Author Topic: Рейки: окултният капан за болни хора  (Read 49612 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline divine

• Напреднал
    • blog
Re: Рейки: окултният капан за болни хора
« Reply #30 on: април 20, 2006, 10:13:12 am »
В същото време такива енергийни лечения с ръце, са просто напомняне на нашите естествени възможности. Всеки го може, стига да поиска.Ние сме Любов, която може и да лекува.

Прегръщащата дърво  O0 :)
Every moment is a miracle right now

Iva

• Guest
« Reply #31 on: април 21, 2006, 12:52:24 am »
Не мога да отрека, че някои хора го превръщат в бизнес и това също ме дразни и мене. Това осквернява рейки. Но както се казва, във всяко стадо........ Аз съм рейки мастер, но изобщо нямам намерение да се възползвам от това и да правя курсове и с това да печеля. Другите хукнаха веднага да го правят. Инициирала съм по желание само братовчедка ми и майка ми. Предстои сина ми, две приятелки като подарък.  Кучето ми има първа степен. Обаче, пък ако няма и цена по принцип то се обезценява. Но трябва да е поносимо. Без пари щом е, вероятно биха се втурнали всички от любопитство, а така/не че пак няма и такива/, но този, който си плати, той ще оцени малко повече това, за което е дал пари. И също, този, който много държи на това, ще си плати като мене на всяка цена, за да го има. Аз например /и много други/, като съм дала пари за тези нива, за пътуването и пребиваването, имам досега 20 купени книги на руски и български и няма да спра да ги купувам, ами това е инвестиция все пак. Значи аз да платя и да подарявам на другите на готово ли ? Или тези, които правят сеанси? Ами те губят от своето време най-малкото, дали са на свой ред пари, за да работят после това. Аз положих неимоверни усилия, но с огромно желание, за да изкарам тези курсове. В единият случай трябваше да организирам курс за два дена в апартамента си, два дена аз храних групата на мои разноски и приготвянето на храната, в нас дойде да спи за два дена мастерката със съпруга си на мои разноски. Вярно, само ми отби от цената, но си платих, ами цялото това главоболие?Използва се цял тристаен апартамент с всички стаи.  Но аз месеци се опитвах, докато успея да направя това, защото просто исках на всяка цена да бъда инициирана. И това беше единственият начин. За второ ниво ни искаха 201 лв. Но ходих за два дена в София- път, хотел, курс. За мастерството пътувах до друг град пак за два дена. Но приех всички неудобства и средства, защото много исках това. И не съжалявам. Толкова ми хареса, че после изкарах други енергии- изис сейким и сейким. Пари за нищо не съм взела от никого -нито за сеанси, нито за инициации. За мене не е целта така да си изкарвам парите. Аз работя други две работи. За мене целта беше аз да си помагам на себе си и близките си с рейки. И за това го използвам, това правя. Рядко има ден, в който да не правя нищо. Но има толкова много неща върху, които да се работи. Досадно е когато някой пък иска само да се възпозва. Имаше един момент когато изнемогвах и трябваше на разни приятелки да давам рейки за различни неща и то в продължение на дни. Не можете да си представите колко време загубих. Трябваше да се лишавам и от часове за сън понякога, за да мога да проведа сеанси от разстояние и да не се прекъсва. И после никой не каза дори "Благодаря, че отдели време за мене, ела да те почерпя едно кафе."  Иначе бяха доволни от резултатите. И да има проблеми някой рейкист, той не ги предава на другия. Той е само канал, през който може да мине универсалната енергия. Част от нея запълва и неговите нужди даже и на другия. Откривателят Микао Усуи е отишъл в гетото и започнал да лекува безплатно скитниците. След доста време минал отново там и пак били на същото място. Питал ги защо, а те отговорили, че така им харесва да изкарват парите си и да живеят. Тогава той променил принципите си и завещал, че рейки не трябва да се предлага, да се подарява, защото така не могат да го оценят. Рейки трябва да се поиска и може минимално, но трябва нещо да се плати или подари. Окултен закон за вземането и даването. Трябва да има равнопоставеност някаква. За да има енергобмен. За това някъде се казва, че трябва да даряваме 1/10 част от получаваните доходи и така ще се увеличават и благоденствието ще бъде при нас. Аз не го правя, но когато отида да си получавам хонорарите от едната си работа, вече седма година го правя, винаги занасям по нещо. Може един шоколад да бъде или кутия бонбони, но никога не отивам празна. Преди работех на друго място и там бяха много хора. Няколко пъти организирах почерпка поне на 10 човека. Иначе аз съм човек, който обича да дава, да подарява, да черпи, но не мога да вземам пари, притеснявам се от подаръци и почерпки. Не обичам да се чувствам задължена на никого.
« Last Edit: април 21, 2006, 01:01:14 am by Iva »

Ricardo

• Guest
« Reply #32 on: май 02, 2006, 09:03:01 am »
Ива,най-накрая да чуя мнение на рейки мастер в този форум. O0 O0 O0 O0
Тази тема е пуснах доста отдавна,бях забравил за това.
Един много важен въпрос.Виждам,че си добър човек,но кажи какво би направил някой "лош " човек ако стане рейки мастер?
И друг въпрос,ако може личен?Повечето хора усвоили рейки са разведени,ти сполучлив брак имаш или....

