Author Topic: Планета Земя 4D/5D  (Read 29687 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Планета Земя 4D/5D
« Reply #300 on: август 08, 2019, 07:30:31 am »
Исус е част от групата на Ра и според мен те са живели заедно на планетата Венера, когато е преминавала през своите еволюционни цикли. А когато Ра са посещавали Земята в предисторическите времена Исус е бил там заедно с тях като част от тези, които са представлявали групата Ра. За обикновените хора, които са живели през тези времена, Ра са изглеждали като божества, като нещо немислимо, което се явява пред тях. 
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #301 on: август 09, 2019, 09:54:36 pm »
Вървя си днес по една алея, от двете страни високи дървета, духа лек прохладен бриз, типичен слънчев летен ден, време за обедна почивка и докато си вървя изведнъж ме поразява прозрението, че всичко около мен, включително и мен самия не е истинско. Вървя, но дали вървя наистина по нещо, вървя ли по някаква алея, това дървета ли са наистина около мен, накъде съм се запътил, какво правя изобщо? Моментна лудост ли беше това или поглед отвъд измеренията.
Прозрението ме връхлетя като ударна вълна - усетих как всичко е една невероятна илюзия създавана изцяло от собствените ни сетива. Без тези 5 сетива света не може да бъде преживян така както го преживяваме сега. И в следващия момент се сещам за филма "Матрицата", което съзнавам, че изобщо не е случайно.   
Продължих да крача напред, но сякаш бях малко като препънат и на плещите ми застана за миг цялата сериозност на прозряната илюзорност на човешкото съществуване. Няма свят, няма хора, няма ме и мен, всичко е една голяма илюзия, една игра на сетивност. Отвъд тази игра съществува единствено Свръхсъзнанието, от чието гениално въображение се пръкват всички светове и същества. Ние живеем в Господа наш, в Неговото велико съзнание, в Неговото велико въображение, а дали изобщо живеем. Всичко е измислено, няма никой друг освен Единствения Творец на Всичко.
« Last Edit: август 09, 2019, 10:00:39 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #302 on: август 13, 2019, 10:42:32 am »
Искам да отбележа днешното послание на Отец Абсолют чрез Марта като много важно. Нещата стават сериозни.
« Last Edit: август 13, 2019, 06:34:13 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #303 on: август 17, 2019, 10:06:32 am »
Напоследък всичките послания на Отец Абсолют са много важни за асимилация. Ето го това от 13-ти август от сайта на Й. Йоргов:

Отец-Абсолют – Готови ли сте за прехода
12 август 2019 г.

Здравейте, скъпи мои любими деца!
Днес искам да направя много важно послание, което се отнася до всеки от вас.
Иска ми се да сте готови за всяко развитие на събитията по планетата, за да не ви изненадат очакваните с нетърпение промени.
Виждам, че много хора, които доста години са в течение на земния преход, в действителност, вътрешно, не са готови за толкова кардинални промени в живота.
На думи, жадувате тези промени, но не може да си представите, как ще се разделите с обичайните си тримерни атрибути.
Затова, днес ще ви разкажа по-подробно, как ще протече на практика, именно ВАШИЯТ преход в другото измерение, понеже за планетарния преход е ставало на въпрос многократно.
Първото, за което трябва да сте готови, са резките и понякога неочаквани завои на съдбата.
След основната вълна природни катаклизми ще рухне не само обичайното за вас земно ежедневие, но и личните ви представи.
Какво имам предвид?
Много от вашите роднини, познати и приятели ще напуснат физическия свят, понеже телата им няма да издържат нарастващите високи вибрации.
Вашето обкръжение ще се променя стремително, а трябва да се отнасяте към това мъдро и спокойно.
Като замяна на семейните и професионални взаимоотношения, ще възникне духовно родство, понеже хората ще се привличат по вибрации.
Ще започнете да се разбирате с половин дума, с поглед, усещайки се едни други с фините си сетива, долавяйки мислите на хората телепатично.
Предстои ви да преминете сложен период за привикване към новите жизнени условия, понеже ще престанат да съществуват обичайните социални, финансови и политически институти.
А за да смекчат този адаптационен период, на помощ ще ви се притекат вашите галактически братя и сестри.
Те не само ще споделят опита си, но и ще ви помагат с организацията, задействайки своите представители, въплътени в човешки тела с тази цел – да помагат на хората през най-сложния преходен период.
Следващият етап ще стане, открояването на индивидуалните ви таланти и способности.
За тяхното максимално развитие и съвършенство ще помагат представителите на извънземните цивилизации.
По този начин, всеки ще се заеме с това, което му е по душа, без да се безпокои за насъщния.
Но докато организмът ви не се трансформира дотолкова, че да е способен да се храни с прана, ще ви бъде предоставена обичайната ви храна от семена, зеленчуци и плодове.
Третата крачка ще е обучението ви, да създавате реалността си със силата на мисълта, за което вече са сформирани големи групи от «съветници», състоящи се от възнесени майстори и от галактическите братя и сестри.
Ще опознавате на практика този нов за вас «занаят», който изисква особени навици и голяма отговорност.
И последно. Да преодолеете всички трудности на преходния период, може само с вашата ВЯРА В СЕБЕ СИ – пълна и безкрайна, извираща от дълбините на душата ви.
Именно тя трябва да стане фундамента, на който се изгражда новия ви живот, на новата петмерна Земя.

