Author Topic: Душата след смъртта  (Read 7386 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bee

• Guest
Душата след смъртта
« on: януари 17, 2006, 11:59:22 am »
Намерих някакъв текст в компа си, който не знам от кой и от къде е, но вижте този откъс и ако искате споделете какво мислите по въпроса. Не казвам, че съм напълно съгласна с всичко това, но мисля, че е интересно  :)

В: Какво става с душата след смъртта на плътта?
След като напусне плъттта, душата известно време запазва личностните качества на напуснатата плът. Запазват се външният вид и всички роднински привързаности, които напуснатата плът е изпитвала през земния си живот.
Това става, защото в течение на четиридесет дни се запазва материалната жизнена сила, съхраняваща състоянието на личността.
Ето защо в течение на четиридесет дни, докато става разпадането на жизнената сила, душата на човека се намира близо до роднините си. Тя вижда и чува всичко, което прави не без резултат обръщането към нея. След изтичането на четиридесет дни, материалната жизнена сила на човека се разпада и се разтваря в природната тъкан на Майката-Земя, защото е част от единната и същност, подобно на тъканта на минералите, растенията и животните.
Душата след всичко това се концентрира в една малка светеща точица и в зависимост от духовното си развитие придобива по-големи или по-малки размери. В душата се разкрива паметта за всичките нейни предишни превъплъщения и тя преминава вече от състояние на личност в състояние на индивидуалност.
Пороците, които са се изчистили благодарение на последното житие в плът, се изтриват от паметта, но тези нечисти наслоявания, които все още са останали, ще продължават да предизвикват сериозни страдания. Душата ще изпитва тежест и постоянен срам, защото добре осъзнава извършените грешки. Още повече, че в това състояние, вътрешната същност на душата става напълно открита за съзерцание пред всички братя и сестри, които се намират в подобно положение. Душите знаят една за друга всичко.
Най-големи страдания, разбира се ще изпитва този, който е най-силно привързан към плътските потребности, защото много потребности и желания се запазват, а възможността за тяхното удовлетворяване отсъства.
Необходима е нова плът, която понякога трябва да бъде чакана много дълго.
Тези души, придобили състоянието на мъничка светеща точка, започват свободно да се придвижват около повърхността на Майката-Земя. Те са способни мигновено да се преместят в която и да е Нейна точка със скоростта на мисълта. Тези души виждат и чуват всичко, което става на Земята, но не могат да направят нищо.
Ако те са запазили способността да се развиват, ще чакат нова плът. Душите, които са станали неспособни да принасят студ ще отиват в рая, а окончателно падналите души - в ада.

(В: Какво е това рай?
Рай, това е особен слой, който опасва Земята и се намира на определено разтояние от Нейната повърхност. Това е началото на Висшия Свят на Небесния Отец, на Неговата велика Светлина. Там попадат душите, неспособни да носят студ, на което все пак са се научили през време на живота си в плът.
В. Какво е това ад?
Адът е същото, както и раят - особен слой, опасващ Земята, който се намира близко до Нейната повърхност. И адът, и раят, се намират в малко по-различно измерение, което възпрепятства обикновеното съзерцание върху тях.
Адът е създаден във връзка с появата и дейността на дявола, защото той веднъж е притеглил към себе си тези души, които са достигнали до критичната точка на падането и на които вече няма смисъл да се дава нова плът, поради тяхната неспособност за по-нататъшно развитие. За тези души, на основата на тяхното въображение се създава своеобразен мрачен и тежък свят, където тесе намират в обръжението на подобни на тях души, достигнали до същото равнище. В зависимост от степента на тяхното омърсяване и привързаност към дявола, тези души ще изпитват по-малък или по-голям гнет.се намират в обръжението на подобни на тях души, достигнали до същото равнище. В зависимост от степента на тяхното омърсяване и привързаност към дявола, тези души ще изпитват по-малък или по-голям гнет.

Доколко всичко това е сериозно, сравнете със случаите, когато обувате тесни обувки и ви убива на малкото пръстче. В края на деня, ще ви заболи кракът.
Ако душата в ада е усетила дори и най-малка болка, и това е продължило с векове, то каква ли е тежестта, която изпитва.)

tapunger

• Guest
Re: Душата след смъртта
« Reply #1 on: януари 25, 2006, 08:46:34 pm »
Are za neshta koito nashte tapi mozaci ne mogat da proumeiat...da ne se pita...samo shte pobarkate glavata na i taka pobarkanite hora....oko da vidi raka da pipne...a za sled smarta...NE ZNAM İ EDVA Lİ NEKOİ TOCHNO ZNAE :tickedoff:

Offline wind

• Напреднал
« Reply #2 on: януари 25, 2006, 09:12:39 pm »
Ама ти още пресен-пресен почна с контрите... Поне да беше поизчакал ден-два...  :D
fly like a wind .......

pakodelucia

• Guest
« Reply #3 on: януари 25, 2006, 10:53:15 pm »
Are za neshta koito nashte tapi mozaci ne mogat da proumeiat...da ne se pita...samo shte pobarkate glavata na i taka pobarkanite hora....oko da vidi raka da pipne...a za sled smarta...NE ZNAM İ EDVA Lİ NEKOİ TOCHNO ZNAE :tickedoff:

А и не ме интересува, по-важното е за мен какво става сега, утре е ден на Бога :)

Хи хи, поздрави дечко, пак ме радваш!

