Author Topic: женски работи  (Read 13215 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Nirvana

• Guest
Re: женски работи
« Reply #30 on: април 14, 2006, 06:10:12 pm »
А слънчогледа като цвете не го ли предпочитаха хората, насочени към материалното или бъркам  :idiot2:

Offline wind

• Напреднал
« Reply #31 on: април 14, 2006, 06:14:36 pm »
Не знам, ама аз като чуя "слънчоглед" и се сещам за "шлюпки"  :2funny:
(ей, тази тема за асоциацията е голяма мания)
fly like a wind .......

bee

• Guest
« Reply #32 on: април 14, 2006, 06:45:41 pm »
А слънчогледа като цвете не го ли предпочитаха хората, насочени към материалното или бъркам  :idiot2:
Това пък откъде го чу??? Я веднага да кажеш :)

Nirvana

• Guest
« Reply #33 on: април 14, 2006, 07:03:52 pm »
Това пък откъде го чу???
  Преглеждала съм разни тълкувания на вкусовете към цветята  :crazy2:
По- точно ще кажа, когато започна да си записвам какво и от кого чета...  :P

Offline wind

• Напреднал
« Reply #34 on: април 14, 2006, 08:09:38 pm »
Да започнеш, че понякога пускаш интересни неща, но неоткриваеми.  ;)
fly like a wind .......

bee

• Guest
« Reply #35 on: април 17, 2006, 07:55:24 am »
Може и да има нещо вярно в това  :-\
Аз съм си доста насочена към някои материални неща. Може би осъзнавам това и затова се бутам към духовното .... да балансирам ли, що ли  :-\
И като се бяхме заговорили за мъже ... аз да си продължа ... :)
Тая сутрин сънувах едно бившо гадже дето много го обичах навремето, но работата не стана .... неотдавна обаче като четях една езотерична астрология, зодията му се оказа, че е в този дом на мойта зодия, в който са хората, с които сме били семейства или много близки в предишни животи, а в този имаме да развръзваме кармични възли ... да отработваме карма  ... или както там се изразяват по-осведомените. Бях много впечатлена, защото по някое време бях уверена, че с този човек ще си направим семейство, но хиляда различни неща се случиха и в крайна сметка това не стана .... за което сега не съжалявам, защото знам, че нямаше да се чувствам достатъчно свободна и спокойна с него .... но е много странно ,......  макар и рядко аз го сънувам, а преди 2 години си говорих за малко с него и той ми каза, че и той ме сънува  ???

Offline wind

• Напреднал
« Reply #36 on: април 17, 2006, 08:55:49 am »
Ама така докато си се сънувате само двамката, няма да си отработите кармата. Я се награбвайте!!!  >:D ;D
fly like a wind .......

bee

• Guest
« Reply #37 on: април 17, 2006, 08:58:33 am »
 :2funny: мина ми и на мен тая мисъл  .... :2funny:

Offline wind

• Напреднал
« Reply #38 on: април 17, 2006, 09:28:56 am »
Хахахаха!  :2funny:
Знаех си аз!

... то и на мен би ми минала...  ^-^  ::)
fly like a wind .......

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #39 on: април 17, 2006, 09:39:42 am »
те мислите и да минават , външно сме винаги ни лук яли , ни лук мирисали , нали ? :2funny: ша са подкрепяме, девойки :)
Every moment is a miracle right now

bee

• Guest
« Reply #40 on: април 17, 2006, 11:55:00 am »
 ??? абееее мисли, ама като се знам каква съм "пуританка" ...  добре, че той е от пуританско семейство и, че моя ми се извини тая сутрин за една глупост дето я каза вчера ....та .... сигурно ще му се размине .... за сега ....  ;) ;D

Offline wind

• Напреднал
« Reply #41 on: април 17, 2006, 12:21:03 pm »
те мислите и да минават , външно сме винаги ни лук яли , ни лук мирисали , нали ? :2funny: ша са подкрепяме, девойки :)
Абсолютно!!!  O0
Шшшшшт....
 :-X
fly like a wind .......

imaginary

• Guest
« Reply #42 on: април 17, 2006, 02:32:10 pm »
Това за кармиччните връзки....обичам един мъж от 17 годишна...колкото и да опитвах,каквито и щури неща да направих,като че ли всичко между е нас е обречено от самото начало.Следвайки теорията за кармата,прочетох,че така се получава, ако сме били любовници в предишен живот.Тоест,не е допустимо такова "повторение".Което пък не е честно,както и да го погледнеш-първо, дори нямам спомени от този минал живот,и второ...аз му принадлежа-тежко е да живееш без част от себе си!