Благославям ви и много ви обичам!
Отеца-Абсолют говори с вас.

Приела Марта, 12 август 2019 г.
Превод: Йосиф Йоргов

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #304 on: август 20, 2019, 09:21:20 am »
Луцифер чрез Елена Лозинская също казва, че възнесението е и винаги е било индивидуално преживяване. 3-та плътност ще продължава да съществува, защото има нужда от нея. А планетата винаги е била многомерна, с наличност всички измерения и плътности в нея. Тоест 4-то и 5-то измерение си съществуват постоянно като част от тази планета.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #305 on: август 25, 2019, 04:42:37 pm »
Да ви кажа, че аз преди 2 години даже не знаех, че съществува възнесение и преход към 5-то измерение. Тогава си мислех, че всеки си върви по неговия си духовен път, който е уникален и го води напред, каквото и да означава това. Преди това не съм се интересувал особено от извънземни цивилизации, медитации, чанелинги и прочие. За около 2 години изчетох какво ли не и може да се каже че попълних този липсващ в мен раздел с информация. Припомних си руския език и научих много нови думи и разговорни изрази, докато чета разните чанелинги.
С четенето дойдоха и някои наистина големи откровения, които успяха да преобърнат някои мои вярвания в противоположно диаметрална посока. Преди това не знаех какво е това Божествена Любов и че го има в нашия свят, сега мога да кажа, че имам добра представа. Преди това смятах, че Господ е твърде високо в райските измерения, че да общува с нас простосмъртните, които сякаш сме забравени в тази черна дупка - трето измерение на Земята. Но ето, че Господ наистина говори чрез някои хора и въпреки, че това е субективна преценка и ще остане такава субективна преценка, че именно Господ говори чрез тези хора, съобщенията които се дават издържат моя вътрешен тест за огромна полезност и просветляемост, ако мога така да се изразя.
Чрез всичките тези изчетени и колкото ми е възможно асимилирани чанелинги дойде в мен тази еднополярност, за която се говори много често. Да си настроен само на една вълна, на възможно най-високата вибрация постоянно. И моята най-висока вълна, която се опитвам да поддържам е тази на вътрешния мир, на вътрешното спокойствие и невъзмутимост. Вътрешна неподвижност, все едно си скала, която нищо не може да я помръдне. Никой и нищо повече не може да те разчувства, да ти влияе на ума, да те убеждава в нещо, да те лъже и баламосва. Понякога е много странно и съм сигурен, че изглежда странно за "спящите" хора, с които имам възможност да общувам ежедневно. Както и да ме възприемат, каквото и да говорят зад гърба ми, за мен това няма никакво значение. Аз съм винаги тази неподвижна скала, която тежи здраво на мястото си и не мърда независимо какви са атмосферните условия около нея.
« Last Edit: август 27, 2019, 06:57:52 am by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #306 on: август 27, 2019, 07:05:37 am »
Страхотно послание днес на Отец Абсолют чрез Марта.
Говори се за реалността на 5-то измерение и за някои от възможностите, които ще имаме пребивавайки там, по-специално, че ще имаме достъп до цялата база данни на галактиката, целия галактически опит на всички същества живели някога.
Обяснява какво значи еднополярност и че не значи еднообразие, а точно обратното - огромно многообразие и безкрайни възможности. Еднополярно е защото се намира изцяло в състоянието на безусловна любов и защото всички същества са единни и си помагат взаимно за всичко. В това магическо пространство наистина няма никакви граници, човек може да разкрие всичките си скрити потенциали и възможности, да бъде всичко това, което примерно не е успял да бъде живеейки тук на тримерната Земя.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #307 on: август 29, 2019, 08:37:34 pm »
Всички хищни животни ще започнат да измират мосово и не само от едрите животни, но и всичките хищни и паразитни насекоми. Плевелите също няма да могат да издържат вибрациите на пето измерение и всякакви болести по растенията и животните също не биха могли да оцелеят. Очаквайте едно голямо прочистване на всевъзможни същества живеещи на тази планета вече хиляди години, които са представители на ниските тъмни вибрации.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #308 on: август 29, 2019, 08:42:09 pm »
Някои от тези хищници са едри красиви и грациозни същества, с които хората са свикнали и много обичат, като например семейството на котките, но те просто не могат да преминат в новата реалност поради хищната си натура. Свиквайте с тази мисъл, защото новата реалност идва, влака е потеглил отдавна от гарата и новите вибрации ще разчистят всичко, което не отговаря на тях.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #309 on: септември 01, 2019, 10:26:30 am »
Процеса на прочистване разбира се няма да стане веднага днес или утре, но всяка година напред в бъдещето, при насищането на пространството с вибрациите на 5-то измерение ще се наблюдава как някакви животни измират или сякаш изчезват от дадено географско място. Първи ще изчезват по-малките, дребни насекоми, които са най-крайни в тъмните си проявления. От едрите животни първи ще са влечугите, които са хищни. Разните морски и океански риби хищници, които не са бозайници. Хищните птици са след това и накрая хищните бозайници. Най-едрите хищници според мен ще са последните, които ще наблюдаваме как изчезват от лицето на Земята.

