Author Topic: magiqta - istina ili izmislica  (Read 7394 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

poli565

• Guest
magiqta - istina ili izmislica
« on: май 14, 2006, 12:34:27 pm »
za mnogo xora magiqta e izmislica, a za vas
« Last Edit: май 15, 2006, 03:24:17 pm by poli565 »

shmati

• Guest
Re: magiqta - istina ili izmislica
« Reply #1 on: май 14, 2006, 01:40:36 pm »
а за теб  poli565 ?    ;)

poli565

• Guest
« Reply #2 on: май 14, 2006, 07:43:03 pm »
ами за мен магията съществува,но не оказва голямо влияние върху човека. Все пак човек са решава как да живее ;)

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #3 on: май 14, 2006, 08:19:44 pm »
Нека да дефинираме първо магията!
За мен магията е съзнателно или несъзнателно негативно влияние от хора върху хора.
Съответно и "магьосници" и обикновени, излъчващи негативни влияния хора.
Според мен повечето повлиявания са от хора, неосъзнаващи се като магьосници, но съзнателно излъчващи негативи под различен вид (злоба, завист и пр.)  Не съм чувал/чел за сериозни "черни" магьосници, но пък съм чувал за такива дето ги премахват. Всеки малко или много е магьосник. Въпроса е "да храним повече добрия вълк в нашето сърце" както се казваше в индианската притча.
« Last Edit: май 14, 2006, 08:21:31 pm by sirius »
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

poli565

• Guest
« Reply #4 on: май 14, 2006, 08:51:04 pm »
не е задължително магията да е негативно влияние върху хората. Тя може да има и положителен ефект въру някои същества,а що се отнася до магьосниците съм съгласна че всеки малко или много е магьосник.Но все пак човек трябва да балансира доброто и злото в себе си, а не да толерира която и да е част от себе си, независимо дали тя е добрата или лошата

shmati

• Guest
« Reply #5 on: май 14, 2006, 09:03:03 pm »
Всеки малко или много е магьосник.
мисля, че е силно казано - магьосник :) Съгласна съм, че всеки малко или много прави съзнателно или несъзнателно магийки, но зад думичката магьосник се крие МАГ - човек, който познава и използва тайните сили, знаейки за последствията и начините за преодоляването им.
А че се правят магии от невежи хора, правят се.   Тези, които ги правят дори  не се и  замислят за после.

poli565

• Guest
« Reply #6 on: май 14, 2006, 09:10:14 pm »
Защо магьосник да звучи пресилено, щом във всеки се крие някаква магия, защо някои да не са по-добри от други и тези някои да владеят сили, които ние не разбираме.Може пък наистина магьосници и вещици да съществуват и това да са хора,който използват магията напълно съзнателно ::)

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #7 on: май 14, 2006, 09:59:33 pm »
Защото за да се използват тези сили съзнателно, почти е сигурно  че се знае какви са последиците и за двете страни. А те не са добри. То е като да караш голям камион, знаеш че можеш да помелиш доста нещо но не го правиш, просто защото знаеш че не е хубаво.  Е, малко грубо сравнение, но не можах да измисля по-добро.
« Last Edit: май 14, 2006, 10:02:13 pm by sirius »
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

poli565

• Guest
« Reply #8 on: май 14, 2006, 10:09:15 pm »
Сравнението е добро донякъде, но все пак да се върнем на дефиницията за магьосник- това е човек,който прави магий напълно съзнателно, а що се отнася до последствията предполагам, че тези лица,ако въобще ги има са добре запознати с резултатите от техните действия
 :coolsmiley:

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #9 on: май 14, 2006, 10:18:17 pm »
Майката природа, ако мога да упростя,  не може да остави без последствие този, който прави мръсно на децата и. Има сили и закони, които не поощтряват съзнателното (че и несъзнателното) правене на мръсно. Някои му казват Карма. Все пак една майка би допуснала да и шамаросат детето ако то не разбира от дума, (ще бъде полезно за детето) но просто ей така  :knuppel2:  Ако се разбира какво искам да кажа.

