Author Topic: Планета Земя 4D/5D  (Read 29857 times)

velaskes и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Планета Земя 4D/5D
« Reply #210 on: януари 19, 2019, 12:33:57 pm »
В тези транзитни години за светлите хора изкристализира(изяснява се) видението за новия свят. Това е подробна визия за цялото му устройство и как ще стане възможно всеки един човек, който живее в този нов свят да бъде неделима част от него и неделима част от цялата му човешка общност. Изяснява се в нашите съзнания от какво има нужда този нов свят и от какво няма нужда, което ще остане в стария свят. Когато визията за света става все по-ясна, когато почти можем да го опитаме със сетивата си ще се разгори и желанието да заживеем в такъв нов свят. И всичко старо от тримерния свят няма да носи удовлетворението, което е носило по-рано. Ще се стремим към новия свят и към новото ни вътрешно аз, което е първата причина за проявяването на новия свят. Този стремеж ще завладее голямо множество от хора, които ще бойкотират старото и нефункционалното, старото, което повече не носи удовлетворение и ще търсят и изискват промени на всяко възможно ниво на общественото устройство. И не само че ще търсят, но ще започнат активно и директно да работят по осъществяването на необходимите промени.

Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #211 on: януари 23, 2019, 08:39:20 pm »
Божествените души, които се намират сега на Земята са единствените Божествени души в цялата вселена. Затова има такова желание за подтисничество от страна на недружелюбните звездни раси. Те не искат Божествените души да се събудят за силите и възможностите си.
Затова планетата Земя е толкова важно място и е наблюдавана и обгрижвана постоянно от Висшите сили, особено сега през процеса на възнесението.

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #212 on: януари 25, 2019, 07:59:51 am »
Безусловната любов има аспект на непривързване, който е много важен урок за усвояване. Да не се привързваш към всичко, което е материално и преходно, тоест с начало и край.
Което значи с още по-други думи да не си създаваме нищо скъпо на Земята, което е преходно, да не си създаваме и нищо скъпо отвъд Земята, което също е преходно. Защото, което правим скъпо след това трудно се разделяме с него. А неминуемо идва момент, когато трябва да се разделим с преходните неща. Измежду преходните неща това е целия външен проявен свят, всичко което се намира в света включително и ние хората. Това означава, че не трябва да се привързваме към хората, към най-близките си хора, към семейството си, към децата си, към приятелите си и към самите себе си. И другите хора не трябва да се привързват към нас.
Формата ще се промени и ще изчезне. Човека, който знаеш сега като човек е обречен да изчезне. И душата на човека е временно явление, с много много дълъг живот, но все пак не е вечен. Само духа остава завинаги, духа пребъдва, духа е истинския живот. Стремете се към духа, обичайте своя колективен велик дух, привързвайте се към своя колективен велик дух, това е единствената истина. 
« Last Edit: януари 25, 2019, 03:04:38 pm by velaskes »

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #213 on: януари 25, 2019, 04:23:53 pm »
Да не се привързваш не значи да бъдеш леден и безчувствен. Способността да не се привързваш не трябва да е противоречива с обичащата душа. И най-любим човек да имаш трябва да можеш да го/я пускаш на свобода. Но когато дойде време за раздяла безграничната любов ще изпрати любимия си човек с много радост и попътен вятър към следващото му/й духовно пътешествие.

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #214 on: януари 27, 2019, 08:32:07 pm »
За първи път в публикувания днес чанелинг на Шанни в Абсолютера се разкрива смисъла на Астралния свят и как е свързан с нашия материален свят.
За първи път също във вчера публикувания чанелинг на Михаил О., владиката Серапис Бей разкрива информацията защо не можем да си спомним предишните въплъщения и наред с това разкрива същността на душата. 

