Author Topic: Планета Земя 4D/5D  (Read 22853 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Планета Земя 4D/5D
« Reply #240 on: март 16, 2019, 08:18:11 pm »
Смисълът на светлинно-кристалните човешки тела е увеличената им способност да възприемат Божествена Светлина. Да я приемат и да я пропускат свободно. Текущите въглеродно базирани тела са произведение на тъмнината, те почти не могат да възприемат Божествената Светлина, тоест Светлината много трудно успява да намери достъп до нас.
Сега в пето измерение текат много по-различни енергии, тези на Божествената Любов и до каквото се докоснат то се променя. Божествената Любов разтваря всяка една тъмнина до която се докосне, разпръсква я и я занулява. Висшите сили модулират тази енергия на по-ниски степени на влияние за планетата, така че промяната да става бавно и постепенно.     
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #241 on: март 17, 2019, 09:16:35 pm »
Става някаква реакция, когато през въглеродно базираната материя протича съзнателно наситена енергия Любов/Светлина и частиците вътре в атомите се видоизменят от модел 6-6-6(електрон-протон-неутрон) в модел 14-14-14, което отговаря на характеристиката на силиция. Точно с това се изразява според мен трансмутацията на материята сега на Земята. Има някакви връзки и подобие между въглерода и силиция. Затова единия елемент може да се трансмутира до другия. Познатите прилики са следните. Това са едни от най-разпространените елементи на Земята. И двата елемента могат да се свързват с кислорода. Лесно образуват съединения. Неметали са, като силиция има по-метални качества. Силиция е проводник на информация(светлина) и това е ключовата му характеристика, която го свързва с новите човешки тела.     

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #242 on: март 17, 2019, 09:24:03 pm »
За пример, най-съвършения кристал в природата е диамантът. Той е една от най-твърдите субстанции в природата. Способността му да хваща, пречупва и пропуска светлината са забележителни.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #243 on: март 18, 2019, 09:24:53 am »
Виждате ли връзката между модела на атома на въглерода, който е 6-6-6 с 6-те библейски печата на душата, която се въплъщава във физическо тяло. Цялата работа е в слабата пропускливост на светлината при въглеродно базираната материя. Както се знае 666 е номера на звяра, което е още една препратка към горното. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #244 on: март 18, 2019, 01:46:22 pm »
А може би изобщо не става въпрос за трансформиране на въглерода в силиций. В някои послания се говори просто за светлинно-кристално тяло, но виждам откъде може да идва объркването, именно в "кристалната" част на понятието. Често под кристал се има предвид една символична прозрачност. Не значи буквално, че тялото ще е кристално, а че може да пропуска лесно светлината. Все пак ако тялото е силициево то би било видимо, както кристалите са видими с тримерните ни очи. А ние с тримерните си очи не можем да видим кристалното пространството на 5-то измерение.
« Last Edit: март 18, 2019, 07:17:24 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #245 on: март 20, 2019, 08:10:54 am »
И отново да си напомним за най-важното, а то е да работим над вътрешното си състояние постоянно, през целия ден, във всяка една ситуация, във всеки един разговор и взаимодействие с други хора и в собствените си вътрешни преживявания, които не зависят от други хора, а от собственото ни обуславяне, от собствените ни занимания, от това което обичаме да вършим.
Какво да мисля за дадено нещо, какво да чувствам относно дадено нещо, как да реагирам физически на дадено дразнение, каква гримаса да направя, как да реша даден проблем така че да бъда в мир със себе си след това. През такива вътрешни психологически движения се преминава ежесекундно, които трябва съзнателно да се регистрират и правилно да се оцветяват със собствените изражения от вярвания, мисли и чувства. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #246 on: март 21, 2019, 08:00:20 am »
Тази постоянна работа над себе си нека да стане най-важното занимание. Занимание, което да придружава всички други занимания и да ги направлява в правилно русло, да ги управлява и да ги облагородява. Състояние на самосъзнателност през цялото време, когато вършим нещо и когато взаимодействаме с околните, когато нашите действия по някакви преки или косвени начини засягат и други хора. Тази самосъзнателност е отговорност какво изпращаме от своя център към околните и целия свят наоколо. Ето това, което пиша е вид взаимодействие, с тези, които евентуално ще го прочетат и аз поемам отговорност за това, което пиша и което се опитвам да осветявам с написаното. Ти който го прочетеш и ако го приемаш поемаш отговорност какво ще направиш с приетата информация, как ще я използваш, ще помогнеш ли на себе си, ще помогнеш ли и на други след това да осъзнаят същото. И всичко това е напълно свободно, непринудено и винаги въпрос на личен избор.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #247 on: април 05, 2019, 07:26:32 pm »
Отново малко инфо за светлинно-кристалното тяло. Разковничето не е самия въглерод, а електроните в самите атоми на въглерода. Електроните ще се заменят от фотони и изобщо структурата на атома ще стане съвсем друга и оттам самата въглеродна материя ще се превърне съвсем нова материя.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #248 on: април 11, 2019, 09:01:45 pm »
Най-големите заблуди в западната и ню ейдж духовност.

