Author Topic: Истинската история на Исус Христос  (Read 537 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Цикъл от диктовки от Отец Абсолют и Майката на Света чрез контактьорката Марта за живота на Исус и обяснение на "Второто пришествие".
На руски(и на английски е направен превод). Последната диктовка е първа, така че ги четете в поредност отзад напред.

http://vozrojdeniesveta.com/category/otec-absolyut-mater-mira/page/5/

В секцията на сайта "Библиотека" диктовките са отделени като книги, на който му е по-удобно да ги чете така.

http://vozrojdeniesveta.com/informaciya/biblioteka/
Съм никой, отивам никъде, искам нищо.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Истинската история на Исус Христос
« Reply #1 on: юли 16, 2018, 06:53:29 am »
"Второто пришествие" не означава, че Исус пак ще се въплъти като човек в тримерността. Исус вече си е изпълнил мисията преди 2000 години и тя е била е една от най-трудните, поемана от човешко същество изобщо. "Второто пришествие" е вълната от "звездни деца", които се въплъщават от 60-те години насам заедно с фрагментациите на великите души на Богове, Архангели и Възнесени Майстори. Всички тези, които са пожелали да участват в издигането на планетата по еволюционната й спирала. Те са тези, които ще станат следващия Христос на Земята, което с други думи означава, че ще станат мост между Бог и човека, ще донесат веста и Истината на Бог сред хората и ще съградят чертежите за царството на Бог на Земята. Това са около 10 хил. високо-еволюирали души.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #2 on: юли 19, 2018, 10:23:52 pm »
Докоснаха ме много моменти в тази презентация. Не ми се случва много често да се разплача(много много рядко), но тази история успя на няколко пъти да извика такива силни чувства в мен. Първия път когато Исус бива приет в Агарта и застава пред великите души от големите цивилизации на Земята и те го приветстват с такава обич и гостоприемство, че той на мига усеща това и чувството, че е малък в тази огромна зала след тези грамадни души изчезва бързо.
Друг момент, когато вече е разпънат на кръста. За тълпата, която се е събрала това е още един обикновен ден, отишли са да се разнообразят, да погледат поредното кърваво шоу на хълма. Исус обаче е концентриран над всеки един от тези хора в тълпата, може да види кой точно кой е, произхода на душата му и той се моли за всеки един от тях, защото вижда тяхното бъдеще на всеки един толкова ясно все едно се случва сега, през какви следващи животи ще трябва да преминат и Исус се моли Бог да се смили над техните млади души, които не знаят какво в момента вършат. Представяте ли си, той който виси разпънат на кръста се моли за тези, които са дошли да гледат, да се наслаждават на бруталното зрелище. Той вижда и Юда, който стои под неговия кръст и неумолимо ридае. Юда искрено се разкайва за предателството си. Но Исус му е простил още на тайната вечеря, когато вече знае, че е предаден на римските власти и кой точно го е предал. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #3 on: юли 20, 2018, 07:24:47 am »
Исус в някои от чанелингите си казва, че най-голямата лъжа, която е заложена дълбоко в християнската религия и не отговаря на собственото му учение е превръщането му в спасител на душите. По този начин тъмните сили напълно обезсмислят всичко, за което той е дошъл в този последен свой земен живот.  Проблема се състои в това, че нито един човек не може да бъде спасител за друг човек. Най-доброто, което един човек може да направи за друг е да му даде правилната информация как сам да се спаси. И това точно е сторил Исус чрез учението си. Исус е Учител, той е носител на Светлината. Той е извора. Обаче никой не може да бъде накаран да пие от извора и да бъде спасен. Човек като се запознае с дадена информация сам решава дали да я следва и да се спаси, дали да отпие от извора.
Когато християнската религия прави от него спасител, тъмните сили зад това дело отнемат възможността на душите да се развиват самостоятелно, на практика чрез това деяние те спират развитието на душите, които лесно се водят и живеят в объркване. Създава им се убеждението, че ако ходят на църква и спазват ритуалите, ако вярват в Христос, в човека Христос ще бъдат спасени. А през ежедневното житие тези хора се отдават на ниско вибрационни деятелности.
