Author Topic: Рьорих - "Чашата на Изтока. Писмата на Махатмите"  (Read 4419 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
"В тази книга влизат избрани писма на Махатмите (Великите Учители) от Хималайското Братство до двама видни англичани от колониалната администрация в Индия. Полковник Синет - редактор на най-влиятелния в Индия вестник "Пионер", и полковник Хюм от висшата администрация - учен-орнитолог, впоследствие един от основателите на Индийския национален конгрес, запознавайки се с Елена Блаватска и поразени от нейните широки познания и необикновени способности, горещо пожелали да водят кореспонденция с някои от Махатмите, които тя наричала Учители. След много настояване разрешението дошло и започнала една петгодишна преписка с Махатма Мория и Махатма Кутхуми. Понастоящем оригиналите на Писмата се намират в Британския музей и всеки може да ги види."
Източник: http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=3894
« Last Edit: януари 10, 2009, 09:56:20 am by Eternities »
I am who I am.

bee

• Guest
Много благодаря за тази книга! Ще я изчета с удоволствие. Иска ми се да мога да видя писмата в Британския музей. :)

Offline Bastet

• Ентусиаст
  • **
От доста време искам да прочета тези писма, но не знаех, че са публикувани в тази книга.  :-\ Много благодаря!  :smitten:
Само неразумните изпадат в отчаяние. Човек се учи непрестанно. Бъдете благодарни за всеки натрупан опит.

Offline besom

• Начинаещ
  • *
понеже не е активен линка, да помоля някой да ми я пусне, или да посочи от къде да  дръпна.

Offline alexandrina

• Начинаещ
  • *
Линкът дава грешка. Може ли да ми я пратите? Благодаря предварително

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
линка не работи, това е ясно, а книгата я нямам, някой ако я има да я закачи :)
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
Премахнах неработещия линк, прикачам книгата отново.
I am who I am.