Author Topic: "Материалът Хатор" - Том Кениън и Вирджиния Есен  (Read 5227 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
Материалът Хатор
Послания от една издигната цивилизация

Материалът, който ще прочетете, идва от група същества, известни като Хаторите, които са членове на една издигната междугалактическа цивилизация. Те съществуват в четвъртото измерение на нашата Вселена. Казват, че са нашите по-големи братя и сестри по отношение на съзнанието и са свързани с човечеството от хилядолетия. Работили са с хора от древен Египет посредством култа кьм плодородието на небесната богиня Хатор. Те са майстори на звука и енергията и са предали тези си знания на тибетските мъдреци и монаси. Голяма част от древните техники, които се практикуват в Тибет и сега, са наследство от тези издигнати многоизмерни същества.

Техните послания до съвременното човечество могат да ви помогнат:
• Да усвоите техники, необходими за изграждане на изпълнено с енергия тяло и издигнато съзнание.
• Да разбирате кога вашата лечебна енергия притежава жизнената сила Ка и е способна да лекува другите.
• Да узнаете истинското значение на вашата ДНК, възможностите за нейната промяна и спираловидна трансформация.
• Да определите своето място в многоизмерната вселена.
• Да доловите реалната значимост на фотонния пояс.
• Да разбулите скрити фрагменти от историята на Земята.

Темата е обновена на 10,10,08
« Last Edit: октомври 10, 2008, 10:08:42 am by Eternities »
I am who I am.

Offline daru

• Начинаещ
  • *
Полезна книга- простичко и ясно авторите са извадили на бял свят дълбока мъдрост. И като четеш се чудиш колко е лесно да си в хармония с Вселената и как е толкова логично всичко, сякаш си го знаел винаги

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Книгите просто създават атмосфера в душата на човек, дават му нова перспектива на мислене и ако запази тези нови идеи и започне да ги прилага в ежедневието си тогава може да се говори за полезност и за изпълнена роля на книгата. Тя е просто медиатор, средство. Самата книга, със страниците в нея нямат значение, а това което дава като умствен заряд, чрез идеологията си. А една добра информация може да въздейства много силно на един човек и е много по-малко вероятно да не се събуди без нея.
« Last Edit: януари 11, 2009, 08:45:03 am by velaskes »
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline Aloha

• Средно напреднал
Книгата е послание.

Оставят се послания, по най различни начини. Различни видове книги, музика, филми, картини...сигурно и много други неща.
Много ме радват тези послания. Те са си точно такива, каквито трябва да бъдат...като шифър...поне по мое възприятие са такива...
Всяко едно изречение и фраза могат да се разбират по различен начин...в зависимост от нивото на разбиране...
Движат се по ръба. Достатъчно добри, за да минат от където трябва...достатъчно добри за да разпалят любопитството на когото трябва...и достатъчно прозрачни след това...:)

Посланията са тук за да ни "изръчкат". За да породят съмнение... за да си зададем въпроси...за да има провокация...и да се подготвим теоретично донякъде...Е. Не е много подготовката, но пак е нещо.
Хубаво е, че ги има тези книги. Ако са на разбираем език, и ако създават чувството, че те "подсещат" за нещо отдавана забравено е просто чудесно.

Съгласна съм, че не може да замести практиката.
Та дори в нашето ежедневие си е аналогично.
Четем, гледаме, слушаме....но това е по-различно от колкото да се сблъскаме практически с нещо.

Понеже по-горе стана дума за география, изпаднах в спомени, та се присетих.
Повечето от теоретично заучените географски места съм забравила, но тези които съм посетила - помня...и то добре.
Когато човек попътува - придобива триизмерна представа за нещата... и помни по лесно... и забравя по-трудно :).
Миналото е история, бъдещето е мистерия, а този момент е дар. - „the present"

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
за изтриване - преместено
« Reply #4 on: януари 11, 2009, 01:36:11 pm »
преместено и оформено в самостоятелна тема в раздел Рамус
« Last Edit: януари 13, 2009, 12:12:24 pm by ramus »
АВТОРЪТ винаги съотвества на Поста си,
защото ПРИНЦИПА НА СЪОТВЕТСТВИЕТО няма изключения.

Offline Aloha

• Средно напреднал
Това което си мисля е, че не само е невъзможно, но не е и редно една книга да има силата да „светне” някой от раз.
Какъвто ще да е пътят, той трябва да се извърви. Нещата трябва да се случват постепенно...постепенно да се отстраняват „цензурите”...а не от отведнъж.
По аналог на изграждането на същите тези „цензури”. Бавно, постепенно...стъпка по стъпка...всички се раждаме с даден потенциал, но започваме от нулата и трупаме знание...и се учим.

А относно проследяването на нивото на „консуматорите”, както ти ги наричаш –
вижте нивото на посланието, и да се види и нивото на "разбралите го"
по мое мнение връзката „послание-консуматор” не е едно към едно...по скоро ми изглежда като да е като едно-към много.
Посланията идват от хора, които изразяват собственото си усещане към момента...което отразява и нивото на предаващият го. Възприемането си е отделен въпрос. Възприема се, толкова, колкото нивото на приемащият позволява.
Така например твоето ниво ти позволява да забележиш „съответствията” и „пропуските” в теоретично изразените техники и теории. Други, четящи това може да се съгласят само интуитивно с написаното. И толкова. Което отразява тяхното ниво.
Но като цяло мисля, че  разбирам идеята ти. Може да се види максималното ниво, което може да се достигне. да.
Ами нищо лошо. Различни нива за различно напреднали. С някои послания не сме напълно съгласни...за някои послания никога не се отваряме дори. нормално.
Винаги съм приемала, че същността е една...но предаването и е пречупено през призмата на предаващият - и оттам - различно...като "за всеки влак си има пътници".
Миналото е история, бъдещето е мистерия, а този момент е дар. - „the present"

Offline Oxus

• Ентусиаст
  • **
Много добра книжка ;)
Не си мисли че знаеш всичко ,защото никога не знаеш всичко ;) (спецялно за някой хора тук)