Author Topic: Мисията (не)възможна  (Read 11987 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline divine

• Напреднал
    • blog
Мисията (не)възможна
« on: декември 09, 2005, 02:19:48 pm »
 Задавали ли сте си въпроса "Каква е мисията ми на Земята?
Какъв беше отговора, бихте ли споделили? ;D :D ;D

в една любима книжка  : "Чудиш се да ли си изпълнил мисията си- ако си жив , не си"- Илюзии, Р.Бах ;)
Every moment is a miracle right now

bee

• Guest
Re:Мисията (не)възможна
« Reply #1 on: декември 09, 2005, 02:56:27 pm »
Всъщност, не.  ;D Ако говорим за подробностите на мисията, де. Защото това би означавало бедният ми мозък да се впусне в разкриване на Божиите замисли, а той просто все още не е пригоден за тая работа.

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #2 on: декември 09, 2005, 03:05:19 pm »
ее, очаквах че точно ти ще се впуснеш, ама ..се разочаровах, така е винаги когато очакваш.

Мисля че мисията ни е свързана с талантите , които Бог ни е дарил с раждане ни, ако разберем кои са т.е. какво можем да правим най-добре, ще разберем и с каква цел точно пък тези са , а не онези.

Аз например мога да танцувам и да пиша, но не мога да рисувам и да пея.Не е случайно това , но защо е?

Какви са скритите и явните ви таланти?каква е била детската ви мечта?

bee

• Guest
« Reply #3 on: декември 09, 2005, 03:18:37 pm »
Е дано и другите да кажат какво мислят, но ако аз трябва да ти отговоря и на тия въпроси пак ще те разочаровам  ;D:
Нямам никакви таланти (освен да съм много добричка ... понякога .... ) и не съм имала никаква детска мечта.  Абе аз съм пълна скръб.  >:(
В по-зряла възраст ми се яви една мечта да стана писателка, ама нещо и тя взе да отшумява ... :-\

мдааа един съученик още в 10-ти клас ми каза, че никакви амбиции не съм имала за нищо ... трябва да беше прав .... що се отнася до материалния аспект де.
За духовния пък е трудно да се говори ... :-\ .... ще помисля допълнително за него ...

Ricardo

• Guest
« Reply #4 on: декември 09, 2005, 03:34:32 pm »
Като става въпрос за талантите:много добре се справям с физика и математика,мога да работя с ръцете си,мога да рисувам,да танцувам,изобщо майсторските работи ми се отдават"Викат ми майсторе,защото не ми знаят името ;D"Не мога да пея,не мога да свиря,писаха ми 6 по литература по хатър ;D ,тъй като четях научно фантастична литература,да не ми развалят пълното отличие.За мисията,само знам че всяка душа слиза на Земята като дава нещо като обет пред Бог да изпълни нещо,може да живее 1 г. 5, 50г,100г. тук на Земята.Зависи и на какво равнище е била душата.Душите са на 7 енергийни нива.Има нулево ниво-там е много тежко.Както се замисля каква ми е мисията да доказвам,да доказвам че има Бог,че се случват чудеса.Да търся доказателства,защото и да видят с очите си,пак няма да повярват.Може много да се пише по темата ;)
« Last Edit: декември 09, 2005, 03:46:38 pm by Ricardo »

Offline wind

• Напреднал
« Reply #5 on: декември 09, 2005, 03:49:47 pm »
лелеее, каква тема сте си пуснали докато ме е нямало :)
Вее, как можа да го кажеш това за писането?!?! Ти ако не можеш да пишеш... не знам ние тогава какво се води, че правим  ???

И на мен все ми казват, че си нямам амбиции, че не умея да се боря и такива ми ти работи...
Не знам какво умея, затова ще кажа какво не умея (това с неумеенето го знам мнооого по-добре  :D) :
Ами не мога да си казвам точно, ясно и открито какво искам, не мога да "се бутам" напред и не мога да се избавя от чувството за вина (по абсолютно всякакви поводи).
То май стана това за "Борба със себе си"  ;D

Ама айде да си кажа и нещо можещо: пиша стихове и разкази, обожавам да си шия гоблени и да нареждам пъзели  ;D
« Last Edit: декември 09, 2005, 03:50:43 pm by wind »
fly like a wind .......