Защо подобно нещо ще се случва? Поради няколко причини. Във Вселената има установени закони и правила, които всеки трябва да спазва независимо дали желае или не. Тези закони и правила са абсолютни и важат за всичко и за всеки.
Когато дадено пространство се намира на някакво равнище на вибрации тези вибрации привличат подобни на тях същества. Пето измерение е измерението на Любов и Светлина, което значи, че само същества, които са настроени на такива вибрации могат да живеят там. Да убиваш други същества, дори и за да се нахраниш не съответства на вибрациите на Любов и Светлина. Един тримерен лъв ако попадне в пето измерение ще му се разпадне формата още в мига, когато изпита хищнически импулс. Този импулс на агресия и насилие, да убиваш, се връща моментално към този, който го изпитва и все едно се самоубиваш на място, формата ти се разпада и излизаш от въплъщение. Това е реалността на пето измерение, тя е моментална магическа реалност, където това, което е на ума се изпълнява директно пред очите ти. Ако имаш дори нещо дребно негативно срещу някое друго същество тази енергия се връща моментално към теб и изпитваш негативното върху себе си.
Докато Земята се насища с тези вибрации това въпросно връщане обратно на изпратената енергия към другите ще става все по-бързо и по-бързо. Един вид всички същества, които са негативни ще се самоубият чрез собствените си тъмни импулси.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #310 on: септември 01, 2019, 10:34:46 am »
В пето измерение съм сигурен че има варианти на много от тримерните хищници, които там не са хищници. Вместо това изглеждат благо и спокойно, нямат страшни външни черти, остри зъби и нокти, не нападат други по-слаби от тях същества и се хранят само с растителна храна или прана. Там може да се види например нов вид лъв и нов вид тигър, които са чудна гледка на красота и изящество без да е нужно да си агресивен. В пето измерение буквално агнето може да лежи до лъва и никой да не пострада, както е казано в известната проповед.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #311 on: септември 01, 2019, 09:58:46 pm »
Животните в пето измерение не са същите като нашите тук. На първо място те не се страхуват от хората, не се крият и не бягат от нас. В пето измерение няма опасности за животните и те се чувстват напълно на мястото си, където и да се намират. Хората и животните в това пространство са чудесни приятели и си вярват взаимно за всичко.
Второто характерно нещо е, че животните в пето измерение са някак по-умни и с тях може да се общува пълноценно. Те те разбират телепатично и ти разбираш тях и какво им е нужно. Те знаят инстинктивно каква е ролята им в природата и умеят да поддържат природното равновесие. В природата на пето измерение не могат да се видят някакви фрапиращи отклонения. Примерно някоя животинска популация да нарасне прекалено много и да унищожи растителността в даден район и да стане заплаха за друга популация.
Трето, животните в пето измерение са много по-добре развити като физика. Там не може да видиш неприятно или страховито изглеждащо животно.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #312 on: септември 04, 2019, 07:39:11 am »
Отново относно пожарите в Амазония. Всичко е под контрол, природата си знае работата. Това е такова благоприятно географско място с топъл влажен климат, че за отрицателно време територията ако се остави пустееща ще се покрие отново с богата растителност.
Историята с тези пожари е преувеличена и драматизирана от медиите, за да предизвиква негативни емоции глобално. Според СМИ целия свят гори и изгаря и според СМИ нито едно дърво няма да остане след тези пожари. Ето до такива размери се раздуват нещата, за да предизвикват хората да произвеждат тъмни емоции. Не се поддавайте на СМИ пропагандата. Това се дирижира от разпадащия се тъмен кабал. Те изживяват последните си години на световна власт и всичко се изплъзва от ръцете им, затова са като полудели и вършат наистина откачени отчаяни неща, за да придържат световното внимание приковано към негативното и страха. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #313 on: септември 05, 2019, 09:46:50 am »
Исус нарисуван от Брент Баръп. Картината се казва "Светлината на света".