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #33 on: май 02, 2006, 11:21:20 am »
Много интересно - как да си менаджираме парите , ако вече сме платили за рейки -  интересно, но ненужно......рейки е просто дума за универсалната енергия, която лекува.
Every moment is a miracle right now

imaginary

• Guest
« Reply #34 on: май 02, 2006, 11:56:33 am »
Мисля,че пропускате хората,които отиват на такъв курс с ясното съзнание,че това "умение"ще им донесе печалба в бъдеще.Жалко е,и е срамно,но е вярно.
Може би за това и аз изпитвам ужас от идеята,непознат да ме докосва,пък бил той и "лечител"и "мастър"и какъвто си ще!
А забелязва ли ли сте,понякога да ви е неприятно докосването на някой,който по неизвестна причина не харесвате?Ей така,чисто интуитивно?
Всичко е свързано-енергийния баланс на човек е лесно накърним,да позволяваш на някого да го "бъзика" едва ли е много умно!
Съгласна съм с теб,divine! O0

Dani

• Guest
« Reply #35 on: май 02, 2006, 12:25:58 pm »
и аз се присъединявам :)
според мен "сбърканото" тук е, че има посредник между Енергията и приемника - т.е. - мастер" или както се наричат. Това е все едно да не уча хората да ползват английски сами, а да ги правя зависими от моя превод...

ToEmbraceATree

• Guest
« Reply #36 on: май 02, 2006, 12:37:28 pm »
Но точно на тези курсове те учат как сам да използваш енергията.
Само от теб зависи КАК ще я използваш.
Когато станеш "мастер", научи и други. Не им взимай пари. Няма нищо сбъркано в метода. Избора е в хората

Offline Spirit-Felix

• Creator of Realities
  • Напреднал
  • I metaprogram, therefore I am!
« Reply #37 on: май 02, 2006, 12:43:22 pm »
Дори не е нужен курс за да се научи човек да използва енергията си. може напълно и незаивимо от гурута и учители да усвои това умение. То е заложено в него. Можеш да се научиш да ходиш с помощта на мама или без нея...
 :)
Какво ще направиш ДНЕС за да се доближиш до себе си?

Nem Ankh!

Dani

• Guest
« Reply #38 on: май 02, 2006, 02:53:49 pm »
Но точно на тези курсове те учат" как сам да използваш енергията."
Ако те учат на това, как да я използваш за себе си - съгласна съм!
Но ако те учат как да използваш енергията като "слагаш ръце" и с това лекуваш болестите на други хора....?

ToEmbraceATree

• Guest
« Reply #39 on: май 02, 2006, 05:52:08 pm »
Хората не отиват при лечителя с молбата "Научи ме!", а "Излекувай ме!". Техен избор е. Никой не може да им наложи, да ги лекува принудително.
А ако някой помоли теб да му помогнеш с нещо, което нищо не ти коства (нещо повече дори ти помага- 10 % от енергията, която преливаш остава в теб), нима не би го направила, защото всеки трябва да се научи да се оправя сам? Всеки, когато е готов, ще се научи. :)

Dani

• Guest
« Reply #40 on: май 02, 2006, 08:34:49 pm »
"А ако някой помоли теб да му помогнеш с нещо, което нищо не ти коства (нещо повече дори ти помага- 10 % от енергията, която преливаш остава в теб), нима не би го направила, защото всеки трябва да се научи да се оправя сам?"
В никакъв случай не бих го направила - точно поради причините, които са посочени в постинга!
Първо: Онези 10 %, които ще останат при мен са много опасни за мен самата, защото ме правят енергийно зависима от преливането! Изкушението да преливам на пациенти, за да си ги набавя е голямо. После - дали енергията, която ще е необходима на моя пациент, е съвместима с моята? А дали енергията, която ще прелея ще е съвместима с тази на пациента? Кой ще реши? Ако не сме съвместими - кой да бъде "жертвата" ? И ще мога ли да откажа ако съм свикнала вече с "благинките" на преливането?
Второ: Наистина смятам, че най-благородната помощ за един човек е да го научиш как да се оправя сам. Това никак не е лесно и просто - прави се с много Любов, вяра, подкрепа - и енергийна в това число! Когато майката учи детето си да ходи, тя изразходва десетократно повече енергия, време и търпение, отколкото когато го носи или вози с количката.... Намерете ми майка, която от "състрадание" няма да измъчва детето и себе си и няма да го подлага на рисковете, свързани с прохождането!

