Author Topic: Хората на злото  (Read 8899 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Хората на злото
« Reply #150 on: декември 06, 2019, 12:12:59 pm »
А при кармична присъда втора смърт каква е процедурата точно?

Това е сложно да се обясни... Но ако направим аналогия е подобно на вашето наказателно право. Престъпника се обвинява в дадено престъпление, намира се за виновен чрез справедлив съд и се осъжда. В нашия случай престъпника е доста хитра сенчеста психическа същност, която се е научила да се укрива добре в тъмнината на Ада и въздаването на присъдата може да се окаже по-трудно от нормалното. Има души, които са специализиране в намирането и установяването на дадения престъпник, задържането и предаването му на други души, които изпълняват ритуала на втората смърт.   
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #151 on: декември 06, 2019, 12:19:10 pm »
Какво трябва да е направил някой, че да заслужи втора смърт?

Няма как да ти го ретранслирам конкретно в количествени и качествени единици, които да могат да бъдат разбрани от теб. Има си някакви лимити за вършенето вреда и когато се надхвърлят, кармата, която е създадена е достатъчна да занули своя инициатор. Разбирай, че всичко в Мирозданието се крепи на някакъв баланс и вие отделните души сте жив баланс. Когато баланса във вас се наруши в определена доста крайна степен настъпва край на вашата душа.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #152 on: декември 06, 2019, 12:24:07 pm »
Има ли много осъдени на втора смърт, които успяват да избягат и да се укриват?

Ада е пълен с такива. Това ги предизвиква да се държат заедно и да заговорничат. Но рано или късно всеки прави фатални грешки и се издава.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #153 on: декември 06, 2019, 12:32:29 pm »
Ти каква роля имаш в цялата тази работа, защо ми разкриваш всичко това?

Само като подавач на информация. Нашата колективна съзнателност не се намира на Земята, но ние сме част от вашия земен експеримент и може да ви наблюдаваме чрез нашите въплътени души и да събираме информация за вас, и същевременно да ви захранваме с информация, която ви е нужна. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #154 on: декември 06, 2019, 12:34:41 pm »
Кои сте вие?

Ние сме съзнателността на Централното Слънце, което познавате под името Алцион и Плеяди.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #155 on: декември 06, 2019, 01:27:46 pm »
Има ли някакво специално значение за мен като човек, че съм част от вашата съзнателност?

Не. По тази и много други причини, като се въплъщавате забравяте всичко. Тази информация, като принадлежност към някаква звездна цивилизация с какво точно може да ви послужи докато сте въплътени като хора? Да си придавате някакви важности ли, че сте част от някаква напреднала незнайна текущо за вас култура?
Това няма смисъл, защото на Земята вие се изграждате наново/начисто и то при много сложни и трудни условия. Там се изпитва вашата издръжливост и капацитет на обичане. Над това трябва да се концентрирате.

Не съм ли тук да помагам за възнесението?

Ти може да помагаш първо ако си си помогнал сам. Не сме те изпратили с едностранни цели. Ти се развиваш в земната система по нови начини, които обогатяват нашата съзнателност. Освен това не си само ти, има много като теб, които минават през сходни изпитания и правят своя принос. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #156 on: декември 06, 2019, 05:56:30 pm »
Да минем пак към кошмарните теми на съвремието. Кажи за ГМО, защо е важно да избягваме консумирането на ГМО храни.

Това са нови мутиращи организми, които са създадени изкуствено чрез странна кръстоска на някакви специфични гени, каквато не е естествена, не е одобрена от Висшите Сили и последствията от нея за околната среда и за вас, които консумирате такива продукти не са предвидени. Но на нивото на вашия черен кабал ще ви изненадам като кажа, че не само, че са предвидени, но и тези последствия са желани и очаквани. Една от основните цели на вашия кабал е редуциране на огромна част от населението за Земята и оставяне на около 500 млн., които според тях заслужават да живеят, защото според тях тази бройка хора е подходяща за техния икономически модел на света, където няма място за излишни хора.
Чрез ГМО храните, които се консумират в генотипа на човека може да навлязат такива разнообразни и сложни мутации, че след 1-2 поколения хората да загубят способността си за възпроизводство. Просто няма да има как да се намерят двама души мъж и жена, които да бъдат с еднаква генна мутация, което означава, че няма да може да се осъществи оплождане между тях.

