Author Topic: Планета Земя 4D/5D  (Read 22924 times)

0 Members и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Планета Земя 4D/5D
« Reply #270 on: май 20, 2019, 07:35:12 am »
Точно поради субективността на информацията в нашия свят, само вярата е това, което може да ни води.
Това, в което вярвам представлява моята истина.
Дали тази истина е вярна или абсолютна, в момента това няма значение. Като вярвам в дадено нещо то се превръща в моята реалност. Преживяването на създадената от нас вътрешна психическа реалност е всичко, което е от значение във всеки един момент.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #271 on: май 23, 2019, 07:38:50 am »
"Аз зная, че нищо не зная."

Това утвърждение е елиминатор на човешката горделивост свързана с изключителната убеденост в собствените знания. Така ти осъзнаваш и приемаш, че собствените знания винаги са субективни и това става повод за вътрешно смирение. Смиряваш горделивостта си, отваряш разума си за най-различни нови възможности и интерпретации, отваряш разума си за нови впечатления, отваряш разума си да наблюдава и да изследва, отваряш разума си за чудесата на мирозданието.
Когато горделивостта я няма човек се освобождава от придържането към определени вярвания и превръщането им в изсечена в камък житейска философия, която налагаме на самите себе си и често се опитваме да наложим и на другите, които имат съприкосновение с нас.
С това идва освобождение от факта, че сам лично от своя опит "не зная". Изчезват всичките негативни емоции свързани с това. Не се срамуваш, че не знаеш, не се чувстваш като нищожество за това, че не знаеш, не позволяваш на авторитетите, които все още си мислят че всичко знаят да ти налагат своите виждания. Ти си станал безпристрастен наблюдател, който изследва потенциали и възможности без да им придава важност или маловажност. За всяка идея има някакво място, всяка идея има свой смисъл. Лъжата също има смисъл. Лъжата изобщо не е случайно явление. Негативния опит също не е случаен. Заблудите има нужда да бъдат осъзнати като заблуди и затова е нужен открит необременен разум. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #272 on: май 25, 2019, 08:43:37 am »
"Истина ви казвам: докато не се промените и не станете като малки деца, никога няма да влезете в небесното царство."

Какво е най-характерното при малките деца? Те са с чисто ясно съзнание, все още неповлияно негативно от света. В очите им играят звездички. Усмивката като малко слънце не залязва от лицата им. Нямат предразсъдъци, нямат страхове, нямат планове за бъдещето. Искат да пипнат, да изследват, да поиграят, любопитството им е в постоянен пик. Всичко наоколо е като чудно място за изследване, като небивала приказка. Другите деца са добри приятели, съратници в приключенията. Нещо дребно неприятно стане, не си го слагат на сърцето, не таят злоба, а продължават все едно нищо не се е случило.
Малките деца са чистосърдечни. Виждат само хубавото, проектират в ума си само хубавото. Чувствата им са леки, бързи и променливи, не се задържат на едно чувство.
Колко такива пораснали "деца" сте срещали в живота си?   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #273 on: май 27, 2019, 06:50:26 pm »
"Блажени(Благословени) са кротките, защото те ще наследят земята."

Тук се имат предвид миролюбците и миротворците. Тези, които са кротки и меки, тези които отстъпват и прощават.
Тази мъдрост от Исус е свързана с настоящото възнесение. Хората на мира ще наследят новата Земя.

"Блажени нищите по дух, защото е тяхно царството небесно." 