ToEmbraceATree

• Guest
« Reply #41 on: май 02, 2006, 11:34:07 pm »
Поправи ме ако греша, но не знаеш какво е да правиш енергиен сеанс.
Тези 10% не са някакво удоволствие, те са енергия, която ако самия ти имаш нужда ще остане в теб. Ако не-няма. Няма никакво изкушение, та нали самия ти можеш да си направиш цялостен енергиен сеанс, не ти е нужен посредник. Правейки сеанс на някого, единствената облага, която можеш да получиш, е радостта, че си му помогнал.
Когато преливаш енергия, тя не идва от твоите чакри, тя не е твоя, ти я преливаш от въздуха, от движението, от цялата свободна енергия във Вселената. Тя е универсална. Не съществува опасност от "несъвместимост".
Важно е какво иска човека. Не можеш да му кажеш "Стой мирен, сега ще те науча!", ако не иска.
Хората отиват на лекар, не за да учат медицина. Ако някой има нужда от помощ, защото изпитва болка, ще го попиташ дали иска да му помогнеш по твоя начин. А ако иска да научи повече просто ще попита  :)
Мисля, че това да можеш да помогнеш на някого е много хубаво нещо :smitten: Прекрасно е и да го научиш на това, което знаеш. Но пък някак не е естествено да откажеш да му помогнеш, само защото не иска да се научи.
Има и още нещо - Единствено помагайки му, можеш да засилиш желанието му да се учи. А отказвайки-не виждам смисъл

Iva

• Guest
« Reply #42 on: май 04, 2006, 02:19:13 am »
Здравейте! Всеки има право на свое мислене и своя гледна точка по всички въпроси. Обаче виждам, че не познавате добре и отблизо материята, имате странично и неправилно виждане по въпроса. Предубедени сте. Моля само да не бъдете толкова категорични, когато не познавате нещо достатъчно добре. Не зная дали всеки станал рейки канал осъзнава какво е придобил. Светът е пъстър от хора всякакви- и добри и лоши, и почтени и такива, които търсят лесни начини да печелят. За съжаление рейки канали стават хора различни. Някои ценят придобитите умения, други никак. Един съвет от мене като молба към вас. Не съдете за рейки по хората, които познавате! Въпросът горе е какво би направил един лош човек, ако е рейки? Нищо не може да направи. Ако се опита да пожелае нещо лошо, то няма да засегне другия човек, а ще връхлети веднага самият него. С рейки не може да се навреди на никого по никакъв начин. Рейки избира какво може да направи и прави чудеса. Може да искаме нещо, което си мислим, че е добро за нас, но всъщност не е така, то просто няма да се случи. Рейки хармонизира, но в никакъв случай не може да излекува тежките болести. Може да подпомогне и оздравителният процес, да намали или премахне болките, но иначе никой не твърди, че е панацея.
Аз исках рейки на всяка цена не заради лесно печалбарство, а заради себе си. Аз използвам рейки изключително за себе си под всяка форма. Аз дадох много пари за рейки, но не съм вземала досега пари от това. На курса ни преподадоха много малко за това как да използваме енергията. Всичко научих от книгите, които непрекъснато купувам, различни автори, различни техники и аз изпробвам всяка техника. Използвала съм рейки в толкова много ситуации, че ако трябва да ги разказвам ще трябва да напиша книга от личният си опит. На приятелска основа са ми искали рейки сеанс. Никой не ви предлага на сила това. Ако човекът не ви е приятен просто не отивате и това е. Има такива рейки канали, които и аз не искам да ми дават на мене рейки. Познавам рейки мастери, които също не искам да са ми на мене мастери и да ме инициират, нито да ме докосват. Но подобното привлича подобно и всеки попада, стига до хората, които са му нужни. Всеки ученик намира учителят, който му е необходим. Когато съм приемала рейки от хора, които приемам вътрешно, усещането е изключително. Когато аз съм давала на приятелки, не са искали да спираме сеанса.

