Author Topic: Рейки: окултният капан за болни хора  (Read 50432 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ricardo

• Guest
Рейки: окултният капан за болни хора
« on: януари 19, 2006, 06:20:25 pm »
 Къде е истината, за какво става дума при феномена "Рейки"?

РЕЙКИ е японска дума. Първият йероглиф РЕЙ означава "тайнствена сила" или "Трансцендентален Дух". За християнското съзнание всичко става съвършено ясно - ако не става дума за Божия Дух, тогава можем да говорим само за "поднебесните духове на злобата", т.е. демоните. Йероглифът "КИ" означава "Жизнена сила, Светлина или Енергия на биоплазмата". Като съберем заедно тези два йероглифа, ще получим типичния за възродения съвременен окултизъм хибрид от мистика и спекулативна наука."

Всеки човек може да приеме енергията Рейки; единственото условие е да си платиш. Първата степен струва няколкостотин евро, втората - над хиляда, а майсторската степен, която дава право да посвещаваш други хора - около десет хиляди долара. Платилият за първата степен посещава четиридневен семинар, по време на който получава "посвещение", диплом, литература. След "инициацията" някои изпадат в истеричен смях, или напротив - в абсолютна меланхолия. Всеки от посветените рейкисти преди всичко трябва да вярва в "Канала", от който идва енергията, в "Силата".

На думи рейкистите са толерантни към всички религии. Но на практика не одобряват посещението на църква. В крайна сметка, А. Шабанов прави извода, че практикуването на РЕЙКИ не е безопасно: По свидетелствата на няколко човека, инициирани и практикували РЕЙКИ, и след това завърнали се в Православната църква, РЕЙКИ действа разрушително на психиката на човека.

Ето какво разказва Светлана К., практикувала три години:

"При нас имаше странни случаи, някои от тях просто ужасни. Например, представете си, на една жена след ултразвуково изследване, й казват, че е бременна. Тя отива при Майстора РЕЙКИ, той й провежда 10-минутен сеанс, след което медицинската апаратура показва, че плодът е изчезнал. Не знам защо, но у всички в групата ни имаше големи семейни проблеми, особено ако единият член на семейството е получил инициация, а другият - не. Мнозина направо се разведоха. Опитвахме се да си помагаме един на друг, но всички постоянно практикуващи бяха с много разбита нервна система..."

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
Re: Рейки: окултният капан за болни хора
« Reply #1 on: януари 19, 2006, 06:29:30 pm »
Рикардо, на всяка теза можеш да намериш важни учени дето я подкрепят и дето не я подкрепят. Толкова много неща (външни и вътрешни) влияят на нашата нематериална същност, че отделни случаи не могат са основа, върху която да се правят обобщаващи изводи. Можем само да си направим извода, че Някои неща Стават.
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Ricardo

• Guest
« Reply #2 on: януари 19, 2006, 06:37:13 pm »
Sirius тези хора,практикуващи рейки лично ги познавам.
Да платиш 10000 $ за курса е добре парите се избиват за месец ;D

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #3 on: януари 19, 2006, 06:45:47 pm »
Аз не познавам българи, дали 10 000$ за Рейки. Ти познаваш ли? Човек понякога плаща с пари за любопитството си  :uglystupid2:  Всеки луд с номера си  :knuppel2:  Пък те, лудите не ходят в гората  :coolsmiley:
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Ricardo

• Guest
« Reply #4 on: януари 19, 2006, 07:14:28 pm »
Няма да правя реклама.Първо ниво започва от 150 $.За теб може да се виждат много пари,за други хора са джобни пари 10000$ целият курс.Ами нали за това е пазарната икономика. O0
Имал си бол пари дал си!!! ;D

Offline wind

• Напреднал
« Reply #5 on: януари 19, 2006, 10:46:14 pm »
Тук виждам нещо познато  :)
Аз карах първата степен преди много години - бях още ученичка. Получих и посвещение в края на последния ден. Не мога да споделя кой знае какъв опит, защото само с курса си останах. По принцип трябва всеки ден да правим разни работи, които аз така и не правих, затова не се смятам за яростна "рейкистка". :D  Рейки-мастерът ни разказваше наистина интересни неща по време на курса. Сега като прочетох написаното от Рикардо, се замислих за някои неща, за които не си бях давала сметка до този момент:
1. За да ходя на курса, се изпокарах с родителите си, които бяха против. Но не можех да не отида...
2. По време на няколкото дни там и известно време след това се чувствах невероятно добре. Понякога си спомням за преживяното с носталгия, защото ми липсва донякъде.
3. За разводите е абсолютно вярно.  :idiot2: Всички рейкисти/ки, които познавам до един са вече разведени с "непосветените" си половинки и са с хора от групата. Обаче!!! Има и един, който се върна при жена си. :)