https://brentborup.com/
« Last Edit: септември 05, 2019, 06:58:03 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #314 on: септември 05, 2019, 12:11:41 pm »
Съвременните художници като Брент успяват да изобразят същността на Исус Христос. Вижте мира и спокойствието, които се излъчват от тази картина. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #315 on: септември 06, 2019, 07:44:16 am »

"Принцът на мира" и "Аз Съм", две от картините на детето(вече не е дете) чудо Акиан Крамарик. "Принцът на мира" е нарисувала, когато е била само на 8 години. Тук виждаме Исус, който има черти на лицето по-характерни за расата и културата, на която е принадлежал преди 2000 години.

https://akiane.com/

Картината на Брент по-горе изобразява Исус като Възнесен Владика в Рая, със съвършено ангелско лице. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #316 on: септември 08, 2019, 12:53:50 pm »
Искам да ви насоча вниманието към един(от многото други) проблем на полувинчатото безотговорно мислене в България. Поставянето на кофи за отделно събиране на боклука без да има предприятия за преработването на отпадъците. Просто всичко разделно събрано се изсипва на едно място и жалко за вашите добри намерения и за усърдието, с което разделяте боклука мислейки, че правите добро на природата. Но за общинарите по-важно е да се печелят пари и да се харчат колкото се може по-малко пари. Общинарите определено не им дреме много за природата, само ако им е изгодно, ако това ги облагодетелства по някакви начини. Боклуците се изсипват в една и съща яма, която се закопава като се запълни и после бягай на далеч и след мен и потоп да става.

Въпреки това аз продължавам да събирам боклука си разделно и да го хвърлям в тези кофи разделно. Един вид аз си измивам ръцете(сторил съм каквото съм могъл), а общинарите с техните полувинчати решения си трупат собствената карма към природата.

А разградим боклук от години не хвърлям в кофите, защото го компостирам в градинката си и нямам никакви проблеми, получава се чудесна нова почва от боклука. Но трябва да уточня, че не се храня с месни храни и не компостирам такива остатъци, понеже тяхното компостиране може и да не е много безопасно от здравна гледна точка и зависи на каква дълбочина се заравят.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #317 on: септември 10, 2019, 08:29:24 am »
За миналите животи...