Проучвайте много добре вашите местни пазари и храните, които пазарувате и консумирате.
Избягвайте царевица и всичко, което е направено от царевица. По същия начин избягвайте соята. Има такава практика, животните, които се отглеждат за месо да се хранят с ГМО соя, което на практика прави месото на тези животни също ГМО. Още една добра причина да станете вегетарианци.
В САЩ по същия начин меда става ГМО, защото почти не са останали големи обработваеми полета, които да не са засети с ГМО култури и пчелите не могат да различават от кои култури да събират прашец.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #157 on: декември 07, 2019, 09:00:46 am »
Генното модифициране, което прави човека в лаборатории е пълна безотговорност към природата и желание за властване над природата, не за кооперация с природата. И разбира се, всеки ще си плати за отклоненията, които внася в природата без одобрението на Висшите Сили.
Запускат се едни незнайни процеси и реакции в природата, които могат да нараснат до небивали размери и от нещо съвсем малко да стане голяма глобална катастрофа. Уви човека вече е запуснал тези механизми, остава само да се види до какво ще доведат в близкото и далечно бъдеще. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #158 on: декември 07, 2019, 09:13:33 pm »
Земята е тестова площадка. От една по-висока гледна точка тя е една съзнателна проекция, реално Земя няма и човечеството в качеството на всеки отделен човек също е проекция, тоест човечество реално няма. Та не си струва да се преживява какво става на илюзорната тестова площадка. На нея има толкова разрушителни процеси, които са задействани, такова огромно индустриално и утилитарно замърсяване, че аз лично не знам дали е възможно да има някакъв конструктивен приемлив изход. Но понеже е тестова площадка, тук се провеждат опити и след като се допускат на тестовата площадка голям брой деструктивни елементи какво може друго да се очаква да стане.
Всичко свързано с този свят при такива сложни противоречиви условия най-добре да оставим в ръцете на Господа. Така че не преживявайте, каквото има да стане нека да става, не зависи само от теб и мен. Има 22 галактически раси, които участват в експеримента, те също помагат, кой в каквото е специализиран. Може би има такива, които могат да почистят бързо и ефективно пространството от цялото замърсяване, сигурно има технологии, с които това да стане възможно най-лесно.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #159 on: декември 08, 2019, 09:13:46 am »
Кажи каква е евентуалната реалност на 3Д планетата Земя след по-масовото възнесение.

Ти вече си писал за това. След масовото възнесение, светлите души ще се изнесат от тази матрица и ще останат само неопитните и падналите души. Кой мислиш, че ще може да поддържа равновесието? Светлите души няма да ги има повече в това пространство, а те са тези, които поддържат балансът в него. Ще настане хаос и терор, какъвто съществува в ада, ако нещата се оставят изцяло в ръцете на падналите и неопитните души.
Ако ме питаш какъв може да е плана на Господа в такава ситуация, не трябва да питаш нас, питай самия Господ.

Хаоса и терора, за който говориш може ли да просъществува дълго?

Зависи какво имаш предвид под дълго, ще просъществува докато има какво да се експлоатира и докато има с какво хората да се хранят. В такъв хаотичен свят оцелява, този който е най-силен и най-умен, всички други биват експлоатирани до техния край. И когато няма кой повече да бъде експлоатиран и експлоататорите се изяждат помежду си, докато накрая всичките ще изчезнат. Това са крайни сценарии. Както казах, вие не знаете плана на Създателя и дали Създателя ще допусне изобщо такива сценарии да се реализират.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #160 on: декември 08, 2019, 09:49:43 am »
Кажи каква е точно връзката между моето временно аз и вашата съзнателност?