Та мисълта ми беше, че нямам никак лоши спомени от това време.  >:D
Жалко само, че вече не ми е така интересно както преди....
fly like a wind .......

nova

• Guest
« Reply #6 on: януари 20, 2006, 08:15:33 am »
Когато някой се опитва да си купи, а не да достигне до някаква степен на духовност, няма как резултатите да не са плачевни. То е като да проведеш шофьорски курс за 10 годишни и да им дадеш автомобили в ръцете. За всичко си трябва вътрешно израстване, тук асансьора само вреди-стълбата е задължителна :).
чудя се как ли няма изкукуригали в групата .......

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #7 on: януари 20, 2006, 09:02:48 am »
Ходила съм на Рейки "масаж" преди врме и ми действаше много добре , но не съм се засилевала да ставам и аз като тях. Вярно че практикуващите бяха леко замаяни след сеансите си, все едно са в транс.
Чела съм и книгата за Рейки, до скоро тази "наука" за канализирането на енергията и предаването й на друг човек е била пазена в тайна, докато някаква жена не отива в Япония и после я пренася на Запад. Преди това с години е трябвало да се обучаваш за да достигнеш степен,а сега се е опорочило -искат ти луди пари.

А иначе това всъщност е канализиране на Прана, която е навсякъде около нас, но определено според мен е нужно да имаш съзнание какво вършиш и с тази прана да излекуваш най-вече себе си и след това да я предаваш на други.
Every moment is a miracle right now

bee

• Guest
« Reply #8 on: януари 20, 2006, 09:16:25 am »
Цитат от Ра Хари:

88. Знание не можеш да си купиш. Гуруто, който ти взима пари, винаги се оказва крадец. Впрочем, всички гурута са крадци.  ;)

pakodelucia

• Guest
« Reply #9 on: януари 20, 2006, 05:37:06 pm »
Браво Рико, продължавай в същият дух. Хората не разбират нещата за това съдят.
Винаги съм усещал голяма мърсотия в хората които се занимават с енергии - каквито и да са те. Само човек с чисто сърце, като кристал, ум светъл като слънцето, душа обширна като вселената, дух мощен като Бога и едно с Бога е този човек който знае как да си служи с енергията.

Много ти се радвам :)

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #10 on: януари 20, 2006, 05:50:40 pm »
Пако много хубаво рецитираш, дано някоя "енергия" те чуе някой ден... ;D :2funny:

Ricardo

• Guest
« Reply #11 on: януари 20, 2006, 06:09:26 pm »
Ами без житейски опит е много трудно да осмилиш нещата кое може да е истина,кое лъжа.
Наскоро гледах по MSAT маг майк и една ясновидка с доказани качества.Майтапчии ;DНо трябва и да има хора като тях за да може да става пресяването. ;)

Offline ISIDOR

• Ентусиаст
  • **
  • I'm a llama!
« Reply #12 on: януари 22, 2006, 12:27:01 pm »
Rikardo pro4etoh temata i tuk i v dr forum.ne se vprqgai na vsi4ki i ne vqrvai na vsi4ko koeto ti kazvat
ti sam si pomestil snimka na koqto praktikuvat reiki-no koi zabeleji-na neq ima nqkakva evropeika.a nali se seshtash 4e vsi4ko popadnalo v racete na evropeici i amerekanci se prevrashta v biznes.Taka 4e nedei da govorish sreshto neshto koeto nepoznavash.govori sreshtu tezi koito go prodavat ;)
A kolkoto do samoto REIKI to e savremenna sistema postroena na baza na drevnite sistemi-razbirai smesica ot ne palni poznaniq.I nima mislish 4e tezi evropeici koito si prodavat"znaniqta"vsashtnost znaqt mnogo ;)na da li