Offline reply

• Средно напреднал
  • SoHm!
« Reply #4 on: януари 26, 2006, 12:23:15 am »
sled sm1rtta se vr16tame "v k16ti" za malko :) i posle pak se rajdame pl1tta nqma nikakvo zna4enie... ;D  edin ve4en proces na "v1rvene li v1rvene"  drug e v1prosa koi 6te go prev1rne v "letene" :)
a 4uh su "imeto" mai?  ;D  koi de4ko? az ili ima i nekoi drug  :crazy2:  ;)

tapunger

• Guest
« Reply #5 on: януари 26, 2006, 01:02:23 pm »
WİND---ako go smiatash za kontra....ima rekontra...a ima i izlez kontra....tova iskam da vi kaja..zashtoto shte ima izlez kontra imenno zashtoto neshtata koito ne moje da se proumeiat ot horata..se izplozvat kato mnogo silno orajie.Ako iskash pocheti malko za iliuministite...i shte razberesh..che imenno s takiva neshta obarkvat horata....no samo s edna cel..da te podhvanat da igresh s rezultat-- izlez kontra..i shte te izkarat ot dadenoto ti da si chovek..i shte te prevarnat v rob :knuppel2:

Ricardo

• Guest
« Reply #6 on: януари 26, 2006, 02:24:20 pm »
Това го бях писал преди 4 месеца и го изтрих от форума :coolsmiley:, от Висарион е bee,затова го имаш в компютъра. O0
Има някои истини за него ;)

bee

• Guest
« Reply #7 on: януари 26, 2006, 03:17:40 pm »
Мерси, че ми каза, Рикардо! Съгласна съм, че има някои истини  ;)

Ricardo

• Guest
« Reply #8 on: януари 26, 2006, 03:47:38 pm »
След 5 месеца преговори може да стигнем до консенсус! O0

tapunger

• Guest
« Reply #9 on: януари 27, 2006, 11:12:24 am »
Pako----dobre pich.....samo edno iskam da ti kaja...dobre e che ne te interesuvat takiva obarkani vaprosi....no mnogo jalko che ne te interesuva za utre kakto si kazal...a si si ostavil utreshniat den na Boga...vseki den i minal i segashen i utresehen e negov...no toi ti gi e dal tezi dni za da mojesh da gi razgranichavash i da se staraesh vseki nov den da go napravish po-dobar ot stariat....zatova se zamisliai za utreshniat den poveche-ot dnesniat zashtoto ti ako ne mislish za utreshniat si den..shte ti go izmisliat tozi utreshen den ..i ti shte badesh izmisleniat zashtoto te marzi da mislish za badeshteto si se okazva po tvoita logika :idiot2:
Kakto i da e...are chao zasega....malko se zamisli i ako mi dadesh pravo na kazanoto mi kam tebe..se pocherpi edno studena voda za moe sdrave.... ;)

pakodelucia

• Guest
« Reply #10 on: януари 27, 2006, 09:33:10 pm »
Pako----dobre pich.....
Kakto i da e...are chao zasega....malko se zamisli i ako mi dadesh pravo na kazanoto mi kam tebe..se pocherpi edno studena voda za moe sdrave.... ;)

Скъпи ми тъпунгер,
Днес водата е много студена и тъй като не искам да съм болен, смятам да си я стопля!
А ти на здраве!

tapunger

• Guest
« Reply #11 on: януари 27, 2006, 09:50:36 pm »
Pako..dnes shte si ia stoplish..no utre dali shte imash s kakvo da si ia zatoplish????????... :idiot2:

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
« Reply #12 on: януари 29, 2006, 07:54:09 pm »
Като гледам тия контри...все едно, че за игра на белот става въпрос... ;D

Аз, като един стандартен прост човек, /дето даже и пада често на белот/ имам дързостта да запитам другите:

Приятели...какъв смисъл има да се говори за смъртта и отвъд нея?....
Всеки един от нас ще разбере, когато му дойде неговото време. Някои използват темата за смъртта  се сещат за живота, други я използват за по-дълбоко заспиване... Но като наблюдавам хората около себе си, направо си мисля, че май никой от тях не знае че е жив...

