериозно откъснато от идеите на нашия Творец. Затова трябва да се отстраним от всичко, което е свързано с масата хора и да бъдем един вид първо-проходци в това направление, да прокараме за себе си новите идеи и да ги направим реални за себе си преди всичко.
Да изправим тази верига на причина и следствие в собственото си проявление е да запретнем ръкави, да напрегнем своите творчески способности на малки богове и да се захванем за работа.
Всеки аспект от човешкия живот, на който сме свидетели в тези времена има по-висш божествен аспект. И цялата работа е да открием божествения аспект във всяко едно нещо и да започнем да се ръководим лично отсега нататък от божествените аспекти само. И така човек има 4 нисши тела на душата - личностно, мисловно, емоционално и физическо. Всяко от тези тела трябва да блесне в божествените му аспекти. И преди всичко трябва да знаем, че те са свързани и взаимозависими помежду си. Те са като скачени съдове, ако наливаш вода в единия водата отива и в останалите. Физическото тяло е асоциирано с действието в нашия материален свят. Емоционалното тяло се подразбира, че е свързано с емоциите ни, които принадлежат на астралния свят. Мисловното тяло е нашия ум, който принадлежи на менталното царство. Личностното тяло представлява нашата цялостна идентичност в настоящия живот + всички други идентичности от всички останали превъплъщения, които сме имали. Всяко от тези тела трябва да сътворим по съвършения им божествен модел, за да изправим идеално веригата. Процеса може да започне от изправянето на веригата и това да доведе до изчистване и на нисшите тела на душата. Тоест от който и край да подхванем работата все ще ни доведе до желания резултат, може и от двата края да се работи, може и от средата, важното е да се работи на това постоянно и тази работа не е тежка къртовска работа, както бихме могли да си я представим, това е наблюдение над себе си, когато имаме вече идеята какво представлява божествения идеал към който да се стремим и да коригираме по него всички наши изражения. 
Ето как изглеждат божествените тънки тела на душата според мен - личностното тяло става толкова чисто, че заприличва на самия Бог и когато това стане за първи път ще "видим" висшия Аз на душата си. Менталното тяло е върховната божествена мъдрост. Емоционалното тяло е съвършената безрезервна безгранична и чиста Любов. Физическото тяло става оръдие/маша на правилното безупречно действие и на заземяването на Божественото проявление на тази планета, на този континент, в тази държава, в този град, на тази улица, в това семейство. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #114 on: август 04, 2018, 09:56:58 am »
4-те тела на душата са ни дадени(ние сами сме си ги дали), за да се научим на Божественост и то при най-тежките възможни условия, които могат да се измислят. Да си Божествено същество означава да можеш да се справяш с абсолютно всичко, което е възможно да ти се изпречи насреща. Докато търсим божествеността на тънките си тела ние създаваме небалансирано разпределение на енергиите, с които разполагаме и това е кармата. Когато вземаш повече след това трябва да връщаш, ако вземаш много малко после ще имат да ти дават, ако даваш много малко, ще ти се наложи следващия път да даваш много повече и т.н. И това продължава толкова колкото ни е нужно да намерим съвършения баланс на нашата енергия, което представлява и Божествеността, на която се учим през всичките си многобройни превъплъщения на тази планета.
За мен всичко това изглежда проста работа на теория, но когато се сблъскаш директно с противниците в лицата на другите хора и с противника вътре в себе си, тогава става напечено. Изисква се събирането на най-доброто от 4-те тела на душата за съвсем кратък момент и създаването на безупречна реакция в причинно-следствената верига. И това трябва да стане нашия нов навик и начин на съществуване. И това е пътя към изграждането на Рая на Земята. Когато всеки един човек е способен да държи и заземява енергиите на Любовта, Мъдростта, Висшето разбиране и безупречното действие.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #115 on: август 05, 2018, 08:02:49 am »
"Противника" е много сложно творение. Ако сте забелязали целия наш свят го представлява. С каквото и да се захванеш все има някакви спънки. Целия ни живот се е превърнал в една голяма трудност за преодоляване. Важното обаче не е да се изтъква "противника", а да се разбере защо изобщо го има и продължава да се налага в този свят.
Този свят е свят на илюзията, забравата и е пример на разделение с нашия Отец, говоря за 3Д версията му, в която се намираме сега. 3Д е създаден точно защото се е появило като явление разделението. И разбира се в този свят всеки може да каже, че всичко в него е разделено и има някакви обозрими граници помежду всички предмети и всички живи създания. В по-високите реалности на същия този свят тези граници постепенно изчезват, но това сега не е част от нашия колективен опит. Ние тук всичките сме разделени единици. Всички сме забравили кои сме били преди да дойдем тук и всички вярваме че реалността в която живеем е истинска. Ето затова е възможна илюзията за противника. Душите като вярват в разделението и като забравят кои са навлизат в емоцията на страха, хваща ги страх от неизвестността, от незнанието кои сме ние, от самотата и от смъртта. А всичко това реално са наши илюзии, появили се, когато сме решили да снижим вибрацията си до трета плътност на осъзнаване. Разбира се в 3-та плътност може да се живее напълно осъзнат и свързан с нашия Отец живот, но първо трябва да се преобразуват илюзиите на разделението и страха.
Противника е представителя на илюзията, той е архетип и всеки човек може да изпадне в неговата роля и да се превърне в сатана на този свят. Противника съществува на две нива на осъзнаване. Той е забравил кой е напълно и се отъждествява с всичко от този свят и е готов да го защитава със зъби и нокти до последен дъх. Второто ниво е противника, който прекрасно знае кой е, но се възпротивява на плана на Твореца за растеж на душата, тоест него страшно го мързи да работи над себе си и да издига душата си чрез труд по еволюционната спирала, затова този архетип се е научил да паразитира над другите, които еволюират и така да оцелява по някакви негови си начини. Второто ниво е събрало фрагментации на човешки души, които не им се занимава да се усъвършенстват по пътя в "услуга на другия", те са се убедили в собствената си значимост и не признават другите като достойни за тяхната помощ и отношенията с другите са винаги в някакъв сорт манипулативна сделка да вземеш повече отколкото да дадеш насреща. От моята гледна точка не мога да преценя дали този архетип е податлив на изцеляване и преобразуване, но сигурно е и това е много индивидуално, и зависи от волята на всяка душа хванала се под властта му. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #116 on: август 06, 2018, 08:13:30 am »
При положение, че се занимавате по-продължително с изправяне на своята верига от вярване-мисъл-чувство-действие(дума) и имате добра успеваемост в това, вероятно ще забележите някои от следните значителни тенденции свързани с вашето тяло, чувства, мислене и личност:
- не се разболявате или се случва много рядко и минава бързо;
- не остарявате по същия начин както другите остаряват, които са хванати в тримерната илюзия;
- ставате сравнително непретенциозни към храна, облекло, външен вид, но това не означава че не се грижите за себе си;
- не се впечатлявате лесно, ставате напълно невъзмутими;
- не говорите много, но като говорите казвате някакви "мъдри" "изтрещяли" приказки;
- не могат да ви примамят да говорите негативно и зад гърба на другите, да сплетничете и да клюкарствате;
- не се поддавате на манипулации от какъвто и да е сорт, разпознавате намеренията да другите, които се опитват да манипулират;
- нямате изключително мнение за самия себе си, знаете кой сте и затова когато друг говори за вас недостойно не го приемате лично и не се засягате ни най-малко, дори се шегувате откровено със самия себе си;
- вярата ви е много силна, изчезват всякакви съмнения;
- приемате хората такива каквито се представят в момента. Не им се бъркате и не нарушавате свободната им воля;
- помагате винаги, когато някой изяви конкретно от вас желание за помощ/подкрепа и когато сте в състояние да окажете такава помощ. Когато трябва да откажете, не се колебаете и не давате напразни обещания;
- прощавате лесно и бързо и бързо забравяте неприятното, което се е случило;
- всичко, което минава през ума ви винаги е съзнателно регистрирано;
- придобивате усещане за невъзмутим вътрешен мир несравним с нищо земно, което може да се изпита;
- усещате връзката си с природата и всичко съвършено на този свят;
- не преследвате лични желания и амбиции;
- като работите се стремите да вършите работата си по възможно най-добрия и безупречен начин;
- изобщо всичко, което вършете се опитвате да го направите колкото се може по-добре, но без да се минават нездравословни граници и да се навлиза в неприятни състояния;
- не ви интересуват пари, слава, награди, похвали, ласкателства;
- независим сте най-вече по душа и от това произлиза една цялостна независимост;
- ако живота ви среща с болка и страдание не се оплаквате а търсите изход от това;
- винаги гледате да решите всички въпроси и проблеми, които ви се изпречват насреща.