Eva

• Guest
« Reply #13 on: януари 25, 2006, 08:43:19 pm »
Винаги е много интересно, когато четеш мнение на някого за нещо, което не е видял лично. Аз съм била на две нива Рейки. Не мога да кажа, че се повлиях много - физически и духовно. Единственото, което ми остана, е да използвам ръцете си при болка, което всеки прави несъзнателно. Не знам защо намесвате демоните - как така стана "абра-кадабра" и - хоп демони. Не съм се чувствала особено добре по време на сеанси, нито пък ми се е случвало нещо неприятно след това. :coolsmiley:

Offline wind

• Напреднал
« Reply #14 on: януари 25, 2006, 08:47:56 pm »
Значи и при теб нищо (и аз така  ;))
fly like a wind .......

pakodelucia

• Guest
« Reply #15 on: януари 25, 2006, 09:55:14 pm »
Явно не енергиите усещате тогава Винди и Ева...
Още от как се помня знам, видя ли някой, че идва с ръце да ми прави "нещо", бегам колкото мога! Освен да ме забърка друго не ми се е случвало. НИКОЙ, НИКОГА, ДО ДЕН ДНЕШЕН, ДОРИ С ГОЛЯМО ЖЕЛАНИЕ ДА МИ ПОМОГНЕ, НЕ МИ Е ПОМАГАЛ!
Аз съм имал доста проблеми и много хора са се опитвали да ме лекуват, само ще кажа, че от всички е излизало какво ли не друго ОСВЕН това дет трябва. Винаги съм една крачка настрани от хора дет ми говорят за възможностите си по енергетика!

Даже много велики, лечители са ми създавали големи проблеми, добре, че Огъня ми е силен да изгори и тяхните проблеми с мойте!

Има само едно нещо дет лекува и то се казва Любов.

Благодаря за вниманието и търпението!

Offline wind

• Напреднал
« Reply #16 on: януари 25, 2006, 10:14:00 pm »
Ставаше въпрос за това, че не се чувства нищо по-особено (поне аз не се усещам различно), а не, че няма ефект "лекуването". Макар, че аз съм го правила досега само два пъти. При това единият път беше още преди изобщо да чуя за рейки.

Ха сега бегай крачка встрани  >:D
fly like a wind .......

Dani

• Guest
« Reply #17 on: януари 26, 2006, 11:16:29 am »
Още от как се помня знам, видя ли някой, че идва с ръце да ми прави "нещо", бегам колкото мога!

O0 И добре правиш! Енергията на друг човек не само не ти помага, а даже вреди. Тя разбалансира още повече.
Ако проблемът ти е дисхармония на енергията, която имаш или излишък, който не можеш да усвоиш, чуждата енергия внася още по-голям хаос и увеличава проблема ти.
Ако проблемът ти е бил недостиг на положителна енергия, то "вливането" на такава постепенно ще те превърне в енергиен наркоман и още по-зле - "несъзнателен" вампир.
Мисля, че Лазарев го е обяснил много точно - ролята на лечителя е да те научи как да изчистваш негативните енергии, породени от зависимостите ти, как да хармонизираш полето си и как да си произвеждаш сам нужната ти положителна енергия. А за това е нужна Любов и само Любов! Пако пак улучи десятката! O0
Съгласна съм и с останалите за изопачаването на източните методи на европейска и американска "почва" и превръщането им в бизнес. На мен Лазарев ми излезе 8 лв.   :laugh:- другите ги намерих в нета и от приятели, а и вече не купувам - разбрах принципа на самолечение :smitten:

Eva

• Guest
« Reply #18 on: януари 26, 2006, 11:33:17 am »
Причината да посещавам форума е, че търся нещо - и аз не знам какво, което да ми обясни как работи тая машина, наречена живот. Има ли я въобще или съм само сянка в нечие въображение. По тази причина, предполагам сте и вие тук. Относно Рейки - пак същото. На първото ниво платих 25 лв. На второто - 50. Това, което успях да науча е да усещам енергия между ръцете си и да я насочвам към мястото, което ме боли. На шега или не - имах сериозни проблеми в лявото коляно. Винаги съм имала. Вече не чувствам този тип болка. Сега ще кажете, че внушението прави всичко. Може и така да е, но това е част от играта. Ако сте чели "Излекувай живота си" на Луиз Хей ще кажете: имала си погрешен модел на мислене, нещо се е променило. Не знам. Честно. Но вярвам, че Енергията я има и тя може да се управлява с ръце ли, с мисъл ли... Факт е, че колкото повече научаваш, толкова повече отговорности получаваш, защото не можеш да си играеш с тези неща.
А, сетих се още нещо. Работиш ли с Рейки първото важно условие е да не правиш нищо без разрешението на този, с когото работиш. Спазва се Вселенския закон за правото на избор. В крайна сметка ние си избираме грешките или успехите. А ако някой реши "да те лекува" без твоето съгласие ясно, че последиците ще бъдат за него.
« Last Edit: януари 26, 2006, 11:39:19 am by Eva »