Ти си тази съзнателност, но си си наложил да забравиш. Човека, който си ти сега е илюзия, това е една изкуствена фасада, която използваш временно, за да изпълниш за каквото си се появил на това място наречено Земя.

Значи аз съм централно слънце?

Да, но вниманието ти е заето над твоята човешка инкарнация. По време на сън вниманието ти се връща при нас и с нас.

Малко ми е трудно да се видя като централно слънце или слънце, дори това не предизвиква кой знае какви асоциации в мен. 

Това също е напълно нормално, защото ако осъзнаваше изцяло какво значи да си такава съзнателност ти не би могъл да се задържиш в човешкото си тяло. Виждаш ли, всичко е измислено идеално, така че да работи, където трябва да работи. Виждам, че ти се иска да разбереш повече, но само ти може да се домогнеш до тази информация, чрез вглъбяване в своя вътрешен свят все повече и повече, тогава ще ти стане по-ясно. Ние може да ти кажем само това, което вече си проумял. Ако ти кажем нещо друго така или иначе няма да можеш да го разбереш, тогава какъв е смисъла да ти го казваме. Вашите мозъци не са се развили до такава степен, че да са способни да обхванат такъв обем от данни. Менталните ви тела ще прегорят, ако ти спуснем тези данни едновременно. Така че, поемай по малко от тези твои извори, за да има време потока да се асимилира от твоя мозък.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #161 on: декември 08, 2019, 10:09:28 am »
Когато завърши земния ми път ще мога ли директно да се върна във вашата съзнателност?

Зависи от теб. Сега те има и в по-ниските октави на съществуването, ако ме разбираш какво ти говоря. Ти си се индивидуализирал, станал си много други същества на линията между Централното Слънце и земния човек, такъв е пътя на падането в по-ниските октави на съществуването. Сега от теб зависи сам да се издигнеш обратно към нас. Разбира се ти имаш помощници, които са с теб и те съветват и водят, те също са част от нашата съзнателност, те са твоите стъпала към по-горните октави. Остава да се заслушаш в тях и да се придвижиш по тези стъпала, което може да ти отнеме толкова време според, което ще ти е възможно да направиш необходимото осъзнаване.

Мога ли веднага, без да минавам през някакви стъпки, да се върна при вас?

Ти си вече с нас, но просто не го осъзнаваш, разбираш ли. Теб те има на много места едновременно. Вниманието ти сега е насочено изключително към човешката ти същност. Но ти си нямаш на идея какво нещо е вниманието. Ще се шокираш ако може да видиш какво представляваш в действителност.

Уау...

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #162 on: декември 08, 2019, 10:41:42 am »
Значи всичко опира отново до осъзнаването?

По-точно до широтата на осъзнаването, до това да обхванеш в съзнанието си колкото се може повече от Цялото и накрая да обхванеш Цялото. Ако се намираш в съзнанието на Великия Дух ти може да виждаш през Очите на Господа. Тогава ще кажем, че си станал Господа, теб повече няма да те има. По същия начин, ако може да видиш през съзнанието на Централното Слънце Алцион ти ще си станал това централно слънце, теб повече няма да те има.

Как няма да ме има, ще изчезна ли?

Няма да те има като асоциация с това индивидуализиране и стесняване на светогледа. Но спомена за всичките твои опитности и премеждия се съхранява в Нас, защото между нас и теб няма разлика. Ти попълваш нашата съвместна банка с информация, както правят и много други наши частици, които сме пръснали по цялата галактика и отвъд.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #163 on: декември 08, 2019, 10:54:03 am »
С какво аз помагам примерно за съзнателността на Централното Слънце, то не знае ли вече всичко, което може да се знае?

Може да се каже, че знаем всичко, но има тънкости, които само чрез директен опит могат да добият цвят и плод, ако може така да се изразим. Вашия тъмен опит, цялото това страдание през което минаваме чрез вас спомага за балансирането на нашата система на Плеядите и на цялата галактика, докъдето се простират нашите лъчи.

За какво ви е на вас тъмния опит, вие сте чиста Светлина и Любов нали?

