Author Topic: Планета Земя 4D/5D  (Read 29583 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Планета Земя 4D/5D
« Reply #330 on: септември 20, 2019, 08:21:06 am »
Тези от хората, на които кармата е изчистена ще останат напълно предпазени и невъвлечени в прочистването на трето измерение. С други думи, всички вие, които вече усещате пълен мир в душите си сте под закрилата на Духа и моля вярвайте в това с цялата си душа. Не допускайте отклонения в съзнанието си. Не допускайте страх, не допускайте съмнения.
Няма причини да ви се случват повече неприятни неща. Всичко около вас може да пропада, но това вас няма да ви засегне. Толкова е велик Бог, толкова е велик Духа, че няма нищо невъзможно за Него. Сложете се под тази защита, носете тази защита със себе си постоянно, чувствайте самия Създател как върви заедно с вас, как правите всичко заедно и нищо неприятно повече не би могло да ви се случи. Вярвай уважаеми приятелю и направи тази реалност възможна за твоята инкарнация.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #331 on: септември 20, 2019, 10:09:00 pm »
Реалността зад илюзията в която живеем, уау, трудно е да се опише... Когато дойде времето и преминете в тази реалност, подгответе се още отсега мислено, хванете се за нещо здраво, защото ще бъдете удивени как е възможно да се забрави такова нещо. Как е възможно да се потопим до такава степен в текущата реалност и да станем тези малки безпомощни бедни хорица, когато отвъд сме такива могъщи неограничени същества, които свободно се реят из безкрайни светове и самите те проектират и създават тези светове. Но ето, възможно е и забравата е феноменална и игрите, които играем може да изглеждат дребни и глупави от такава висока гледна точка, но ако нямаха смисъл нямаше да ги играем. Всичко има своя смисъл и да си малък дребен човек също има огромен смисъл и в крайна сметка никой не е малък, дребен и незначителен, няма токова нещо, не съществува. Но както казах, подгответе се, защото изненадата ще бъде голяма, удивлението ще бъде неописуемо, когато осъзнаеш кой си наистина, а същевременно като човек какъв мизерен оскъден живот си живял.   
« Last Edit: септември 21, 2019, 07:55:50 am by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #332 on: септември 21, 2019, 08:07:55 am »
Реалността зад тази реалност, всичко е съзнание. Всичко е велик разум, който сътворява всичко едновременно, сега, в този момент, държи го да съществува като страшни комбинации от честоти на вълни и амплитуди с такова разнообразие и такава хармония, която е трудно човешкия мозък дори да си представи.
Няма нищо материално, както обичаме да си мислим. Няма нищо, което да е твърдо и постоянно. Този свят, тази планета Земя, изобщо не е никаква планета, като твърдо кълбо съставено от 4 стихии. Света не е такъв какъвто го виждаме и възприемаме. 5-те сетива канализират енергията в мозъка и заедно с цялата нервна система се създава света на формите и свойствата на формите в съзнанието ни.
Както казах, това е такава сложна комбинация от честоти на най-различни модификации на Божествената енергия или Светлина. Енергия и Светлина е едно и също. Това е информация, кодиране на светлинните блокчета, като самите светлинни блокчета или частици са съзнателни и интелигентни за целта, която изпълняват.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #333 on: септември 21, 2019, 08:40:52 am »
Велики същества на Любовта и Светлината прожектират цялата Вселена в съзнанието си, чрез въображението си, което изобщо не може да се сравнява с човешкото въображение и човешкото съзнание, които са много тясна лента на съзнание и възможности.
Тези велики същества на Светлината създават интерактивно в този момент(няма минало и бъдеще) цялото творение и го поддържат чрез абсолютно постоянство и абсолютна концентрация.
Базата на Творението се създава също в настоящия момент и също интерактивно от Единствения Безкраен Творец.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #334 on: септември 21, 2019, 09:53:57 am »
Щурмуването на "Зона 51".

Дори някой да успее да проникне там няма да намерят тела на извънземни същества по простата причина, че няма 3Д извънземни същества, които могат да пропътуват немислимите разстояния между 3Д планетите в нашата галактика и да запазят формата си. Ако си имате на идея за какви разстояния става дума и за това какви са възможностите за развиване на скорост на физическата структура то всичко трябва да ви стане ясно. Вижте темата ми за космическите перспективи.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #335 on: септември 21, 2019, 10:57:34 am »
Всички извънземни, които са идвали на тази планета са били най-малко от 4-та плътност. В 4-та плътност разстоянията между звездите се интерпретира по съвсем други начини и всичко, което изглежда невъзможно в 3-та плътност е възможно в 4-та и в по-горните.