bee

• Guest
« Reply #19 on: януари 26, 2006, 12:06:39 pm »
Аз само ще се съглася, че може би и аз съм тук, за да си обясня "как работи тая машина, наречена живот"  O0 само дето вече не се толкова чудя, а по-скоро се отдавам на изживяванията си, тези изживявания, които е явно че, душата ми ги иска, .... т.е. има нужда от тях  :D

А иначе никога не съм била привличана от курсове по каквито и да били техники за работа с енергии - не знам защо. Може би твърде рано четох Лазарев  :D или винаги съм усещала, че Любовта върши истинската работа  :) И сега ако ми се иска на някой да помогна с нещо – мисля съсредоточено за него за няколко секунди/минутки и си представям, че му изпращам цялата любов събрана в душата ми в този момент и толкоз .... надявам  се, може и да съм насочила/пренасочила някаква си Енергия отнякъде донякъде и макар и да не съм сигурна дали става нещо смятам да продължа да го правя :)

pakodelucia

• Guest
« Reply #20 on: януари 26, 2006, 01:07:22 pm »
Причината да посещавам форума е, че търся нещо - и аз не знам какво, което да ми обясни как работи тая машина, наречена живот. Има ли я въобще или съм само сянка в нечие въображение. По тази причина, предполагам сте и вие тук. Относно Рейки - пак същото. На първото ниво платих 25 лв. На второто - 50. Това, което успях да науча е да усещам енергия между ръцете си и да я насочвам към мястото, което ме боли. На шега или не - имах сериозни проблеми в лявото коляно. Винаги съм имала. Вече не чувствам този тип болка. Сега ще кажете, че внушението прави всичко. Може и така да е, но това е част от играта. Ако сте чели "Излекувай живота си" на Луиз Хей ще кажете: имала си погрешен модел на мислене, нещо се е променило. Не знам. Честно. Но вярвам, че Енергията я има и тя може да се управлява с ръце ли, с мисъл ли... Факт е, че колкото повече научаваш, толкова повече отговорности получаваш, защото не можеш да си играеш с тези неща.
А, сетих се още нещо. Работиш ли с Рейки първото важно условие е да не правиш нищо без разрешението на този, с когото работиш. Спазва се Вселенския закон за правото на избор. В крайна сметка ние си избираме грешките или успехите. А ако някой реши "да те лекува" без твоето съгласие ясно, че последиците ще бъдат за него.

Еве,
Харесваш ми! Хубаво е човек да говори искрено. За нищо на света, един разумен човек не би те осъдил или би ти кзал каквото и да е относно коляното ти което си излекувала. Всеки друг ще те обсипе с какви ли не "размисли" от които ще се почувстваш зле и ще се чудиш как така никой не ти вярва. Това също си е част от нуждата на някой да се зареди с енергия.  Аз не съм тук за да разбера "нещо" което не мога да разбера, но съм тук за да видя как да си помогна с мислите и разсъжденията - това ти го казвам само ей така.

Относно рейки-то аз малко, разбира се, "силно" се изказвам, защото такава "буйна" ми е личността, и не си до мен за да усетиш смисъла на моето послание...ето защо в интернета е най-трудно да се разбере какво има предвид човека. Не отричам ни най малко енергията, но се опитвам да си обясня как да си я пазя и да не ме тормози чуждата.

Написах ти всичко това, не защото целя да те убеждавам в нещо, а защото смятам, че искреноста в хората може да помогне :)

Eva

• Guest
« Reply #21 on: януари 26, 2006, 02:40:30 pm »
Благодаря и на двама ви. В момента ми е малко тежко и се чувствам като муха в буркан. Но ми се е случвало и да преливам от енергия и да я раздавам, от което се чувствам още по-добре. Може би номерът е да можеш да се контролираш така, че да нямаш сривове и пикове. Да приемаш всички обстоятелства със спокойствие. Мъча се, но в трудни моменти малко го забравям.
Благодаря ви, защото ми дадохте малко от вашата енергия.  :smitten: :smitten: :smitten:

pakodelucia

• Guest
« Reply #22 on: януари 26, 2006, 02:45:59 pm »
В момента ми е малко тежко и се чувствам като муха в буркан.
Мъча се, но в трудни моменти малко го забравям.