poli565

• Guest
« Reply #10 on: май 14, 2006, 10:26:21 pm »
Незнам за майката природа ама нещо май не си е възпитала чедата както трябва.Нейните дечица всеки ден я унищожават безпощадно и без допълнителната грижа на когото и да е било. И по-добре да не защитава тези ражбички защото те само я нараняват.А що се отнася до вещиците и магьосниците те невинаги правят мръсно на хората :-\

bee

• Guest
« Reply #11 on: май 15, 2006, 08:08:26 am »
Аз си мисля, че всички творим малки магйки с мислите си, но въпроса е в две неща: първо доколко концентрирани и силни може да са ни мислите - мислите на повечето хора са доста хилави и разконцентрирани и второ доколко искания резулт е в хармония с божествените закони. Ако е в хармония можем да постигнем определен резултат с определени мисли/молитви/медитации, ако обаче е в разрез ... или нищо няма да постигнем или някоя тежка карма може да ни се стовари ....а както казват и, че живеем в ускорени времена .... много скоро.
А една от причините чедата на майката природа да се държат като  .... да не казвам какво, е пълното им невежество и изгодата на някои да поддържат нивото на това невежество за по-лесна манипулация на тълпите, но ..... времената се менят ...  :)
« Last Edit: май 15, 2006, 09:26:14 am by bee »

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #12 on: май 15, 2006, 09:22:53 am »
За мен маговете са някакво средно ниво осъзнати хора, някои от тях дори си мислят , че имат право за своя изгода да манипулират живота на другите. Човек , който използва окултните познания за лоши цели , вреди главно на себе си. Ако пък излозваш тези сили божествените за хубаво няма нужда да се наричаш магьосник, просто създавай по-добър свят около себе си всеки ден.

Всеки твори света около себе си - всяка секунда.Това е магия, красивата магия на живота.

Нещо ми намирисва въпросът към това новото течение в окултизма - Уика, има ли нещо такова?
Не мисля , че манипулирането на хората е начин за издигане на съзнанието , ако това се подразбира под магическа намеса.

Every moment is a miracle right now

Иай

• Guest
« Reply #13 on: май 15, 2006, 11:56:34 am »
Аз вярвам, че хората преди да се родят избират какво искат да изживеят в това си прераждане - и хубавото и лошото. От там нататък всяка външна намеса в живота им променя първоначалния план. Така че вместо да се изпишат вежди, се избождат очи! Какво ще рече добра магия? Добра за кого? ??? Ако си влюбен в някого, а той не отговаря на чувствата ти и ти чрез "добра магия за любов" го накараш да се влюби, какво - правиш му добро ли?  :(Според мен се месиш там, където не ти е работата! Мисля,че хората, които се занимават с магии не са наясно с много неща. Дори да си мислят, че го правят за добро - ако нещо не става по естествен път може би има причина за това!
 А и сега се замислям, дали ги води мисълта да правят добро, или им харесва усещането да имат власт над съдбите на хората?  ;)За тези с черната магия няма съмнение, а тези "от добрите"? Ако  са наистина добри, да се замислят и те - коя е истинската причина да се занимавам с това? Има и други начини да помагат на хората, ако наистина това искат ;)

imaginary

• Guest
« Reply #14 on: май 15, 2006, 12:40:05 pm »
Абсолютно! Няма "добра" магия.Всяка магия е насилие над свободната воля!Човешка намеса  в отреденото ти от Боговете,Съдбата или собствения ти избор преди да се родиш!
А и не съм чувала за човек,сам поискал да му направят магия,пък била тя и "бяла"!

bee

• Guest
« Reply #15 on: май 15, 2006, 01:28:15 pm »
По принцип е вярно, че няма добра магия и при всички случаи е по-добре да не се намесваме в естествения ход на събитията, но какво ще кажете за несъзнателното „омагьосване”? От лоши мисли, да речем? Аз хем не съм суеверна, хем докато детето ми беше бебе му слагах синьо мънисто и му гасях клечки понякога като плачеше много вечер. Както казват бабите, съмнявах се да не е „влязло в очи”. За себе си никога не съм се страхувала, че някой може да ме омагьоса. Не знам защо, май вярвам много в силата на духа си и голямото количество любов в душата ми .....   за всеки случай обаче нося косата си дълга – нали казват, че тя пази от магия, защото магията ударяла в гърба   :2funny: :2funny: :2funny: (лъжа малко тука, разбира се, просто харесвам дълги коси ;D)
И още един въпрос: ако отречем всякаква намеса в съдбата на другия, тогава не би ли трябвало да отречем и лекуването  .... или то не е магия  ???

shmati

• Guest
« Reply #16 on: май 15, 2006, 01:45:39 pm »
Е  да,  никой не би искал да му направят магия, но всеки би поискал да я развалят, ако има направена такава и то така да я развалят, че да няма утежняваща карма. И пак се стига до там -  да се потърси вещ, да се намесят тайни сили,  защото обикновения човек не може сам да го направи.