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #215 on: януари 31, 2019, 09:42:38 am »
Както е казано да не осъждаме, ето и значението му конкретно. Да не осъждаме човека/душата за грешките му. Душата и човека са божествени същества, които се учат в света на илюзията и объркването. Техните действия може да не се идеални докато се учат, но всичко това е поправимо и няма нужда самия човек да се обявява за грешен.
Но трябва да се научим да разпознаваме кое е грешка и кое не е грешка и ако е нужно да се показва и обяснява защо човек се намира в грешка. Но това само ако ние самите не правим такива грешки. Ако сме съзрели гредата в своите очи, тогава можем да показваме сламките в очите на другите. Изтъкването на грешките може да стане, само ако човека те засяга директно с действията си(напада и наранява твоята цялост) или търси информация защо се намира в грешка и как да се изправи. Да се изтъкват грешките на другите без тяхната съпричастност е нарушение на закона на свободната воля.
« Last Edit: февруари 27, 2019, 07:05:34 pm by velaskes »

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #216 on: февруари 04, 2019, 07:57:58 am »
Процеса на възнесение представлява ускорение на човешката съзнателност, с други думи това е ускорение на вибрацията на частиците, съставляващи душевната ни енергия, като следствие от разширяване на само-осъзнаването. Осъзнаването на Истината в условията на тотално объркване представлява това разширяване и ускорение на разума, което ни променя вътрешно, променя дълбочината на всичко, в което вярваме, нашите убеждения, което от своя страна отваря допълнително още нови хоризонти и постепенно процеса на вътрешно изчистване от негативния баласт напредва и буквално ставаме по-леки, по-свободни и по-лесно се издигаме към по-горните сфери.
« Last Edit: февруари 04, 2019, 08:14:40 am by velaskes »

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #217 on: февруари 08, 2019, 08:37:39 pm »
Забележителна поредица от съобщения на Ел Мория за създаването на Вселената започна днес в Абсолютера чрез Михаил О.

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #218 on: февруари 13, 2019, 08:10:55 am »
В новата поредица от съобщения на Отец Абсолют чрез Марта се подхваща темата за безусловната любов между мъжа и жената в пето измерение. Това е великото съчетание между Светлината и Любовта между две подобни души. Отношението при съчетанието между тези две основни вселенски сили(Светлината и Любовта) дава резултат подобен на удържана експлозия и може да наподобява енергийно като сиянието на малко Слънце.
« Last Edit: февруари 13, 2019, 07:49:04 pm by velaskes »

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #219 on: февруари 16, 2019, 08:07:00 am »
Един от най-важните въпроси, който човек може да си зададе докато се пробужда е "Кой съм аз?". Ето как може да се отговори на този въпрос най-просто. Аз съм това, което обичам. Аз съм това, което ме вълнува към този момент. Аз съм това, което ме привлича. Има една много важна особеност свързана с това фундаментално познание. Който и да се окаже, че сте към този момент(според това, което се оказва, че обичате) е важно да се знае, че това обичане може да се промени докато живеем човешкия си живот. След този живот промяната става много трудно. Затова душите идват като човеци във въплъщение след въплъщение, за да променят това което обичат, за да намерят по-висша форма на Любов в себе си. 

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #220 on: февруари 17, 2019, 08:25:38 am »
Защо след човешкия живот е по-трудно да се промени, това, което сме заобичали и това, в което сме се превърнали? Защото в отвъдния свят ставаш това, което си решил че си, то става твоята доминираща реалност и преживяване. Предизвикателствата и трудностите, които ни помагат да се променяме в този свят липсват в отвъдния. Няма достатъчно силен подтик за промяна в тънкия свят. Там илюзиите по принцип липсват. Но за тези, които като хора са приели илюзиите за реалност, то и в отвъдната реалност продължават да робуват на същите илюзии. Затова отвъдния свят е разделен на много отделни светове, където съответно се пренася всеки според това, което обича. Най-големите човешки страсти това са седемте смъртни гряха. Това са отклоненията по пътя обратно към Отеца. Най-голямата любов, която можем да намерим е безусловната Любов към Отеца, която е равносилна на сбора от любовта към себе си, на любовта към всеки друг човек(и същество), към природата и към цялото мироздание.