1. Вярата, че няма Бог, като висше същество, като висш йерарх и вседържател на Мирозданието. Бог е заменен от концепциите за Вселена и Съзнателност, които изобщо не са съзнателни. Даже все едно са безмозъчни и ги има само за да изпълняват желания, с други думи да работи закона на привличането.

2. Вярата, че зло не съществува. Вярата, че няма тъмни сили. Всички след смъртта си, независимо какво са вършели през живота си като хора, са приемани и обичани такива каквито са и всички се връщат обратно у Дома и в Светлината.

3. Вярата, че няма Ад. Тук често се ползва следния мотив, че не е възможно Господ, който е Любов да допуска съществуването на подобно място като Адът.

4. Духовността и Просветлението не изискват никаква или почти никаква вътрешна работа. Например казваш, че си просветлен и вече си постигнал просветлението. По същия начин казваш, че всичко знаеш и няма нужда да четеш, да учиш, да се образоваш. Малко медитация, малко йога упражнения, малко кристали под възглавницата и си готов за Рая.

5. Хората на запад, които ходят редовно по църкви вярват, че ще бъдат спасени просто така, независимо какво са вършели през живота си. Защото Исус се е пожертвал за спасяването на всички хора, умрял е за изчистването на греховете ни. И сега може да вършим каквото си искаме, няма 7 смъртни гряха, няма падение, всички са спасени безусловно по презумпция.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #249 on: април 12, 2019, 12:21:10 pm »
Кой е Салуса? Един от старейшините на цивилизация Сириус. Той е и говорител на ГФС. От него има множество дадени послания на английски чрез канала на Майк Куинси(Mike Quinsey). 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #250 on: април 15, 2019, 08:07:21 am »
Заблудите в Ню Ейдж ги има защото хората се опитват да нагодят духовността към светския живот. Хем да са духовни, хем и да имат материалния лукс, който света предлага. Но както е казано, не можеш да имаш двама господари. Трябва да избереш. Или избираш света(дявола) или избираш духовността(Господа). Тези заблуди ако ги задълбаем са свързани с липсата на отговорност към живота и към другите хора. Това е едно по-изтънчено облечено в духовност обслужване на самия себе си, тоест на собственото си его.
Когато си заменил Господа с безмозъчната вселена, това предполага, че няма Кой да те наблюдава и да те коригира, когато грешиш. Когато казваш, че зло не съществува, ти оправдаваш вече всяко зло в света. Когато вярваш, че няма ад, ти се убеждаваш, че си безнаказан независимо какво вършиш. А когато отричаш вътрешната работа за издигането на съзнанието, ти направо ставаш като самия дявол, защото дявола е абсолютния символ на мързела и леността. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #251 on: април 16, 2019, 07:59:24 am »
Мога да ви кажа, че изобщо не е лесно да запазваш спокойствие на 100% докато участваш в обществото, докато собственото ти движение и развитие се случва да зависи от други хора(които не вземат предвид интересите на останалите). Наглед дребни неща могат да те извадят от равновесие. А понякога изобщо не са дребни, в тях може да са замесени хиляди други хора. И все пак, въпреки всичко от нас се изисква в тези времена на възнесение да се пазим от дори и най-малки дразнения, да се пазим от негодувание, презрение и осъждане. Хем да виждаш и ставаш свидетел на чутовна глупост, несправедливост, безхаберие, алчност, неправилно стопанисване, непредвидливо пилеене, неправди безчет, безвкусица, пасивност и търпимост до