Тва с затвора е доста неприятен момент...как само става. Весел нищо не подозиращ, пращящ от любов, излъчващ само доволство и изведнъж, хоп в тъмницата студено, мрачно, самотно...питаш се Бог ли ме остави?

Не е лесно човек да се справи с таз задача!

Dani

• Guest
« Reply #23 on: януари 26, 2006, 06:04:22 pm »
Благодаря ви, защото ми дадохте малко от вашата енергия
:-\ На теб ти трябва да синтезираш и хармонизираш своя собствена , мила :(
И с мен беше така в началото. После се научих да се затварям и да се "изпълвам с Любов" - сама - другите дори ми пречеха с желанието си да ми помогнат! Не е невъзможно.
Първо бавно, но сигурно се изпълваш с Любов към себе си каквато си. Ако не харесваш нещо в себе си, нямаш шанс да произведеш своя енергия. Не е егоизъм! И нека има нещо, които можеш да промениш към добро. Обичаш се със слабостите си и си прощаваш за тях. Не "излизаш" от яйцето си и не пускаш никого и нищо в него, докато не го напълниш изцяло с Любов и не хармонизираш енергиите си. Сама!

Eva

• Guest
« Reply #24 on: януари 26, 2006, 09:18:03 pm »
Благодаря! Не, че не знам. Когато не се чувствам добре не винаги се сещам. Ще пробвам!
[quote
Тва с затвора е доста неприятен момент...как само става. Весел нищо не подозиращ, пращящ от любов, излъчващ само доволство и изведнъж, хоп в тъмницата студено, мрачно, самотно...питаш се Бог ли ме остави?
Не е лесно човек да се справи с таз задача!

Пако, така ме интерпретираш че направо си я представям тази муха как ти бръмчи в ухото
  :tickedoff::D

Offline wind

• Напреднал
« Reply #25 on: януари 26, 2006, 10:24:07 pm »
Ева, това още нищо не е :)
Можеше и още по-странно да го разтълкува ... ама взехме да му свикваме  :)
fly like a wind .......

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #26 on: януари 27, 2006, 03:58:35 pm »
Има  енергия и това никой не може да го  отрече ( ако му се иска да ходи на уроци по физика). :uglystupid2:
Въпроса е може ли тази енергия да бъде контролирана и с каква цел би се използвало това? :knuppel2:

Мисля че всеки има индивидуална връзка с енергията, и трудно друг човек може да стане проводник , по -скоро би пречил. Мисля че повечето учения и книги за самоусъвършенстване дават именно пътища и начини, чрез които да се заредим с енергия от най-висшия Извор, а не от други празни кладенци ( каквито са повечето хора).
Аз също съм достигнала до идеята че нищо не се дава отвън, всеки подарък като изживяване идва отвътре, там трябва да се търси, там да вървим -навътре, навътре -докато открием Извора на любов, и да се закачим за него ( ех, ако можеше никога да не се  откачаме  :coolsmiley:)

Дани, Ева  O0 O0 O0
« Last Edit: януари 27, 2006, 04:00:17 pm by divine »