Чудил съм се по-рано какви са били миналите ми превъплъщения. А те сигурно са били много и е невъзможно да бъдат осъзнати всичките поотделно. Колкото до предишния ми живот с голяма сигурност успях да го идентифицирам. Няма да го разкривам публично, защото не искам да си придавам важности. Само ще кажа, че живях в България и тогава се занимавах с духовното, но бях в някаква степен зомбиран в тази духовна персонификация. Бях много отдаден на Духа и може да се каже, че пропуснах да се радвам на земния живот, с което създадох някои осъждания в самия себе си. Та сега съм тук, за да реша тези проблеми създадени в предишния ми живот. 
Името Веласкес също не е случайно и тук вече не мога да скрия от никой кой съм бил преди векове и защо обичам да рисувам и защо ми се отдава рисуването. Но това също е приключена тема, сякаш стои като изчерпала себе си. Опитът на художника е минат и вече не изглежда толкова интересен в настоящия ми живот.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #318 on: септември 10, 2019, 04:39:14 pm »
С право идваме в новия живот без спомени за предишните, защото от новия живот трябва да направим нещо наистина ново. Спомена за старото само ще пречи.
Целта на душата е да се пробуди в човешката си обвивка и да стане олицетворение на Любов и Светлина. За тази цел човек минава през десетки и дори стотици прераждания. Толкова е трудно и сложно душата да се открие сама бидейки въплътена като човек. Всичките тези животи дават опита, който кулминира в един последен живот, когато човек се събужда напълно и осъзнава че е нещо повече от своето тяло и тогава душата засиява в този човек като истинско слънце.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #319 on: септември 12, 2019, 07:50:36 am »
Посланието на Отец Абсолют чрез Марта от вчера дава инструкцията за активацията на кристално-светлинното тяло на човека.
Веднага опитах дадената практика и стана някакво свързване с енергията на пето измерение, от което не само, че ушите ми зазвъняха, но и цялото тяло настръхна, особено скалпа на главата. А ушите при мен си бучат и звънят от доста години и преди да имам достъп до канализирана информация, бях в голяма почуда какво ми се случва. Разпитвах приятели и съседи дали чуват някакво бучене наоколо, дали някой няма някакъв уред в близост, който издава такъв силен шум, например има някои стари хладилници, които са доста шумни и даже създават вибрации между стените. Но разбира се не в това е била мистерията. 
В последно време бученето в ушите изчезва през деня и когато си лягам да спя пак тръгва. Като се събудя сутрин бучи все още и като стана от леглото след някакво време, може би около 10-20 мин. престава.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #320 on: септември 13, 2019, 03:34:50 pm »
Ако все още не стигнали до следното заключение аз ще го напомня и затвърдя в този момент.

Всичко, което ни се случва през този живот и във всеки друг живот е наше лично многомерно дело. Дори, когато някой изглежда, че ни причинява нещо лошо или неприятно, това пак е наше творение.

Много хора казват "Как може Господ, който е толкова велик и любящ да сътвори такова място на страданието като нашата планета?" Но не Господ е създал страданието и не Господ е направил това място такъв ад, какъвто е. Всичко това е дело на нас хората. От Господа идва рамката(базата), Господа е сътворил прекрасната планета Земя, в която има потенциали да се развиват събития, но не Господ създава тези събития. Ние хората го правим. Ако трябва да обвиняваме някой за собственото нещастие, този човек се вижда, когато се огледаме в огледалото.

Ако си съгласен с това, което пиша значи е време да поемеш отговорност за своя собствен живот. Дошло е време да приемеш с мир всичко, което ти се случва и всичко, което ти се е случило някога и отсега нататък да знаеш, че ти си първопричината за всички свои лични преживявания.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #321 on: септември 13, 2019, 04:49:37 pm »
Ще обясня по-конкретно, за да стане ясно как действа този механизъм. Ние се намираме във вселена на свободен избор, на планета на свободен избор, което значи, че може да избираме свободно всеки вариант, който може да съществува. Но има една особеност, че всеки избор има някакви последствия свързани с него. Последствията се създават чрез установените вселенски закони. Един такъв закон, който играе най-голяма роля в този случай е закона на привличането - подобното привлича подобно. Когато изразяваш от себе си някаква енергия, тя привлича сходни на себе си събития и обстоятелства. Това е Закон Божи. Всичко, което сме изразили някога от началото на сътворението на душата ни е записано в акашите на Съзнателността и е там за наш урок, да си припомняме за преминатия опит и за важната мъдрост, която този опит носи. И каквото сме изразили е привлякло нещо подобно обратно към нас самите. И по този начин се формира цялата върволица от причинна следственост на дадена душа. Може някой да е направил нещо много лошо преди няколко свои живота и чак в настоящия живот да изпитва неприятните последствия от това и често така става.

