Author Topic: za sluchainostta  (Read 5217 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bc

• Guest
za sluchainostta
« on: юли 27, 2004, 09:04:21 pm »
Mislite li, che izobsto sastestvuva takova nesto kato sluchainost, ili vsichko e sadba i vsichko e napisano mnogo predi da ni hrumne, che moje da se sluchi? Zamisliali li ste kak savsem manichki nesta preobrastat celia ni jivot? Zamisliali li ste se kolko mnogo vazmojnosti imame i kak gi podminavame bez dori da razberem? Mislite li, che tezi vazmojni patista vse pak se sluchvat, no niakade drugade, v paralelni svetove?

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:za sluchainostta
« Reply #1 on: юли 28, 2004, 10:07:15 am »
Sviknali sme da narichame niakoi neochakvani za nas sybitiia sluchainosti. Az smiatam, che niama sluchainosti, ima samo prichini i sledstviia. V sluchaia prosto ni ubiagvat prichinite. A prichinite chesto mogat da se tyrsiat dalech v minaloto ni, dori i v minali jivoti.
Vsichki vyzmojnosti sa izvestni v bojestvenata realnost. Taka, che i sydbata ne syshtestvuva. Vseki si kove sam sydbata.
Vsichki vyzmojnosti v jivota na dushata se razigravat ednovremenno, prosto zashtoto niama takova neshto kato vreme. I po tozi nachin dushata pravi vsichki vyzmojni izbori, koito syshtestvuvat.
Tova za men sa nai-pravdopodobnite otgovori na tozi etap ot moeto razbirane.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

anelim

• Guest
« Reply #2 on: юли 28, 2004, 03:18:29 pm »
Ne misla ,4e ima takova poniatie kato slu4ainost.Suglasna sum,4e kogato nemoje da si obiasnim ne6to ,nai lesno e da kajem-slu4ainost.
No za vsqko ne6to si ima pri4ina.
Imame mnogo vuzmojnosti-da,no ne misla 4e trqbva da se osu6testviqt vsi4kite,zatova 4ovek ima svobodna volia,za da izbira i da re6ava.

elan

• Guest
« Reply #3 on: август 02, 2004, 09:07:39 pm »
Saglasna sam napalno i s dvama vi - sluchainost nyama. Naposledak oba4e se zamisliam za Predopredelenostta i Izbora. Az razbirah predopredelenostta kato ne6to , zavise6to ot na6iya Izbor. V smisal , che moite misli , predopredeliat moite deistviya, te pyk predopredelyat sledvashti sabitiya i t.n. Smyatah , che samo v nyakolko opredeleni momenti ot jivota mi nishto ne zavisi ot men , naprimer rajdaneto, smartta... V po-kasen etap veche vyarvah , che dori i tova zavisi ot men , no ne ot men tuk, a ot men Tam , predi da doida na zemyata...Obache se sluchiha nyakoi neshta v jivota mi , koito mi dokazaha , che nezavisimo ot Izbora, koito sam napravila, nezavisimo ot deistviyata koito sam predpriela , nakraya se sluchiha neshta nezaviseshti po nikakav nachin ot men. Razbrah , che kakvoto i da napravya se sluchva kakvoto tryabva da se sluchi . Nai-strannoto beshe , che v momenta na realizirane na situaciyata , az ya opredelyah kato neblagopriyatna za men , trashkah se i se yadosvah na tova stechenie na obstoyatelstvata... Po-kasno se okazvashe , che tazi neblagopriyatna za men situaciya mi e donesla polzi i aktivi i vsashtnost v kraina smetka tya se okazva6e blagopriyatna. Oshte mi e trudno da se otarsya ot pravoto mi na Svoboden Izbor , no ne moga da ne si priznaya, che v reshavashtite za men momenti ot jivota mi tozi Izbor ne e moi, a Negov. Opitvam se da se ostavya na Negoviya Izbor za men , priemaiki neshtata, koito mi e predopredelil i proiavyavaiki Negoviya Izbor chrez Volyata si . Zashtoto mi se iska da vyarvam , che az vsyshtnost e Toi i sledovatelno Negoviya Izbor za men e Moya Izbor za men , no napraven dosta predi da doida tuk. V tozi smisal za men vsichko e predopredeleno.
Ne znam dali se izrazih yasno, zashtoto na tozi etap sama za sebe si izyasnyavam vse oshte tozi moment , no neshto takova e :)

Lyubov i Svetlina !