Защо, докато сме живи да не живеем с въпросите на живота?

Защо да използваме всеки един удобен случай, тема, преживяване, чувство, мисъл, среща, общуване... и какво ли още не, само и само да стоим далеч от себе си... от всеки сегашен миг...който между другото току-що отмина... и този... и този....?

Всеки един избор е дилемата - да живеем цялостно в сегашен момент... или да го заменяме и запълваме безкрайно със сънищата ни, идеите, мечтите, спомените, знанията /дето даже и не са знания/, думите, приказките, пререканията, споровете, доказването кой е прав...
Не че това няма смисъл... /щом го правим и е реално значи има/, но ми се струва, че колкото повече запълваме с нещо момента "тук-сега", толкова сме по-далеч от себе си.

Нима наистина истината интересува пишещите тук?... Наистина ли?... Може би... Вие си знаете, но аз би попитал "Че каква истина има в това какво и къде се намира рая и ада...дали ги има, измислени са, от кого, как, защо...Каква е истината - кой "мъдрец", мислител, просветлен, умник - какво бил казал и като каква я бил описал...?"

Че каква истина би могъл да търси човек, който не знае истината за себе си...?

И дали като се питаме и търсим "все някъде там" ще открием наистина онова,че търсим? Може би така ще намерим само някоя "истина" дето да "пасва" на съня ни. Вътре в съня, човек може само да сънува... и истината, и търсенето, и идеите си, и преживяванията си - направо "живота си"...

Всички тия въпроси дето ги писах до тук не са за да ми отговаряте... Те са по-скоро лични и риторични въпроси, които аз самия си задавам ... и си търся отговорите както мога. Но все пак като че ли има значение кой какви въпроси си задава... Не мислите ли...?

Може би си струва да се помисли кое е живот и кое е смърт... А може би... всъщност кое в нас пита... и "КОЙ ВСЪЩНОСТ СЪМ АЗ" и защо е нужно питането, въпросите и отговорите...

Пък може и да пиша глупости... Знае ли човек...Може и затва да падам често на белот... O0 ;D
« Last Edit: януари 29, 2006, 08:13:31 pm by ramus »
АВТОРЪТ винаги съотвества на Поста си,
защото ПРИНЦИПА НА СЪОТВЕТСТВИЕТО няма изключения.

Offline wind

• Напреднал
« Reply #13 on: януари 29, 2006, 08:13:44 pm »
Ramus!!! Както винаги - безпощадно прав  O0 O0 O0
fly like a wind .......

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #14 on: януари 29, 2006, 09:25:23 pm »
Много готини въпроси Рамус,  нали затова сме Човеци, да се питаме.
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

bee

• Guest
« Reply #15 on: януари 30, 2006, 08:15:44 am »
Приятели...какъв смисъл има да се говори за смъртта и отвъд нея?....
Всеки един от нас ще разбере, когато му дойде неговото време. Някои използват темата за смъртта  се сещат за живота, други я използват за по-дълбоко заспиване... Но като наблюдавам хората около себе си, направо си мисля, че май никой от тях не знае че е жив...

Защо, докато сме живи да не живеем с въпросите на живота?

Защо да използваме всеки един удобен случай, тема, преживяване, чувство, мисъл, среща, общуване... и какво ли още не, само и само да стоим далеч от себе си... от всеки сегашен миг...който между другото току-що отмина... и този... и този....?

Ramus, принципно съм съгласна, че трябва да живеем тук и сега и до голяма степен се старая да го правя, ....  а даже и ми се отдава на моменти.  :D Но това не ми пречи да се питам какво ли става след това. Също така, ако убедя себе си (а аз май вече съм го направила), че душата ми ще преживее смъртта и ще продължи нататък, това ще ми помогне да гледам на себе си не само като на материално тяло с емоции и чувства, ами и като на духовно същество (каквото пак съм убедена, че съм) и мисълта ми ще отскочи и ще отиде отвъд мисленето върху тялото/емициите/чувствата. Всяка причина за разширяване на обхвата на мисленето ми/осъзнаването ми на себе си, ми се вижда добра.  ;) :)

nova

• Guest
« Reply #16 on: януари 30, 2006, 12:24:28 pm »
такаа, какво ли да кажа аз, дето и белот да играя не мога / и не само белот де/... ;)

Вие нали знаете какво е това телевизор. А телевизия? Е, като ви се скапе телевизора, телевизията къде отива? И идвала ли е въобще в телевизора ви или той само я е предавал?

Та и с душата ми се чини, че е така. Тя е никъде- не идва и не си отива. Само от време на време й се сменят предавателите.

:)
Толкоз от тези дето не разбират от карти.