Author Topic: za sadbata  (Read 48952 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

imaginary

• Guest
Re: za sadbata
« Reply #90 on: април 28, 2006, 03:02:41 pm »
Съдбата...пак ми се смее.Има някой,много специален за мен човек,който е..."forbidden teritory".Ако не ми се плачеше всеки път,когато ТЯ се шегува с мен,относно него,направо щях да се скъсам от смях,по какъв глупав начин се разминаваме.Всеки път!
Случвало ли ви се е подобно нещо? Сякаш не ви е позволено да сте близо до някого,и ви се случват всякакви неща,които ви държат далече един от друг...?!
Полезно ли е да се напъваш,въпреки това?
Има ли смисъл да заставаш срещу съдбата?                          :tickedoff:

Offline Spirit-Felix

• Creator of Realities
  • Напреднал
  • I metaprogram, therefore I am!
« Reply #91 on: април 28, 2006, 03:12:15 pm »
Съдбата...пак ми се смее.Има някой,много специален за мен човек,който е..."forbidden teritory".Ако не ми се плачеше всеки път,когато ТЯ се шегува с мен,относно него,направо щях да се скъсам от смях,по какъв глупав начин се разминаваме.Всеки път!
Случвало ли ви се е подобно нещо? Сякаш не ви е позволено да сте близо до някого,и ви се случват всякакви неща,които ви държат далече един от друг...?!
Полезно ли е да се напъваш,въпреки това?
Има ли смисъл да заставаш срещу съдбата? :tickedoff:

Не мисля, че съдба съществува. Поне не и във видът, който повечето хора я виждат: нещо, което "не можеш да избегнеш" и "трябва задължително да изживееш". Според мен съдбата е щрихите, които сме начертали за настоящото си въплъщение преди да влезем в тялото. Съдбата е проявление на избор. И може да бъде променена винаги когато поискаш стига да промениш изборът. За да го промениш обаче, първо трябва да го разбереш. Защо с този човек сте избрали да се разминавате толкова пъти?

Съдбата не може да ти се смее. Просто си направила избор, който в момента не разбираш.
Какво ще направиш ДНЕС за да се доближиш до себе си?

Nem Ankh!

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #92 on: април 28, 2006, 03:16:45 pm »
И аз мисля , че съдба , като в смисъл , че нещо е предрешено,  не съществува. Ти самата, душата е създава това изживяване - да не се засичате, да се разминавате. Ти просто не знаеш причината, не я помниш. Но изборът е бил твой. МОже някой ден да си позволите да се срещнете . ;)
Every moment is a miracle right now

Offline wind

• Напреднал
« Reply #93 on: април 28, 2006, 03:24:31 pm »
Уфф, дори и да си позволят да се срещнат някой ден, едва ли ще продължат напред. Като не може, не може... сори Imaginary, ама си е така. Щом има причина за разминаването, значи най-много да се засечете за малко и толкова.  :-\
Според мен това е свързано с някакви минали случки... в минали животи... Ако има нужда от такова "пресичане на пътищата", то рано или късно ще се случи - за да се "отработи кармата" или пък да се натрупа още по-голяма за следващия път... както дойде. :-[
fly like a wind .......

imaginary

• Guest
« Reply #94 on: април 28, 2006, 03:25:35 pm »
"Съдбата не може да ти се смее. Просто си направила избор, който в момента не разбираш." S.F.

" Ти просто не знаеш причината, не я помниш. Но изборът е бил твой. МОже някой ден да си позволите да се срещнете . "D.

Май това изчерпва темата...колкото и да е горчиво...мисля,че може би...най-вероятно е вярно.
Защо тогава толкова ми се плаче?