Дори и сега около нас 4-та плътност съществува, но ние не можем да я регистрираме чрез 5-те сетива. Само хора с по-изострена интуиция получават видения от тази плътност и могат да общуват със съществата, които я обитават. А тези същества живеят близо до нас, на местата, където има повече природа на Земята, далеч от големите градове, далеч от местата, където човека е модифицирал природата за своите нужди, там са техните 4Д поселения напълно невидими за нас хората. Също като нас и те се готвят за състоящото се възнесение. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #336 on: септември 22, 2019, 09:04:10 am »
Създаването на 3-та плътност е отнело много време, за тези, които са живели във време-пространство. Всичко е ставало много бавно, постепенно, методично. Човешкото тяло, за да стигне това условно съвършенство, което има сега са му трябвали милиони години. То е минавало през множество метаморфози, генетични изменения, експерименти. Най-различни Творци от звездите са идвали, за да го подобряват. Множество видове човешки прототипи са били тествани и отхвърляни, преди да се появи съвременния човек, т.нар. кроманьонец. Кроманьонеца има тази съвършена биохимична структура, която може идеално да пасне на нуждите за пребиваване в тази плътност на една божествена душа. Енергийната структура на кроманьонеца също пасва идеално с всички тънки тела на душата и нейните чакри. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #337 on: септември 22, 2019, 09:20:09 am »
Преди изобщо да е имало някакви хора, Земята се е развивала като самостоятелен свят. Духа на Земята е създавала този свят, заедно с помощта на много други велики Духове. На някакъв етап, когато е имало вече условия за по-сложен органичен живот, света на Земята станал толкова красив и гостоприемен, че самия Господ като го видял поздравил Духа на Земята и й казал, че този свят ще стане отсега нататък дом за Собствените Му деца. И така Божествените души от всички краища на Вселената дошли и се пренесли да живеят на Гайя. Кроманьонския човек станал домакин на тези души и голямата игра на еволюция на душите минала на съвършено нов уникален етап.
« Last Edit: септември 22, 2019, 10:16:11 am by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #338 on: септември 23, 2019, 07:59:44 am »
Много често пиша за Господа и аз под Господ разбирам само едно - Единствения Безкраен Творец. Има много божества, които имат някакъв статут на творци във вселената. Има и велики същности, които създават огромни галактики и безкрайни светове, но Твореца е винаги един и винаги е най-отгоре, в смисъл, че Неговата функция на Творец е най-висшата и Неговата функция на Наблюдател е на най-висшата. Никоя друга същност не може да се равнява на Безкрайния Творец по никакви показатели. А самия Безкраен Творец се излъчва от Абсолютната съзнателност. Затова названието Отец Абсолют, с което наричаме Безкрайния Създател е напълно подходящо. Абсолютността означава тотално съвършенство. Всичко, което създава и всичко, което представлява Безкрайния Творец е съвършено.
Духа или Абсолютната съзнателност е нещо по-неопределено. Докато излъчването на Безкрайния Творец почва да има някаква определеност, тоест има функция или по-точно казано - функции. Има предназначение. Духа също влиза в предназначение, но преди да влезе в предназначение Духа няма такова. Духа просто Е. И ако можем условно да разделим Духа на някакви части. Примерно 10% от Духа е влязъл в предназначение, тоест чрез Духа е създадено всичко, което е създадено. А останалите 90% стоят като абсолютна точка на покой. Езика е несъвършен да опише и мозъка е несъвършен да осъзнае какво точно представлява Духа, затова използваме някаква терминология, която да опише съвсем малка част от това, което няма как да бъде разбрано цялостно. Мозъка е създаден да обработва съвсем тясна лента от честоти и това е положението. Извън тези честоти не може да се мине бидейки въплътен в човешко тяло. И тези честоти дават достатъчно добра представа за цялата картина, достатъчна представа, че човек да успее да намери Духа в същността си и да живее по волението на Духа си. Повече от това на човек не му трябва. Когато се развъплътим и се върнем към цялостта на душата си ще можем да "съзрем" още по-голямата картина.
« Last Edit: септември 23, 2019, 08:07:16 am by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #339 on: септември 25, 2019, 07:22:34 am »
Има една интересна теория за преражданията.
