Author Topic: За съжалението  (Read 182 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
За съжалението
« on: март 07, 2019, 08:04:50 am »
Енергията на съжалението е една от най-низките възможни и стои наедно със енергията на страха и енергията на унинието. Забелязвате ли колко българина се жалва и как се оплаква наляво и надясно за щяло и нещяло. Влизам във фейсбука и всеки втори постинг е някакъв вид жалване. Как все някой му е виновен за нещо. Как все някой трябва да плати за собствената му неудачност и инертност. Оплакване колко несправедливост има на Земята. Еди кои хора, че са виновни за еди какво си. Недоволство от промяна на ситуацията, от вдигане на цени, от влошаване на жизнените условия. То е все едно и също нещо, все е енергията на съжалението.

Затова времето тук е влажно и мрачно през тъмните сезони на есента и зимата и често валят проливни дъждове през светлите сезони и стават наводнения дори.

Някой ако каже ами какво да правя когато всичко изглежда е срещу мен и не ми оставя нито избор, нито свобода?
Ето това е класическа форма на жертвеност. Да се поставяш в зависимост от условията на другите, които се намират в своя мрак и не знаят какво вършат. Ти им отдаваш своята енергия, отдаваш им собствената си воля, своето право на действие и оставяш на тези изгубени хора да решават вместо теб като затвърждаваш положението, от което се оплакваш.
Оплакването е безсмислено, съжаленията са безсмислени. Трябват решения и действия, с които да се излиза от проблемните ситуации. Не да се стои със скръстени ръце и да чакаш някой друг да реши. Защото този друг се намира, той идва и решава вместо теб, но това все още не решава собствените ти проблеми. И няма да ги реши, докато сам не се мобилизираш. Докато не запретнеш ръкави и не промениш старите шаблонни психически колелца в съзнанието, които водят до излъчването на такива низки енергии като съжалението.

Не жалете за адът на Земята, не жалете за собственото си робско положение, което е текущия човешки живот. Не жалете за своите материални придобивки. Не жалете и за своите близки, приятели, познати. Не допускайте никакво съжаление за абсолютно нищо.
Адът на Земята свършва и робското положение свършва. Материални придобивки няма да ни потрябват повече, ще можем да си направим нови и то такива, каквито ще ни бъдат възможно най-полезни. Близките и приятелите, семействата с децата, които са на достатъчно ниво на осъзнатост идват заедно с нас. Останалите ще си продължат уроците на други планети. И тяхното време да се пренесат в 5-то измерение също ще дойде на друг етап, когато самите те го пожелаят и си го изработят в съзнанието.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:За съжалението
« Reply #1 on: март 07, 2019, 08:18:24 am »
Съчувствието е също вид съжаление. Съчувствието се различава от състраданието. Човек има задачата чрез въплъщението си да стане пълноправен господар на своите чувства и емоции. Съчувствието е едно от тези чувства. Много хора си мислят, че е нещо полезно, че е добродетел, че да съчувстваш те прави една благородна душа, но когато съчувстваш на някой, който се намира в трудна ситуации ти принизяваш своята вътрешна енергия до съжаление. Изпитваш въпросното негативно чувство и ако то не те доведе на момента до осъзнаване и правилно действие, ако остане вътре в теб само чувство на съжаление към другия, то ти вече си в капана на това чувство и произвеждаш негативна енергия.
Състраданието е нещо съвсем друго. Това е разбиране на причинно-следствените връзки, защо човека, който виждаш се намира в трудно положение. То също така е и признание, че човека в трудно положение е силна божествена душа, която чрез трудното си положение се опитва да научи много важни житейски уроци и твоята намеса, дори осъждането или съжалението към този човек са напълно неуместни. Тази мощна божествена душа има капацитета да реши всички свои проблеми напълно самостоятелно. Това не значи, че не трябва да помагаме на хората в беда. Хубаво е да помагаме, когато усетим че наистина има нужда от нашата помощ и когато можем да помогнем, когато идва от сърцето, не насила(като задължение). Ако помагаме трябва да го правим винаги безкористно и безпристрастно.
« Last Edit: март 07, 2019, 08:25:01 am by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #2 on: март 07, 2019, 09:51:57 pm »
Този, който съжалява създава разделение между себе си и онзи, който бива съжаляван. Този който съжалява се поставя по-нависоко морално, подхранва индиректно горделивостта си, което е най-големия грях и най-голямото падение. Съжалението е допускането, че другия, който съжаляваш стои някак по-долу от теб, понеже се намира в някакво временно затруднено или недостойно положение. Но това е илюзия, че който и да било стои по-долу, а друг стои по-горе. Всички винаги са равностойни. Всички са еднакво скъпи и обичани от Господа и всички имат еднакви възможности за напредък и за получаване на най-големите божествени дарове. Така че, никой не бива да бъде съжаляван и никой не бива да си позволява да съжалява другия. Има толкова тънки и скрити капани в този свят за извличане на енергия чрез извращаване на нашите чувства.
Има състояния и емоции, които хората от край време смятат, че са достойни и благородни за изпитване, но всъщност чрез тях изтощават жизнената си енергия и все едно я захвърлят на боклука. Определено има какво още да се разкрива по тези въпроси и много хора ще бъдат изненадани и шокирани от някои истини като почнат да излизат наяве...

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #3 on: март 07, 2019, 10:05:47 pm »
Обратното тъмно огледало на съжалението е завистта. Този, който се намира в трудно положение прави грешката да завижда на този, за който си мисли, че се намира в по-добро положение от него. И отново се получава разделение, обаче сега нашия човек се поставя по-долу от другите, като недостоен, като слабак и като жертва и от това следва цяла върволица от други негативни чувства и емоции, които хранят цяло множество от астрални бесове.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #4 on: март 08, 2019, 08:31:40 am »
Завистта води до самосъжаление и до много други тъмни състояния и емоции. Всичко е навързано и едно води към друго и към трето и обратно.