По този начин всеки е отговорен за себе си и нещата се саморегулират без да е нужно някой друг да ни наказва за нашите грешки. Винаги ние самите се наказваме и ние самите се поправяме. Никой не праща никой в рая или ада. Ние сами отиваме в едното или другото място според това което сме изразили, според това, което сме показали че сме на даден етап. И Божествената реалност е толкова съвършена, че ние сами отиваме там където ни е мястото и грешки почти не могат да се случат в това отношение. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #322 on: септември 15, 2019, 09:16:47 am »
Хората наистина сами отиват в рая или ада според своята вътрешна Любов. Един покварен човек ако бъде въведен в рая ще бъде толкова смаян и неразбиращ, че ще предпочете да отиде някъде другаде. А като му покажат ада там ще види познати неща и веднага ще побегне в тази посока при себеподобните си, които са също така покварени.

Така действат нещата уважаеми приятелю. Хората след смъртта си автоматично се притеглят към себеподобните си и към дейностите, които обичат и предпочитат. Преструвките след смъртта не са възможни. Всеки е ясен на всеки като бял ден какъв е. Нивото на съзнанието определя кой къде отива. Разбира се ангелите са около праведния и го подпомагат ако е временно объркан. По същия начин демоните заобграждат покварените и ги обгръщат и придърпват в своята специфична тъмнина. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #323 on: септември 15, 2019, 09:19:57 am »
Понякога има спорове коя душа за къде е, защото тя може да е между двата свята и тогава ангелите се борят с всичка сила за тази душа, да я привлекат към Светлината и същевременно демоните не щат да я пуснат, но в крайна сметка самата душа избира накъде да отиде като чуе аргументите на двете страни.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #324 on: септември 15, 2019, 11:53:27 am »
Вселенските закони са същността на Духа, затова те не могат да бъдат променени или отменени. Духа е част от абсолютно всичко и затова вселенските закони важат за абсолютно всеки и абсолютно всичко.
Тези, които се борят с вселенските закони, тяхната борба е обречена и тяхната енергия изразходена за тази борба се изразходва напразно. Те може да мислят, че са спечелили някаква битка в тази борба, но войната не може да бъде спечелена, ако ползваме тази аналогия. Вселенските закони не са нещо написано или измислено и внедрено от Твореца, както казах те са същността на Духа и представляват Духа. И самия Безкраен Творец спазва тези закони, и всичко, което Той е сътворил отговаря на тези закони, няма как да бъде по друг начин. Духа е върховната реалност, отвъд всяка възможна илюзия. Това е абсолютно съзнание, което е трудно да бъде описано с думи, още по-малко дефинирано като нещо конкретно. Абсолютното съзнание е реалността на реалностите, чистия живот, чистата свобода, чистата вечност. Това е всичко най-хубаво, за което може да се сетите и което може да си представите, което няма друг аналог. Затова реалността на Духа е несломима и същността на Духа не може да бъде изкривена, преобърната, покварена или каквито и да е други неща, които тъмните сили се опитват да правят. На практика тъмните сили правейки това, което правят го правят на себе си, обаче си затварят очите за реалността, че го правят на себе си и в това е тяхната слепота и затова живеят в постоянно страдание, в постоянна черна дупка която ги завлича още по-навътре към нищото. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #325 on: септември 16, 2019, 08:30:58 am »
Покварения, който е завладян от своя егоизъм ако отиде в рая, той няма да може да разпознае, че това е рай. За него това ще изглежда като ад. Дори да го убеждават, че това е рай, той ще си знае неговото. От това се разбира, че работата на ангелите понякога изобщо не е лесна, да накараш някой само да ти повярва, че му желаеш доброто.
Та в зависимост от какво е покварена дадената душа тя ще се привлича от обекта на своята страст. Ако човека е покварен от похот, то за него рая ще представлява нещо като публичен дом или стриптийз бар. Такива неща не могат да се намерят в истинския рай. И този човек ще ги търси неистово и ще попадне в тази част на астралния свят, където хората се мъчат да правят секс, но нищо не усещат, и страстта им не може да бъде задоволена, защото нямат физически тела. В долния астрал може да се наблюдават всякакви сцени на падението, където хора се бият едни срещу други опитвайки да се убият, но не се получава. Можеш да ги видиш на дълги отрупани с изобилни храни маси да се тъпчат, но това, което ядат няма вкус и страстта им няма наяждане. Те се тъпчат, но глада за поглъщане на храна продължава.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #326 on: септември 17, 2019, 08:12:28 am »
Виждате че адът прилича в някаква степен на заминаващата си 3Д реалност на нашата красива планета. Не е точно същото, защото в ада положението е доста крайно и обитателите там са доста крайно вманиачени в своите страсти и сякаш нямат умора във упражняване на своята поквара. Все едно гледаш нещо, което се повтаря отново и отново като в затворен кръг.