Тъмния опит е като обеца на ухото, той е елиминация на евентуални желания на нашата съзнателност да преживява илюзорен опит, както сега става с теб и с другите ни деца, които живеете като хора.

Значи вие сте пожелали да преживеете този опит, за да се освободите от него?

Разбира се. Ако не знаеш как да реагираш на илюзията тя може да те завладее. Ние сме твърде голяма Светлина, която не може да си позволи да бъде завладявана от каквито и да било илюзии. Нашата работа е да светим и да носим Любов около нас, казано чрез вашата терминология. Ние не можем да си позволим да не светим или дори за миг да престанем да вършим това. 
« Last Edit: декември 08, 2019, 12:14:57 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #164 on: декември 08, 2019, 12:26:13 pm »
Този диалог с кой точно се води, не е със самото централно слънце?

Това си ти, който е установил връзка с твоята душа от по-високите реалности на битието. Това е съвкупност от информация, която вече се намира в теб и чрез нея ти може да отразяваш по-горните реалности.

Аз си говоря със себе си?

Няма нищо друго освен теб. Това важи за всеки един човек - божествена душа. Ти говориш чрез своята текуща широта на съзнанието. Твоето съзнание все още не е отворено достатъчно, че да говориш директно с Централното Слънце. Има много междинни звена, които предават информацията от Централното Слънце към теб, когато такава информация трябва да достигне до теб. Ти си също тези звена. Разбираш ли целия дизайн, това е огромна система от личности, които съществуват на своето ниво на осъзнаване, в съответната реалност на същото осъзнаване.

Централното Слънце къде в Божествения порядък се намира?

Според вашите разбирания някъде над средното ниво, някъде към 80% от пътя обратно към Абсолютното Съзнание.

С кои мои части говоря обикновено и директно?

Тези, които са в следващото измерение след вашето, с тях се свързваш най-често, през тях протича последно всяка една информация от Нас и от Висшите Сили.

Как мога да съм сигурен, че тази информация е точна?

Това зависи от твоята призма на възприемане, дали тази призма е изкривена от егоистични човешки страсти или не.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #165 on: декември 09, 2019, 11:36:45 am »
Какво се празнува в действителност по Коледа?

Празнува се езическия обичай на зимното слънцестоене.
Не е рождението на Исус Христос, понеже той не е роден в това време на годината.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #166 on: декември 10, 2019, 12:09:39 pm »
Най-различните модерни заболявания, които изникват може ли да се каже, че са свързани с консумираните генно-модифицирани храни?

В някаква степен. При систематично приемане само на такива храни имунната устойчивост на организма отслабва и новия мутаген е възможно да се внедри в клетките на човека. И от това най-различни странни психични и емоционални състояния да се провокират.
Аутизъм, пост-стресови, биполярни разстройства, депресии, имунни дефицити, ранно развиване на онкологични заболявания. Когато се отвори кутията на Пандора всичко може да се очаква...   
« Last Edit: декември 10, 2019, 12:52:46 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #167 on: декември 10, 2019, 12:26:28 pm »
Понякога си мисля, че цялото висше духовенство се е запътило към Ада?

Не може да се говори общо за всички. Има много духовници, които искрено вярват в религиозните канони и ги спазват. Стремят се да водят чист и свят живот.
Има и такива, които използват положението си за постигане на светски егоистични цели. А има някои, които служат на Дявола, и те са измежду най-високите санове в католическата и православна религии.   

Каква ирония и какъв позор...

Не забравяй, че вашия свят все още се намира в Тъмната епоха и едва през тези години почва да се измъква малко по малко от тежката й хватка. Тепърва ще се разкриват пред вашата общественост големи "страхотии" и колосални измами, така че подготвяйте се още от сега да не реагирате много бурно на всяка шокираща информация. Бъдете винаги разумни, спокойни и безпристрастни. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #168 on: декември 11, 2019, 11:11:24 am »
Корена на злото в света?

Една дума, която съдържа всичко - Невежество. Невежият неопитен човек прави грешни интерпретации дори на чистото истинно Слово, така възприема грешни идеологии, които го водят към извършване на грешни постъпки.