Iva

• Guest
« Reply #43 on: май 04, 2006, 02:21:23 am »
Имаше въпрос към мене относно разводите и семейството ми. Не, аз не се разведох. Когато сме се скарали със съпруга ми и нищо не правя с рейки, сдобряването става малко по трудно. Когато реша да го използвам за хармонизиране на ситуацията, се сдобряваме веднага и това продължава дълго- мир, спокойствие. От хората, които познавам наистина никой не се е развел досега. Не че не е възможно. Причината е, че рейки те променя по някакъв начин, облагородява те и започваш да гледаш по нов начин на нещата. Аз се промених само положително. Тогава може да решиш, че пътят ти е друг, работата, която не ти носи удоволствие или партньорът, който не те удовлетворява може да поискаш да смениш нещо в живота си. Рейки не те развежда, ти решаваш сам за себе си какво да промениш. Ставаш по решителен. Познавам една страшно критична личност, която след приемане рейки вече не можеше да жили като оса, да критикува и стана по мек храктера й. Някои хора си остават същите, защото рейки не прави никого по духовен или извисен. Зависи от съзнанието на човека, стремежите му и желанието да се променя.

Ricardo

• Guest
« Reply #44 on: май 04, 2006, 09:09:34 am »
Много хубаво,че си запазила семейството си.
И да допълня нещо,лично за мен рейкито лекува и е божествено.Да вярно е правят се пари.
От какво ли не се прави пари."Гладна мечка,хоро не играе.Тук на Земята все с нещо трябва да се храниш.Но сега е най лесно човек да отрича и да бъде краен в оценките си.
"Кучетата си лаят,керевана си върви!" Виждам,че доста си разбрала отностно плюсовете и минусите на рейки.

Българите много разбират:от политика,от футбол,от рейки и т.н. :coolsmiley:

« Last Edit: май 04, 2006, 09:14:21 am by Ricardo »

patzo

• Guest
« Reply #45 on: юни 30, 2006, 03:56:58 pm »
Spored mene e tupo nqkakwi xora da prinizqwat bojestweno poznanie do nqkakwa tapiq za edi kolko si pari??

diven

• Guest
« Reply #46 on: октомври 20, 2006, 09:17:53 am »
Беше ми зададен въпрос: Не те ли прави зависим от тази енергия? Тогава в мен изникна отговор - дискотека, кафене, кръчма... Библиотека, божи храм... Кола, телевизор, кафеварка... Не  е ли подобна зависимост. Това, че те са общоприети, определящи някаква реалност, правили ги по различни от Енергийните методи до които се докосваме. Незнанието ни е огромно и се спасяваме в сигурността на общоприетото. Нека се замислим за истинността при това многообразие на езици, култури, религии, политически платформи...
   За мен е ясно, че съществува една първична Енергия с много имена - дух, любов, светлина, прана, ки... Те са опит да се обясни необяснимото, защото всеки по своему е почувствал въздействието И! Ето защо за мен е критерии наученото да ми върши полезна работа. Считам, също така, че силата на мисълта ни е в сихрон с първичната Енергия.
Ножът е полезен инструмент, но е и средство за убиване. Не го обвиняваме него, а извършителя на деянието.
   Искам да добавя и разсъждения относно заплащането. Духовното и материалното са две различни неща, но описващи едно цяло - ВечноТо. В зависимост от нашето отношение към тях, ние ги смесваме в различни съотношения и се сформира нашата реалност. Проблема е в това,че тя често пъти се различава от общоприетата и ние сме нещастни. Искаме да имаме пари и да сме духовни в реалност в която, тези които имат пари не са духовни. Вярно е, че парите са човешко творение, но са допуснати от Бога! Вярно е и многото други неща отречени от нас, поради някаква наша дефинираност, са също допуснати от Бог. Какво излиза? Бог ги търпи, а ние не. Не се поставяме по-високо от него? Излиза, че има друг отговор. Те са нужни на Бог! Те са неговият инструментариум чрез който ние играейки си можем да прозрем Животът. Тези които имат пари решават да разширят познанията си за Енергиите и си плащат. Ако не вложат за това парите си, къде ще ги дадат? Вместо духовност ще посегнат към материалността и тя ще затвърдява своите позиции. Не е ли по правилно тези пари да се насочат към духовността, а тя от своя страна придобивайки ги да ги насочи към материалността и т.н. Надявам се усещате хармонията материалност-духовност-материалност... Убеден съм, че един духовно ориентиран човек, ще използва по-добре парите, а същевременно и ще може да изживее изкушенията на материалното, не чрез отрицание и лишение, а чрез осъзнаване.
Любов и светлина!