овчедушие в обществения живот, хем да се запазиш от осъждане. Да ти се иска да промениш нещата, а ръцете ти да са вързани. Да ти се иска да тръгнеш в една посока, а посоката да е блокирана. Да искаш да кажеш нещо, а да няма кой да чуе твоя глас. Както се казва, глас пустиня. Такива чудни неща съществуват в света на илюзията и объркването. Аз ги приемам и се стремя да съм спокоен и безпристрастен винаги, но се чудя докога и докъде трябва да стига това приемаме. Ако всеки приема глупостта и безхаберието на другите в обществото, от което самия той самия зависи, това до какво ще доведе? Ами то се е доказало до какво довежда, до нищо добро, до катастрофи, до ескалация на напрежение, до масово негодувание и всякакви ексцесии. Това ли искаме да се случва. Може би трябва да оставим този хаотичен поток да си върви и да развива накъдето си ще. Душата и сърцето ми казват, че трябва да се действа. Аз отговори имам, но някой интересува ли се от моите отговори. Глас пустиня в задънена улица.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #252 on: април 17, 2019, 08:07:00 am »
И така трябва ли да приемаме всичко, каквото става в света около нас, колкото и негативно и неприятно да е то, да приемаме без да се въвличаме мисловно и емоционално. Отговорът е положителен, трябва да приемаме всичко, такова, каквото е. Приемането означава да оставаш винаги центриран и безпристрастен. Да не взимаш страна и да не се разделяш на кой прав и кой крив. Приемането не означава да не помагаш и да не се въвличаш ако е възможно да помогнеш. Но не значи и да помагаш на всяка цена. Разбирате ли, във всяко нещо има една много тънка граница, която е трудно да се определи и обясни с думи. Но във всяка конкретна ситуация, където човек може да се намеси, вътрешния глас напътства. Вътрешния глас съветва да се намеся ли, да помогна ли, да кажа ли нещо, да подам ли ръка или да оставя нещата такива каквито са. Затова да можеш да слушаш вътрешния си глас, който е гласът на душата, на ангелите и на висшия аз е от изключителна важност. Понякога това е въпрос на живот и на смърт, на съдбовни решения и ключови развръзки. Винаги трябва да се помни - ако се въвличаш и намесваш, ако помагаш по някакви начини, прави го винаги напълно безпристрастно и безкористно. Това наистина е най-великото майсторство на човешкия живот.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #253 on: април 19, 2019, 08:09:02 am »
Истинския Дом на Бога е в нашите духовни сърца.
Проявения дом на Отеца е на поляната, върху зелената дъхава трева, сред древните гори, във високите приказни планини, до буйната река, до кристалното езеро, на хълма с чудната гледка, където небето е купола а стените са въздушния простор, Слънцето е Бога, облаците са ангелските наблюдатели, ветровете са огнените пазители, а животните са нашите малки братя и сестри.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #254 on: април 29, 2019, 08:35:27 am »
В днешното съобщение на Отец Абсолют ми направи много силно впечатление следния пасаж:

"Работата е в това, че дори да се ръководите от възможно най-добри намерения, вие нямате право да се намесвате в живота на другия човек и да го дърпате на по-високо ниво на битие без неговото знание.

Всеки трябва да премине своя собствен опит на Земята и да получи именно тези уроци, които ще му помогнат самостоятелно да осъзнае цялата пагубност на низшите страсти, които могат само да го докарат до духовното му падение."

За тази информация не е нужен контекст, тя е универсална.