Тук се има предвид смирените хора. Тези, които не са горделиви. За тях е отредено да обитават Божественото царство или най-горния рай.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #274 on: май 29, 2019, 09:33:35 pm »
Сен Жермен чрез Антея казва, че възнесението няма да бъде масово едновременно събитие, а индивидуално преживяване, което ще се случва след физическата смърт на човека. А преминаването към 4-то измерение ще продължи стотици години. И разбира се първо трябва да се мине 4-то измерение, за да се влезе след това в 5-то.
Ето още едно противоречие между информацията давана от различни уважавани от мен контактьори.
Брад Джонсън и Адронис казват, че ще има събитие и масово възнесение през 2037 г. На кой да вярваш? В случая има ли дори значение тази информация? И да вярваш, че ще стане събитието през 2037г. дотогава има много време от човешка гледна точка, много неща могат да се променят, може и изобщо тази информация да не се окаже вярна. За такава далечна година е пълна лудост дори да мислиш или каквото и да е. Да вярваш и на другата информация не пречи ни най-малко, нищо не губиш. Знаеш, че като умреш може би нещо ще се случи, ако правилно си си изиграл картите в този живот. 
Важното е да живееш живота си честно и праведно, да работиш над себе си, да ставаш по-добър, да ставаш по-обичащ, да може да контролираш себе си, мисли и емоции, това е същественото. Трябва да правим винаги най-доброто, на което сме способни, пък останалото каквото Господ е разпоредил. Няма никакво значение кога ще се възнасям, ще се възнасям ли изобщо, как точно ще стане, не бързам за никъде, не ме вълнува особено, нямам очаквания. Ако стане нещо такова, то ще стане, защото съм го заслужил. Ако не стане, значи не съм го заслужил. Приемам всеки един вариант ако отразява чистата действителност.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #275 on: май 30, 2019, 09:06:35 pm »
Познайте Бога и ще научите всичко, което може да се научи. Заобичайте Бога така, както никой друг не сте обичали и ще имате всичко. Да опознаеш и да заобичаш Бога е нещо несравнимо с нищо друго, което може да ви се случи и да изпитате.
А ако имате възможността да Видите Бога, повече никога няма да бъде същите, ще се преродите и ще се преобразите тотално, а преди това ще плачете от такава радост, каквато няма думи, чрез които да бъде изразена.   
« Last Edit: май 30, 2019, 09:13:07 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #276 on: юни 01, 2019, 11:49:17 am »
Още нова информация от Отец Абсолют. Явно душевната частица може да се оттегли от дадено същество, ако то е много негативно. Това което остава да съществува след оттеглянето на душата от него е сбора от програмите на негативността. Това същество без душа е все още някакво същество, което има мисъл, чувства и живот, но само в рамките на негативното си програмиране. Ето така съществуват призраците в ефирната обвивка на Земята. След издигането на вибрацията на Земята до 5-то измерение тези бездушни създания ще престанат да съществуват.
В другия вариант, когато самата душевна частица е била опетнена отвъд всякакво спасяване и не може да се върне към майчината си душа, тази частица отива към огненото езеро за изтриване и прекалибровка.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #277 on: юни 01, 2019, 12:05:30 pm »
4Д Земята ще е напълно девствена планета, с хармонично функционираща природа, без никаква следа от човешка дейност. След като тя се отвори за хората да живеят на нея те ще могат да променят ландшафта, но ще го правят в съзвучие с естествените процеси, без да нарушават по какъвто и да било начин екологичното равновесие.
Хората в началото ще бъдат само с новите си тела, без нищо друго, без дрехи, без домове, без собственост, така както са били първобитните племена, когато са живели изцяло сред природата.
Но понеже няма да има завеса на забравата всеки ще може да е свързан постоянно със своите водачи, ангели и помагачи. И каквото ти потрябва ще ти се дава информация как и къде да го намериш или направиш. Ако си гладен ще можеш да отидеш до дадено растение и да си откъснеш храна. Ако ти трябва покрив над главата ще си построиш такъв.
В 4Д ще има съвсем малко тъмнина, което значи, че храната ще расте свободно по растенията, без да има вредители и паразити, които да я съсипват безразборно. Разбира се хората ще трябва да вършат някаква работа по създаване и поддържане на своите съоръжения и градини. Не всичко ще идва наготово. Но със сигурност една част от изобилието ще идва наготово, а ако ни трябва повече вече сами ще си го създаваме.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #278 on: юни 05, 2019, 08:21:36 am »
От съобщенията на Отец Абсолют научаваме, че между 3-то и по-горните измерения има жива решетка-преграда съставена от съзнателни разумни същества, която стои като граница за отделяне на ниските дуални вибрации от по-високите вибрации на горните измерения. И това е направено за наше собствено добро, защото този, който не е готов вътрешно да се издигне до горните измерения може да се изгори прекрачвайки тази граница.