Само висшия аз на душата избира кой фрагмент или аспект от себе си да въплъти в дадено енергийно поле/свят/. Всеки един фрагмент на душата представлява самата душа и самия висш аз. Но докато се намират в индивидуализирано състояние фрагментите се смятат като отделни същества. Обаче те се допълват и събират опита на цялата душа заедно. И когато един фрагмент направи някакъв значителен пробив, примерно постигне в своето време-пространство духовно просветление това се отразява моментално и на другите фрагменти позиционирани в други време-пространство реалности. От гледна точка на висшия аз тези промени стават едновременно.
Примерно моя висш аз се намира на Плеядите/Алцион и аз като негов/неин фрагмент събирам опит на Земята в това конкретно време-пространство, и още 5-10 други фрагмента на същата душа събират като мен опит в други времеви линии и пространствени реалности. Ние всичките сме едно и също същество, което се случва да живее като различни човешки същества в различни плътности и измерения на същата планета Земя и ние всичките обхващаме всичкия възможен опит, който желаем да придобием едновременно. Тоест отделните фрагменти не се прераждат, а всичките са внедрени в желаните реалности едновременно и събират опита в една обща информационна банка.
Преражданията на даден фрагмент могат да станат реалност само ако този фрагмент почне да губи връзка със своя висш аз, както винаги има такава опасност в трето измерение. И примерно аз като фрагмент ако се изгубя по духовния си път, направя някакви големи грешки, натрупам карма към други хора ще трябва да се преродя за да изчистя тези последствия. Но ако съм се пробудил, ако се стремя да не вредя на другите хора около мен и да не правя карма, то няма да има причина моя фрагмент да се преражда отново тук като приключи събирането на този опит.
В крайна сметка всеки фрагмент се завръща в своя висш аз, където и да е този висш аз.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #340 on: септември 25, 2019, 10:42:17 pm »
Ако не знаете и не сте чували темата за възнесението се тиражира от най-различни духовни люде сигурно от 50 години насам. Имало е канализатори още тогава и някои са били дълбоко убедени, че след няколко години човечеството ще мине през такъв процес. И годините са минавали и нищо подобно не се случвало. Канализаторите от миналото почти всичките са починали и пророчествата им не са се изпълнили.

Сега, както никога тази тема набира скорост и повлича много повече хора със себе си. Може би точно това е липсвало в миналото - по-голяма подкрепа на тази идея, по-голяма численост от хора, които да вярват в този процес и именно сега, защото хората вярват то и процеса има най-голям шанс да се случи. Вярата да знаете, че е велика сила.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #341 on: септември 27, 2019, 08:22:34 pm »
С това фрагментиране на душите насочено към измеренията на забравата като нашето 3-то измерение, сигурно цари голяма бъркотия в духовния свят. Но това е илюзия, ако си мислите такова нещо. Има само една велика душа и това е нашия Господ, която като най-великото слънце на вселената свети и лъчите му пътуват из многомерното Творение, спират се тук и там, оглеждат се за това или онова, някои се отплесват за малко, но при всички случаи пътуването продължава само напред и напред. И като стигнат най-отдалечените възможни краища от своя Източник те почват да се връщат назад, правят обратен кръг назад. На практика този кръг съществува постоянно във вечния миг Сега. В този момент лъчите не спират да се движат и една част се връщат обратно към Себе си и после нови се отделят и това продължава безкрай. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #342 on: септември 28, 2019, 09:39:42 am »
Виждате ли, лъчите на Бога-Слънце сме ние душите и нашето лъчение е като своеобразни множествени безкрайни сфери въртящи се спираловидно нагоре и надолу, напред и назад, около Първо-Източника. Тези сфери са в непрекъснато движение и промяна. Докато се движат те творят световете във Вселената, живеят в тях, учат се чрез тях. Първо-Източника Слънце предоставя всичко необходимо на душите-лъчи да могат да творят. Дава им насока, дава им познания, дава им база от правила, които да ги водят успешно по пътя им. Той им казва, върви сега моя скъпа душа и сътвори най-голямата радост, която можеш да си представиш, направи тази радост жива реалност. И така, когато всяка душа сътворява светове на радостта Светлината в Мирозданието се увеличава. Всичко блести и звъни на най-високите възможни октави. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #343 on: септември 29, 2019, 08:18:39 am »