bee

• Guest
« Reply #43 on: април 17, 2006, 03:36:33 pm »
Ако искаш кажи коя зодия си ти и коя зодия е той да видя в кой дом ти е в езотеричния хороскоп. :)
Но се замисли дали му принадлежиш .... няма как част от теб си да не е у теб ... там някъде дълбоко вътре в теб дето е Божествената ти същност си си абсолютно цялостна ....  :) ....   или така разправяме ние дето много сме чели и се правим, че много разбираме,  ама знае ли човек :-\

nova

• Guest
« Reply #44 on: април 17, 2006, 03:40:10 pm »
дааа, а като си помисля, че всичко започна от гоблени и плетки... а после защо жените били нимфоманки :uglystupid2:

Offline wind

• Напреднал
« Reply #45 on: април 17, 2006, 03:42:19 pm »
дааа, а като си помисля, че всичко започна от гоблени и плетки... а после защо жените били нимфоманки :uglystupid2:
Че що пък да не са (сме) :2funny:
Вее, искам и аз!!! Само зодиите ли трябват?
Мен ме знаеш - Риби. Направо ме избачкай по обратния път и ми кажи коя зодия трябва да ми е кармичния "не знам какво си".   >:D
Ако ми го изкараш каквото ми се ще... ще скачам от тук до Самоков на един крак, за да те прегърна!
« Last Edit: април 17, 2006, 03:52:07 pm by wind »
fly like a wind .......

bee

• Guest
« Reply #46 on: април 17, 2006, 04:03:52 pm »
лелееее, Windy ако трябва да ти изпиша в 12-те дома коя зодия ти е и какво означава това много време и писане  .... - по-добре ми кажи каква/какви са зодиите на мъжа/мъжете, които те интересуват ...

И да не чувам за нимфоманки, ние не се интересуваме от секс, а само от духовната ни връзка с мъжете, нали така  ;D ;D ;D

imaginary

• Guest
« Reply #47 on: април 17, 2006, 04:18:11 pm »
аз съм риби той е водолей

И не виждам връзката с нимфоманията?

Offline wind

• Напреднал
« Reply #48 on: април 17, 2006, 04:20:34 pm »
лелееее, Windy ако трябва да ти изпиша в 12-те дома коя зодия ти е и какво означава това много време и писане  .... - по-добре ми кажи каква/какви са зодиите на мъжа/мъжете, които те интересуват ...
Лелее, Вее... то и моето писане няма да е малко. Ще ти подшушна на ЛС, че тук не върви много...  :-[ :-\
fly like a wind .......

Nirvana

• Guest
« Reply #49 on: април 18, 2006, 06:26:29 am »
imaginary , водолейте са страшни хора  O0  :angel:  :P

то и моето писане няма да е малко.
  :2funny:  :2funny:  ;D

bee

• Guest
« Reply #50 on: април 18, 2006, 07:25:31 am »
В езотеричната астрология, която се отнася за вече пробудената душа,  домовете се подреждат според личната карта на човека, с начало неговият собствен зодиакален знак. Ако е роден в Овен, личната карта на домовете му съвпада със зодиакалната последователност на съзвездията отразяваща последователността на движението на Слънцето по еклиптиката. Но ако е роден в Риби, тогава подреждането има следния вид: първи дом – Риби, втори  - Овен, трети – Телец, четвърти – Близнаци и т.н. до дванайсети дом – Водолей. А домовете са следните:
1.   Дом на Слънцето
2.   Дом на шансовете
3.   Дом на плътта
4.   Дом на домашното огнище
5.   Дом на земната любов
6.   Дом на мистичните и висшите цели
7.   Дом на брака и водачите
8.   Дом на смъртта
9.   Дом на вождовете
10.   Дом на съдбата
11.   Дом на духа. Идеализъм
12.   Дом на задълженията, на карма.

