Author Topic: Hary Poter мания !  (Read 3661 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
Hary Poter мания !
« on: юли 18, 2005, 10:02:41 am »
Мдаааааа.   Голяма работа се оказа тая жена Ролинг.  Чели ли сте Хари Потър?!  
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

bee

• Guest
Re:Hary Poter мания !
« Reply #1 on: юли 18, 2005, 10:23:17 am »
Ами аз не съм чела книгите - май си въобразявам, че съм твърде пораснала :) Но съм гледала първия филм. А ти защо питаш? И защо си пуснал въпроса в Майтапи? :)

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #2 on: юли 18, 2005, 10:34:50 am »
Може да се чете с удоволствие. Пълно е с магии.
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #3 on: юли 18, 2005, 01:27:58 pm »
И аз мисля че тази тема не е за тук. Но ако трябва да отговоря нямам мнение, просто не харесвам подобен род фантастика, още повече пък за деца ;)
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

bee

• Guest
« Reply #4 on: юли 18, 2005, 01:45:50 pm »
Момчета, и двамата сте ми малко странни с тези изказвания - Sirius, ти наистина ми се виждаш твърде голям, за да се впечатляваш от тези книги, но ти пък, Velaskes, защо казваш, че не харесваш такава фантастика, и то за деца? Ти не си ли чел вълшебни приказки като малък, и не са ли били те най-любимите ти? На мен те ми бяха най-любими. И изобщо за вълшебствата в приказките не мислиш ли,че не са случайни и съвсем измишльотини? То сега може да кажеш, че това не е приказка, а измислена история от съвременен автор, но може би точно това иска да каже и Сириус - че на тази жена може би не случайно и идват тези идеи. ...  а аз иначе за фантастиката съм си пристрастна - обичам фантастика и особенно фентъзи и сега.  Ама имайте предвид, че не съм чела книгите де, .... :)

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #5 on: юли 18, 2005, 02:11:37 pm »
Не знам, просто не ми понася фантастиката. Дори прослувата книга за Дъглас Адамс за междугалактическия стопаджия не ми хареса. И филма не ми хареса.
Иначе приказките, особено народните те са друго нещо :)
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #6 on: юли 18, 2005, 04:37:18 pm »
Аз прочетох 2-3 книги просто да видя какво толкова се пише, пък и не бяха толкова безинтересни. Исках да видя дали автора иска да каже нещо на децата или иска да се/ги забавлява. Май е повече за забавление. Между другото  и аз неможах да прочета Галактическия стопаджия. Пробвах и Пратчет - нищо. Сигурно не съм със сички екстри за да схвана някои неща  ;D  Инак доста фантастика съм изпонапрочел.

bee

• Guest
« Reply #7 on: юли 19, 2005, 09:17:10 am »
Е, то..... естествено, различни сме и не може всички да обичаме едно и също - иначе вероятно бихме си доскучали бързо :) А и аз всъщност не мога вече да чета фантастика в чистия и вид - преди я четях. Но не знам защо, фентъзито още ме привлича :) май не мога да се начудя на авторите отде я взимат тая фантазия, за да пишат такива неща. Някои са толкова невероятни, че направо ми се иска да мога да им "бръкна" в мозъка ... образно казано :) То едно е таланта да пишеш изобщо, ама друго е да можеш да измислиш един напълно различен от нашия свят, с различни от хората обитатели, с различни правила и закони ... абе изобщо всичко различно. Е от какво по ... им е направено въображението на тия хора, от къде черпят идеи????
Не знам, може би ме е яд, че аз нямам въображение и това ми е болна тема и затова обичам да чета хора, които имат наистина голямо въображение. :(

Visioner

• Guest
« Reply #8 on: юли 19, 2005, 02:11:30 pm »
"Хари Потър" е страхотна!
Страшно ми беше интересна. Всеки том четох за около ден. Общо за 5 дни - и петте тома изгълтах! :)
Дадоха ми ги децата на една моя приятелка и много бяха щастливи, когато проявих такъв силен интерес, защото техните родители изобщо не харесали даже идеята да прочетат малко поне от книгата, а пък аз...И много се удивиха, когато я прочетох така бързо. Както се казва - изкефих ги!
Купих на сина си издадените видеокасетки за Хари Потър и все още хвърлям по едно око, когато той ги гледа. ;D
Май не ми се разделя още с детството. ;D

Lifebeyond

• Guest
« Reply #9 on: септември 11, 2005, 07:02:44 pm »
Da, interesna e no na men ne mi hareswa. 1-wa, 2-ra i 3-ta kniga biha OK, 4-ta we4e po4na da prili4a na sapunen serial a 5-tata sawsem q raazwaliha:(

Offline Spirit-Felix

• Creator of Realities
  • Напреднал
  • I metaprogram, therefore I am!
Re: Harry Potter мания !
« Reply #10 on: март 09, 2006, 12:07:07 pm »
Малко стара темичка, но какво пък - Хари Потър не остарява.  :D
В къщи имам една тухла на двама британци, които са извадили всичко митологично от книгите за Хари Потър. Събрали са толкова материал, че  се оказва, че книжките на Роулинг са своеобразен учебник по митология от всички крайща на света.
 :smitten:
Какво ще направиш ДНЕС за да се доближиш до себе си?

Nem Ankh!

Offline divine

• Напреднал
    • blog
Re: Hary Poter мания !
« Reply #11 on: март 09, 2006, 12:49:35 pm »
Дори не я бях видяла тази тема. И мен ме кефи тази поредица. Нещата са доста добре предадени и щом кара децата да повярват в собствените си сили и да правят магийки, за мен е много добро нещо.  ;)

П.С Много фантасти се оказват прави за нещата в книгите им. Фантастика не е равно на лъжа, според мен.
Every moment is a miracle right now