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #221 on: февруари 26, 2019, 08:02:10 am »
Земята е много специално място, то отразява в мини вариант цялото мироздание на Твореца. Тук е представено всичко, което е проявено във Вселената. Това е един малък/голям свят, който съдържа всички измерения и плътности в същността си. В него са представени всички божествени йерархии. Този свят се наблюдава, защитава и направлява директно от нашия Творец и от нашия Абсолют. Наистина няма място за никакъв страх и никакви съмнения. Всички се намираме в способните грижливи и любвеобилни ръце на нашия безкрайно добър Отец. Всяко дребно нещо, което виждаме и срещаме по пътя си има скрит дълбок смисъл и идва да ни научи на нещо много важно.

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #222 on: февруари 28, 2019, 07:29:50 pm »
В днешното съобщение на архангел Метатрон чрез Магда се разкрива какво ще стане с 3Д версията на Земята след като тя премине изцяло в 5-то измерение. Това беше един от вариантите, за които и аз си мислих и също така в чанелинга на РА се разкрива.
3Д версията на Земята ще остане без живот, като необитаемо пустинно скално кълбо. Но за сметка на това в 4Д-5Д версията й, всичко което сега имаме като природа ще бъде пренесено и подобрено многократно.

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #223 on: март 01, 2019, 07:56:08 am »
Сега разбирате, че няма нищо по-важно от това да работим за издигане на съзнанието, на цялото съзнание. Това е единственото, което е важно, това е всичко, заради което сме дошли тук. Само това можем да вземем от този свят - издигнатото си съзнание, сияйната си светимост. Целия свят такъв какъвто го виждаме с всичко в него ще си замине,  всичко тъмно ще бъде прочистено, всичката човешка дейност нанесла непоправими щети на Майката Земя ще бъде прочистена, материята ще бъде възобновена. Този свят си заминава окончателно и невъзвратимо и се превръща в нов и прекрасен свят.
Адът си отива, идва отново отдавна изгубения Рай!
« Last Edit: март 01, 2019, 08:03:46 am by velaskes »

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #224 on: март 01, 2019, 08:01:28 am »
Всички вие, които изкласихте достойно училището на Гайя ще минете в новия свят. Вие ще сте първопроходците, вие ще сте творците в новия свят, творците на новия свят. Сега 5-то измерение на Гайя е почти празно. Вие, които ще се пренесете там ще го изпълните със своята Любов и Божествена фантазия.

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #225 on: март 02, 2019, 09:42:39 pm »
Много често хората питат "Защо Господ не дойде в този свят и да ни каже всичко директно, без посредници?".
Защото ние сме Неговите деца и когато Той ни говори, независимо по какъв начин и чрез кой, ние би трябвало да можем веднага да Го разпознаем. Иначе какви божии деца сме, ако не можем да познаем собствения си Баща! Виждате ли колко велик е Господа. Виждате ли какъв замисъл има зад всяко едно дори съвсем малко и дребно нещо.

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #226 on: март 03, 2019, 09:48:03 am »
Честит национален празник и нека силния и смелия български Дух да се издигне от дребнавото и недостойното, с което така се е омазал. Така както той се издигнал през онези възрожденски времена и е пожелал да се освободи от османското потисничество.