И така, Imaginary, в твоя случай Водолей е в 12 дом – дом на задълженията, на карма:
Родените под този знак са в кармични задължения с Първи дом. Тук има само следствия от минали прераждания. Много неудачи очакват Първи дом, ако не отдаде дължимото на Дванайсети дом, но тежко му на Дванайсети дом ако злоупотреби с Първи дом. Кармичните отношения не могат да бъдат пренебрегвани, защото всеки живот заставя част от тях да се хармонизират. ПОнякога отношенията им може да минат и през сериозни конфликти.
Езотеричната астрология разглежда всички срещи с души от този дом като окончателно приключване на отношения, които не са отработени в миналипрераждания и пълна подготовка на душата за небесните полета. В тангризма тук душата омирява и претопява себе си в служението за хората. Ставайки жертвено агне, тя придобива правото да спре да се преражда, ако е одухотворена. Затова дванайсети дом осъществява окончателната връзка между двете същности у човека.

bee

• Guest
« Reply #51 on: април 18, 2006, 07:27:25 am »
В моя случай вижте колко е интересно:
Зодията на бившето гадже дето споменах, че съм сънувала, ми е в Четвърти дом, който е на домашното огнище:
Това е дом на личното битие, генетически свързан с миналите животи и хората, които в този живот идват, за да осъществят лични, родови приключвания. Тук най-често се срещат души, живяли в едно семейство в предишен живот. Кармичните им отношения днес могат да станат съдбовни, ако сега, в този живот, утвърдят отношенията си един към друг чрез любов и съпричастност. Много често душите от този дом служат за трамплин за душите от Първи дом – чрез тях те осъществяват промени в битието и стремежите си. Промените често се свеждат до осъзнаването на материалните ценности и на духовните нужди за личния ни растеж. Всички родени в този знак могат да ви поднесат случки, идеи или помощ да преодолеете материалното като инертен стимул на характера – да бъдете като другите, преуспяваща личност.
Характерът ви има достатъчно данни, животът ви поднася достатъчно “случки” или хора, с които можете да претворите себе си и света около вас.

(тава мое бивше гадже смятах за Голямата си любов и за някакъв период от време изживях една наистина голяма любов с него .... но поради различни “случки” и хора, които срещнах, отношенията ни се промениха, аз се промених  .... и приключихме)

Мъжът ми пък е зодия Близнаци и си е точно в целта – в 7 дом на брака и водачите:
В този дом душите реализират всички двуполюсни изживявания през преражданията си, които под зоркото око на Сатурн трябва да бъдат хармонизирани и успокоени. Тук е мястото, където Сатурн става Кронос, ако душата не следва пътищата на съдбата. Той изяжда децата – непокорните.
Наричат го още Дома на Брака. Но не старата форма на брака по нареждане, родителско вмешателство или друга външна причина, а бракът на две души, припознали се като сродни и искащи да осъществят единството си. Всъщност това е единствената истинска форма на брака. Другото е насилие или карма. Тук говорим за брака като партньорство, като свободно избрана връзка.
В социален аспект Седми дом дава голямото партньорство, личната устременост за единство и коректност в отношенията. Такова отношение трябва да изградите с хората от този дом или те да ви помогнат да го осъзнаете и пожелаете с цялата си душа, ако все още не сте го осъзнали.
Процесът обаче не е лек и безпроблемен. Всички хора от този дом ще ви поставят в трудни ситуации, с голямо напрежение, за да промените и оформите характера си съобразно изискванията на съдбата си.

А ако погледнем зодията на един друг мъж, който е играл най-голяма роля в първите години на живота ми – баща ми, вижте какво излиза:
Баща ми е Лъв (тази зодия е между другото и сестра ми, а на мен ми е асцедент) и това е моя девети дом – дом на вождовете:
Хората с този знак подкрепят душите от Първи дом и ги подпомагат до висините на личните им възможности. Не рядко тази помощ е носола тежки злини на хората, защото тук са и най-силните обществени изяви. Тъй като Девети дом изгражда Пътят на реализацията на Първи дом, често този път извежда нагоре посредствени души, станали по една или друга причина любимци на Девети дом. В социален аспект тези посредствени души са сривали не една обществена доктрина.
Девети дом сблъсква душата с проблемите на закона (хи-хи, баща ми беше полицай), религията, философията, което ще рече с цялостното разбиране за същноста на нещата от живота. Знание и разбиране трябва да се отработят. Много често в живота знанието и информацията се смята за разбиране и интелект, а всъщност те нямат тази връзка помежду си, докато душата не достигне Десети дом. Затова хората от този дом подпомагат вървящата напред душа да осъзнае и приложи разбиране за събитията и даденостите на битието. Най-често този процес става чрез сблъсък на личните схващания и представи с истинската им същност. Назрява конфликту личността, който изисква преоценка  на всичко. Хората от този дом помагат на душата да осъществи правилно процеса. Понякога обаче тази помощ може да бъде чрез противоречие и дори противодействие. (ейййй, ама колко съм се карала с баща ми преди .... не е истина ... само дето не сме стигали до юмручен бой).
Едно от първите противоречия е законът. Всеки закон показва най-крайните характеристики на дадено общество. Законът обикновено показва какво в обществото не е наред, с какво то не може да се справи, къде са слабите му места. Душата схваща тези противоречия между закон и правда и застава на позиция. Каква е тя, е почти без значение, стига да доведе до цялостно преосмисляне и пренасочване.
 :)