Човек може да се спаси единствено ако работи над себе си, над развитието и осъзнаването на духа в себе си. Нищо друго не би могло да го издигне от този свят. Затова и много чанелинги от астрални същности, които говорят че ние сме богове и че нищо друго не ни е нужно в тези времена на възнесение заблуждават. Ние сме частици на Бога, това е истина, но не сме самия Бог. Докато станем самия Бог има много път да се извърви фигуративно казано. Нищо друго освен работа над себе си, нищо друго освен просветляване на себе си не може да ни издигне и приближи към нашия Отец. Този който си стои на едно място, не се променя и казва аз съм бог нищо не предприема към това да стане наистина Бог. Може да си го повтаряш това колкото си искаш, дори да се убедиш че си бог, но каква полза има когато с това не може да се промени собствената реалност. Дявола, който е в ада също искрено вярва, че е бог. 
Та затова религията е безполезна и объркваща в голяма степен. Ако можеш да сортираш това, което е объркващо с това, което има смисъл, да извличаш истината измежду лъжата, то религията не е проблем и словото на Исус ще продължи да живее чрез нас. 
« Last Edit: юли 20, 2018, 08:34:43 am by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #4 on: юли 20, 2018, 08:38:23 am »
Спирането развитието на душата чрез идеята, че някой вече я е спасил я вкарва в най-различни цикли на страданието, понеже застоя и падението винаги водят към страдание. А тъмните сили точно това искат, душата да генерира страдание, което създава пробиви във енергийното поле на аурата, през които изтича жизнената енергия. Жизнената енергия на човек, която изтича от него е храната за тъмните същности.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #5 on: юли 21, 2018, 07:11:46 am »
Другото голямо заблуждение на тъмните сили изопачено в християнската религия е превръщането на Исус в единствен син на Бог. По този начин само той може да е син на Бог, останалите хора са обикновени хора, които никога не могат да достигнат Бог и да станат Негови синове и дъщери. Огромно заблуждение!
Съдбата на всеки един човек е да се завърне обратно в Бог, без изключения. Абсолютно всеки чрез работа над себе си, чрез развиване на Светлината и Любовта в себе си може не само да достигне Бог, но да стане самия Бог. Друг е въпроса, че това е дълъг и труден път и това не е заблуждение на тъмните сили, както някои биха го оприличили. Понеже има такива, които казват, че нищо не ти е нужно, само да осъзнаеш че си бог, да си спомниш кой си и си готов, вече си станал самия Бог. Ако беше толкова просто хората на тази Земя нямаше да минават през такива неизказани страдания и трудности и то през стотици поредни прераждания в продължение на милиони години. Пътя към Бог е дълъг и суров, защото наградата е огромна. Наградата в края на пътя е толкова голяма, че никой тук не може да си представи такава благодат, но някак си всеки може да почувства в сърцето си величието на Бога и силата на вътрешното стремление обратно към Бога. Нищо друго в живота няма такъв смисъл и такова значение за душата. Всички до един сме тук за това!   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #6 on: юли 21, 2018, 07:24:40 am »
За да почетем делото и живота на нашия скъп брат Исус, за да уважим службата му към човечеството, която продължава и сега от духовното царство всеки трябва за малко поне веднъж дневно да отива до една много специална църква, храмът на собственото духовно сърце. Няма по-свято място и то е вътре в самите нас, носим го постоянно с нас, където и да сме, мястото където Божествената Любов и Светлина струят напред и назад във всички посоки, към нас и от нас. Посещавайки този вътрешен храм ще срещаме всеки път самия жив Бог вътре в нас.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #7 on: август 08, 2018, 09:40:35 pm »
Препоръчвам книгите на Долорес Кенън "Исус и есеите" и "Те вървяха с Исус" за любопитните, които искат да се доближат още повече до великия учител Исус и да го видят и опознаят от по-различни ракурси, каквито никога досега не са били разкривани.