diven

• Guest
« Reply #47 on: октомври 20, 2006, 10:34:08 am »
Има и друго. Ние всички сме едно – съставни частици на ВечноТо! Първичната му Енергия е около нас и в нас. И То, за да е живо тя трябва да бъде в движение. Проблемите са ни свързани с не осъзнаването на този процес и нарушаване на потока му през нас. В повечето случаи, ние сме запушили каналите си чрез претенции породени от егото ни, погрешни представи за живота водещи до дефинираности пречещи ни за по нататъшното ни развитие и т. н. В същият момент сме в една реалност, зависещи от многото посредници които ни помагат да живеем „щастливо”. Учителите ни учат, техниците оправят развалените прибори, майсторите ни изграждат домовете… Ние можем да правим всичко това, но смятаме че не ни е работа и плащаме. Защо тогава да се притесняваме, че някои плащат за да бъдат научени как да ползват Енертията? Нека да не забравяме, че духовното и материалното са просто начин на ВечноТо да се проявява чрез нас. Важното е да осъзнаваме себе си, за да осъзнаем и Живота си.
   Промени себе си, за да промениш света! Цялото многообразие от мисловни модели има за цел да осъзнаеш, че си свободен да избираш, но че си отговорен и пред ВечноТо, като негова съставна част, да се съобразяваш с неговите правила.

grizzly

• Guest
« Reply #48 on: октомври 21, 2006, 10:03:16 am »
Проблемът при Рейки не е енергията, проблемът е работата с тази енергия. Проблем е че хора, които не са познали и развили собствените си енергийни центрове, камо ли са познали себе си, почват да мажат де що им падне и то с претенции, че помагат. Да, в голям процент от случаите, може и да се получи лечебен ефект, но това бих го отдал на случайността. Освен това не се знае, като разбуташ енергията на дадено място, дали няма да се отвори проблем на друго място, който да проличи примерно след години, когато вече е късно... Значи учениците, които са поели по пътя на духовното развитие, и които получават посвещения понякога с няколко прераждания между всяко, полагат огромни усилия , за да си разширяват съзнанието и разбирането. Години преминват по пътя на себепознанието и развитието на различните дарби и енергийни системи. Но с Рейки става и за 1 месец, интересно. Не е въпроса за парите или разводите, както бе коментирано по-рано. Задавали ли сте си въпроса, че примерно дадено заболяване има за цел да доведе човек до определено състояние, или да получи шанс чрез него да изкупи минала грешка. Никой не страда просто ей така, за спорта... Но рейки мастерите се намесват без да имат поглед, върху развитието и нуждите на отделния човек. Учениците и просветените боледуват от по-различни болести, за разлика от повечето хора. Интересно как рейки мастерите определят нивото на съзнание на човека срещу тях и го лекуват подобаващо ? Колко от тях са активирали център Аджна и "виждат" какво правят ? Известно ли им е , че някои болести се дължат на прекомерно количество енергия в някой център, и е редно такава да се отнеме, или те само "помпат" ? Всички тези въпроси смятам за важни. Не мисля, че рейки е шарлатания или "демонски" излияния, твърде е елементарно. Но работата с енергия , която не познават добре по органи и системи, за които в най-добрия случай са чели е меко казано стряскащо, поне за мен. Не съм против работата с енергии, това е неизбежно и ще бъде тепърва развито... Убеден съм, че тези хора подхождат с най-добри намерения, но между намеренията и това , което се случва в действителност има голяма разлика. Дори и в сфери, изследвани добре от човека. Дори и там, където може да се смята, симулира и предвижда, пак има разлика между симулираното и резултата, дори когато се вземат предвид максимален брой странични фактори... Рейки може и да е подходящ за експерименти върху себе си, от хората, които смятат че тази система е добра за тях. Но опитите върху други хора, въпреки че стават с тяхното изрично съгласие, за мен са неприемливи. Духовни системи бол, но за лично ползване, с много внимание, търпение, мъдрост и любов ...

Позволявам си и цитат:
"... Как да разберем дали имаме нужда от рейки настройка и дали точно при този рейки учител да отидем?

Първото, което трябва да имате предвид, когато избирате дали да изберете рейки настройка, е че рейки се състой основно от 2 Космически Лъча - Трети и Четвърти - Божествена интелигентност и Хармония чрез Конфликт. Рейки е енергия, която знае сама къде да отиде и как да помогне, съгласно вътрешния си потенциал (който не винаги е висок), но също така намагнетизира много силно всички мисъл-форми и емоции в аурата. Когато някой рейки учител започне да ви говори колко е хубава и нужна рейки настройката имайте предвид, че същата тази намагнетизирана енергия говори чрез него и той/тя наслагва върху вас своите мисли, как иска да ви направи настройка. Ще установите, че приемате всичко, което ви се казва. Никога не се подавайте на първоначалния импулс, докато сте с него/нея. Отидете си вкъщи, включете цялата си трезвеност и помислете дали ВИЕ искате това, а не дали рейки учителят иска да ви настрои. Има голяма разлика, най-вече за вас.