Мога да продължавам още, но ще бъде следващ път.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #117 on: август 07, 2018, 07:57:42 am »
12 + 12 = 24

Началото на края започва от 2012 г. и завършва през 2024 г. Началото на края на тъмната епоха Кали Юга/Риби е в този период. 2024г. ще е официалното начало на Златния век на Сен Жермен. Последни 12 години на предизвикателствата на тъмата, последни години на проявление на тъмата, последна борба на тъмата за спечелване на човешки души на своята страна. Период на изострено внимание!

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #118 on: август 07, 2018, 09:43:37 pm »
12х12 дава отговор за пълното проявление на 5-то измерение. Годината ще е 2144 г.
От 2024 до 2144 ще стават множество промени на всички нива на човешкия живот. Божествената държава на Земята ще се превърне постепенно в жива реалност. 

Мои лични предположения неангажиращи никой с нищо.
« Last Edit: август 08, 2018, 08:14:26 am by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #119 on: август 09, 2018, 07:12:46 am »
Тялото на нашия сияен Творец е проявената Вселена на формата. Ако сравним Неговото тяло с човешкото тяло, подобно на нашето тяло и в тялото на Твореца има участъци, където клетките не се развиват както би трябвало да се развиват, така че да допринасят за хармоничността на цялото същество. Нашите тела както заболяват и страдат, така и тялото на Твореца е заболяло и страда, когато дадени дори и микроскопични участъци някъде в него не са наред. Нашата хубава планета Земя е един такъв микроскопичен участък в тялото на нашия велик Творец. Нашия велик Творец е дал на своите клетки достатъчно дълги периоди от време да се осъзнаят кои са и да изправят посоката си на развитие. Сроковете минават и изтичат, но не всички клетки се осъзнават и самолекуват както е предвидено, може да се каже, че това не се случва с повечето клетки. Нашия любим Творец не може да остави нещата така и изпраща цели легиони от Светещи клетки, съдържащи в себе си противоотровата за болестта да се влеят в заболелия участък и да изпълнят предназначението си. Дошло е времето този участък с неясна досега съдба да заработи хармонично като останалите участъци от тялото на Бога. Дошло е време Песента да бъда запята, вибрацията да бъде възстановена и това, което се е отделило и обособило да се събере и слее с цялото, на което принадлежи.