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #227 on: март 04, 2019, 09:34:26 am »
5D пространството на Новата Земя въдворява незабавно вътрешния свят на своите жители. Каквото мислиш става реалност на секундата. Разбираш ли за какво става въпрос. Разбираш ли за каква отговорност и каква вътрешна ментална и емоционална хигиена и безупречност на изражението става дума. Каквото си представиш се материализира моментално пред теб и в теб, превръща се в твоя реалност и твое лично изживяване. Грешките там са недопустими, отклоненията са недопустими, защото моментално се връщат обратно върху теб. Една малка грешка е едно малко падане във вибрацията. Едно негативно чувство може да окаже голям отзвук в това пространство. Всеки трябва да може да управлява напълно своите изражения. Да излъчва постоянно Любов към всичко. Да работи само чрез Любовта като основа за всичко, което мисли и върши.
Затова живеем по принцип като хора, модулирани на ниски бавно действащи вибрации, където времето между мисъл/чувство и проявление е относително дълго, така че да можем да си дадем сметка какво причиняваме със своите необмислени и безотговорни изражения.   
4D е подготвително ниво за 5D, където вътрешния свят се манифестира малко по-бавно.  Може да се каже, че вече сме навлезли в това пространство. Кармата тук не се натрупва както беше през тъмните времена и да определя следващото ни прераждане. В това пространство няма повече прераждания. Всичко негативно, което излъчваме се връща обратно към нас още сега и изисква от нас бързо осъзнаване на своите негативни изражения и бързата им корекция така че повече да не се случват. За 4D опитността са ни отпуснати някакви години, за да се учим и наистина трябва да се учим бързо и ефективно. Само така може да навлезем в 5D пространството и да се чувстваме там като у дома си, като Създатели и Майстори на себе си.

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #228 on: март 04, 2019, 10:50:34 am »
Понеже вече няма отлагане на кармата за друг живот, всичко, което сега хората правят в света като негативност им се връща обратно веднага в една или друга форма - като мощни природни бедствия и катаклизми или като болести и неразположения. И понеже в света има все още доста негативност затова може да се очакват какви ли не неприятни неща да се връщат обратно на хората, които ги създават.

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #229 on: март 04, 2019, 08:57:02 pm »
Тези, които мислят само добро и вършат само добро, тези които се намират вече в състояние на Божествената Любов нямат от какво да се опасяват през тези времена на велики промени, всичките природни бедствия и всичките човешки болести ще ги подминават като по чудо. Този, който е станал Любов не може да бъде засегнат от нищо в света.

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #230 on: март 09, 2019, 07:00:39 pm »
В последното съобщение на Михаил О., Санат Кумара обяснява защо душите не се създават директно като Богове Творци.
Най-често душите се създават в 4-та плътност(като фрагментации на 7D по-големи души) и те постепенно се издигат до по-високи плътности на осъзнаване като набират опит чрез своите въплъщения. Не ги създават готови Богове, защото това изисква много енергия и освен това има риск тези Богове да паднат вибрационно и цялата енергия вложена в тях да бъде загубена, понеже във вселената има цикли на Светлина и Тъмнина. Когато настане цикъл на Тъмнина има голяма опасност за всички висши души, които не са минали дуалния опит да се сгромолясат във вибрациите си.
Тази цикличност между Светлина и Тъмнина във Вселената е причината и ние сега да сме въплътени като хора и да се учим от дуалния опит. По този начин като настане тъмен период ще бъдем имунизирани, тоест ще знаем как да реагираме на всяка провокация от тъмните сили. Затова всяка звездна цивилизация изпраща епизодично свои представители на Земята да се въплъщават, за да придобият така ценния опит, който ще им помогне да оцелеят във високите си вибрации, когато цикъла на Вселената се промени. Например е по-добре да паднеш от 6-та плътност в 3-та, както на повечето Плеядианци се случва, когато идват да се прераждат като хора. Но да паднеш от 11-та в 3-та това е колосално падение, както на Луцифер се е случило някога.   