Когато даден аспект на Висшия Аз се изпрати за въплъщаване в 3-то измерение, този аспект от този момент е подвластен на закона за свободната воля. Това значи, че този аспект на Душата ще се индивидуализира като забрави истинската си същност, ще се потопи в илюзорната реалност напълно и оттам чрез условията на средата и особеностите на своето наследствено ДНК ще прави напълно свободен избор за всяко свое действие през целия си човешки живот. Всеки избор ще го доведе до точно определен резултат, който ще нараства в опит и ще му даде някакво ниво на осъзнаване. Само чрез свободния избор индивидуализирания аспект може да се върне обратно към единството на Висшия Аз. Което значи, че всеки е господар на своя живот, дори и да не изглежда така в реалността. Всеки е господар на своята воля, всеки е господар на своите чувства, мисли и действия, всеки е господар накъде да избира да върви. Къде отиваш, кой си, откъде си, ти избираш тук и сега. Какъв ще бъде твоят избор - само ти решаваш. Духа ще върви с теб постоянно и ще те подкрепя при всеки труден избор, но ти си този, който трябва да направи избора. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #344 on: септември 30, 2019, 08:21:59 am »
В Рила планина има два големи портала. През единия се влиза в подземното царство на Агарта а другия е пряка връзка между Плеядианската система и тази част от света. През този портал идват и си отиват всички звездни души, които са родом от тази звездна система. През него пристигат космическите кораби, които патрулират сега около Земята. Портала е нещо като червеева дупка, където време-пространството има забързани характеристики и буквално прескачаш за отрицателно време огромните разстояния между звездите докато се намираш в някакво по-бавно тяло на душата си.
По принцип такива портали специално от Плеядианците се правят във високо-планински места защото там е относително по-спокойно, няма много хора, природата е чиста(относително непокътната) и вибрациите се задържат високи постоянно.
Ако тази информация е вярна всички Плеядиански души въплътени в България след физическия край на своя живот ще почувстват притегляне към този портал и ще имат алтернатива дали да останат в системата на Земята или да се върнат обратно към родната планета на Плеядите.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #345 on: октомври 01, 2019, 08:06:58 pm »
Жителите на Агарта чакат настоящите времена на възнесението от хиляди години насам, още от края на великите цивилизации на Лемурия и Атлантида, в които много от тях са участвали. Те са успели да съхранят вибрациите си достатъчно високи така че да не се сгромолясат в третата плътност, както е станало с голяма част от населението на тези цивилизации.
Агартяните ако може да ги наречем така са пазителите на всичко най-добро, което е постигнато от миналите велики човешки цивилизации. Те са живите историци от онези времена и техните подземни обители са оформени по подобие на най-доброто, което е съществувало тогава.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #346 on: октомври 02, 2019, 08:05:40 am »
Защо Агартяните живеят под земята?
Като трябва да уточня, че това не е същата 3Д земя, при тях е 4Д-5Д-6Д, но все пак между 3Д и горните плътности има постоянна енергийна връзка.
Това е същото, когато всеки се намира на своето най-подходящо място според вибрациите си. Възнесените Майстори са в Рая(8Д), астралните хора са в Астрала(4Д) и т.н. Агарта се намира някъде към 100 километра под земната повърхност. Изолацията от земни пластове е идеална, така че човешките вибрации от повърхността да не се бъркат във високите вибрации на Агартяните. По същата причина Плеядиянските портали се поставят по високите планини, да са далеч от негативните вибрации на повърхността.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #347 on: октомври 02, 2019, 10:24:39 am »
Процеса на Възнесение е събирането на частите на Духа на дадено ниво. От това ниво ще има следващо възнесение и всичко, което е разделено ще продължи да се събира и да се възнася, докато се събере напълно, в своето абсолютно Единство. За да събереш своята част с 5-то измерение трябва да си готов да работиш заедно с всички, които се намират на това ниво. И същото става и с последното присъединяване към Абсолюта, трябва да си се изградил до това ниво на осъзнаване, да си способен Абсолют и да си готов да работиш по всички възможни показатели като Абсолют.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #348 on: октомври 02, 2019, 07:30:24 pm »
Ума няма как да го побере какво е това да си Абсолют, най-общо означава да държиш цялата Вселена в съзнанието си, цялото Мироздание да го "измисляш" във вечния миг Сега, всичко да произтича от теб и то по съвършен безкомпромисен начин.
Ето това е истинско величие, това е върховно майсторство несравнимо с нищо друго.