Разбира се не е задължително да се търси "магьосник" за това. Колкото и странно да звучи, свещенниците на всяка религия могат да го направят, но дали обикновения човек знае това ?! Информацията за това не е написана ясно, както в обявите и рекламите по вестниците на разните там шарлатани :(  

bee

• Guest
« Reply #17 on: май 15, 2006, 01:53:42 pm »
Това за свещенниците трябва да е вярно, и наистина щеше да е добре да има повече информация по въпроса за обикновения човек. Но, за съжаление откакто атеизма се ширна по тези земи .... хората забравиха религията, а като закъсат, от някакво езическо суеверие ли, от що ли, хукват към първата врачка....
Аз лично, предпочитам да съм от по-вещите  :2funny:, т.е. да се осведомя сама за тайните сили ....  доколкото е възможно ....  :)

poli565

• Guest
« Reply #18 on: май 15, 2006, 01:57:41 pm »
Да си от по-вещите наистина е добре,а по въпроса за осведомяването има различни сайтове и книги, в коитое описано много добре историята на магията и разните такива O0

shmati

• Guest
« Reply #19 on: май 15, 2006, 02:01:01 pm »
Bee, мисля че лекуването е само помощ на болния да се справи сам с болестта - далеч е от магията, според мен.

Друг е въпросът, че любовта е магия :)  но тя е лична - сами минаваме през нея, без външно влияние, без налагане на сила.

poli565

• Guest
« Reply #20 on: май 15, 2006, 02:06:35 pm »
Да любовта е най-личната магията и тя е достатъчно тежка и без някой да и помага,.Също така е  и най-прекрасното нещо, което може да се случи на някой без да е нужна магия

imaginary

• Guest
« Reply #21 on: май 15, 2006, 02:07:27 pm »
Имаше...т.е. четох веднъж,че за да има магията,била тя бяла или черна,власт над теб, трябва да вярваш,че има власт над теб. В този смисъл,достатъчно е да не вярвам,за да бъде тя "развалена".
Второ,което четох,всяка магия се връща към този,който я прави с двойна сила.
И трето -всяко дествие изисква противодействие-т.е. презумцията,че развалянето на магия е добра магия не е вярна.Ако не се правят магий,няма да има нужда да бъдат разваляни!

poli565

• Guest
« Reply #22 on: май 15, 2006, 02:11:57 pm »
Щом нещо е създадено, имало го е, има го и ще го има, защо то да не бъде използвано.Все пак балансът трябва да се спазва, така че все някой тряба да бъде лошият.И ако магията е лоша,нетрябва да пренебрегваме, че всяко лошо има и своята добра страна

shmati

• Guest
« Reply #23 on: май 15, 2006, 02:30:08 pm »
imaginary, не е необходимо да вярвяш, че ще има власт. Дори ако вярвяш, че не може да ти се случи, пак не си защитен.
Да погледнем например народните обичаи -  в тях има толкова неосъзнати знания и незнайни  защити точно срещу тези магически сили. Не напразно обичаите са се запазили толкова дълго време и се спазват до колкото може и сега.   

poli565, това последното "че всяко лошо има и своята добра страна" в случая ми звучи, като целта оправдава средставата :( Човек трябва да се учи от собствените си грешки, а не да му налагат такива, да го поставят насила в среда, в която той се изгубва. Това лошо няма добри страни.

poli565

• Guest
« Reply #24 on: май 15, 2006, 02:35:15 pm »
Целта не винаги оправдава средствата, но всяко нещо има своите добри и лоши страни,а още в самото начало бях написала, че човек сам решава как да живее и никаква магия не би могла да му попречи да си  изживее живта както иска

Offline orchid

• Напредващ
« Reply #25 on: май 15, 2006, 03:30:17 pm »
Аз да ви кажа честно не знам дали вярвам или не в тези магьоснически работи. Сякаш с разделянето си с детството, се разделих и с магиите, но все пак е останала в мен една сянка на съмнение  :)
Да чукна на дърво не съм била омагьосвана и не познавам никой, който да е бил омагьосан. За магически умения само съм чувала. Например за копанарската магия, която била много силна и дори можела да убие човек. Склонна съм сякаш да вярвам и дори като ми го казаха това потръпнах. Но в днешно време тези циганки дето уж правят и развалят магии са повече шарлатанки отколкото нещо друго (Циганите пък имали в наследство по-силна интуитивност и оттам виждали бъдещето и боравели с магии :crazy2:) Мисля, че би могло да съществува магьосничеството, като форма на взаимодействие на енергийни полета, но не мога да си представя какви качества трябва да притежава човек, за да бъде магьосник  :o
А към разните предпазвания от магии, действия, които извършваш за късмет, здраве, скорошно забременяване, щастлива любов и т.н. съм много скептично настроена. Скоро посетих едни мюсюлмански манастир край Разград Демир Баба Теке (мисля, че така се казваше) и там човекът, който ни разказваше историята на манастира ни каза и за разни скали, от които можем да се заредим с енергия, една ниша, където ако ни се задържи хвърленото камъче ще ни се сбъдне желанието, две дупки, които ако улучим със затворени очи ще "избодем очите на дявола" и дори един камък с дупка където ако някоя грешна жена си прекара 3 пъти бикините, ще стане девица  :2funny: Тези неща изразяват желанието на човека да вярва в свръхестествени сили, които да го закрилят и даряват със здраве и щастие, но за мен са само залъгалки. Ако не си помогнеш сам, няма да ти помогне и Господ. Това е моята философия. Никой не може да се намеси в съдбата ти и да обърка пътя ти ако ти не му позволиш да го направи ;)
Every stone a story, like a rosary