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #231 on: март 10, 2019, 10:38:02 am »
Второто слънце ще се намира в близост до настоящото слънце. То ще е много по-малко като размер. То няма да има функции да огрява и свети на планетите от Слънчевата система. Неговата функция ще е да балансира нашата голяма звезда - да освобождава излишната мъжка енергия на Светлина от него.
Това обяснява защо Анунаките с техния планетоид се намират сега до Слънцето и това, което правят там. Те са второто слънце, което се нагажда и калибрира към новите реалности.
А относно въпроса как Земята в 5-то измерение ще се осветява цялата с едно Слънце(понеже второто няма да грее и осветява) ето и обяснението. Земята в 5-то измерение не изглежда като кълбо, както е сега. Тя е по-скоро сплеснато откъм полюсите си кълбо. Осветяването ще става както сега става при полярните окръжности, където на всеки 6 месеца е ден или нощ. В случая Новата Земя ще е толкова сплесната, че ще изглежда почти плоска отгоре и отдолу. В това пространство ще има нови физични правила и променливи, така че и гравитацията и законите, които действат ще бъдат по по различен начин. Идеята е, че Слънцето винаги ще има достъп до цялата повърхност на 5-измерение, от горната и от долната му страна.   
« Last Edit: март 10, 2019, 12:24:54 pm by velaskes »

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #232 on: март 10, 2019, 09:44:33 pm »
Който не е прочел всичките послания на Отец Абсолют чрез Марта от 2015 г. досега, да си навакса. В тях всичко свързано с Възнесението е описано многостранно и подробно, както никъде другаде, от никой друг източник. И не само за това, но изобщо тези послания са чисто просветление по най-важните въпроси, които засягат всеки един човек на тази Земя.

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #233 on: март 11, 2019, 07:43:22 pm »
Древния червен вампир е бил човек, който се е прераждал хиляди години все на властимащи и тайни позиции. Неговото име не е известно на никой, но той се е смятал за всевиждащото око, което стои върху пирамидата на доларовата банкнота. Той е бил лицето зад всички заговори, което тайно раздава заповеди на банкерските фамилии. След убийството му той не оставя наследници и цялата му тайна империя в момента се разяжда отвътре и разпада. 
След като минава зад завесата, той е бил силно разтърсен от всичкото зло, което е вършил като човешко въплъщение и е пожелал сега да работи над оправянето на нещата, по този начин са му дали още един шанс да тръгне по пътя на светлината.
С тази информация Адаму чрез Зингдад се завръща след дългата пауза. 

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #234 on: март 13, 2019, 08:01:38 am »
Относно възнесението, изборът е направен вече на тънко ниво от висшия аз на душата още преди да се въплътим. Та всеки, който е направил този избор ще премине тази опитност, без изключение. Така че няма място за съмнения, за безпокойства, за чуденки. Дори и начина как ще стане също е избран.
Когато душата е избрала възнесението всичко във вашия живот ви направлява към този развой на събитията и е невъзможно да се промени или пропусне.
Тези души от своя страна, които не са направили избор да се възнесат, каквото и да се опитват да правят в тази насока техните въплътени човеци няма да успеят. Просто защото не са минали целия тримерен опит и не са готови за реалността на пето измерение. И много от тези хора са поведени от своето его, от егоистичното желание да живеят в рая заради безметежното щастливо съществуване там, заради всичките удоволствия, за да не работят повече, тоест да продължат с консуматорските си егоистични нагласи. Но те не съзнават, че да живееш в рая изобщо не е лесна работа, изисква се голяма вътрешна сила, голямо самообладание и отговорност към другите хора, които обитават това условно пространство. Там не можеш да живееш само и изключително за себе си и там хората не стоят без работа, все едно че нямат задължения и могат по цял ден да мързелуват или да се забавляват. Няма такова нещо. Хората в Рая работят много повече отколкото ние си мислим. Работата, която се върши в тази реалност е постоянно занимание и е колосална в сравнение с това, което правим в нашето измерение. Но за разлика оттук в 5-то измерение всичко, което се върши се върши с удоволствие и лекота. Работата не е стои като задължение, а като нещо към което се стремиш и се впускаш с вдъхновение и извършваш най-голяма радост.

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #235 on: март 14, 2019, 07:44:01 am »
В сайта "Возрождение света" има няколко страници с послания от Майката на Света, която е женската същност на Отец Абсолют. Силно препоръчително да се прочете също!