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #4 on: август 03, 2004, 10:12:43 am »
Realno - ot glednata tochka na iliuziite, jivotyt v povecheto sluchai siakash ne se namira pod nashiia kontrol. Razbira se, ne e vyzmojno syvsem i samo ot nas da zavisi, dokato jiveem v obshtestvo s drugi hora, dokato nashiia izbor se preplita s izbora na milioni drugi i dokato syshtestvuva tolkova razbyrkana energoinformacionna struktura.
Az smiatam, che e vajno chovek da znae kym kakvo da se stremi, kakvo mu haresva, kakvo predpochita, koe go pravi shtastliv i togava prosto da se dviji kym tezi neshta, po tozi nachin shte dava maksimalno ot sebe si i izboryt mu dosta dobre shte se nagajda kym stremejite.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

merian

• Guest
« Reply #5 on: август 03, 2004, 11:04:04 pm »
slu4ainost - spored re4nika ne6to, koeto se slu4va nepredvideno. No nepredvideno za kogo-za nas estetveno, za Nego oba4e ne! Ako se vgledame  nazad v jivota si bihme se ubedili, 4e toj e niz ot "zakonomerni slu4ainosti".Zatova ponqkoga, kogato nqkoi trqbva da ni se prite4e na pomo6t, toi idva to4no navreme, no ako ne6to ne biva da se slu4i- cqlata Vselena se protivopostavq i to ne se slu4va. Ili kakto se kazwa w edno stihotworenie: "i vsi4ko da e tolkoz nepredvideno, makar slu4ainosti v sveta da nqma :)"

elan

• Guest
« Reply #6 on: август 16, 2004, 01:24:11 am »
Naskoro chuh neshto za sluchajnostta , koeto spodeliam i s vas :
,, Sluchajnostta e psevdonima na Bog , kogato toi ne iska da se podpishe "

;)   :)

bc

• Guest
za vernite greshki
« Reply #7 on: септември 07, 2004, 03:40:21 pm »
Naposledak dosta si mislia za nesto...
Vednaj otidohme na kino s edna priatelka, no ni obarkaha filma. tia dosta se iadosa, na men ne mi pukashe osobeno koi tochno film ste gledame. Obache po edno vreme zabeliazah, che i dvete iskreno se naslajdavahme na filma (na greshnia film ;)). Tochno togava triabvashe da badem tochno tam! I biahme! I se nasladihme na momenta. Kakto tia kaza, "greshkata beshe mnogo viarna"! :)
Ot togava (a i predi tova) sa mi se sluchvali mnogo takiva verni greshki. Niakoi greshki misleh, che sam napravila az, drugi niakoi drug. Obache osaznah, che navsiakade ima prast sadbata. Tova izobsto ne sa sluchainosti. Vsichko izglejda e mnogo dobre izchisleno i naglaseno. Tolkova dobre, che dori greshkite sa si na miasto!! :) I nisto ne stava sluchaino. Nali? :)

Visioner

• Guest
« Reply #8 on: юни 10, 2005, 02:18:40 pm »
Всички явно сме съгласни, че случайности не се случват. Че ако нещо важно се е случило с теб, то не е случайно.
Само че, дали трябва да се оставяш винаги да те водят случайностите в живота ти?
Дали трябва да си казваш, че  ако нещо се е случило, то, виждаш ли - така е трябвало да стане? А ако нещо не е станало, както сме го искали, то пак така е трябвало да стане?
Ами така, най-вероятно, се убеждават и пияниците, и наркоманите - щом съм станал такъв, значи така е трябвало...
Според мен, най-важно е винаги да се сещаме, че имаме право на свободен избор. И че помагащите ни случайности са от Бога, а затрудняващите ни - са от злото.
Само че , как да разберем навреме коя случайност ще ни помогне, и коя - ще ни попречи? Значи ще трябва да се вслушваме в интуицията си...
А и повечето случайни неща обикновено идват закономерно в дадения момент, но ние обикновено сме забравили първопричината за тях.
Е, това е ... Темата е много интересна и обемна, така че, не е възможно с няколко реда да се изчерпи.  ;)

bee

• Guest
« Reply #9 on: юни 14, 2005, 03:18:41 pm »
Не знам дали нещо изобщо ме води в живота - май се опитвам да го оставям да се случва (живота):). И знам, че нищо не е случайно.
Ето, вчера заваля дъжд точно в момента, в който взимах детето от детската и установявах, че нямаме чадъри. Само се обърнах надясно и видях един познат съсед да взима племенничката си. Усмихнах му се жално и той веднага ми предложи да ни закара – и добре, че го направи, че дъжда мина в градушка и изобщо беше ужасно. По същия начин преди няколко седмици бях закъсала с детето по средата на пътя към баба му – не искаше да кара повече колелото си и за мен се очертаваше да бутам две колела около половин километър измежду тълпата, плъзнала из града заради пазарния ден. Точно в този момент обаче се появи един свободно мотаещ се приятел и предложи той да закара детето с мойто колело, та аз да си бутам само нейното.
Е от такива случайности обичам да си вадя извода, че Той си ме обича и си се  грижи за мен, хич и без да искам това от Него.