poli565

• Guest
« Reply #26 on: май 15, 2006, 03:44:32 pm »
 Ако не си помогнеш сам, няма да ти помогне и Господ. Това е моята философия. Никой не може да се намеси в съдбата ти и да обърка пътя ти ако ти не му позволиш да го направи ;)
Напълно съм съгласна с тази философия.Тя е абсолютно правилна за мен ;)
 Но самата ти използваш израза ,,Да чукна на дърво"
Което сие чиста проба защита от лоши сили

Offline orchid

• Напредващ
« Reply #27 on: май 15, 2006, 03:53:44 pm »
Така е  :D
Имам чувството, че този страх от неизвестни зли сили е заложен в нас  и е станал неразделна част от нашата личност. Затова сигурно толкова много хора вярват на врачки и гледачки. Аз лично мисля, че ще ни е много по-лесно ако се освободим от него, но както виждаш хич не е лесно  ;)
Every stone a story, like a rosary

poli565

• Guest
« Reply #28 on: май 15, 2006, 03:57:31 pm »
Въобще не е лесно да се избавим от тоя страх знам.Но аз съм намерила начин да го преодолявам. И все пак е възможно този страх да е оправдан макар не чак в такова количество. А за врачките и гадателките-мисля че повечето са пълни шарлатани и шарлатанки

Offline Evridika

• Напредващ
« Reply #29 on: юли 10, 2006, 09:35:57 pm »
Магията съществува.Спомнете си житието на св.Киприян и св.Юстина-великият маг Киприян се опитал с цялата си налична сила да въздейства върху девойката Юстина,за да вземе тя решение да се омъжи за един младеж.Всички опити останали безуспешни,защото девойката вярвала силно в Иисус Христос и го приела за свой Бог,а накрая магьосникът сам се отрекъл от всички свои изкуства и повярвал,после станал дори епископ.В Англия през ХІХ век има прецедент-осъден за магьосничество,който успял да изсели почти цял квартал с разни такива прекрасни въздействия,защото някой си искал да го купи на безценица,пък хората не искали.За мен тези въздействия се делят на два вида-съзнателно въздействие върху волята на другия за постигане на определена цел и несъзнателно въздействие,вследствие на неумение да се контролира жизнената енергия.Съзнателното въздействие също има видове и разклонения-чисто магьосничество,както си го знаем от приказките,чрез използване на различни предмети и заклинания,политическа магия-влияние на личности с харизматично въздействие върху останалите за постигане на чисто лични цели и манипулативни техники,използвани от психопати за въздействие върху волята на другите,включително и методи за манипулиране,използвани от тайните служби.Може да има и други,но сега не се сещам.Като цяло магия може да се нарече всяко тайно въздействие върху волята на едно лице  с цел постигане на конкретна облага за друго лице чрез увреждане на енергийната цялост на обекта на въздействие и сломяване на волята му.Несъзнателната магия включва всякакъв вид урочасване,клетви,прокоби,лоши мисли и др.,които попадайки върху човек с по-слаба енергийна защита или внушаема личност могат да го увредят за дълго време.Особено интересни са ситуациите,в които няколко мъже се борят за власт над една жена или няколко жени-за власт над един мъж.Най-добрия начин за справяне с такива енергийни въздействия е силната защита.За християните е достатъчно да се изповядват и причастяват редовно-тогава такива въздействия нямат сила върху тях.Редовно в къщи да се кади с тамян и други благовония,да се пръска със светена вода.В книгата на Петър Димков-"Хигиена и лекуване на душата" има цяла програма за борба с такива въздействия,както и подходящи молитви.Препоръчвам тази книга и личния молитвеник на Димков на всеки,който иска да поддържа хигиена на дома си и да се предпазва от всякакви зловредни въздействия. :)