Offline wind

• Напреднал
« Reply #6 on: декември 09, 2005, 04:03:04 pm »
И още нещо:
Не мисля, че мисията ни е много свързана с талантите, които притежаваме. Те са по-скоро като бонус - да можем да се забавляваме докато си вършим мисията.
fly like a wind .......

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #7 on: декември 09, 2005, 04:06:37 pm »
Wind , въпроса е за мисията, щом талантите ти не ти помагат в мисията, значи се предполага че си наясно каква е тя. Е, каква е?

Offline wind

• Напреднал
« Reply #8 on: декември 09, 2005, 04:08:09 pm »
И идея си нямам каква е.

Казвам, не че не помагат, а че едва ли те са мисията ???
Иначе така всеки ще си знае каква му е мисията... и някак не се връзва.
« Last Edit: декември 09, 2005, 04:11:54 pm by wind »
fly like a wind .......

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #9 on: декември 09, 2005, 04:18:34 pm »
Не е възможно Бог да ни е дал мисия , без нито един ключ към разгадаването на това каква е тя. В този ред на мисли, това което правим най-добре, е това което се очаква да споделим със света. ;)

Под мисия разбирам:
Каква е нашата роля във веригата на съществуването, какво ни прави уникални и незаменими в очите на Бога? :D

Offline wind

• Напреднал
« Reply #10 on: декември 09, 2005, 04:20:34 pm »

Под мисия разбирам:
Каква е нашата роля във веригата на съществуването, какво ни прави уникални и незаменими в очите на Бога? :D

Вероятно е уникалното разбиране на всеки за Бог  ;)
fly like a wind .......

nova

• Guest
« Reply #11 on: декември 09, 2005, 04:25:27 pm »
представа си нямам, но в едно съм сигурна- още не съм я изпълнила, защото:

'Как можеш да провериш
дали си изпълнил мисията си на земята
Ако си жив - не си"

този цитат и на мен ми е любим

а колкото до талантите- имам дарбата да върша добре и без много усилия всичко, с което се захващам- и добро, и лошо. Както казват-" с минимум усилия- максимум резултати"- просто си става

bee

• Guest
« Reply #12 on: декември 09, 2005, 04:28:07 pm »
Извинете днешния ми нихилизъм, но понякога не искам нищо да мога и не искам нищо да правя и никак не искам да съм незаменима, искам да се свря в някоя миша дупка и никой да не ме знае къде съм. Искам само да изчезна от материалния план. Точка.

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #13 on: декември 09, 2005, 04:30:32 pm »
Въпроса е какво е уникалното разбиране на Бог за всеки един от нас?

Един помощен цитат от Разговори С Бога:

"............
С други думи, ако избереш еволюция - еволюцията на душата си, не ще можеш да я постигнеш чрез светските занимания на тялото си.
Да правиш е функция на тялото. Да бъдеш е функция на душата. Тялото винаги прави нещо. Всяка минута от всеки ден тялото се занимава с нещо. Никога не спира, никога не почива, постоянно прави нещо.
Тялото прави каквото прави или съобразявайки се с душата, или независимо от нея. От равновесието между двете зависи качеството на живота ти.
Душата пребъдва завинаги. Тя е това, което е, независимо от онова, което прави тялото, не заради онова, което прави тялото.
Ако мислиш, че предназначението на живота ти е правене, не си разбрал собствената си същност.
Душата ти не я е грижа какво работиш - нито тебе ще те е грижа, когато животът ти свърши. Душата ти я интересува само ти какво си, докато правиш, каквото правиш.
Душата се стреми към състоянието ,да бъдеш", а не към състоянието „да правиш".
- Какво иска да бъде душата?
— Мен.
- Теб.?
- Да, Мен. Душата ти е Мен и тя го знае. Онова, с което се е заела, е да се опита да го изпита. И онова, което си спомня, е, че най-добрият начин да го изпита е да не прави нищо. Няма нищо друго за правене освен да бъдеш,
- Да бъдеш какво?
-Каквото поискаш. Щастлив. Тъжен. Слаб. Силен. Радостен. Отмъстителен. Проницателен. Сляп. Добър. Лош. Мъж. Жена. Каквото си поискаш. Казвам го буквално. Каквото си поискаш."