Iva

• Guest
« Reply #27 on: април 20, 2006, 03:41:48 am »
Здравейте! Сега попаднах на тази тема и реших да се регистрирам, за за мога да се включа в темата за рейки, ако не е приключила. Така както четох, май никой истински не е запознат с рейки енергията. Аз имам и трите степени, но не съм започнала още да работя с хора. Работя предимно за себе си и за мои близки. За мене рейки енергията означава вяра, надежда и любов. Ако не ме разберете ще ви обясня. Рейки енергията за мене е най- свещеното нещо и равносилно на Бог. Не е вярно, че след това хората се развеждат. От моите групи нито един не се е развел досега вкл. и аз. Рейки ми е помоггнала толкова много, в толкова много ситуации колкото не можете да си представите. за мене не подлежи на съмнение, защото случаите ми са много. Аз не работя с енергията само за болести, а я използвам по всякакъв друг начин. Точно както казват, с рейки може да се работи по толкова различни начини и върху толкова неща, че не може да стигне един живот. Уверявам ви, че не е внушение. Работих върху болни животни локално и даже от разстояние. Нима животните могат да си внушават или растенията? Аз винаги ще бъда благодарна, че се открехна тази пътека към мене и ако съжалявам, то е, че по-рано не съм се озовала на този път. Нямате представа колко много помага във всичко и колко й дължа. Относно това, че енергията, за която едно момче се страхуваше по- горе, че е чужда, не е така. Рейки не е на никого, тя не е лична енергия. Когато имаш намерението да направиш нещо чрез нея и започнеш техниката или положиш ръцете си върху обекта, тогава започва да тече тази енергия. Ти си само канал през който минава рейки, нищо повече. Както когато включиш кабела в контакта и тръгва тока, но щом дръпнеш щепсъла и тока спира. Не бъдете с предубеждение за рейки. Рейки е любов! Няма нищо вярно за посещение на църкви и всякакви други глупости. Който не е запознат с рейки, просто не знае какво пропуска.

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #28 on: април 20, 2006, 09:04:03 am »
Ako един човек е чист в мислите и чувтсвата си , той така или иначе става проводник на божествената енергия, която се намира във всичко в природата. Рейки е било скрито учение, сега всеки срещу пари може да си купи степени, но това не значи , че е еволюирал съзнателно и е постигнал връзка с Бога съзнателно. В този смисъл , ако един човек с лични проблеми реши да ме лекува с рейки - не, мерси. Ходила съм на няколко сеанса рейки, приятно ми беше, но ефекта не е постоянен. По-добре научи човека да се лекува сам, вместо да го убецдаваш, че той има нужда ти да си сложиш ръцете върху него . Повечето народни лечители ползват същата божествена енергия, защото тя е една и съща навсякъде, но не слагат ръцете си отгоре, а действат чрез силата на вярата си и лекуват от разстояние. Рейки за мен е разновидност на лечението с прана, с жизнена енергия, и докосването на физическото тяло според мен не е нужно ако владееш тази енергия.

Пък и тоя бизнес, с големите пари - сорри , ама никой няма право да иска пари за нещо ,което не е негово, а принадлежи на всичко живо във Вселената. Тази енергия ни е подарък, тя е част от нас, защо някой ще иска пари за това?

Като цяло нямам нищо против Истинските неща и Истинските хора, които наистина ПОМаГАт, а не правят така , че да ставаш зависим, и да ходиш все повече и повече на техните масажи.......и т.н.

ToEmbraceATree

• Guest
« Reply #29 on: април 20, 2006, 09:08:12 am »
Енергията не се дели на положителна и отрицателна - тя е универсална и тъй като всичко е едно=> може да бъде трансформирана. Единствения въпрос е намерението, с което я прекарваш през себе си. На мен ми е обяснявано по същия начин: Преливайки енергия на друг човек, тя не идва директно от нашите енергийни центрове,   ние сме като маркуч, който полива цветята, до които водата по някаква причина не може да стигне. ( На тези курсове наистина се плаща, което е сякаш минус, който аз се опитах да разтълкувам по следния начин: Може би по такъв начин там не попадат случайни хора, а такива, които наистина искат да се научат и да помагат на себе си и на другите. Такива, които са готови да се разделят с част от парите си. Дори и на мен това обяснение ми звучи вяло. Но знам, че енергийните лечения наистина помагат. Не съм била на Рейки курс, но на този на който съм била, е дори забранено (макар 4е отново си е личен избор) да изискваш пари от хора, които лекуваш. Дори по някакъв начин е неполезно за намерението - Любовта се смесва и с нещо друго)
В същото време такива енергийни лечения с ръце, са просто напомняне на нашите естествени възможности. Всеки го може, стига да поиска.Ние сме Любов, която може и да лекува.
Познавам човек, развил енергията си самостоятелно, без да е преминал каквито и да е курсове. И тя (неговата енергия) е усезаема дори на чисто физическо ниво.
Пък и спомнете си Метода Силва. Това си е наша изначална възможност.

p.s. Нещо това заглавие ми бърка във венчелистчетата. Бърр
« Last Edit: април 20, 2006, 09:22:14 am by ToEmbraceATree »