Всеки човек трябва да мине самостоятелно през тримерното дуално училище на живота. Всеки трябва да си блъска главата, да гори в своите собствени страсти, да преживее страданията и лишенията, до които могат да го доведат собствените му избори и решения. Това е наковалнята за души. Този опит прави душата вътрешно силна и устойчива.
По същите причини просветления не може да просветли никой друг. Знаещия не може да научи незнаещия. Просветления и знаещия могат само да покажат един от пътищата напред. Но човек сам трябва да реши какво да избере, накъде да тръгне, да отпие ли от този извор или да търси други източници.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #255 on: май 03, 2019, 07:48:06 am »
Вътрешния глас "проговаря", когато сме се смирили, когато сме успокоили и омиротворили чудовището на нашите егоистични страсти, когато сме създали хармонично хигиенично вътрешно пространство на мир и уважение към самия себе си и към околния свят. Вътрешния глас е тих ненатрапчив глас, който нашепва нежно, гласът на интуицията, на шестото чувство, на третото око, на връзката ни с висшите светове, с нашите висши аспекти.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #256 on: май 03, 2019, 08:00:56 am »
Понякога питам вътрешния си глас, кажи ми моля "Кой съм аз, откъде идвам, дай ми повече информация за миналите ми въплъщения." Знаете ли как ми отговаря. Ти си този, който няма име и конкретна идентичност, как да кажа кой си. Миналите въплъщения са приключени, в тях няма нищо, което да ти е необходимо за работата, която имаш в сегашното въплъщение. По същия начин не ти е нужно да знаеш от коя звездна цивилизация идваш. Макар че тази информация вече ти беше дадена, но по двусмислен начин и разбира се напълно нормално е да си скептичен към нея.  И аз приемам, това, което ми казва вътрешния глас. Любопитството ми обаче продължава да търси, рови и преобръща купища от информация. За Духа няма голямо значение нашия нищожен индивидуален живот. Духа може да се постави напълно на нашето място, да възприема и мисли като човек, но както казвам, Духа прави това само ако вижда че по този начин може да помогне на неговата малка частичка да се пробуди. Когато се е пробудила Духа се стреми да я върне на пътя на службата й към Цялото, което Духа. И това е всичко, защото то ни води към висшите светове. Останалото, което наричаме човешки живот е суета, излишества, от които нямаме нужда.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #257 on: май 04, 2019, 11:36:18 am »
Все още ме изумява как хора, които се имат за велики учени, специалисти по теоретична физика, по квантова теория, по въпросите за физическата вселена не могат да проумеят елементарни неща или по-скоро стоят затворени за проумяването им. Не говоря за всички учени, а за някои учени, които са доста популярни и правят сложната наука по-достъпна за възприемане от масовия човек чрез социалните медии.
Отричането на Бог е доста сериозно застъпено в парадигмите на тези учени. Научния атеизъм.
Ако не можеш да регистрираш с научните средства - чрез напредналата технология или чрез математически уравнения, съществуването на велика сила зад всичко, то това няма място в науката и с това сме приключили все едно въпроса. Няма смисъл да изследваме повече, да дълбаем повече. Тези учени все още гледат на Господа от чисто религиозна догматична гледна точка и затова не могат да Го приемат. Ако познаха истинската същност на Бога нямаше да е така. Аз лично наблюдавам, как от един твърд атеист, който е нахранен с дадена информация, която поддържа атеистичното му виждане, ако му подадеш по-точна информация, той се активира и често става силно вярващ, виждащ и проповядващ истината. 
Забавно ми е, как учени, които дълбаят и търсят поредната квантова частица, създават огромен с размерите на цял град адронен колайдер, не успяват да съзрат очевидното, не съзират колко комплексен е живота, как буквално се крепи на перфектни връзки и пропорции. Как може такова съвършенство да съществува без интелигентна сила, която да го поддържа? Аз съм го казвал много пъти, нашата планета ако беше съвсем малко по-близо до слънцето и щеше тук всичко да ври и кипи, а малко по-далеч всичко щеше да е замръзнало. Дори наклона на оста й винаги е перфектен. Гравитацията ако беше по-силна или по-слаба дали човешкия живот би бил изобщо възможен - надали. Да не говорим за още милиони други изключителни връзки и съотношения съществуващи в естествения свят.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #258 on: май 06, 2019, 08:09:27 pm »
Кои сме ние хората? Ние сме тези ангелски чеда, които сме пожелали да станем като нашите велики небесни Баща и Майка, да постигнем Техните безкрайни абсолютни божествени качества. Затова нашия път не е нито прост, нито лесен. Затова минаваме през толкова страдания и препятствия. Трябва да бъдем благодарни всеки един ден за възможността, която ни е дадена. Да осъзнаваме щедростта и великолепието на нашите Божествени Родители, защото това е велик дар, голяма милост и привилегия да постигнеш осъзнаването на най-голямото величие във Вселената. Нито за миг не се оплаквайте от трудностите, приемайте всичко леко и спокойно, изтърпявайте всичко твърдо, без колебания, с усмивка на уста. Обичайте и благославяйте. Трябва да се докажем пред нашите велики вселенски Родители, че сме достойни да вървим редом до Тях.   
« Last Edit: май 08, 2019, 06:57:12 am by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Планета Земя 4D/5D - Клониране
« Reply #259 on: май 07, 2019, 07:38:58 pm »
Тук ще направя връзка с посланието на Отец Абсолют чрез Марта, където се казва, че клонираните хора нямат душа. Ето го обяснението според мен.

