Author Topic: Планета Земя 4D/5D  (Read 16846 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Планета Земя 4D/5D
« Reply #240 on: март 16, 2019, 08:18:11 pm »
Смисълът на светлинно-кристалните човешки тела е увеличената им способност да възприемат Божествена Светлина. Да я приемат и да я пропускат свободно. Текущите въглеродно базирани тела са произведение на тъмнината, те почти не могат да възприемат Божествената Светлина, тоест Светлината много трудно успява да намери достъп до нас.
Сега в пето измерение текат много по-различни енергии, тези на Божествената Любов и до каквото се докоснат то се променя. Божествената Любов разтваря всяка една тъмнина до която се докосне, разпръсква я и я занулява. Висшите сили модулират тази енергия на по-ниски степени на влияние за планетата, така че промяната да става бавно и постепенно.     
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #241 on: март 17, 2019, 09:16:35 pm »
Става някаква реакция, когато през въглеродно базираната материя протича съзнателно наситена енергия Любов/Светлина и частиците вътре в атомите се видоизменят от модел 6-6-6(електрон-протон-неутрон) в модел 14-14-14, което отговаря на характеристиката на силиция. Точно с това се изразява според мен трансмутацията на материята сега на Земята. Има някакви връзки и подобие между въглерода и силиция. Затова единия елемент може да се трансмутира до другия. Познатите прилики са следните. Това са едни от най-разпространените елементи на Земята. И двата елемента могат да се свързват с кислорода. Лесно образуват съединения. Неметали са, като силиция има по-метални качества. Силиция е проводник на информация(светлина) и това е ключовата му характеристика, която го свързва с новите човешки тела.     

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #242 on: март 17, 2019, 09:24:03 pm »
За пример, най-съвършения кристал в природата е диамантът. Той е една от най-твърдите субстанции в природата. Способността му да хваща, пречупва и пропуска светлината са забележителни.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #243 on: март 18, 2019, 09:24:53 am »
Виждате ли връзката между модела на атома на въглерода, който е 6-6-6 с 6-те библейски печата на душата, която се въплъщава във физическо тяло. Цялата работа е в слабата пропускливост на светлината при въглеродно базираната материя. Както се знае 666 е номера на звяра, което е още една препратка към горното. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #244 on: март 18, 2019, 01:46:22 pm »
А може би изобщо не става въпрос за трансформиране на въглерода в силиций. В някои послания се говори просто за светлинно-кристално тяло, но виждам откъде може да идва объркването, именно в "кристалната" част на понятието. Често под кристал се има предвид една символична прозрачност. Не значи буквално, че тялото ще е кристално, а че може да пропуска лесно светлината. Все пак ако тялото е силициево то би било видимо, както кристалите са видими с тримерните ни очи. А ние с тримерните си очи не можем да видим кристалното пространството на 5-то измерение.
« Last Edit: март 18, 2019, 07:17:24 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #245 on: март 20, 2019, 08:10:54 am »
И отново да си напомним за най-важното, а то е да работим над вътрешното си състояние постоянно, през целия ден, във всяка една ситуация, във всеки един разговор и взаимодействие с други хора и в собствените си вътрешни преживявания, които не зависят от други хора, а от собственото ни обуславяне, от собствените ни занимания, от това което обичаме да вършим.
Какво да мисля за дадено нещо, какво да чувствам относно дадено нещо, как да реагирам физически на дадено дразнение, каква гримаса да направя, как да реша даден проблем така че да бъда в мир със себе си след това. През такива вътрешни психологически движения се преминава ежесекундно, които трябва съзнателно да се регистрират и правилно да се оцветяват със собствените изражения от вярвания, мисли и чувства. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #246 on: март 21, 2019, 08:00:20 am »
Тази постоянна работа над себе си нека да стане най-важното занимание. Занимание, което да придружава всички други занимания и да ги направлява в правилно русло, да ги управлява и да ги облагородява. Състояние на самосъзнателност през цялото време, когато вършим нещо и когато взаимодействаме с околните, когато нашите действия по някакви преки или косвени начини засягат и други хора. Тази самосъзнателност е отговорност какво изпращаме от своя център към околните и целия свят наоколо. Ето това, което пиша е вид взаимодействие, с тези, които евентуално ще го прочетат и аз поемам отговорност за това, което пиша и което се опитвам да осветявам с написаното. Ти който го прочетеш и ако го приемаш поемаш отговорност какво ще направиш с приетата информация, как ще я използваш, ще помогнеш ли на себе си, ще помогнеш ли и на други след това да осъзнаят същото. И всичко това е напълно свободно, непринудено и винаги въпрос на личен избор.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #247 on: април 05, 2019, 07:26:32 pm »
Отново малко инфо за светлинно-кристалното тяло. Разковничето не е самия въглерод, а електроните в самите атоми на въглерода. Електроните ще се заменят от фотони и изобщо структурата на атома ще стане съвсем друга и оттам самата въглеродна материя ще се превърне съвсем нова материя.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #248 on: април 11, 2019, 09:01:45 pm »
Най-големите заблуди в западната и ню ейдж духовност.

1. Вярата, че няма Бог, като висше същество, като висш йерарх и вседържател на Мирозданието. Бог е заменен от концепциите за Вселена и Съзнателност, които изобщо не са съзнателни. Даже все едно са безмозъчни и ги има само за да изпълняват желания, с други думи да работи закона на привличането.

2. Вярата, че зло не съществува. Вярата, че няма тъмни сили. Всички след смъртта си, независимо какво са вършели през живота си като хора, са приемани и обичани такива каквито са и всички се връщат обратно у Дома и в Светлината.