P.S.Извинявайте,че така работя с цитатите,но не схващам правилния начин. :idiot2:

Offline Spirit-Felix

• Creator of Realities
  • Напреднал
  • I metaprogram, therefore I am!
« Reply #95 on: април 28, 2006, 03:35:01 pm »
Офф, сега пък карма... Съдба и карма - двете думи, които помагат на човек да си мисли, че е "жертва" на обстоятелства, които не контролира... Две думи, които му пречат да прогледне за истинската си природа и да създава на воля реалността, в която да бъде щастлив.

Щом има причина за разминаването, значи най-много да се засечете за малко и толкова.  :-\

Това не е задължително! Нищо не е задължително!
Проумейте причината за разминаването (изборите, които сте направили) и ако все още искате - ги променете!
Може пък когато си спомните защо сте решили сега да се разминавате, вече няма да ви е тъжно и няма да искате да го променяте, за да научите нещо ново.

Не гледай на себе си като на жертва на обстоятелствата, imaginary! Проумявай и променяй (поне себе си). Ти можеш! Всеки може! Само да го осъзнае...
 :angel:
Какво ще направиш ДНЕС за да се доближиш до себе си?

Nem Ankh!

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #96 on: април 28, 2006, 03:45:14 pm »
Защо тогава толкова ми се плаче?

това сама трябва да разбереш ......и да приемеш нещата, че са точно такива каквито трябва да бъдат във всеки момент O0 O0
be cool baby ;)

imaginary

• Guest
« Reply #97 on: април 28, 2006, 03:48:49 pm »
"Това не е задължително! Нищо не е задължително!
Не гледай на себе си като на жертва на обстоятелствата, imaginary! Проумявай и променяй (поне себе си). Ти можеш! Всеки може! Само да го осъзнае... "

Spirit of mine,никога не съм се предавала...Просто се опитах да погледна на обстоятелствата по друг начин.
Но ...може би всичко идва от там,че ...мисля, че за него това няма такова значение,каквото има за мен.
Не знам...вече нищо не знам...
Знам,че утре ще съм там,и ще се надявам и той да е някъде наоколо,а понякога няма нищо по пагубно от надеждите!

P.S.I am cool,me dear!thanks!

ToEmbraceATree

• Guest
« Reply #98 on: април 28, 2006, 06:10:17 pm »
It's all in your head.
Няма съдба, но няма и случайности. Осъзнавано или не, можеш да създадеш истина дори само с една мантра.
Не вълшебна, намерена в прашна стара книга, а с думи, които използваш, за да наричаш с тях любимото си куче например.
Имам чувството, че всички знаят, че е така, но ги е страх да повярват.
Ами онзи суеверен страх. "Не го казвай, да не те чуе рогатия". Еквивалентно е на "Не го казвай, за да не ти повярвам и то да се случи, предизвикано от повика на страха ми"
Понякога когато се зарина в някоя Сатурнова дупка, си представям истинската цел на живота ми, която съм си избрала и за която знам, че ще си помагам с цялата Любов, която има в мен. Увереността, че съм тръгнала натам, окачва истинско Слънце върху нарисуваните облаци на настроението ми.

(П.с. Абе това време влияе ли на настроенията или настроенията на времето....) ???

venera

• Guest
« Reply #99 on: април 30, 2006, 09:03:46 am »
ох, незнам. всички варианти за съдбата ми изглеждат до някаква степен възможни. аз обаче силно се надявам, че съдбата все пак ние я определяме. иначе ако трябва да чакам да видя какво ще се случи ще умра от страх, че вече всичко е определено. но ако наистина има съдба и се знае какво ще се случи с всеки един човек на тази земя, то тогава силно се надявам, че съдбата е решила да съм по- щестлива за в бъдеще и ще ме зарадва. щеше да е супер ако можех да и изиграя номер на съдбата и да направя нещо, което тя не е предвидила, но то това пак ще си е съдба. така че ..........по- добре е да се опитам да направя нещо по- въпроса, а пък дали е съдба или не- все ми е тая. :)