С най-прости думи процеса на клониране представлява следното: взема се яйцеклетка от жена донор. Премахва се генетичния код заложен в нея. Учените са способни на това. Взема се проба клетки от човек, който ще бъде клониран. Отделя се една клетка и се поставя до женската яйцеклетка. Пуска се по определен електрически заряд между двете клетки и генетичния код от клетката се прехвърля в яйцеклетката. След това яйцеклетката се поставя в утробата на жена и развитието става по същия начин както при всяка друга бременност. След 9 месеца се ражда напълно функционален човек, с малката но съществена подробност, че няма прикачена душа към това тяло. Защо се получава така? Понеже, както е казано в не едно послание на Висшите сили, душата се прикача в мига, когато сперматозоида се слива с яйцеклетката. Тоест, за да има човек душа трябва да има оплождане, което е съчетанието на мъжкия и женския принцип. В случая на клонирането оплождане няма. Това е една модифицирана яйцеклетка, която е един вид подлъгана, че съдържа всичко необходимо за развитието на човешко същество.

Където и да питате, който и да питате, всички ще ви кажат, че е невъзможно човек да бъде клониран, дори примат не може да бъде клониран. Генетичния код е прекалено дълъг и сложен. В същото време учените признават че от години успешно са клонирали почти всеки вид най-често срещан животински бозайник и дори опитват да клонират изчезнали видове животни, от които са останали някакви живи клетки в костите на скелетите им. Учените дори имат амбицията в скоро време да направят клонинг на мамут(понеже от сибирската тайга са извлечени почти напълно запазени замразени във времето мамути) и да го изродят през слонова утроба.
Ние тука си нямаме идея какви неща се вършат по света, в тайни лаборатории, какви природни извращения се създават.
« Last Edit: май 08, 2019, 06:55:11 am by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #260 on: май 08, 2019, 07:20:39 am »
Какво представлява душата от гледна точка на живота? Щом можеш да клонираш тялото и то да живее без душа, за какво е тогава душата? Какво липсва на клонирания човек, когато живее без душа и той/тя по никакъв начин не би могъл да го проумее и да се коригира?
Думата душа означава живот. Но за какъв точно живот става въпрос? Явно не става дума за органичен живот, защото такъв може да съществува явно без душа. Тогава душата е това, което символизират 4-те горни чакри на човека, а именно духовния живот. А от своя страна какво е духовен живот? Произхода на думата дух се превежда по много начини, основно означава дъх или божествен дъх, което означава отново живот, но става дума за живот, който е вечен, който просъществува завинаги и извън всякакви рамки и ограничения. Духовния живот е това вътрешно прочистване, което позволява на великия дух да излезе напред в човека, да поеме управлението, да се проявява. Духовния живот е равностоен на висша култура и изкуство, на висше творчество.
В такъв случай клонирания човек е обречен на посредственост. Той/тя могат само да копират, това, което успяват да научат. Те могат да се учат, но дълбоката същност на познанието все ще им убягва. Например те няма как да постигнат дълбоките причинно-следствени връзки в живота, понеже им липсва енергийното включване към каузалния план на душата. Те няма как да творят върховно творчество, понеже това е свързано отново с духа и душата. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #261 on: май 09, 2019, 07:32:50 pm »
Клонирания човек е ощетен отвсякъде. Ще живее живот изцяло под влиянието на някакво обуславяне, никога не би могъл да бъде свободен и одухотворен, както нормалните хора биха могли да бъдат. И накрая като умре, ще умре завинаги, без продължение. Затова е казано, че създаването на човешки клонинг е адска аморална дейност и едно от най-големите престъпления срещу живота.
От множеството канализирани съобщения вече знаем, че най-известните извънземни от съзвездието Орион до такава степен са се набъркали в изменението на своя генетичен код и на всичко живо, до което се докопат, че на практика са станали стерилни и не могат физически да си продължат и обновят цивилизациите.
До това води екпериментирането с ДНК, до евентуалното измиране на вида. Вижте колко съобразително го е измислил Господ Бог. Който се прави на псевдо творец, който се бърка в генетичния код по безобразен начин сам се прецаква в крайна сметка.
« Last Edit: май 09, 2019, 09:53:43 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #262 on: май 10, 2019, 09:55:24 pm »