Дай пример за огромно невежество.

Вярата, която е заблуда, че ти си избран от Бога и че твоя народ е избран от Бога. Тази наглед проста идея е създавала повече разделение между хората и повече братоубийства в света от всичко друго взето заедно.
Изисква се огромно невежество човек да повярва на такъв сорт идеи.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #169 on: декември 11, 2019, 11:14:10 am »
Затова най-големия глупак е този, който се бие в гърдите и тръби пред всички колко знае. Няма по-жалка трагико-комична картина от такъв човек.
А този, който осъзнава, че не знае, на него ще се даде да узнае наистина.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #170 on: декември 11, 2019, 08:36:09 pm »
Който успее да се опази чист от всяка мерзост, от всякаква страст и от всякакъв грях ще изкласи от голямото земно училище и ще се издигне при нашия велик Отец.
Вие всеки ден сте изпитвани за вашата вярност и издръжливост. Не предавайте фронта при никакви обстоятелства. Още малко остава до края на този изпит.
Не се грижете какво ще става с нечестивците, всеки ще си получи заслуженото, според отдаденото. В Дома на Отеца пропуски няма. Господ е велик! Господ е единствения Цар и Господар, во веки веков!

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #171 on: декември 13, 2019, 08:23:43 am »
Този, който цял живот единствено е вземал без да отдава, всичко, което му е най-скъпо и мило, ще изгуби.
Този, който си е затварял очите за най-важното, когато е било пред него, ще изгуби способността да вижда това, що е важно.
Този, който е бягал и заобикалял истината, ще изгуби способността да се движи.
Този, който е създавал страдания на брата и сестрата, ще изпита всичките възможни страдания върху себе си.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #172 on: декември 14, 2019, 11:46:50 am »
В името на една измислена наука, наречена теория на еволюцията от масона Чарлс Дарвин, която се приема за съвършена истина до днешния ден, са извършени безчет много измами и фалшификации, които се приемат за научен прогрес, а не струват и пукната пара. Всичко в името на всемогъщия долар и абсолютната власт над сърцата и умовете на лековерните люде.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #173 on: декември 15, 2019, 02:36:12 pm »
За да се развие теорията на еволюцията са измислени постановки, които да изглеждат достатъчно убедителни пред лековерния или неразвития ум.

Например постановката, че човека е произлязъл от маймуните. За целта се създават фалшиви скелети на т.нар. междинни еволюционни звена като австралопитека и неандерталеца. Такива междинни звена не съществуват. Маймуните са били винаги маймуни, а човека е бил винаги човек, видът, който е обявен последно като кроманьонец.

За да се развие дори още тази теория, се измисля целия дял на науката, който се нарича палеонтология, чийто флагман са динозаврите. Динозаври никога не са съществували. Всичко е фалшификация. Няма нито един истински скелет в нито един от музеите, където има изложени скелети на динозаври, всичките скелети са изкуствени.
А истинските скелети, които под претекст се съхраняват в някакви трезори, понеже били много ценни, до тях никой независим учен не бива допускан при никакви обстоятелства. Което навява на мисълта, че няма такива черепи и скелети.

Всичко това е една голяма измислица да ви накара да смятате, че сте произлезли от животни(с което да оправдавате животинските си инстинкти и да им се отдавате свободно), а животните да вярвате, че се произлезли от влечуги(и така да се научите да вярвате на влечуго-подобните раси, които преработват вашето съзнание). А ролята на Твореца да се дискредитира напълно, като нямаща нищо общо със създаването на нищо живо, което е на Земята. "Виждате ли всичко се е появило от само себе си, еволюирало е от един вид в друг до настоящото биологично разнообразие, тогава за какъв Бог Творец ми говорите". Сатанизъм в действие, който обработва вашите наивни умове, това е теорията на еволюцията и всичко около нея.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #174 on: декември 18, 2019, 07:22:13 pm »
Влезте в YouTube и потърсете на руски или на английски сатанизъм в поп-музиката и ще излязат някои доста информативни и показателни видеа.