Защо пиша за тези неща, защо им давам гласност? Не за да ви плаша или да ви шокирам, напротив. Трябва да знаете с какво си имате работа и трябва да знаете в каква реалност живеем все още на Земята. И макар, че тази реалност си заминава, то привичките, които е създала в хората, те по-трудно си заминават. Но със задружни усилия, с помощта на Светлите Сили, с помощта на Господа прехода ще се извърши по възможно най-гладкия безболезнен начин и това е целта. Защото преход ще има, този влак е тръгнал и няма връщане назад, въпроса е да стане колкото се може по-безболезнено, плавно и гладко. Достатъчно се настрадахме, не мислите ли, време е нещата да почнат да стават по светлите радостни начини, по пътя на Духа и на Светлината. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #327 on: септември 18, 2019, 07:53:00 am »
Играта на душите.

Душите се създават, когато ангелите изявяват воля и желание да опознаят от първо лице великото мироздание на нашия Безкраен Творец. Ангелите в същността си са еманация на Твореца, като един или повече аспекти на Твореца.
Когато в тях се появява това странно желание да изпитат какво е да живееш в Мирозданието играта на душите започва. Трябва да се създаде за тях "устройство", чрез което да могат да променят вибрациите си надолу и нагоре, да приемат нови форми, които са различни по състав и плътност, да навлизат в различни светове и да приемат формата характерна за тези светове. И душата е създадена за тези цели. Душата не е просто обвивка, това е конфигурацията на абсолютната съзнателност, която може да прави много неща, така че ангелът, който се внедрява в дадената душата да има всичкия необходим инструментариум да може да набира директен опит чрез живот в най-различни светове. 

Да имаш душа означава да станеш смъртен, което значи, че ще навлизаш и ще се внедряваш в най-различни илюзорни реалности и ще се случва да преживяваш края на тези илюзии. Една такава илюзорна реалност е човешкия живот. И всеки човек ще преживее края на своя човешки живот и това е само една малка част от всички други кончини, които ангелът трябва да преживее докато набира директен опит.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #328 on: септември 19, 2019, 10:44:41 pm »
Края на експеримента на разделението!

Уважаеми приятелю, имам удоволствието да напиша тук най-добрата новина. Въпросното възнесение представлява края на експеримента на забравата, експеримента на свободната воля, експеримента на разделението от Източника. Връщането в пето измерение е връщането в нашия истински дом на Духа, връщане към нашата същност на Духа. През последните години на 3-то измерение на Земята всичката карма на всички хора ще бъде изчистена и всеки аспект на Абсолюта ще има възможност да се върне към най-чистата си форма на Дух. Няма повече да има измерения, плътности, адове, райове, завеси, забрави, карма, лудости, крайности. Експеримента е показал задоволителна успешност. Успешността се изразява в това, че дори и в най-дивата забрава, в най-голямото възможно разделение, където човека забравя напълно, че е Дух, в това състояние на пълна откъснатост човек все пак намира пътя обратно към Духа. Времето на експеримента официално е изтекъл. Сега ни се дава време, да изживеем още малко години като хора, да се нагодим към идеята, че ще се връщаме обратно към истинския си дом в Духа.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #329 on: септември 20, 2019, 08:10:48 am »
Края на експеримента се отнася единствено за планетата Земя. Всеки човек, който е готов, който е оформил необходимото съзнание за съществуване в еднополярност ще може да се пренесе в 5-то измерение. Разбира се, който не е готов и на който му харесва живота в дуалността няма как да се пренесе в еднополярно съществуване. И сега за тези, които са готови кармата се изчиства. Ако някакви неприятни неща стават с вас, не се съпротивлявайте, приемете каквото става и бъдете дълбоко благодарни на Провидението защото това ви освобождава от множество условности свързани с вашата карма. Това освобождение от карма е освобождение от последващо въплъщаване в тримерността.
До края на 3-то измерение на Земята ще стават множество изчиствания, като малки природни катаклизми, като социални неуредици, дори някакви сблъсъци между хората, някакви малки войни, малки икономически кризи и какви ли не други отклонения от нормалния ход на събитията, всичко това е свързано с чистене на стара карма и възможност за минаване в новата реалност като тотално ново освободено от всички стари условности същество.