От другите последни съобщения на Отец Абсолют научаваме, че общо взето всякакви мистични създания съществуват в отвъдните светове. Ние тук сме свикнали да виждаме определен порядък свързан с нашия свят, където нямат място такива приказни причудливи и странни за нашето възприятие създания, но по-широката реалност на нещата показва, че всичко, което човек може да си представи би могло да съществува в тънките светове.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #279 on: юни 06, 2019, 09:50:47 pm »
Майката Земя връща боклуците обратно на хората, които я замърсяват. Цели реки от боклуци прииждат и се събират на едно място след поройните дъждове.
Наблюдавайте внимателно какво се случва по света сега, всичко негативно и неправилно, което човека прави с природата ще се връща обратно при него.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #280 on: юни 11, 2019, 10:11:11 pm »
Какво е свободния избор

Този феномен съществува само в тези измерения, където душата се впуска в опитност чрез самозабрава. Появяваш се в този свят като празна дъска, на която пишеш през целия си живот. Без спомен за това преди. Не знаеш кой си, не знаеш почти нищо, не си сигурен на 100%. Само в такива условия е възможен свободния избор. За да има свободен избор трябва да има условия на объркване и така да има между какво да се избира. Ако знаеш всичко и ако знаеш условията по обективния им начин то избор не съществува, защото винаги ще избираш най-доброто налично от всичко възможно. За теб това би било най-естественото нещо. Ако знаеш че раят е твоя дом ще отидеш ли в ада или някъде другаде. Ако знаеш, че си съвършена Божествена Любов ще избираш ли нещо друго по-различно. Но понеже не знаем, така се получава.
За да има свободен избор в даден свят не трябва да има нещо, което директно да напомня за абсолютните условия, които са решени да се забравят временно. Забравянето трябва да е напълно реалистично и поглъщащо като опитност. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #281 on: юни 12, 2019, 10:25:21 am »
Наблюдавам във фейсбука публикуват разни снимки след преваляване на град по някои места по света, където размера на ледените късове наподобява на тенис топка и си мисля, че това може да е манипулация. Защото ако толкова голяма ледена топка падне от височината, от която пада няма начин да не се разбие на малки части при достигането на повърхността на Земята.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #282 on: юни 12, 2019, 10:36:18 am »
Отделно ако ледени тенис топки падаха от небето щеше да има много загинали хора и много разрушено имущество. Просто някой иска да ви накара да се страхувате за живота си, когато вали, публикувайки подобна манипулация.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #283 on: юни 15, 2019, 09:19:49 am »
Триединството - Дух, Отец и Син.

Духа е всичко, което е, самия чист живот, едно съзнание, една цялост, най-чистата "искра", която съществува, отвъд всичко сътворено.

Отеца е Безкрайния Творец. Една част от Духа, която е предназначена да създаде цялото творение, да разгърне всичките възможни потенциали, да направи вселени, галактики, слънца, планети, души и да поддържа цялото творение чрез Безкрайната Си Любов и Мъдрост.

Синът(да не се докачат жените, защото това е условно понятие, което няма нищо общо с мъжкия пол) е безкрайна точка на Божествена светлина, която съдържа същите потенциали като при Отеца, но без тези потенциали да са проявени. Безкрайна точка на съзнателност или на внимание, това е едно и също нещо. Тази точка е едно, но чрез собствено изключително сложно програмиране може да се фрагментира на огромно множество копия, които да бъдат обусловени да служат за определени изследователски цели. Тези фрагментации на Сина сме всички ние, божествените души, огромно множество от най-различни идентификации в различна степен на гмуркане в най-различни илюзорни представи. Синът сега е популярно да се нарича Христос, Христова съзнателност, или еднополярност, както идва тази дума от чанелингите на Отец Абсолют чрез Марта. Синът са всичките същества в най-различна степен на въплътеност, които обитават цялото многомерно Божествено мироздание.
Синът се е обособил, за да изследва, да изпита отблизо и директно, да се нарадва и да възлюби благодатно от най-различна гледна точка цялото Мироздание на нашия Отец.