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #100 on: май 02, 2006, 09:49:16 am »
ох, незнам. всички варианти за съдбата ми изглеждат до някаква степен възможни. аз обаче силно се надявам, че съдбата все пак ние я определяме. иначе ако трябва да чакам да видя какво ще се случи ще умра от страх, че вече всичко е определено. но ако наистина има съдба и се знае какво ще се случи с всеки един човек на тази земя, то тогава силно се надявам, че съдбата е решила да съм по- щестлива за в бъдеще и ще ме зарадва. щеше да е супер ако можех да и изиграя номер на съдбата и да направя нещо, което тя не е предвидила, но то това пак ще си е съдба. така че ..........по- добре е да се опитам да направя нещо по- въпроса, а пък дали е съдба или не- все ми е тая. :)

Ако решиш , че няма съдба - поемаш отговорност да всичко в живота си .
Ако решиш , че има съдба - чакаш, пасуваш и това е.

Всъщност може да приемеш, че и двете са вярни - ако ти е по-лесно.

Съдбата ти е да се върнеш при Първоизточника, като по пътя разбереш КОЙ си , но как ще го направиш, зависи изцяло от теб. ;) ;) ;)

medea

• Guest
« Reply #101 on: май 27, 2006, 07:27:33 pm »
................... :).....................".Съдбата не е въпрос на шанс.Тя е въпрос на избор.За нея не се чака.Тя се постига!".......... :)
......... :)................................."Характера определя съдбата!"...................................................... :) REGARDS!

Offline reply

• Средно напреднал
  • SoHm!
« Reply #102 on: юни 26, 2006, 02:32:47 am »
"Вярваш ли, че човек може да промени съдбата си?"
"Вярвам, че човек прави каквото може,докато съдбата му не се изясни."

Последният самурай

black_cat

• Guest
« Reply #103 on: юни 26, 2006, 10:42:36 am »
Аз мисля, че не може да промениш съдбата си по скоро тя теб ще промени???

Dani

• Guest
« Reply #104 on: юни 26, 2006, 01:08:49 pm »
Можеш да промениш съдбата си само ако промениш себе си...., изпитах го.

black_cat

• Guest
« Reply #105 on: юни 26, 2006, 01:45:20 pm »
Да наистина е така но човек много трудно се пртоменя мкар, че ти знаеш много добре щом си го изпитал.
А и не знаеш съдбата какво ще ти поднесе????

Offline reply

• Средно напреднал
  • SoHm!
« Reply #106 on: юни 26, 2006, 02:54:47 pm »
само една корекция "щом си го изпиталА"  ;D ... а иначе може и да е трудно... но не и невъзможно   аз МОГА  да променя всичко...  да започнеш с едно такова изречение като вярваш наистина в него си е наистина един добър старт за големи промени...  ;)  бе може да съм голям фантазьор ама като че ли ми се получава   :D

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #107 on: юни 26, 2006, 04:53:13 pm »
Да наистина е така
Да, така е , и твоята същност ти казва , че е така . В теб има скрита сила , за която и не подозораш дори  - на теб ти е дадена тази невероятна привилегия - сам да сътвориш живота си , и ти се възползваш от това всяка секунда, друг е въпросът дали съзнаваш, че това става или хаотично предизвикваш събитията

но човек много трудно се пртоменя

ето това са игричките на егото , което се опитва да ти докаже , че ти си еднооо малко човече и нищо повече

мкар, че ти знаеш много добре щом си го изпитал.
това пък е вярата , че щом друг е познал себе си и ти ще успееш

А и не знаеш съдбата какво ще ти поднесе????
егото пак се включва , за да ти напомни , че си просто едно малко човече, но това не е така - съдбата ( животът) ще ти поднесе точно това , което ти си поискал с мислите си , с думите си  и с действията си .