дали това ще хвърли малко светлина по темата
Какви искате да бъдете, това е въпроса задаван най-често на децата, и вие сте били деца , какво отговаряхте тогава?
Аз-балерина

Offline wind

• Напреднал
« Reply #14 on: декември 09, 2005, 04:38:50 pm »
Да правиш е функция на тялото.
.....
- Да, Мен. Душата ти е Мен и тя го знае. Онова, с което се е заела, е да се опита да го изпита. И онова, което си спомня, е, че най-добрият начин да го изпита е да не прави нищо. Няма нищо друго за правене освен да бъдеш,

Тогава за какви мисии става въпрос?

А на въпроса каква съм искала да стана като порсна - винаги отговарях с "Не знам". И сега да ме питат - пак така ще отговоря  ;D
fly like a wind .......

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #15 on: декември 09, 2005, 04:53:40 pm »
Съществуването привлича съществуване и създава изживяване.
Ти си на тази планета, не за да произведеш нещо с тялото си, а за да създадеш нещо с душата си. Тялото ти е чисто и просто инструмент на душата ти. Съзнанието ти е силата, която движи тялото. Така че ти притежаваш могъщ инструмент, който се използва за сътворяването на онова, което душата желае.
- Какво е желанието на душата?
- Действително какво е?
- Не знам. Питам те Тебе.
- Не знам. А Аз те питам тебе.
- Така може да продължаваме до безкрайност.
- Така продължаваме от доста дълго време.
- Чакай малко! Току-що каза, че душата иска да бъде Теб.
- Да, така е.
- Тогава това е желанието на душата.
- В най-широк смисъл, да. Но това „Мен", което тя иска да бъде, е доста сложно, многоизмерно, с много плоскости и различни усещания. Съществуват милион различни аспекти на Мен. Милиард. Трилион. Виждаш ли? Съществува посредственото и проникновеното, по-малкото и по-голямото, празното и святото, ужасното и божественото."

Никой не може да ме убеди че вашите прекрасни души , мили приятели не желаят да изпитат нищо.Просто не е възможно, глобално погледнато

Offline wind

• Напреднал
« Reply #16 on: декември 09, 2005, 05:02:37 pm »
Естествено, че е невъзможно. Дори ИЗЖИВЯВАНЕТО е едно от най-големите .....неща (друга дума не ми идва в момента), които имаме. Ние имаме и хубави и лоши ИЗЖИВЯВАНИЯ, като лошите пак са един вид хубави (поне аз много си ги харесвам тези катарзисни състояния).

А  иначе ... (вероятно съм повлияна точно от будистките идеологии), гледам да се стремя повече към НЕИЗЖИВЯВАНЕ.
fly like a wind .......