След рейки настройката имайте предвид, че във вас е вложена много силна мисъл форма, че каквото и да става вие се чувствате добре. Разбира се с една мисъл това не може да стане и животът ви няма да бъде променен като с вълшебна пръчка. Тази мисъл форма ще ви кара да мислите, че сте добре, независимо какво става с вас, но това е просто мисъл, не реално заключение как се чувствате. Добре ще е да я изтриете, рейки учителите я поставят в сърцето на този, когото настройват. Тази мисъл форма ще ви направи бездеен към собственото ви състояние и ще притъпи емоционалността ви. Всеки път, когато се появи някакъв проблем с вас или около вас тази мисъл-форма ще се включва и ще ви казва, че сте добре и така ще пропуснете да реагирате. Недейте да се оставяте да бъдете приспани. Ако сте избрали да бъдете настроени в рейки имайте предвид, че вашите собствени нагласи, мисли и емоции в аурата ще бъдат намагнетизирани и захранени с енергия. Ако подробно не ви е обяснено от рейки учителя как да ги трансформирате за кратко време можете да се озовете в серия от конфликти и неприятни събития. Вашите нагласи ще започнат да диктуват живота ви много по-силно заради енергията на Четвърти Космически Лъч. Ако знаете как да се центрирате и да трансформирате мислите и емоциите си ще успеете за много кратко време да намерите Хармонията, в противен случай ще се лутате дълго в Конфликта.

Учението на рейки твърди, че възстановява отдавна загубения баланс и хармония в тялото и душата, като ви настройва към "универсалната космическа енергия". Това далеч не е така. Настроени сте към определен тесен като вибрация поток от космическа енергия, която притежава известна вродена интелигентност и лечителски сили. Но за сметка на това блокира собствения ви енергиен потенциал и поток от душата ви. Рейки е външна енергия по отношение на полетата ви на съзнание. Каналът, който се отваря блокира прана канала в тялото ви и по-специално частта, която е между коронната чакра и Звездата на Душата (8ма чакра). Енергията на рейки е с малък диапазон на вибрация и "заковава" вашата собствена вибрация в този диапазон, по този начин няма как съзнателно да опознаете целия спектър от светлина, който сте (най-вероятно това ще бъде оставено за някой друг ваш духовен аспект или ще стане по време на сън, защото духът не може да бъде наистина блокиран, само умът и сетивата могат да бъдат отклонени).

След премахване на настройката ще почувствате отново съзнателно връзката си с душата и ще установите, че имате вродени лечителски способности, които не зависят от нищо външно като думи и символи. Само от вашето собствено намерение, че сте здрави и балансирани. А също така ще установите, че от Звездата на Душата към вас непрекъснато тече енергия, която захранва тялото ви с лечебна сила, която макар да не можете да изпращате на друг човек, само с хармоничното си присъствие може да лекува..."

ToEmbraceATree

• Guest
« Reply #49 on: октомври 21, 2006, 05:08:12 pm »
Grizzly откъде е този цитат?

Paladin

• Guest
« Reply #50 on: януари 16, 2007, 09:01:01 pm »
Изучавал съм Рейки само от гледна точка на структурата на биополето и се оказа, че всички езотерични школи дават една и съща структура.Впечатляваща е тази инициация със символи от херметизма. Тези мисловни енергийни символи са наистина трудна работа.
 Мисля, че инициацията на Рейки не е за всеки, не всеки е годен за лечител, както и за шофьор. Инициацията на човек, който не е годен може временно да облекчи състоянето му, но без да е отворен сам за Енергията, той ще трябва да се връща многократно при своя гуру, за да бъде инициран пак и пак. Така си мисля.Същото е и с метода на Силва и многократните курсове при него.

Iva

• Guest
« Reply #51 on: февруари 12, 2007, 10:04:44 pm »
Абе спрете се бе, хора! То не бе глупости, то не бе чудо да се пише толкова "компетентно" за Рейки енергията- нещото, което не познавате. Никой досега, който се е докоснал до знанието и опитностите на Рейки не е съжалявал след това. напротив, хората се изпълват с благодарност за възможностите, които са придобили. Все много парадират само тези дето разбират винаги от всичко, всестранно развитите личности. Рейки се разпространява глобално с или против вашето одобрение. Злите сили продължават да пречат по силата на Вселенския закон за извечната борба между доброто и злото. Който стигне до тази енергия въпреки всичко и всички, нека се счита за благословен. Който трябва да намери пътя си, ще го намери. За всички, които още не са готови за това чудо по пътя на духовното си развитие ще възникват пречки така или иначе защото няма да знаят как да се възползват от знанието. Хубаво е когато човек не разбира от нещо достатъчно добре да не го коментира. не е задължително да се изкаже мнение. Ако съм малко безцеремонна се извинявам на обидените, защото никого не искам конкретно да обидя, но ми дотегна от врели-некипели.
--------------------------------------
колкото до последното изказване преди моето наистина Рейки не е лъжица за всяка уста, затова нека стигнат до там само, които трябва......
« Last Edit: февруари 13, 2007, 08:21:39 am by ramus »