Offline wind

• Напреднал
« Reply #108 on: юни 26, 2006, 07:17:17 pm »
Защо си говорим за "промяна" на съдбата? Да не би да знаем какво би ни се случило, ако ... еди-какво си? И понеже сме направили нещо, ни се е случило не това, което е щяло да не се случи?  :crazy2:
Кой знае каквъв ще е живота му, че да седне да си го "променя" според мераците? 
fly like a wind .......

Dani

• Guest
« Reply #109 on: юни 27, 2006, 09:11:47 am »
divine,  O0
Защо си говорим за "промяна" на съдбата?
Да сте чули щастлив човек да размишлява над съдбата си? Той просто я живее и създава в настоящето си. Ако в съзнанието на човек се появи понятието "съдбата ми", значи нещо го тласка към преосмисляне на болезнени събития и емоции, натрупани в миналото му. Според мен тук е кръстопътя - една част от нас приемат, че страданията са част от предопределената им от по-висши сили "съдба" и запазват егото си, примирявайки се или "борейки" се със тази съдба. Това е начинът да останеш с нея и в нея.
Други осъзнават, че съдбата ни е следствие от това, което сме били - като светоусещане, емоции, постъпки, мисли... Ако нещо в нея ни "боли", то е като опарването, което ни кара да отдръпнем ръката си от горещата ютия (в крайна сметка не е виновна ютията или мястото и, а това, че сме се допрели до нея, нали?  :crazy2:) - т.е. да променим егото си така, че то да не ни създава негативни емоции, мисли, събития...
Да не би да знаем какво би ни се случило, ако ... еди-какво си?
Кой знае каквъв ще е живота му, че да седне да си го "променя" според мераците?
След като осъзнаем кое в нас самите предизвиква болката (не мераците!) и го променим, ние знаем какво няма да ни се случва. Не можем да предположим какво ще се случи... Когато разберем, ще го приемем с благодарност - или като награда за промяната, или като урок за нова промяна. Важна е гъвкавостта на егото.... Закон на Еволюцията! Оцеляват не силните или добре защитените, а тези, които бързо се приспособяват към промените.... :smitten:

Offline wind

• Напреднал
« Reply #110 on: юни 27, 2006, 11:41:27 pm »
Не схванах много за какво става въпрос, но аз под "съдба" разбирам "нещо, което би трябвало да се случи". И в този ред на мисли - СЪДБА НЯМА.  :coolsmiley:
Е, като няма - какво ще се променя?  :idiot2:
fly like a wind .......

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #111 on: юни 28, 2006, 09:14:31 am »
Ако разсъждаваме така , то съдбата най-глобално погледнато е ЕВОЛЮЦИЯ , това е съдбата на всеки от нас. Еволюцията обаче предполага , че нещо ще се променя, така че да се приспособи към нови потребности или условия.
 И така - как ще промениш промяната? ;D

Dani

• Guest
« Reply #112 on: юни 28, 2006, 09:26:58 pm »
Да, съгласна съм, че съдбата ни е свързана с нашата еволюция, но според мен тя е определен момент от нея - отрязък от време, който включва миналото като изборите, направени от нас, които са станали причина за положението ни в настоящето и изборите, които правим в настоящето и които предопределят положението ни в бъдещето.  Или аз разбирам съдбата като
 причинно следствена верига, която включва нашето минало, настояще и близко бъдеще,
 зависи от отношението ни към себе си и мястото и времето, в което сме попаднали,
 отразява степента на самоосъзнаване и типа и нивата на агресивност, които носим в съзнанието си.
Съдбата не е еволюцията, според мен. Способността ни да променяме съдбата си, като променяме себе си и съответно отношението и поведението си ни гарантира еволюция. Промяната е възможна само в настоящето, но ако е на дълбоко ниво, тя предизвиква промяна в миналото и особено силно в бъдещето.
Пример:
Жена с два нещастни брака - проблемите се повтарят (обичайно явление), осъзнава, че "съдбата" и не е "свише", а се дължи на непромененото и отношение към себе си и света си. Тя е останала същата, обвинявайки първия си съпруг за провала, но неизменно привлича подобен на него и гради семейството си по същия модел - последствията естесвено са същите.... В този момент тя осъзнава причината за съдбата си и променя начина си на възприемане, оценка, реакции, поведение - т.е. "става друг човек". Мъжът до нея също неузнаваемо се променя или те се разделят и новото и Аз привлича съвсем нов тип партньор, с който семейните отношения се градят по коренно различен начин. Жената е променила съдбата си, тя е еволюирала, подтикната от страданията си и искреното си желание да намери "щастливата" си съдба. Миналите провали вече не са страдание за нея, а шансовете и да еволюира и намери истинското си място, които тя е видяла (по-добре късно, отколкото никога) и оползотворила. ...