Синът забелязва чрез своя безкраен всевиждащ взор дадено място, дадена планета, която е съзряла да стане утроба на многообразието на даден живот и Той чрез своята Божествена съзнателност се слива с утробата на тази планета и така живота се появява от най-малкото до най-голямото по правилата и Волята на Бога и по правилата на целесъобразността. Живота почва да трепти и кипи, бульона от атоми почва да оформя съединения, елементи, природни сили. Те от своя страна в своя танц на взаимодействие почват да обединяват микроскопичните съединения в още по-сложни форми, които продължават да се развиват и на един етап получават собствено програмиране и става едно постоянно надграждане и развитие от линейна гледна точка. Така се появяват всички познати първоначални форми на живот. На тази планета това са познатите ни минерален, растителен и животински свят в първоначален стадий. Когато света стане подходящ да поддържа най-сложната форма на живот, Синът запуска импулсите към галактическите същества, които вече имат опит в тази сфера, те идват на тази планета и почват да създават прототипи на всичко, което би могло да живее в дадените условия. И така заедно с цялото природно разнообразие се пораждат прототипите на човешкото същество. Тези прототипи се оставят в средата да еволюират милиони години. И когато се усъвършенстват достатъчно се избират най-успешните от тях и те стават хостове за Божествените души.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #284 on: юни 15, 2019, 11:08:10 am »
Когато Синът почне да се въплъщава в многомерността чрез своите фрагментации Той си запазва една част в най-високите измерения и създава от нея същества на Светлината, тези, които наричаме ангели и архангели. Те са предпазната мярка срещу ефектите на самозабравата. Синът ги програмира винаги да се грижат за правилното протичане на заплануваните въплъщения. Като мине даден срок те се задействат чрез вградените в същността си механизми и работата им е да спомогнат фрагментациите на Сина да почнат да си спомнят за истинската си същност, да се само-осъзнават и да започнат да се връщат обратно към центъра на своята безкрайна абсолютна точка. Това връщане са възнесенията чрез преконфигуриране на точката на внимание от дадена индивидуалност към по-широка перспектива. При пълното връщане обратно в Сина перспективата става универсална и погледа става 100% обективен. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #285 on: юни 15, 2019, 01:58:54 pm »
Към момента една част от фрагментациите на Сина на тази планета са готови с изследването на дуалността. Спускането им в най-голямата крайност приключва. Чрез възнесението ние ще се издигнем на следващи нива, кой докъдето е готов в осъзнаването си.
Както казах по-горе има само едно същество, една супер душа. Тази душа е всеки човек(не знам дали рептилоидите и техните създатели влизат в тази душа, най-вероятно принадлежат към друга душа и друг Творец), това е огромна душа, всеобхватна. Тя набира опит чрез всяка своя фрагментация и става мъдра, безкрайно блага и способна на изключително творчество като нашия любим Отец/Майка.
Всеки от нас е тази велика душа. Няма разделение в горните измерения. Разделението е илюзия. Всичко е едно. Мъдростта и могъществото на тази душа идват чрез обединението на опита на всичките й части и чрез пълното съблюдаване на волята на Отеца.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #286 on: Yesterday at 12:46:48 pm »
От горното се подразбира защо ангелите ни помагат. Ангелите виждат в нас своя създател, който макар, че се е спуснал надолу и е забравил по желание за себе си(за да се учи чрез творението на своя велик Баща) не губи валидност като такъв. Ангелите виждат в нас своята временно изгубена част, която й е дошло времето да се връща обратно към цялото. Ние сме едно същество. Ние сме едно същество и с нашия Отец и със Светия Дух. Всичко е дошло време да си падне по местата. 
« Last Edit: Yesterday at 08:21:59 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #287 on: Yesterday at 08:17:17 pm »
Грижата на ангелите към нас човеците е феноменална и надхвърля и най-смелите ни представи. Само ако знаехме зад сцената какво се случва, каква дейност се върши, за да може живота тук да върви по точно определен начин. Всичко това става благодарение на ангелите, на възнесените майстори и на най-вече на нашите Отец/Майка.
Любовта на ангелите е толкова голяма към нас, то не е възможно да се опише. Пред такава любов падат всички условности и всички преструвки, пада и се сгромолясва всичката скованост и безчувственост заучени от живота ни като хора. Любовта на ангелите към нас е напълно обезоръжаваща. Те са готови на всичко за нас и правят всичко за нас и дори не търсят едно благодаря. Самото помагане за тях е най-голямото удоволствие и награда. Даже като говорят с нас те казват, че за тях е чест и удоволствие да ни помагат. Такова отношение никъде и никога не можеш да видиш в нашия свят. Не бъдете учудени, когато дойде времето да се срещнем отново с тях. Оставете ги да си свършат работата, да ви помогнат, да ви повдигнат и да ви изтърсят от прахоляка на тримерността за да светнем и грейнем пак, така както сме били преди се въплътим.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #288 on: Today at 07:08:18 am »
Ангелите са огромно множество и всеки има своя специализация. Едни отговарят за едно, други за друго.
Архангелите обединяват отделните специализации в една основна целокупна група. Например както знаем архангел Рафаил е групата на лечителите и в тази група влизат всичките възможни лечители и възстановители. Архангел Михаил е групата на войните на светлината. Тези, които охраняват светлината, които улавят нарушители, те са като божествена полиция. Архангел Гавраил е информационната група. Те носят и разпространяват Божието Слово. Тези групи вършат специализираната си работа, но това не значи че не могат да бъдат в някаква степен способни да вършат и работа по останалите специализации. Доста често в канализираните съобщения говори Арх. Михаил и неговата мъдрост е не по-малка от тази на Гавраил. Гавраил обаче е задълбочен в това, така както никой друг. Гавраил е идеалния говорител и посланик на Божието Слово. 
Давайки примера за Михаил трябва да отбележа, че той е по-особен, по-универсален и има разностранни умения и специализации. Така е надарен от нашия Отец и Син. Предполагам, че работа като неговата на охранител и пазител изисква такава многостранна надареност.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Планета Земя 4D/5D - За срамът
« Reply #289 on: Today at 08:25:50 am »
Превключвам на друга тема. Какво е срама?