Как човек няма да се прекланя пред такова величие, което не е просто някакво си величие, то е величие в безусловната Любов, защото твори съвършенства и хармонии от най-малкото до най-голямото.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #349 on: октомври 03, 2019, 09:24:21 pm »
Портала към Орион се намира в Обетованата земя - Израел и в близкия Изток. Това е много голям портал, огромен. С локацията му се обясняват непрекъснатото напрежение и военни конфликти на верска основа, през всичките тези години досега. Войната в Сирия беше последното изстъпление, последна борба за този портал да запази ниските си вибрации, така че цялото пълчище негативни рептилоиди да може да се пренася от Орион дотук и обратно. Ако портала си повиши вибрациите покрай процеса на Възнесение(което неминуемо ще стане), рептилоидите ще се окажат в капан без изход обратно към техните светове. Те имат само една възможност, да напуснат този свят преди да е станало късно или да бъдат изпепелени във високите вибрации на пето измерение, когато портала им се затвори най-неочаквано.     

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #350 on: октомври 04, 2019, 07:46:12 am »
Защо е важно за мен преклонението пред Бог, пред Абсолюта, защо говоря за това? Проблема е в духовната гордост на хората, която е основната причина за разделението на Духа на части, за разделението между хората и която пречи на хората да признаят Бога и Абсолюта като върховна сила и върховна Любов в Мирозданието. Затова хората минават през всичките тези страдания на плътта. Абсолюта няма нужда от нашето преклонение, нито го изисква от нас. Но ние трябва да го сторим, за да пречупим в основа своята духовна гордост и да признаем една реалност на съвършена Любов и Светлина. В това е цялата работа.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #351 on: октомври 04, 2019, 08:14:08 am »
Падението на хората е именно сътворяването на илюзията на разделението. Трябва да стане ясно, че разделението от Духа не е възможно, това е една илюзия, фикция, измислица, небивалица. Животът като човек е временно явление, ще поживееш малко и накрая ще умреш и ще се върнеш към истинската реалност на Духа, но тогава ще е късно за съществена промяна.
Признанието на Бога Творец Абсолют е признанието, че самия ти си Дух, това "ти" е илюзия, няма такова нещо, има само Дух, безкраен вечен съвършен Дух.
Виждате ли, Дявола в Ада не признава Бога, Драконианеца също не признава Бога, Рептилоида не признава Бога. И затова се намират в тъмнина, страдание, липса, страх, недоверие. Затова им се налага да оцеляват и да мислят постоянно стратегии за оцеляване. Всичко това е духовна гордост, поставяне на илюзорното себе си като център на вселената и непризнаването на Абсолюта, на Духа, което е едно и също нещо, една и съща велика реалност.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #352 on: октомври 04, 2019, 07:35:32 pm »
Искам също да допълня, че с духовна гордост не може да се стигне доникъде освен до Ада. Ако си духовно горд ти не можеш да си полезен за Единството, ти ще продължаваш да мислиш преди всичко за себе си като отделно същество и за нуждите си като отделно същество. В пето измерение тези уроци ако не са преодолени няма как да се живее там. В пето измерение всичко става задружно, всички части на Духа работят заедно. Нито един не бива оставен сам на произвола. Всеки участва според способностите си в съграждането на Цялото. Това не значи че не можеш да имаш усамотение или интимност ако това ти е необходимо. Никой не би ти се бъркал ако искаш да имаш лично време, но това е друго, това е нещо като разнообразие, наречи го почивка или друг вид забавление, което не пречи при поддържане на Единството.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #353 on: октомври 04, 2019, 09:17:54 pm »
Световете на висока вибрация са в постоянна служба на Цялото, постоянна работа. Там не се мисли за себе си, себе си не съществува както казах. Там се виждаш като едно цяло, индивидуализирането почва да се губи, сливаш се с абсолютността на Духа. Работата, която там се върши не стои като задължение, тя е нещо напълно естествено, лека като песен за душата, като най-прекрасно удоволствие.
Някои например си мислят, че Ангелите са слуги на Бога, че слугуват сякаш това е нещо неприятно и недостойно, но това са глупости. Ангела да е в услуга на теб е най-голямата му радост, най-висшето му занимание. Ангела се занимава с процеса на твоето издигане, на твоя духовен растеж, това не е слугуване, това е благородно занимание от най-висш порядък, с което те се отнасят с цялата сериозност, грижа и Любов, които са възможни. Толкова са отдадени ангелите на нас хората, ние тук не можем да оценим, какво се върши за нас постоянно. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #354 on: октомври 05, 2019, 09:00:57 am »
Около 1 часа в полунощ се събудих и след минути изтрещя такъв силен гръм, сякаш някаква страшна бомба се взриви. Цялото небе просветна. Усетих енергията, която се отдели като някакво изтръпване, сякаш и къщата се разтресе също. Алармите на паркираните коли в квартала се включиха едновременно. Досега в целия си живот не съм чувал такава силна гръмотевица. Небесата сякаш искат да ни кажат нещо и не желаят повече да бъдат пренебрегвани!