pakodelucia

• Guest
« Reply #17 on: декември 09, 2005, 07:39:07 pm »
Хм, търся я от как съм се родил тази мися и все не ми се дава да я видя. На моменти осъзнавайки, че не си знам мисията усещам, че това ме кара все по отговорно и съсредоточено да я търся и да наблюдавам. Внимавам с всичко което правя и някак подсъзнателно го чувствам, че едва ли не рефлектира върху всичко. Ако си знам мислята нали ще я изпълня и какво? Факт е че ние хората нито знаем кои сем нито от где идем нито къде отиваме. Разбира се всеки си има своите усещания за това но те си остават текива. И аз си мисля какво ли не че ще стане но като се сетя че всичко е безкрайно и веднага ентусиазма ми огасва. Та ако за момент прозра безкрайноста само тогава ще знам всичко и защо го има. Нали то идва от безкрайноста и продължава в нея. Важното наблюдавайки така нещата си остава за мен процеса. Изседвайки го успявам все по ясно да виждам нещата. Но процеса не е нещо конкретно, той е всичко. Факта, че никой не знае какво е и се чувства като изгубен непълноценен, ненужен и търси всичките предназначения които да го направят цял смислен(прав в това което е) карат нас хората да съчиняваме за успокоение на нашите мозъци какви ли не измишльотини, защото без тях физическото ни тяло ще умре - не че това е нещо лошо. Но интересното е замислял ли се е някой от вас, върху това: "Кое е нещото което ме кара да живея, какво ще изгубя ако умра и защо така се притеснявам и защитавам живота си" На този въпрос не мога да си дам ясен отговор. Знам че физическият ми живот не е важен но от друга страна нещо ме спира да се самоунищожа, има нещо повелико което те спира и което в нас под физическа форма се изразява като страх. Много ми е интересно да се суча по лабиринтите на процеса, там е все едно да решаваш задачи по математика за които и Айнщайн не е сънувал :) Някак си инстинктивно усещам напоследък едно нещо което като че се мъча да разбера. От всичките си преживявания и наблюдения които имам върху живота достигнах до едно заключение има някаква строга закономерност която не мога да хвана. Като някакъв ключ който ако го намеря ще отключа нещо и всичко ще се измени, малко като в приказките, но така го усещам. Като че както днк-то си има код, така и вселената има код, който ние можем да видим. За целта обаче не трябва нищо друго освен индивид достатъчно безпристрастно наблюдаващ своя живот и живота на околните. Само такова чисто неопетнено наблюдение може да види кода, като че да погледне през нещата и така там в дълечината да види истината. На моменти съ изградил някаква мисъл върху част от структората на процеса което ми дава възможност да "смятам" доста по реално нещата, но винаги усещам когато влезна в афектираност как нещата се изкривяват влизат в някакви несъществуващи неща, а колкото по измислени са те толкова по убедителни изглеждат което е най-притеснителното.
Ох, надявам се сте разбрали поне малкио, но ми е трудно да се изразявам друго яче. :(

Offline wind

• Напреднал
« Reply #18 on: декември 09, 2005, 08:11:36 pm »
Ами не мога да кажа, че те разбрах много добре, ама се опитвам  :)

Мнооого накратко - ето какво си мисля аз:

Кодът на вселената е абсолютно идентичен с кода на човешкия организъм. И той се крие в ДНК-то, както доста точно нацели. Знаеше ли, че инкубаторите за звезди имат същата форма като на хромозома? (нещо като два конуса със свързани върхове)

Е, от това по-кратко няма накъде...  ;D
fly like a wind .......

pakodelucia

• Guest
« Reply #19 on: декември 09, 2005, 09:04:51 pm »
Кодът на вселената е абсолютно идентичен с кода на човешкия организъм. И той се крие в ДНК-то, както доста точно нацели. Знаеше ли, че инкубаторите за звезди имат същата форма като на хромозома? (нещо като два конуса със свързани върхове)Е, от това по-кратко няма накъде...  ;D
Тоя код е навсякъде но не го виждаме, видим ли го и ще стане нещо подобно като в матрицата ще се събудим за живота :) За мен днк е код на материята, съдбата -  кода на психиката, но има един код, който още не е познат, този на душата. За него говоря. Него искам да видя, той обобщава другите два.

Offline wind

• Напреднал
« Reply #20 on: декември 09, 2005, 09:20:46 pm »
Материята я виждаш, нейния код - също. Съдбата и душата не можеш да видиш - как искаш да намериш техния код?
Докато сме хора не мисля, че е възможно - това си е постоянно търсене , но без намиране.
Можем да се лутаме навсякъде и да си мислим, че откриваме разни неща, ... но  дали е така?  Или пак всичко е заблуда на ума?
fly like a wind .......

nova

• Guest
« Reply #21 on: декември 09, 2005, 09:33:02 pm »
Малко ме притеснява, когато се сблъскам с хора, които са уверени в
разбирането на нещата, които условно наричаме път, бог, съдба и т.н. Изхождам от това, че колкото и да ни се иска не можем да надскочим моделите, които ни влияят, а тези модели всички без изключение са породени от материята. Независимо какво си мисля, аз се ръководя от тези модели. Съмнявам се че ще си надскочим ръста, нищо че много ни се иска, защото сме човеци и две трети от нас е тленно. Кой смее да докаже, че разума остава? Ако оставаше щеше да остане и спомена, който той поражда, щеше да остане опитността и нямаше да се бутаме във всеки нов живот като пилета в кълчища. Ако изобщо се прераждаме, но нека да го приемем за аксиома/ не за друго, а защото просто така ми изнася/. Малко дълго стана и доста объркано, ама ....