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #236 on: март 14, 2019, 08:02:38 pm »
Изчитам от известно време всичките послания на Отец Абсолют чрез Марта от 2015 г. насам. В началото на септември 2017 има едно послание, където се казва, че Земята вече е минала напълно в 5-то измерение. Преминати са всички фотонни пояси, които делят 3 с 5-то измерение. Което значи, че вече се намираме в това измерение. Около тази дата се е състояла първата вълна на възнесението за някаква относително малка група от хора. И оттогава насам върви втората вълна. И доколкото разбирам, това възнесение засега е само настройка на съзнанието, не е физическо преминаване в друг свят. Този друг нов свят още не е създаден напълно. Все още виждаме останките от стария свят, който не се е преобразувал напълно в светлинно-кристален, но началото е дадено и материята е започнала да се видоизменя. Както пише в посланието и както пише в много други вече дадени послания от Отец Абсолют - връщане назад няма.
Това, че сме преминали в пето измерение обяснява и изчезването на тъмните сили от тънките светове на Земята. Те вече не могат да съществуват в тези повишени вибрации. Те са останали някъде в предишното измерение, разпръснати по други светове. А съществата от високия астрал, които са се стремели към възнесението и са имали потенциал да направят скока, те или се подготвят все още за преминаване или вече са преминали в новия свят. 

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #237 on: март 15, 2019, 07:30:27 am »
С това, че вече се намираме в 5-то измерение се обяснява преобразяването на хората, сякаш много хора около нас стават по-добри в някакви степени. По-спокойни, по-мълчаливи, по-уважителни, по-съобразителни, по-приветливи и т.н. Забелязвате ли. А планетата става по-ярка и по-светла, небето по-ясно, слънцето свети по-различно, природата е по-зелена, дивите животни изглеждат по-спокойни. Самата планета продължава да се чисти от старото, което е натрупано през тъмните времена, чисти се и от това, което хората чрез неуравносените си емоции и мисли добавят в енергийното й поле. Това са автоматически процеси следващи закона "подобното привлича подобно". Каквото се праща от вътрешното състояние навън, същото се получава обратно в усилена дори в драматична форма. Иначе няма как да проумееш какво вършиш и какво се върши масово чрез небалансираните хаотични изблици на мисли и чувства. Планетата ще продължава да се чисти ден след ден и да светва все повече и повече и ние заедно с нея и това именно е трансформацията в светлинно-кристална структура. Старата плътна материя вече не може да бъде удържана в такъв сгъстен вид и почва постепенно да се разпада и преобразува.   

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #238 on: март 16, 2019, 08:18:11 pm »
Смисълът на светлинно-кристалните човешки тела е увеличената им способност да възприемат Божествена Светлина. Да я приемат и да я пропускат свободно. Текущите въглеродно базирани тела са произведение на тъмнината, те почти не могат да възприемат Божествената Светлина, тоест Светлината много трудно успява да намери достъп до нас.
Сега в пето измерение текат много по-различни енергии, тези на Божествената Любов и до каквото се докоснат то се променя. Божествената Любов разтваря всяка една тъмнина до която се докосне, разпръсква я и я занулява. Висшите сили модулират тази енергия на по-ниски степени на влияние за планетата, така че промяната да става бавно и постепенно.     

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #239 on: март 17, 2019, 09:16:35 pm »
Става някаква реакция, когато през въглеродно базираната материя протича съзнателно наситена енергия Любов/Светлина и частиците вътре в атомите се видоизменят от модел 6-6-6(електрон-протон-неутрон) в модел 14-14-14, което отговаря на характеристиката на силиция. Точно с това се изразява според мен трансмутацията на материята сега на Земята. Има някакви връзки и подобие между въглерода и силиция. Затова единия елемент може да се трансмутира до другия. Познатите прилики са следните. Това са едни от най-разпространените елементи на Земята. И двата елемента могат да се свързват с кислорода. Лесно образуват съединения. Неметали са, като силиция има по-метални качества. Силиция е проводник на информация(светлина) и това е ключовата му характеристика, която го свързва с новите човешки тела.