Та какво е точно тъмнината, това е всичко, което е около нас - материалния свят, който е въглеродно-базираната материя. Затова като се спуснем в този свят все едно почваме от нулата, завесата пада, паметта се губи, ставаш никой, вървиш през живота като объркано изгубено дете.
Не тъгувайте никога за този свят. Не може да се тъгува за нещо, което толкова много взема и толкова малко дава. Да се радваме, че успяхме да се пробудим от хилядолетната дрямка и евентуално да приключим блуждаенето си из тъмните лабиринти на ада наречен 3-то измерение. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #263 on: май 13, 2019, 07:22:14 pm »
Много хора са се имали за велики мислители. Много хора имайки се за велики мислители, толкова откровени и честни, че като говорят пред публика лесно убеждават хората в едно или друго нещо. Немалко философи изхождайки от многостранния си опит базиран на 5-те сетива страстно и многословно, с голямата тежест на своя авторитет се произнасят че "Няма Бог. Къде го видя този бог? Аз никога през живота си не съм го срещнал, нито ми се е показал, нито ми е проговорил. Ти си измислил този бог. Да си видял Бог да помага на хора в беда. Всичко това са вярвания. Вярванията нямат стойност. Истината няма нищо общо с вярването." Научно подкования атеист или философски подкования атеист ми е добре позната птица. Той надлъж и нашир ще тръгне да те убеждава в своите вярвания. И аз казвам с нелека дума "вярвания", защото науката и философията също са 100% вярвания. Неслучайно наричам науката вярване. Наистина науката дава някакви отговори и е помогнала на човешката цивилизация да напредне технологически, но това не означава че науката е съвършена и че всичките закономерности открити в отделните науки дават всички отговори във вселената. Точно това е проблема, че те не дават всички отговори. Или дават отговори, които не са задоволителни. Науката е дала решения, но много решения не може да открие.
Учените са толкова сигурни и самонадеяни в своето поле на компетентност, но какво знаят те за живота, защо гледат на живота толкова еднопластово, забили са се само в изследване чрез 5-те сетива и чрез тяхното въоръжаване с най-различна техника, която вижда микроскопичното или отдалеченото и не признават нищо друго извън тези параметри. Учените си мислят, че знаят много, но реално знаят съвсем малко. Учените, философите, важни и достопочтени приживе хора до един ще умрат, ще изгубят сигурността на тази толкова обожавана физическа материя и тогава ще ги видим какви учени и философи са, когато всичките им вярвания се окажат не такива, каквито са си мислели. Някой ще каже, "ама поне бях честен пред себе си". В какво си бил честен? В отричането на по-голямата част от живота ли? В това, че в арогантността си пропусна да живееш с душата си ли? Неминуемо такива перспективи се откриват пред всички велики учени и философи на атеизма, когато пресекат в нетленния свят. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #264 on: май 14, 2019, 08:15:24 am »
Който разбира английски ще ви напомня за този приятел Дейвид Айк, който е нещо като "сам войнът е воин", борец за свобода и истина, който говори каквото му е на душата и не се съобразява с абсолютно никакви авторитети от никакъв ранг. Никакви рептили и дракони не могат да му се опрат. Човека ги изобличава всичките наред, с всичките им организации и всичките им тъмни планове, до които е успял да се домогне. Възхитен съм от смелостта на такива хора.
Такива хора, щото и аз в някаква степен се причислявам анонимно към тази групичка, ние сме разрушители на всичко старо и нефункционално в човешкия живот.
Ти, който по една или друга причина си дошъл да четеш в този сайт, ти си дошъл да бъдеш разрушен, да разбиеш застоялото в самия себе си, да се пресъздадеш наново, да оставиш онова, което ти пречи и да вземеш това, което може да ти бъде полезно. Разрушението невинаги е негативно нещо, в този случай то дава път на ново начало.
« Last Edit: май 14, 2019, 07:22:15 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #265 on: май 16, 2019, 07:28:49 am »
От земното училище ние трябва да се научим в крайна сметка да бъдем абсолютно обичащи. Да обичаме абсолютно всеки и абсолютно всичко без да поставяме каквито и било условия. Това е единствения път нагоре и напред, обратно към Бога.