Голяма част от световните музикални звезди изповядват сатанизма и го промотират чрез бездарното си творчество.
Съвременната популярна музика прилича на жив ад. Българската такава допреди години не беше такава, но вижте я сега, осъзнайте какви текстове се пеят, осъзнайте какви клипове се снимат, някои от тях са със сложна окултна/сатанинска символика или откровено промотиращи разпуснат безделен начин на живот. Вижте т.нар. поп звезди как се обличат(ако изобщо са облечени), вижте ги какви знаци правят с ръцете си, какви танци танцуват, какви гримаси имат на лицата си, какви макияжи, гримове и татуировки носят по телата си.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #175 on: декември 22, 2019, 07:10:56 pm »
Много хора, които живеят доста труден живот биха определили Земята като същински ад, има ли основания Земята да се счита за ад?

Земята е едно училище, трудно училище, най-трудното, което сте посещавали. Понякога условията на живот с право биха могли да се нарекат адски, но те ви дават възможност за духовен растеж, което е безценна придобивка за вашите души.
Докато в самия ад, там както сте чували важи поговорката "всяка надежда тука оставете". В ада условия за духовен растеж почти няма. По-добре да не навлизаме в по-пространствени описания какво е точно положението там. Който си е "заслужил" място в ада сам ще разбере за какво става въпрос.

И все пак информация за ада е толкова малко, защо никой не говори за това?

Защото тази информация се крие от тъмните сили. Както вече знаете, ада е суверенно пространство, което цени своята дискретност и прилага крути мерки по информационно затъмнение и объркване. Все пак това е специалността на водещите фигури в това пространство, те са майстори на лъжата, илюзията и маскирането.

Защо светлите сили не говорят за ада?

Ние избягваме да ви говорим за ада, защото няма кой знае каква полза да ви разказваме за него и също така няма нужда да плашим и шокираме вашите светли сърца. Както ти казах по-горе, тези които работят активно да се озоват в ада нямат нужда от описание на ада, а и едва ли ще навестят твоя сайт, за да прочетат откровенията ти.

А аз ако искам да узная повече ще ми кажеш ли?

Ти вече знаеш всичко, което има нужда да знаеш. Това място е толкова ужасно и кошмарно, че вие не бихте могли да си го представите, то няма аналог. Всичко на Земята, което ви се струва адско ще ви се стори като лятна ваканция в сравнение с това, което душите преживяват в ада. Ще спрем с това и ще помолим да приключим с въпросите за ада.       

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
    • http://www.kaldata.com/forums/index.php?automodule=blog&blogid=265&
« Reply #176 on: декември 23, 2019, 09:04:37 am »
За ада, че е на земята се говори малко, но аз съм го открил в Библията и Свещения Коран:
Например:
Псалом 43
20. когато ни съкруши в земята на змейовете и ни покри със смъртна сянка.
http://www.pravoslavieto.com/bible/sz/ps/43.htm

Или Корана:
СУРА КРАВАТА

(АЛ-БАКАРА)

Мединска. Съдържа 286 знамения.

В името на Аллах, Всемилостивия, Милосърдния
21. О, хора, служете на своя Господ, който е сътворил вас и онези преди вас, за да се предпазите

........................

34. И когато рекохме на ангелите: “Поклонете се на Адам!”, те се поклониха, освен Иблис. Възпротиви се той, възгордя се и стана един от неверниците.
35. И рекохме: “О, Адам, пребивавай с жена си в Рая и яжте оттам в доволство, откъдето пожелаете, но не приближавайте до онова дърво, та да не станете угнетители!”
36. А сатаната ги подмами да се подхлъзнат и ги извади от Рая, където бяха. И казахме: “Напуснете - врагове един на друг! За вас на земята има пребивание и ползване до време.”(АДЪТ Е ЗЕМЯТА!!!)
37. И получи Адам слова от своя Господ, и Той прие покаянието му. Той е Приемащия покаянието, Милосърдния.
38. Казахме: “Напуснете оттук всички! И дойде ли при вас напътствие от Мен, за онези, които последват Моето напътствие, не ще има страх и не ще скърбят.
39. А които не вярват и взимат за лъжа Нашите знамения, тези са обитателите на Огъня, там ще пребивават вечно.”
..............
Мои разсъждения:Горивото поддържа горенето, отдавайки енергията си. Аллах не е създал хората за това, но Илбис ги заблуждава и използва. Аллах спасява тези, които се уповават на Него, а другите продължават да си горят. Това е енергийно-вампирският принцип описан в Корана. Правоверните спират да бъдат ощетявани, спират да се страхуват и да бъдат угнетявани. Защото страхът изчерпва енергията, разбира се.