Това е да повярваш, че не струваш. Да повярваш, че нямаш стойност или имаш ниска стойност. Да повярваш до такава степен, че не струваш, че да отхвърлиш напълно част от себе си и тя да отиде в подсъзнателното. Самото отхвърляне и забравяне на тази част от нас и последващите реакции на отдръпване и свиване в собствената черупка е срамът.
Срамът се насажда най-често в детството от най-близките ни хора, нашите родители. И когато те опозоряват несправедливо това фрагментира личността. Например когато ти казват, че не те бива в дадено занимание, а всъщност това не е истина. Когато ти казват, че грешиш, а всъщност не грешиш. Когато ти казват, че трябва да се засрамиш за дадена своя постъпка а реално няма нужда от това. Когато те отхвърлят постоянно и не можеш да разчиташ за елементарно посрещане на емоционалните си нужди. И понеже си бил доста възприемчиво и чувствително дете, което съблюдава какво му се говори и се опитва да бъде добро и послушно, и да се хареса, да получи одобрението на своите майка и баща, ти приемаш тяхната критика и неодобрение дори с нежелание и объркване и така става неусетно фрагментирането на личността. Тази част, която се опозорява става табу, отива в подсъзнанието. Достатъчно е само да се окажеш в подобно положение или ситуация и веднага да се отдръпнеш заради тази изградена условност в подсъзнанието. Все едно това е опасна територия, в която не трябва да се ходи. Това е такава реакция като да бягаш без да си гонен.
Понеже на този свят тъмнината е толкова огромна във всяко едно семейство стават такива процеси. Няма хора, които да са били пощадени от опозоряването. То обаче действа по различни начини. Едни се затварят в черупките си, стават недоверчиви, боязливи и предпазливи, а други стават агресивни насилници.
Това чудо не е подминало и мен като ме направи от първия недоверчив затворен тип. Може да се каже, че това разруши напълно живота ми. Което се оказа добро в крайна сметка. Но разруши възможността да бъда като повечето хора, да опитам от конвенционалното човешко щастие чрез директен опит. Сега от по-широката перспектива на нещата аз не обвинявам никой, че бях докаран до това положение. Родителите ми не са знаели какво вършат. Простил съм им. Аз самия няма за какво да се обвинявам, защото съм бил малък и беззащитен, нямало е кой да ме научи как да приемам критиката и как да се справям с нея. Затова съм простил и на себе си. Толкова години във всевъзможни страдания трябваше да преживея за да осъзная тези сега прости истини.
Като цяло бях доста добро и наивно дете, но после станах недоверчиво и упорито, направо проклето(така ме наричаха понякога) дете.  И аз напук ставах още по-проклет и непослушен, даже подмолен и коварен. Като гледам над това сега се чудя дали е трагично или комично, но важното е, че предизвика духовното ми търсене. Ако бях добре, обичан и приеман от своите родители, ценен правилно, едва ли щях да тръгна по духовния път и да достигна такова широко разбиране.
« Last Edit: Today at 08:33:10 am by velaskes »