Иай

• Guest
« Reply #52 on: април 18, 2006, 08:43:27 am »
bee, това е много интересно! От къде го четеш? :)

bee

• Guest
« Reply #53 on: април 18, 2006, 09:32:47 am »
Това е от "Пътя на пробудената душа. Астрология на траките"  на Спас Мавров. Все още я няма в електронен вариан май ... :-\ Има едно нещо от него на Спиралата -http://www.spiralata.net/nakratko/spas.html

Иай

• Guest
« Reply #54 on: април 18, 2006, 11:49:06 am »
Голямо БЛАГОДАРЯ :smitten:
Оказа се, че я има в Спиралата, плюс още 6 негови книги :smitten:

http://www.spiralata.net/booklist.php?fieldFrom0=180&LangID=0

bee

• Guest
« Reply #55 on: април 18, 2006, 11:51:55 am »
Браво на теб, щях да проверявам дали не е качена ама ме домързя .... ужас ...  - ето сега всички могат да си прочетат за домовете :)

Offline wind

• Напреднал
« Reply #56 on: април 18, 2006, 12:00:34 pm »
Аз съм в пълен ШАХ!  :o
fly like a wind .......

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #57 on: април 18, 2006, 12:23:35 pm »
Супер тайната вече не е тайна, всеки сам астрологичната си карта да разбира може  :2funny:
Иай O0
Every moment is a miracle right now

imaginary

• Guest
« Reply #58 on: април 18, 2006, 12:53:50 pm »
 С две думи-голям купон сме му врътнали ние двамата,поне в няколко живота!

БЛАГОДАРЯ ВЕЕ!

bee

• Guest
« Reply #59 on: юни 14, 2006, 10:56:30 am »
След като обсъдихме мъжете и връзките, я да се върна пак на някой битовизъм .... като .... слагането на компоти за зимата, например. ::)
Аз тая работа много я мразя, и ако зависеше от мен никога нямаше да я върша, но ... детето много обича, а и що пък да троша хатъра на свекърва ми?
Та миналата неделя слагах компоти ... нищо особено, за да съм си аз обаче, ще ви споделя за две мънички синхронни събитийца, които се случиха за деня ...,  в който слагах компоти.
Значи в началото беше  ..... намерението .... изразено от свекърва ми. .... Не и обърнах много внимание .... Сутринта като се събудих си почесах крастата да напиша нещо на компа за някой, после чистих и щях съвсем да забравя за  ... намерението, когато на вратата се почука, и братовчедка му на мъжа ми, с която живеем в една къща, ми предложи да отида с нея, с колата и до пазара .... ей, така и хрумнало, моля ви се - като така и така щяла да ходи, защо да не ми се обади ... Естествено не пропуснах шанса да накупувам плодове и да ги докараме с колата. После, без много да се претоварваме от работа, със свекърва ми направихме компотите като аз подозрително проверявах час през час дали не е заваляло - последните 2 седмици тук се скъса да вали. Не заваля  докато палехме огъня и ги варехме .... заваля в последната минута, точно, когато бяха готови .... е, имаше малък проблем с ваденето и два-три паднаха жертви, но война без жертви не може ..... не можахме и чушка-пръжка да си направим, заради дъжда, но и това не е болка за умиране - опърлихме леко сланината само, като спря дъжда и изпекохме чушките във фурната :)
Понякога се чудя дали любовта на свекърва ми към слагането на компотите  не се крие в любовта и към чушка-пръжката и питието с нея  .... ама карай, какво значение има  ::) ;D