Visioner

• Guest
« Reply #10 on: юни 14, 2005, 05:04:48 pm »
Да знеш, че наистина Си те обича Той! Щом така в подходящия момент "случайно" изниква необходимата помощ. :)
И на мен така ми се е "случвало" - да получа в подходящия момент необходимата помощ.
Затова си мисля, че Бог наистина помага на този, който търси (и в прозаичния, и в духовния смисъл).
Значи успяваме да осъществим някаква връзка с Него (съзнателна или не), макар и краткотрайна, макар и временна и нетрайна, но я има, Той ни чува! А това ни дава надежда за бъдещето на човечеството! Ако днес с Него успяват да се свържат единици, утре ще са десетки, а в другиден - стотици...

;0

:) :)

zayo

• Guest
« Reply #11 on: юни 26, 2005, 06:48:02 pm »
Ако ме питат в какво вярвам абсолютно, то бих казала- така както промяната е най-константното нещо, така според мен случайността е най-сигурното.
Независимо дали е предвидима или не, това не променя факта, че тя е наочаквана и непланирана. Ествествено, че за нея си има причини ( и външни, и вътрешни ), но и това не променя същността й.
поне това е моето скромно мнение... :) ;)

here I go again...

Yulian

• Guest
« Reply #12 on: юли 11, 2005, 03:57:10 pm »
А може би тези "случайности" са малките изпити в училището на живота?! Когато сме планирали деня си, ние очакваме нещо определено; знаем предварително как ще реагираме. Но при случайностите нещата са различни-изисква се реакция на ситуацията веднага. Може би точно това е изпит-да се провери как сме научили "житейските си уроци" досега и можем ли да продължим по-нататък или отново повтаряме..

Offline divine

• Напреднал
    • blog
Re: za sluchainostta
« Reply #13 on: октомври 11, 2006, 01:33:45 pm »
Случайностите обикновено ми носят приятни емоции, спомям си кога съм си го пожелала това нещо и после съм забравила за него , и изжеднъж то изскача пред мен, носи изненади, промени, раздвижване. Забелязала съм и негативните случайности. Когато съм разсеяна, хаоса като че ли се разпростира наоколо и тогава буквално виждам как хубавите случайности ми се изплъзват на косъм  :laugh:
Добре ,че и хармонията вътре има способност да се разпръсква наоколо и да повлича другите хора със себе си  :)
Every moment is a miracle right now

Offline Evridika

• Напредващ
« Reply #14 on: ноември 08, 2006, 11:16:48 pm »
Случайност-това е дума,която човек използва,за да определи,че някакво събитие се е случило въпреки контрола и очакванията на неговия ум или ако изобщо не е било очаквано.Другите събития са очаквани и закономерно следват човешката ни логика.Значи,от гледна точка на ума и неговата способност да възприема и мисли логически -случайност има.От гледна точка на едно по-широко разбиране и виждане за битието и причинно-следствените връзки в него,което е необхватно за човешкия ум на настоящото му ниво на развитие дори само за една човешка единица,случайност няма,защото събитията са контролирани на това друго ниво от друго ниво на разума,а ние с интуицията си само долавяме част от тази голяма и строго подредена йерархия във Вселената,в която сме малки колелца. :)

G-wiz

• Guest
« Reply #15 on: март 06, 2007, 11:24:44 am »
ммне .. няма случайности, то е по-скоро като съдба, която обаче ние самите предопределяме.. имаме примерно дадени заложби и няква цел която трябва да осъществим, а дали ще го направим.. свободна воля, свободен разум :)
във всичко има смисъл, нищо не е случайно, но ние сме просто твърде ограничени, липсва ни много мозъчен капацитет за използване за да го проумеем  :idiot2: !
Казано е "човек не избира родителите си" .. всъщност обаче ги избира, не мога да го обясня така оба4е представете си че родителите ви бяха други и като интереси и като професия и въобще различни .. кааак такаа..   ::)  ами нали ние има нещо за което сме изпратени на земята, нещо което трябва да осъществим, аа родителите формират  в повечето случай над 50% от детското съзнание ..
през лятото ходихме с една приятелка при най-добрата гледачка в околността, която се занимава с окултни науки и езотерика... каза на приятелката ми, че в миналия си живот тя е била войник, а майка и генерал и в този живот са заедно, за да се подобрят отношенията им или нещо от сорта.. и наистина е така ..смисъл тя самата ми е казвала, че въпреки че вече е на 18 майка и се опитва да я командва, да и се налага, държи се изключително строго, тормози я.. и супер гадните неща..