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
    • http://www.kaldata.com/forums/index.php?automodule=blog&blogid=265&
« Reply #52 on: февруари 14, 2009, 01:04:28 am »
  Енергията е разумна и по същество изпълва със съдържание понятиятията "живот" и "съществуване". Така,че всеки Я "използва" , независимо дали го осъзнава.

От Библията:
 "Защото ето царството Божие вътре във вас е"  Ев.Л. 17:21
Бог ми напомня за себе си. Постоянно.

Offline cyborg

• Начинаещ
  • *
Re:Рейки: окултният капан за болни хора
« Reply #53 on: септември 22, 2013, 11:58:41 am »
Рейки: „рей” значи живот, а „ки” значи сила[1]. Рейки е по-известна с лекуващите си практики и по-малко с духовните въпроси. Що се касае за медитацията, имайки отношение към будизма и японско-китайска връзка, тя привлича с това много хора.

Рейки се състои от въображение /фантазии – б.пр./ и допускане /приемане – б.пр./. Например, казва се човек да си представи, че светлината влиза в него и го лекува… и да си мисли, че той навлиза все по-навътре, нещо такова; надявам се, че схващате какво искам да кажа с това. Отдава се голямо значение на „виденията”[2] – „виденията”, които човек вижда по време на рейки медитацията – неща, бъдещето, разни неща за даден човек и т.н. и това се прави, интерпретирайки „виденията”.

После, подобно на получаването на Себереализация в Сахаджа Йога, те имат така наречената „настройка”[3], или „Степен 1”, тоест свързване с „универсалната сила рейки”. Това е стъпка, която отнема 20 минути и за нея се плащат пари; аз платих 700 рупии (това преди 8 години бяха много пари, а и сега също). След това човек започва да усеща топлина по дланите си, както когато търкаш силно дланите си и така се загряват… това не полъх, като Парамачайтанйа. После на човека се казват многобройни стъпки, като трябва да си държи ръцете на различни места и органи по тялото. Мисля, че бяха 26 стъпки, не си спомням точно. След това идват техните обичайни понятия за телепатия и концентрация.

После на човек се казва по-скоро да „извика”, отколкото да се моли, и да извика „своята” майка рейки, да извика „своя” бог Буда (който е мъртъв и идва на помощ на хората в медитация) или така наречените велики майстори на рейки, естествено мъртви. След това се набляга, че рейки работи най-добре през нощта… (ние знаем, че негативните сили са по-активни през нощта). Казва се, че това трябва да се прави преди човек да си легне. Има го и наблягането върху подсъзнателния ум… да се държат ръцете върху областта на подсъзнанието (задна Агнйа) и тогава човек да си ляга (и там се насочва задна Агнйа).

Освен това има и по-високи нива. В Ниво 2 човек се научава на символи и някои японски мантри за тези символи. Тези мантри трябва да се казват, докато се рисуват символите. За това платих 1100 рупии, след като СПЕЧЕЛИХ две години опит в Ниво 1 (ха ха!!). Във второто ниво хората се учат да лекуват от разстояние. Да лекуват човек, седейки някъде другаде… да му рисуваш символи върху него заедно с пеенето на онези японски мантри, да се „покриват” хората със „защита” и т.н.

Човек, който покрие Ниво 3, може да дава „настройки” на други хора и когато е дал повече от 100 настройки, му слагат „етикет” „велик майстор” (В момента леля ми е „велик майстор”). Само майстори/велики майстори могат да дават „настройки”. Те имат също нещо като „махало”, което държат и задават въпроси, провисвайки махалото над лист хартия с написани върху нея възможни опции/отговори. Махалото се движи и дава отговори… Обясниха ми, че цялата тази система рейки е била патентована в САЩ и всички тези пари се изпращат като такса за сертифициране на нивото…

Колкото „по-високо” отива човек в рейки, толкова повече символи научава и някой хубав ден ще бъде „благословен” от „рейки водачите”…

Има мъртви духове от колективното подсъзнание, които влизат в човека, практикуващ рейки медитация. :) Човек може да си комуникира с тях и да взима помощта им за лекуването на други хора или за решаването на проблемите им… Всеки „велик майстор” вижда тези „водачи”…

Трябва да се добави и това, че в рейки се използва терминът „кармичен товар”. Например, когято А лекува Б, то Б трябва да направи нещо в замяна за дълга, който има за кармата на А – или давайки на А подаръци, или пари, по какъвто и да е начин този товар на тази добра карма ТРЯБВА да бъде изплатен.