3. Вярата, че няма Ад. Тук често се ползва следния мотив, че не е възможно Господ, който е Любов да допуска съществуването на подобно място като Адът.

4. Духовността и Просветлението не изискват никаква или почти никаква вътрешна работа. Например казваш, че си просветлен и вече си постигнал просветлението. По същия начин казваш, че всичко знаеш и няма нужда да четеш, да учиш, да се образоваш. Малко медитация, малко йога упражнения, малко кристали под възглавницата и си готов за Рая.

5. Хората на запад, които ходят редовно по църкви вярват, че ще бъдат спасени просто така, независимо какво са вършели през живота си. Защото Исус се е пожертвал за спасяването на всички хора, умрял е за изчистването на греховете ни. И сега може да вършим каквото си искаме, няма 7 смъртни гряха, няма падение, всички са спасени безусловно по презумпция.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #249 on: април 12, 2019, 12:21:10 pm »
Кой е Салуса? Един от старейшините на цивилизация Сириус. Той е и говорител на ГФС. От него има множество дадени послания на английски чрез канала на Майк Куинси(Mike Quinsey). 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #250 on: април 15, 2019, 08:07:21 am »
Заблудите в Ню Ейдж ги има защото хората се опитват да нагодят духовността към светския живот. Хем да са духовни, хем и да имат материалния лукс, който света предлага. Но както е казано, не можеш да имаш двама господари. Трябва да избереш. Или избираш света(дявола) или избираш духовността(Господа). Тези заблуди ако ги задълбаем са свързани с липсата на отговорност към живота и към другите хора. Това е едно по-изтънчено облечено в духовност обслужване на самия себе си, тоест на собственото си его.
Когато си заменил Господа с безмозъчната вселена, това предполага, че няма Кой да те наблюдава и да те коригира, когато грешиш. Когато казваш, че зло не съществува, ти оправдаваш вече всяко зло в света. Когато вярваш, че няма ад, ти се убеждаваш, че си безнаказан независимо какво вършиш. А когато отричаш вътрешната работа за издигането на съзнанието, ти направо ставаш като самия дявол, защото дявола е абсолютния символ на мързела и леността. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #251 on: април 16, 2019, 07:59:24 am »
Мога да ви кажа, че изобщо не е лесно да запазваш спокойствие на 100% докато участваш в обществото, докато собственото ти движение и развитие се случва да зависи от други хора(които не вземат предвид интересите на останалите). Наглед дребни неща могат да те извадят от равновесие. А понякога изобщо не са дребни, в тях може да са замесени хиляди други хора. И все пак, въпреки всичко от нас се изисква в тези времена на възнесение да се пазим от дори и най-малки дразнения, да се пазим от негодувание, презрение и осъждане. Хем да виждаш и ставаш свидетел на чутовна глупост, несправедливост, безхаберие, алчност, неправилно стопанисване, непредвидливо пилеене, неправди безчет, безвкусица, пасивност и търпимост до овчедушие в обществения живот, хем да се запазиш от осъждане. Да ти се иска да промениш нещата, а ръцете ти да са вързани. Да ти се иска да тръгнеш в една посока, а посоката да е блокирана. Да искаш да кажеш нещо, а да няма кой да чуе твоя глас. Както се казва, глас пустиня. Такива чудни неща съществуват в света на илюзията и объркването. Аз ги приемам и се стремя да съм спокоен и безпристрастен винаги, но се чудя докога и докъде трябва да стига това приемаме. Ако всеки приема глупостта и безхаберието на другите в обществото, от което самия той самия зависи, това до какво ще доведе? Ами то се е доказало до какво довежда, до нищо добро, до катастрофи, до ескалация на напрежение, до масово негодувание и всякакви ексцесии. Това ли искаме да се случва. Може би трябва да оставим този хаотичен поток да си върви и да развива накъдето си ще. Душата и сърцето ми казват, че трябва да се действа. Аз отговори имам, но някой интересува ли се от моите отговори. Глас пустиня в задънена улица.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #252 on: април 17, 2019, 08:07:00 am »
И така трябва ли да приемаме всичко, каквото става в света около нас, колкото и негативно и неприятно да е то, да приемаме без да се въвличаме мисловно и емоционално. Отговорът е положителен, трябва да приемаме всичко, такова, каквото е. Приемането означава да оставаш винаги центриран и безпристрастен. Да не взимаш страна и да не се разделяш на кой прав и кой крив. Приемането не означава да не помагаш и да не се въвличаш ако е възможно да помогнеш. Но не значи и да помагаш на всяка цена. Разбирате ли, във всяко нещо има една много тънка граница, която е трудно да се определи и обясни с думи. Но във всяка конкретна ситуация, където човек може да се намеси, вътрешния глас напътства. Вътрешния глас съветва да се намеся ли, да помогна ли, да кажа ли нещо, да подам ли ръка или да оставя нещата такива каквито са. Затова да можеш да слушаш вътрешния си глас, който е гласът на душата, на ангелите и на висшия аз е от изключителна важност. Понякога това е въпрос на живот и на смърт, на съдбовни решения и ключови развръзки. Винаги трябва да се помни - ако се въвличаш и намесваш, ако помагаш по някакви начини, прави го винаги напълно безпристрастно и безкористно. Това наистина е най-великото майсторство на човешкия живот.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #253 on: Yesterday at 08:09:02 am »
Истинския Дом на Бога е в нашите духовни сърца.
Проявения дом на Отеца е на поляната, върху зелената дъхава трева, сред древните гори, във високите приказни планини, до буйната река, до кристалното езеро, на хълма с чудната гледка, където небето е купола а стените са въздушния простор, Слънцето е Бога, облаците са ангелските наблюдатели, ветровете са огнените пазители, а животните са нашите малки братя и сестри.