Author Topic: Da b1de6...ili da ne b1de6...  (Read 15699 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline wind

• Напреднал
Re: Da b1de6...ili da ne b1de6...
« Reply #60 on: февруари 15, 2006, 02:51:14 pm »
Това с речника май не е лоша идея ....  :D
Само дето пак няма да е от голяма полза, защото аз самата влагам различен смисъл в едни и същи думи в различните моменти...  ???

Вее, сещам се за едно нещо, което искаше наскоро - време  ;) :coolsmiley:

:P :D
fly like a wind .......

bee

• Guest
« Reply #61 on: февруари 15, 2006, 03:00:31 pm »
Ах, тииии, хвана ме ;D  - никога не ми стига времето, колкото и да се мъча да се преборя с присъщото си нетърпение, все още понякога ми се иска да мога да свърша повече неща наведнъж, ... а не би трябвало, време би трябвало да има за всичко.... ще трябва още да поработя върху себе си по тоя въпрос  ::) :)

Offline wind

• Напреднал
« Reply #62 on: февруари 15, 2006, 03:13:08 pm »
Недей. По-добре така, отколкото да се чудиш какво да си правиш с времето  ;D
fly like a wind .......

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #63 on: февруари 15, 2006, 04:52:34 pm »

Пак от  текстовете на Изворите.сом ;) ;)

откъс от"Плюшеното зайче"на Марджъри Уилямс

Как се става истински?

"-Боли ли?-попита Зайчето.
-Понякога-отвърна Кончето,защото винаги говореше честно.-Когато си истински,за теб няма значение дали те боли.
-Изведнъж ли се случва,сякаш те раняват-питаше Зайчето,-или малко по малко?
-Не се случва изведнъж-обясни Кончето,-а ставаш истински.За това е нужно много време.За това не се случва често на хора,които се чупят лесно,имат остри ръбове,или трябва да се пазят много внимателно.Общо взето,когато станеш Истински,козината ти се е проскубала,очите ти са изпадали,краката ти едва се държат за тялото. Но тези неща изобщо нямат значение,тъй като ти си Истински и не можеш да бъдеш грозен,освен за хората,които не разбират."

Every moment is a miracle right now

izgrev

• Guest
« Reply #64 on: февруари 15, 2006, 07:24:17 pm »
Да бъдеш, да не бъдеш.
Да имаш, да нямаш.
да бъдем, или да имаме.
Да имаме, или да не бъдем.
"Смотах се", "замотах се", побърквам се! Мътни го взели мисленето и откриването на "свещенните истини"!
Отивам да се кефя.

Offline wind

• Напреднал
« Reply #65 on: февруари 15, 2006, 10:21:34 pm »
Да бъдеш, да не бъдеш.
Да имаш, да нямаш.
да бъдем, или да имаме.
Да имаме, или да не бъдем.
"Смотах се", "замотах се", побърквам се! Мътни го взели мисленето и откриването на "свещенните истини"!
Отивам да се кефя.

Ето някой, който Е!  :D
fly like a wind .......

bee

• Guest
« Reply #66 on: февруари 20, 2006, 08:40:51 am »
Тази сутрин се сетих пак за желанията - аз си признах, че ми се намира тук там по още някое, но забравих да призная, че знам как да постигам каквото ми се иска  :D Формулата е абсолютно проста - помисляш си в един момент за това, което искаш и после го "забравяш" - стараеш се да го изхвърлиш от съзнанието си (пак нещо като тая история за чая дето я споменах преди малко в постинга за Lost). Изпълняването на някои желания, разбира се изисква време и затова е нужно известно търпение, но ако не сме привързани силно към желанията, има голям шанс те да се сбъднат. Това е изпробван метод, между друготото - ако все още не сте го изпробвали, опитайте.  ;)

Offline reply

• Средно напреднал
  • SoHm!
« Reply #67 on: февруари 21, 2006, 12:21:51 am »
bee mnogo to4no! i pri men e taka ;D ima ne6ta koito s1m gi iskal i s1m vqrval v tqh... mnogo vreme   oba4e te ne stavat! :D i kogato zabravi6 za tqh...kogato nai malko o4akva6 VSI4KO STAVA TAKA KAKTO SI ISKAL PO-RANO :) 4udil s1m se mnoo p1ti za6to e taka... moje bi prosto dokato mislim me4taem jelaem... tova "ne6to" to vse o6te doizgrajdame nqkakva v1zmojna realnost sv1rzana s nego... a kogato zabravim   akta na s1tvorqvane s mis1l spira i to ve4e zapo4va da se realizira v realnostta  :D(spored zavisi ot mislite i na4in1t de)
ne6to takowa... mai :crazy2:

Offline wind

• Напреднал
« Reply #68 on: февруари 21, 2006, 11:40:58 am »
Ето пък моята гледна точка:
1. Искам нещо - не става.
2. Спирам да го искам и забравям.
3. Вземе, че стане нещото.

ЗА КАКВО, ПО ДЯВОЛИТЕ МИ Е, КОГАТО ВЕЧЕ НЕ ГО ИСКАМ, А?
fly like a wind .......

bee

• Guest
« Reply #69 on: февруари 21, 2006, 12:16:46 pm »
Ами ако след известно време си спряла да го искаш, значи не ти е било наистина нужно.  :P Тук говорим повече за големи, важни и по-непреходни желания (макар че, на мен са ми се изпълнявали и по-малки такива).
И за да не се хващаш пак за думичката, обяснявам: тук "забравям" (в кавички) означава не наистина да забравиш желанието си, а да го бутнеш някъде на заден план в паметта си. То продължава да си стои там, но ти просто не му обръщаш внимание и си живееш тук и сега.
Така става ли ясно?  :P :D

Offline wind

• Напреднал
« Reply #70 on: февруари 21, 2006, 10:01:48 pm »
Почти.  :)
Не ми е съвсем ясно само това с "големите непреходни желания", защото аз май си нямам такива. То пък на мен кое ли не ми е преходно? :idiot2:
Вярно, някои желания ме държат по година-две... ама в крайна сметка и те си минават.

Другото беше за "забравянето" (с кавичките):
Значи, желанието не се забравя, а се забутва някъде. Това не е ли временно забравяне? В смисъл, че ако не се сещаш за въпросното нещо с месеци или години, значи то вече е започнало да губи значение за теб. => Вече не е "важно" желание и вероятно е изместено от друго, имащо за момента по-голяма важност. А когато се случи временно забравеното желание, човек се сеща, че някога си го е пожелал и си казва "Брей, желанието ми се изпълни!". Да, ама не - изпълнило се е нещо, което си е пожелал ПРЕДИ. Самият факт, че не е помислял за това желание (до момента на реализирането му), означава, че не го желае В МОМЕНТА.
Нямаше ли да е по-добре желанията да се изпълняваха тогава, когато са имали най-висока степен на важност за даден човек? Щото другото си е като да се задоволиш с огризки. :idiot2:   ::)
fly like a wind .......

bee

• Guest
« Reply #71 on: февруари 22, 2006, 08:16:31 am »
Пак много философстваш Windy. :) Виждам кой ти е любимия емотикон  -  :idiot2:
Пример за непреходно желание - да имам човек до себе си през по-голямата част от живота си, с когото да си се обичаме и да имам дете, което да обожавам и да имама работа, която да ми е интересна и приятна .... къща също ...
преходни желания -  "оф, забравих да си купя вестник с програмата, а ми се иска да видя какви филми има довечера по телевизията" ( ??? май това ми беше преходното желание вчера и без да искам го споменах в кръчмата и веднага се намери един приятел да ми даде програма - стояла си в колата му и чакала да я потърся  ;D - това е пример и за мъничките желания които пак ми се изпълняват), искам да имам интернет в къщи (не е лошо, но не е приоритет сега - все някога обаче ще стане), искам да си купя еди коя си книга  .... ама мога и без нея, май  ::) .... искам да отида на планина ... ама може и догодина  :D

Offline wind

• Напреднал
« Reply #72 on: февруари 22, 2006, 01:17:03 pm »
Мдаааммм, определено всичките тези на мен са ми в графа "преходни". Всъщност само това, дето на теб ти е за по-постоянно, на мен ми е преходното... пък другите... те изобщо желания ли са? :idiot2:

П.С. Позна за любимия ми емотикон ;D
Но пък ето този  :knuppel2: хич не го харесвам... странно изобщо защо го има?! Но пък някои си го употребяват ::)
fly like a wind .......