Майка ми страдаше от мигрена, когато започнахме да практикуваме рейки, и основно това беш причината майката ми да отиде там. Леля ми веднага спечели „висота” в рейки и започна да „вижда” онези рейки водачи… Тя „оперираше” върху майка ми и познайте, кои бяха лекарите?? Рейки водачите, докато леля ми викаше рейки водачите да „оперират” върху нея. В подобни дни майка ми изпадаше в ужасно състояние… и беше утешавана с думите, че това е „лекуваща криза”!!! Бог знае какво е било!

Що се отнася до мен, тези пет години бяха време, което бих искала да забравя. Съвсем го бях закъсала – през цялото време чувство за вина, самота, съжаление, глупост… Нямаше никаква надежда… освен да продължа да ходя на рейки с надеждата някой ден да се измъкна от това емоционално тресавище…

Ще се удивите, като научите, че там ни казваха, че ако правим лечение на боговете/богините и слагаме символи върху тях, ще получим двоен лечебен ефект върху нас. И аз глупачката, лекувах … познайте кой? Шри Ханумана!!! :) С надеждата, че Той ще ми помогне да изляза от тази емоционална каша…

Негативите в рейки:

Както Божественото работи да затвърди вярата на Сахаджа йогите, т.нар. сила рейки също работи да затвърди вярата на практикуващия и да го направи зависим от рейки и когато тази вяра се установи, човек става инструмент на тези сатанински вибрации…

Въпреки че с рейки човек получава незабавно облекчение на проблема, от който е страдал, то практикуването в дълъг срок е вредно. Графиката на вашето здраве, живот, хармония, мир, радост, баланс тръгна надолу… В лекцията на хинди „Ади-девик Ади-бхаутик” от началото на 1980 Шри Матаджи обяснява за тези духовни пътеки. Тя казва, че тези водачи са бхутове от колективното подсъзнание. Тя казва че „човек трябва да бъде излекуван собствената му ШАКТИ, а НЕ от шакти на някой друг”.

Ако някой от вас е слушал тази лекция, там Тя говори за един инцидент с една жена от Института на д-р Ламбс в Лондон. Състоянието на жената, което Шри Матаджи описва, е много сходно с това на майка ми след пет години занимания с рейки.

Най-големият проблем е, че рейки ви прави толкова ориентирани към ума, че това е наистина ужасна ситуация за човека. Човек винаги е заклещен между „за” и „против” във всяко нещо, между причината и следствията за нещата. Истинско главоболие!

Да, споменах, че майки ми имаше мигрена – преди рейки имаше по една атака от мигрена седмично, а здравето й беше доста задоволително. След пет години практика в рейки и получаването на множество „лечения”, тя получаваше по две атаки от мигрена на седмица, ужасно здравословно състояние и безсънни нощи с жестоко главоболие… (естествено, имаше много лоша Лява и Дясна страна).

Ако сте чели „Пришествието”, там чичо Грегоар е писал за колективното подсъзнание. Написал е, че когато хората напредват прекалено по десностранната духовна пътека, те първо прекрачват границите на тяхното надсъзнание, т.е. на Агнйа чакра, и тогава виждат червено око – окото на Шри Исус – като първо предупреждение…

После когато навлязат в колективното подсъзнание, те виждат синьо око – окото на Шри Садашива – предупреждение, че навлизате в колективното подсъзнание, второто и последно предупреждение. Спомням си, че леля ми ни казваше, че вижда тези очи, за които нейния „велик учител” й обяснил, че е събуждането на Кундалини!!!

Ще ви е забавно да разберете, че аз също исках да получа това „видение с окото” и да получа събуждането на Кундалини, според както е в рейки. Така че един ден майка ми срещнала една Сахаджа йогини, която дойде у нас (по някаква причина) и която каза, че знае как да събуди Кундалини и ние с голямо нетърпение отидохме у тях и получихме Себереализация. Така че моята Кундалини беше събудена по начина на Сахаджа Йога :) правилният начин, докато очакването ми беше, че ще видя някакви очи! Каква замаскирана благословия…

[1] Тази сила е по-скоро енергията прана, която работи по Дясната страна и затова предизвиква топлина. Б.пр.

[2] Както знаем от Шри Матаджи, виденията се дължат на проблеми и блокажи в Агнйа чакра. Б.пр.

[3] Много от тези „настройки” включват движение на ръцете на нивото на чакрите обратно на часовниковата стрелка. Б. пр.