Хората почваме да се чудим как е възможно да се научим да обичаме най-големия си враг. Как да обичаме това, което на пръв поглед ни вреди и ограничава до големи крайности. Но въпроса не е как да обичаме, а защо не обичаме безусловно, когато истинската ни дълбока природа предполага, че ние сме самата Безусловна Любов, и тази Любов е всичко, което съществува. Защо? Какво ни се е случило, в какво сме повярвали, което е изменило и пренаписало в съзнанието ни този чуждоземен анекс, който ни обуславя да не можем да обичаме безусловно. Трябва да преразгледате себе си и да си зададете този въпрос. Защо се случва така, че понякога не мога да обичам всичко и всички.
Не е казано, че като обичаш всичко и всички това трябва да бъде някаква страстна показна доброжелателност, каквото се случва между двама души, които се обичат взаимно. Какво значи да обичаме своя най-голям враг? Означава да не го осъждаме, за това, че по някаква негова си причина той иска да вреди. Означава да не му се противопоставяме, да не му отговаряме със същото, което той използва срещу нас. Да му прощаваме. Да му помагаме да се осъзнае, ако има стремление за осъзнаване. Означава да уважаваме свободната му воля да бъде това, което смята в момента за най-добре. Означава, че ако някой иска да навреди е напълно нормално да се отстраним от пътя на този човек и да го оставим сам със себе си, за да си изясни в какво бърка.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #266 on: май 16, 2019, 07:55:00 am »
Сега всички се намираме в една огромна условност, в една затворена реалност, която е автоматизирана в голяма степен, така че да отразява по един съвършен начин нашия вътрешен свят - нашите мисли и чувства. Условността представлява целия свят на планетата Земя включително нашите земни тела-автомати, благодарение на които ние можем да присъстваме в тази условна реалност и да си взаимодействаме с нея и всички други души намъкнали своите тела-автомати.
В този условен автоматизиран свят всяка душа играе дадена роля, която си е поставила да поиграе преди да се въплъти в своето тяло-автомат. Преди да се въплъти душата е била в някакви степени по-свободна и по-информирана. С други думи душата е имала по-обширен поглед над това, което се случва, над реалността в която се намира. От момента на своето раждане душата обличайки своето тяло-автомат губи предишния си по-обширен поглед и започва една игра на проба-грешка от самото й начало.
Но защо? Защото е трябвало да се научим да обичаме безусловно! Защото, за да се научим да обичаме безусловно трябва да преминем през всичките възможни условия, които ни предизвикват и ни поставят в неизбежни ситуации, в които да изпитаме способността си да обичаме безусловно.
Всяко наше действие се улавя от нашата душа. За всяко наше действие ние отговаряме на 100% пред нашата душа. Въпроса е винаги един - успяхме ли през този живот да се научим да обичаме безусловно. Добре ли използвахме всички шансове, които ни бяха дадени, за да се научим.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #267 on: май 17, 2019, 07:55:10 am »
Отвъдните светове са разделени на измерения, обитателите на които също са разделени в голяма степен. Всеки се намира в най-подходящия за него свят/измерение.
По същия начин нашия затворен свят е откъснат от по-горните светове. Тъй като част от обитателите на този свят обладават съзнанието на разделението, страха и насилието и това от само-себе си е определено ниво на вибрация, което попада точно в такъв свят, в какъвто се намираме сега.
В този свят всичко е базирано на противопоставянето. Където има бяло има и черно. Черното по естествен начин, съобразно своята ниска вибрация напада бялото и се опитва да го завладее и превърне в черно. Бялото се опитва да се опази бяло, докато пребивава в такъв сложен и опасен за него свят. Черното е подвластно на своите долни страсти и инстинкти. Бялото оперира от висотата на своите божествени източници. Черното е въглерода, от чиято плътност и непропускливост е създадено всичко в нашия затворен свят. Бялото е духа, който дава живот, който одухотворява дори тежката плътна тъмна въглеродна материя.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #268 on: май 19, 2019, 12:53:32 pm »
Хората, които не успеят да се възнесат ще попаднат в нов тъмен цикъл от 26 000 години на друга 3Д планета и ще се прераждат, докато усвоят всичките тримерни уроци и станат готови за възнесение. Не е казано, че тези хора ще се прераждат за целия нов тъмен цикъл, но ще трябва да чакат до края този период в развъплътено състояние в тънките обвивки на своите 3Д планети. След края на този тъмен период ще се отвори и за тях времева пролука за преминаване към по-горен свят.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #269 on: май 20, 2019, 07:27:34 am »
За субективното и обективното.