Offline wind

• Напреднал
« Reply #22 on: декември 09, 2005, 09:38:31 pm »
Ха така!
Теб, Nova, по-успях да те разбера, защото ми описваш моите си мисли  ;D

И току-виж накрая се оказало, че "мисията" ни е да си се бутаме от една заблуда в друга, без да стигаме до ... ?????  нямам грам идея до къде???
« Last Edit: декември 09, 2005, 09:40:28 pm by wind »
fly like a wind .......

pakodelucia

• Guest
« Reply #23 on: декември 09, 2005, 09:48:07 pm »
...нека аз да доеърша - така те кара енергията :)

Да вярно е, че увереноста в материята е заблуда но в самият живот всъщност е нещо нужно :)
Как ще живееш и правиш това, което правиш ако не си уверен, че го правиш? Всъщност нали знаеш приказката, ако достатъчно силно вярваш в това, че можеш да летиш ще литнеш. Е аз се опитвам да достигна това ниво, не за да се надскоча а за да правя нещо малко по интересно в самият живот. Не виждам смисъл в това да развивам култ към някакви материално неща нито към духовни но смята че има нещо което вътрешно знае на къде ме води и на него вярвам в него съм убеден. И ако то ми покаже нещо аз му вярвам. До сега съм разбрал много неща, не съм станал велик учител а и не смятам за нужно. Не притежявам свръхестествени способности и също не смята за нужно. Просто се опитвам да бъда човек, такъв какъвто съм и да разбера онзи смисъл на нещата, която дава най-истинската и чиста радост. Достигнал съм в заключението до себе си не чрез мислите или чувствата си, че има нещо по важно, не го виждам не го разбирам не го усещам но нещо ме тика натам, целият ми живот като такъв ми показва нещо да науча и аз просто искам да го науча. Живея за нещо, ям за нещо, усещам за нещо чувствам за нещо, това нещо което не разбирам има причина да не го разбирам и вярвам и уважавам този разум, който го е сложил. Всъщност този разум който е там въобще не е разум но това е друга тема :)

nova

• Guest
« Reply #24 on: декември 09, 2005, 10:05:20 pm »
Пако,
Не виждаш ли, че и понятията, които използваш са дошли от тези модели. Не знам кой до какво достига- браво на тези, които вярват че са достигнали някъде, защото това най=малкото им помага да живеят в мир със себе си и с утехата, че нещо са прозрели. Аз не съм доникъде и едва ли някога ще стигна. Това не ми пречи да съм щастлива и да знам, че това което има да се учи ще си дойде само- няма нужда от тръни, болка и т.н. Пак ще направя паралел с физическия живот, то аз друг и не правя де, но.. Нали знаеш как е казано, че жената ще ражда в мъка и болка децата си/ една глупост като ти я повторят сто пъти и ти вземеш та повярваш/ При две деца мога да кажа , че болката идва само когато я повикаш. Ако не я поканиш, болка няма- има само радост. Аз не родих в болка децата си, защото не вярвам в постулати. Както искаш го разбирай.
По същия начин и този който не е подготвен да научи това, което трябва, този който бърза да надскочи себе си, той усеща болка, нещастие, непонятност. Винаги, когато нещо се ражда вселената ликува. защо когато в теб се ражда истината, това трябва да е придружено с болка и нещастие. Е това не мога да го разбера