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #355 on: октомври 06, 2019, 08:43:59 am »
За какво ги пиша всичките тези неща, по същността те не са толкова важни. Много пъти на много места в тези теми в този форум съм подчертавал какво е наистина същественото. И пак ще го кажа и пак ще повторя и потретя.

Промяна на съзнанието, промяна на това което е вътре в нас, нашето светоусещане на всички вътрешни равнища.

Осъзнай се човеко и съзри какво наистина е важно за теб. Не си губи времето с глупости, не си пилей жизнената енергия за безполезни занимания. Това послание важи и за мен самия, защото и аз си губя времето с какви ли не неща и си пилея енергията за глупости. Да кажем, че може да се постигне компромис между двете работи, да се работи за промяна на съзнанието, това да се върши постоянно като фон на всичко друго, което вършим и тогава няма да има пилеене на енергия. Дори и да вършим някакви обикновени ежедневни неща ще ги вършим осъзнато, ще вливаме душата си в тях. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #356 on: октомври 07, 2019, 07:59:48 pm »
Има едни хора, които си мислят, че напълно са премахнали всичко илюзорно от себе си, така че никакво себе си не остава. За тях нещата стават такива, че е трудно дори да ползват разговорния език, защото всичко, което може да се каже не отговаря на Истинския Аз. Изобщо няма за какво да говори. Няма нужда от напредък и развитие на душата, няма нужда от възнесения, няма нужда от работа над съзнанието си. Един такъв човек просто заявява, че той е онова, което не може да се опише, което е преди всичко, преди всякаква причинна следственост и заявявайки това този човек един вид вярва, че може да прескочи всички възможни илюзии, всички бариери, всички измерения и да се върне директно към най-чистия Източник.
Не мога да кажа дали е това е възможно или е вярно и няма и един човек, който може да каже, че това е така. Както се казва ще поживеем, ще понаблюдаваме и ще видим какво е вярно и какво не е, докъде може да стигнат нещата и как точно е устроено Божественото Мироздание и възможни ли са такива преки пътища. От това, което аз съм открил единствения пряк път към Източника е унищожение на душата - спагетификация през черна дупка, но тогава се губи всичко, всяко преживяване, всеки спомен, всичко което е било като животи и опит.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #357 on: октомври 08, 2019, 08:30:12 am »
Моето мнение е, че не може да се прескача това през което трябва да се мине и онова, което трябва да се научи. Всичко около нас сочи тази истина. В природата нещата стават бавно и постепенно, те са свързани и произтичат едно от друго. От малкото непроявено израства голямо и цветущо. За всичко е така, огледайте се. Господ не прави безсмислени неща.

Тези, които бързат както се казва бавно стигат, тоест те никъде не стигат. Тези, дето смятат, че могат да прескочат всички уроци и да се завърнат директно към Източника ще бъдат попарени от Божествената реалност. Това е моето мнение.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #358 on: октомври 10, 2019, 06:29:40 am »
В планината Кайлаш, светиня за няколко народности и вярвания, се намира портала към чудния свят на Шамбала. През този портал се стига райския свят на Венера. Като всеки друг портал водещ към високи измерения и плътности и този се охранява от неумолими стражове.
Шамбала освен портал е и космически кораб и малък свят, в който се побира най-доброто и най-красивото от райската Венера. Като космически кораб може да ни отведе и до много други места в галактиката, а като свят може да се насладите на парченце от Рая.
Легендата казва, че самия Господ Шива медитира на върха на Кайлаш, затова е забранено изкачването на планината и този, който се е опитал добро не е видял.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #359 on: октомври 11, 2019, 07:15:02 am »
Отбелязвам днешното послание на Отец Абсолют чрез Марта като много важно. Преценете за себе си под какво влияние се намирате, в каква степен ви влияят астралните приятели или сте способни да приемате чиста Светлина от Висшите Сили на Вселената. По най-достъпен начин е обяснено как канализирането работи и колко много зависи от самия канализатор дали ще предаде посланието точно, както е било получено свише.