Offline wind

• Напреднал
« Reply #113 on: юни 29, 2006, 12:59:05 pm »
Промяната е възможна само в настоящето, но ако е на дълбоко ниво, тя предизвиква промяна в миналото и особено силно в бъдещето.
Промяната на "себе си" не може да промени миналото като събитийност. Променя се само нашето виждане за това минало. А това, че сега (в настоящето) стават "промените" -  O0
Само, че аз не ги разбирам като "промяна", а като "създаване" на това, което ще бъде.
fly like a wind .......

Dani

• Guest
« Reply #114 on: юни 29, 2006, 06:16:14 pm »
 O0 O0 И понеже миналото не може да съществува никъде другаде освен в паметта ни, а тя е подчинена на отношението ни към събитията, значи единственият начин да се промени миналото е да се промени отношението ни към него.
Да, ние непрекъснато създаваме бъдещето си в настоящето. Промяната на съдбата ни се случва, когато в настоящето ние променим посоката и начина на създаването му. Аз си го представям така:
Ние обикновено вървим по определен път (съдбата ни) , но всеки ден минаваме покрай "кръстопъти", на които можем да променим посоката и да се окажем на друг път (т.е. с по-различна съдба). Дребни корекции се правят всеки ден - за това не е необходима генерална промяна. Това е нашата мобилност и приспособимост. Генерална промяна се прави, когато осъзнаем, че пътя, по който се движим е в неподходяща посока и ни причинява болка...
Затова сме благодарни на болката.... :smitten:

Offline wind

• Напреднал
« Reply #115 on: юни 29, 2006, 10:59:13 pm »
... Затова сме благодарни на болката.... :smitten:
Радвам се, че не съм единственият мазохист тук!  :)
fly like a wind .......

Offline ISIDOR

• Ентусиаст
  • **
  • I'm a llama!
« Reply #116 on: юли 23, 2006, 04:00:46 pm »
... Затова сме благодарни на болката.... :smitten:
Радвам се, че не съм единственият мазохист тук!  :)

da ama opredeleno si edin ot nai-golemite.Pri tova mai i s naklonnosti kam sadizam.No sprqmo kogo li-dali kam drugite ili kam sebe si :D ;D

Nirvana

• Guest
« Reply #117 on: юли 23, 2006, 04:45:22 pm »
Аз нещо не захапах тук  :idiot2:  Какъв е тоз садизъм към себе си?  ::)  ???

medea

• Guest
« Reply #118 on: юли 24, 2006, 06:28:20 pm »
.... :)....Az mislq,che harartera na choweka opredelq negowata sydba.Zatowa starite hora kazwat"Kakwoto ti e pisano" s drugi dumi towa zwuchi taka: w zawisimost ot geneticheskite zalojbi, koito sa qsno izrazeni pri decata do okolo 20-godishna wyzrast se formira haraktera i towa e bazata, na koqto se gradi posle bydeshteto. :)
PS: Nqma kirilica w towa internet-kafe..sorry :)

izgrev

• Guest
« Reply #119 on: юли 24, 2006, 10:13:48 pm »
Когато детето разучава света и пипне горещата печка(ютия) дали е мазохист, или от тази болка усвоява нещата от живота?