pakodelucia

• Guest
« Reply #25 on: декември 09, 2005, 10:16:38 pm »
Така теоритично ще ми е трудно да ти обясня, нещо което не се обяснява, но аз не виждам нищо, което да противоречи с теб?
Виж сега дали си някъде или никъде, това не е важно. Може да се оставиш на емоцията и да преживяваш каквото искаш но това което мислим преживяваме е само отражение. Не мога да разбера защо трябва да има болка и нещастие? И много се раздвам за теб, че си родила с радост. Всичко което става ти си избираш така да става, вече спрях да вярвам в заговри от високо ниво ;) Няма какво и кой да го избира...дали се проявява като някакви модели в материята или като функции в мисълта все ми е тая, нали е от духа. Въпроса ми е и какво от това? - Докато мога да се запитам така, все ще има нещо по важно. А то е само някакъв фин специален стремеж. Нещо което едвам се чува и нещо което едвам се долавя затова подкрепяйки го с вяра ти става по ясно ;)

nova

• Guest
« Reply #26 on: декември 09, 2005, 10:26:16 pm »
... но това което мислим преживяваме е само отражение. Не мога да разбера защо трябва да има болка и нещастие? ...

Заради прословутата глупост, за изстраданата истина. И ми се струва малко предателско към мен си да вярвам, че това, което оформя начина ми на мислене- а именно преживяването- е отражение, илюзия или каквото щеш друго.  Все едно да се гледаш в огледалото, да виждаш себе си и да си казваш ааа, не само така ми се струва, това не съм аз това е само това, което си представям че съм... Ако щеш вярвай, но ми звучи налудничаво

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #27 on: декември 09, 2005, 10:32:35 pm »
На нютон му е трябвало да му падне ябълка на главата за да осмисли оня закон. На някои не им се е налагало нищо да им пада по главата. На мен може да ми трябва падане на тиква по главата. На някои хора им казваш явно препятствие, но те не слушат, те проявяват своя избор и си правят едно голямо мазано /или пък да "удари джакпота" и да ни остави в недоумение/ . Но просто на някои така им увира главата. И лошо няма.  ;D  За мен това е. Бърза и чиста мисъл и си "по-силен от ТОК-а"
Пъстър свят.
« Last Edit: декември 09, 2005, 11:22:23 pm by sirius »
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

pakodelucia

• Guest
« Reply #28 on: декември 09, 2005, 10:38:26 pm »
Заради прословутата глупост, за изстраданата истина. И ми се струва малко предателско към мен си да вярвам, че това, което оформя начина ми на мислене- а именно преживяването- е отражение, илюзия или каквото щеш друго.  Все едно да се гледаш в огледалото, да виждаш себе си и да си казваш ааа, не само така ми се струва, това не съм аз това е само това, което си представям че съм... Ако щеш вярвай, но ми звучи налудничаво

Аха започнах малко да вклинвам. Да за съжаление преживяванията всъщност са сложни комбинации от функции за самата структора на нещата. Да всъщност те сформират нашите представи, но ти преживявала ли си състояние в което да усещаш енергийните потоци и тяхната структора, имала ли си преживяване в което си вътре в структората на нещото? Всъщност преживявам нещо и в следващият момен това което ще преживея ще ми покаже само едно дали преживяното от мен съм аз или не. Но ако аз някога преживея себе си то ще се случи нещо необяснимо за нас, така че ние преживяваме наистина всичко друго но не и това което сме. За това се казва че са отражения на истиснката същност преживяванията. А самото преживяване малко ми прилича като сбора от двете крайности, реално не съществуващ в безкрайността. То ако е за налудничаво на мен ми звучи най-налудничаво това: Защо да вярвам, че виждам себе си в огледалото при условие, че не знам кой съм? По отражението ако се определя няма ли да съм фикция на предтсвите си? Реално да си това което си не е преживяване то е непознато за нас. Всико което можем да усетим с материалните си тела е крайност - следователно не е истина, само безкрайността е истина а аз не се сещам нещо което да съм усетил с тялото си, дори и духовното има крайности, което да е безкрайно?

nova

• Guest
« Reply #29 on: декември 09, 2005, 10:49:51 pm »
От това по- объркано за мен едва ли...Имам чувството, че си на 15 места едновременно и от всяко ми говориш за различни неща. Освобождавам територията на тези, които са се просветили, каквото и да значи това