С други думи ще поговоря какво е относителна истина и какво абсолютна истина.

Относителната истина важи само за определена перспектива базирана на дадено илюзорно възприятие.

Абсолютната истина или обективната истина е Господ Бог, нашите вселенски първо-родители. Абсолютната истина важи за всяка реалност, илюзорна или по-малко илюзорна, както и за съвършената божествена реалност.
Пример за абсолютна истина е "Аз съм - аз съществувам - аз присъствам." Друг пример за абсолютна истина са трите божествени закона на вселената, за които съм писал тук. Абсолютна истина е закона за свободната воля. Но например закона за свободната воля може да се интерпретира като субективна истина, защото в нашата реалност някои хора не считат, че имат свободна воля, въпреки че от по-висока гледна точка независимо кой какво мисли свободната воля е факт и действащ закон.

Та в нашата реалност, всичко, което идва като информация от друг въплътен човек може да се счита като субективна информация. Понеже всеки въплътен човек се намира в някаква степен на объркване, бидейки въплътен във физическо тяло базирано на въглеродната материя.
Субективната информация може да съдържа някаква истина, но може и да е лъжа. Понякога в лъжата има истина и в истината има лъжа. Това са характеристики на субективната информация. При абсолютната истина никога не може да има два варианта, хем да е истина, хем да е лъжа или да е част от някаква временна гледна точка. Абсолютната истина не може да се дискутира, дебатира или критикува, тя е закон, постулат. 

Въпроса е кой може да каже коя истина е обективна. Никой друг освен ти самия, защото все още се намираме в света на объркването и илюзиите. Тоест, ако някой казва че знае абсолютната истина този човек може и да греши. И аз като пиша за абсолютната истина може да греша. Цялата информация, която съм събрал в този сайт е субективна информация. За мен самия може да съм открил зрънце истина, в която да вярвам, че е абсолютна, но никога не бих могъл да наложа на някой друг да вярва в моите вярвания кое е абсолютна истина.