Author Topic: най-големите проблеми  (Read 4312 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

poli565

• Guest
най-големите проблеми
« on: май 14, 2006, 12:44:33 pm »
какво мислите кои са най-големите проблеми на днешното човечество  >:D
« Last Edit: май 15, 2006, 03:46:55 pm by poli565 »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re: nai-golemite problemi
« Reply #1 on: май 14, 2006, 04:31:06 pm »
Пренаселването, прахосването на природните ресурси, алиенацията, империализма, материализма   
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

poli565

• Guest
« Reply #2 on: май 14, 2006, 08:19:00 pm »
съгласна съм, но за алиенацията говориш за юредическия или за медицинския смисъл на думата

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #3 on: май 14, 2006, 08:40:05 pm »
алиенацията като социален проблем, тоест изкуствените бариери които разделят хората

poli565

• Guest
« Reply #4 on: май 14, 2006, 08:44:04 pm »
ок и така става .това е много важен и наистина разкъсващ нашия свят проблем

bee

• Guest
Re: най-големите проблеми
« Reply #5 on: май 15, 2006, 08:12:07 am »
инерцията, силата на общественото мнение и оттам тоталната посредственост, консуматорщината, култа към парите, безверието, ..... още много мога да се сетя ако се помъча, но не искам да мисля за такива неща  ...  :)

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #6 on: май 15, 2006, 09:29:33 am »
Най -големият проблем за мен е отричането на това което хората виждат всеки ден, навика, неосъзнатостта, невежеството. Хората спят, живеят в ефимерен свят на земното безкрайно ежедневие....забравили са, кои са . Хората си мислим ,ч е сме господарите на света - голяма заблуда есетествено, мислим ,че водата е безкрайна, че болестите не се случват на нас, че не умират нашите деце от глад в африканските пустини, че пазим природата , като на 1000 отсечени дървета-сме засадили 1; Мислим си че кислородът е безкраен, че земетресенията и ураганите са случайност, че озоновата дупка ще се затвори сама, че като ядем химикали ще доживеем повече от 60г, че като се делим на все по-малки и по-малки групички ще се сме щастливи..............................................................................................................................................................................................................................................................................................
Every moment is a miracle right now

poli565

• Guest
« Reply #7 on: май 15, 2006, 02:02:48 pm »
Да :'( явно нашият свят има безкрайно много проблеми, а единствените,които могат да ги разрешат(ние) не правят нищо, вместо това се обръща внимание на незначителни теми!

Защо е така?

Тотално ли откачи човешкия род? :uglystupid2:

Dani

• Guest
« Reply #8 on: май 15, 2006, 04:02:51 pm »
Какво според теб би трябвало да правим ние?
Кои теми наричаш незначителни?
Как си представяш "откаченото" и нрмалното поведение на човешкия род?
Освен проблеми, човешкият род може би е родил и нещо добро?

poli565

• Guest
« Reply #9 on: май 15, 2006, 04:08:43 pm »
Неща с който можем да помогнем много!
Незначителни са темите,които нямат значение и не би трябвало хората да се вълнуват от тях толкова колкото го правят!
За съжаление хората толкова отдавна не са били нормални,че непомнят какво е!
А човешкият род е направил и добри неща! Все пак всяко лошо си има своят добра страна!
С това изказване не мога да обхвана всички хора,защто неможем да поставим всички под един общ знаменател.
Все пак всеки е отделна личност и има право на свой живот!

Dani

• Guest
« Reply #10 on: май 15, 2006, 05:06:43 pm »
Съжалявам, забравих да помоля за конкретни отговори. Може ли да дадеш пример за действие, с което ние с теб или само ти можеш да помогнеш много? Можеш ли да назовеш името на една незначителна тема?...
Между другото, определено смятам, че един от проблемите на човечеството е, че говори и върши нещата по принцип и по идея. Съзнанието ни е подчинено на определени стереотипи на мислене и отсъждане, които скриват от нас истината за света ни и ни правят колективно безотговорни...

poli565

• Guest
« Reply #11 on: май 15, 2006, 07:15:20 pm »
Много от един човек неможе да се очаква. Но можем да помогнем с изхвърлянето на буклуците в кошчето например или с това да рециклираме нещата които можем. Найстина това са малки неща  но ако всеки ги прави това ще допринесе много. Нали знаеш поговорката ,, Капка по капка вир става". И ще повторя, че неможем да слагаме човечеството  под един знаменател, защото на света има различни хора и ако щеш вярвай има и отговорни

Dani

• Guest
« Reply #12 on: май 15, 2006, 09:50:20 pm »
 :-* :-* Мила Поли, радвам се, че те вълнуват проблемите на човечеството, а не само тесният свят около теб.  :smitten: Ако някой ти е казал, че пътят за решаването на проблемите ни е да бием камбаната за тревога и да рисуваме апокалиптични картини на смъртта на планетата и рода ни, направи всичко възможно да изчистиш доброто си, широко сърце от тази "магия". Човешката мисъл, сплетена със силни емоции има свойството да се "визуализира".  :(
И точно затова според моето скромно мнение:

-Не ненавистта към "враговете, които ни създават проблеми" и "равнодушните безотговорници" , а безкористната любов към света ни и братята ни - живи същества в него (не само хора) е Силата, която ще ни помогне да ги спасим.
-Има един начин да изчистим света си от злото, тъмнината и мръсотията - да го пълним с Любов, доброта, светлина и чистота....
Вместо да пускаме парата през сирената, защо не я използваме за двигателя??? Права си - капка по капка - вир става и всеки от нас може да промени света единствено като промени себе си.  :smitten: Как? - като пусне Любовта в сърцето си - а тя си знае работата!  :angel:

poli565

• Guest
« Reply #13 on: май 16, 2006, 06:40:38 am »
Да ;) Абсолютно права си O0 Точно това имах предвид, че ако всеки пусне това добро и го използва светът ни ще стане достатъчно добър! А сегашното положение е само временно и не е чак толкова лошо :)

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #14 on: май 16, 2006, 08:42:37 am »
Въпреки че има много проблеми за решаване докато света стане още по-добро място за живеене то той не е спрял да еволюира. Скоростта на еволюцията обаче зависи от съзнателното решение на всеки от нас(визирайки всички хора на планетата) да допринася с всичките си възможности. По този начин ще се създаде ново енергийно поле(то вече се създава) около Земята, което след това ще въздейства благотворно само по себе си върху нас.
Не знам дали някой разбра какво казах, ама здраве да е :)

bee

• Guest
« Reply #15 on: май 16, 2006, 09:51:38 am »
Разбираме те, Velaskes, разбираме те, не се безпокой.  :)
Аз ако не мислех, че мога да помогна с нещо именно за това енергийно поле, щях сигурно да съм нещастна цял живот и щях да си мисля, че от мен няма никакъв смисъл и щях да се чудя защо изобщо живея .... и такива работи ....
Сега гледам да си изгладя недостатъците и си мечтая да се превърна в едно малко слънчице, което разпръсква лъчите си от любов върху всяко нещо, което докосне погледа му, ...... а и върху някои други неща  :smitten:

Dani

• Guest
« Reply #16 on: май 16, 2006, 11:02:10 am »
"мечтая да се превърна в едно малко слънчице, което разпръсква лъчите си от любов върху всяко нещо, което докосне погледа му" :)
Ами ти всъщност вече си! :) И защо само каквото срещне погледа ти? Слънцето разпръсква лъчите си във всички посоки, а не към определени обекти... Изпитвала ли си някога невероятното щастие да осъзнаеш, че си дарила с любовта и топлината си същество без дори да подозираш за това, без дори да си спирала погледа си върху него?

bee

• Guest
« Reply #17 on: май 16, 2006, 11:36:56 am »
Е, чак пък без да съм спирала погледа си .... във всеки пряк и преносен смисъл на тая дума .... не съм сигурна, май не. ::) Литературата която чета всъщност казва, че трябва да е така, но аз нали все се опитвам да ги усетя на практика тия неща дето ги чета ... един съмняващ се в мен още не е умрял  ;) ....

Иначе слънцето наистина е един невероятен символ. Разбирам всички в древността, които са го издигали в култ, защото без него нас нямаше да ни има, то е физическото условие за съществуването ни, но според мен е много вероятно да има и едно Духовно Слънце, което  е наистина Божеството, създало безсмъртните ни същности, и което разпръсква невидимите си лъчи над нас и събужда съзнанието ни точно така, както нашето слънце събужда природата за живот през пролетта.  :smitten:

Dani

• Guest
« Reply #18 on: май 16, 2006, 01:28:29 pm »
Ами ето един простичък пример:
Ти пишеш тук без да адресираш постингите си към конкретен човек и група хора, нали? И, разбира се, знаеш, че има десетки, ако не и стотици посетители на сайта, които ги четат без да отговарят.....
Преди месец в пощата ми попадна едно странно писмо от напълно непозната жена на моите години, която ми благодареше за постингите ми в един друг сайт - тя била поразена от приликата между съдбите ни и това, което чела, променило начина и на мислене и после и живота и... Сега и тя, и семейството и били щастливи.... Отначало бях стресната, после изумена, после усетих как в съзнанието ми се разля вълна от щастие.....
Пожелавам го на всеки, който натиска Публикувай в този сайт  :smitten:

poli565

• Guest
« Reply #19 on: май 16, 2006, 01:36:36 pm »
Схванах оснавния смисъл и наистина се надявам това енергийно поле да влияе благотворно

poli565

• Guest
« Reply #20 on: май 16, 2006, 01:39:01 pm »
това предното беше за Velaskes

poli565

• Guest
« Reply #21 on: май 16, 2006, 01:42:12 pm »
И наистина се радвам че на света има такива добри хора ката тези които пишат в този сайт.
Все пак наистина светът ни може би е едно добро място за живот