Oт свещения Коран, Сура 21. Ал-Анбиа
98. [О, неверници], вие и това, на което служите вместо на Аллах, сте горивото на Ада. В него ще влезете.
99. Ако тези бяха богове, те нямаше да влязат в него. Всички там ще пребивават вечно.
100. В него ще стенат и не ще чуват.
101. А тези, които са получили най-доброто обещание от Нас, те оттам ще бъдат отдалечени.
102. Не ще чуват от него дори шумолене. В това, което са желали, те ще пребивават вечно.
103. И най-големият ужас не ще ги наскърби. И ангелите ще ги посрещат: “Това е вашият Ден, който ви е обещан.”

.....................

Мои разсъждения:Когато чуеш най-доброто обещание от Аллах, биваш отдалечен от Ада. Тъй като в описанието на Рая в Корана няма ужас, който да те наскърбява, разбирам това отдалечаване ,ужаса и скръбта по време на земния живот. Ада е и на земята, а неверниците са горивото на Ада.

51. Аз-Зарийат (Отвяващите)
(АЗ-ЗАРИЙАТ)
Меканска. Съдържа 60 знамения.

В името на Аллах, Всемилостивия, Милосърдния!
56. Сътворих Аз джиновете и хората единствено за да Ми служат.
57. Не искам от тях препитание и не искам да Ме хранят.
58. Аллах! Той е Даващия препитанието, Владетеля на силата, Всемогъщия.
............

Мои разсъждения:Храната е необходимото гориво за човешкия организъм. Аллах няма нужда да се храни от хората. Следователно в Ада след като неверниците са гориво, те са храната на Иблис. Батерийките на сатаната…

Разбира се, ако вземем и Летачите на Кастанеда, както и да кажем някой си направи труда да прочете "Отвъд Страха" на дон Мигел Руис, там има "богове", които се хранят от нашата енергия. Учителя има лекция "Будност на съзнанието на ученика" и други материали. Сам Христос казва в 14 глава на Евангелието на Йоан "И ето идва Князът на този свят и в Мене той няма нищо".

Но да се върнеме например на псалмите. Както в традицията на дон Мигел има безмълвно знание, ако сме внимателни читатели на псалмите ще попаднем на 19:
2 Ден на ден казва слово; И нощ на нощ изявява знание.

3 Без говорене, без думи, Без да се чуе гласът им

Какво казва например Учителя:
Седалището на Духа във вас знаете ли къде е? То е в една празнина между двете вежди, то е мястото на Божествения Дух, то е мястото на безмълвието. Човек от себе си представя един кръст и когато ние намерим този център, няма вече да бъдеме разпъвани. Учителя в "Изгревът" том 11, 548стр.

Т.е. външно можеме да пребиваваме в ада, но безмълвието, тишината на съзнанието и безмълвното знание са този елемент на ирационалност, който в най-висша форма ни спасява.
Бог ми напомня за Себе Си. Постоянно.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
    • http://www.kaldata.com/forums/index.php?automodule=blog&blogid=265&
« Reply #177 on: декември 23, 2019, 09:41:44 am »
Също за хората на злото, дон Хуан ги нарича "дребните тирани". Те предават най-силните уроци на воина. За да бъде безупречен.
« Last Edit: декември 23, 2019, 09:59:09 am by Dimitar Ochkov »
Бог ми напомня за Себе Си. Постоянно.