Author Topic: как влияе любовта ....  (Read 3281 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bee

• Guest
как влияе любовта ....
« on: юни 08, 2006, 04:21:08 pm »
Наблюдавали ли сте как се променят хората до вас, които обичате  ... силно и ... дай Боже, безусловно?
Усещате ли благотворното влияние, което оказва любовта ви върху тях? Те по-спокойни и по-добри ли са от преди? Тушират ли се някои от не толкова приятните им навици?
Аз лично винаги съм смятала, че ако човек е склонен да се промени  ... защото много хора всъщност много малко се променят от един епат от живота си нататък .... друг човек (без да говорим за Съдбата или Бог тука, дотолкова доколкото изобщо можем пък и да ги изключим) може да ги промени само чрез любовта си  ....:)
 :smitten:

Offline wind

• Напреднал
Re: как влияе любовта ....
« Reply #1 on: юни 08, 2006, 04:31:26 pm »
Абе не знам дали хората около мен се променят, ако ги обичам "силно и безусловно" .... то аз и не знам дали изобщо мога така....  ???
Обаче! Знам аз как се променям, когато обичам (по моя си изчанчен начин - това според съпруга ми :2funny:). И определено се харесвам повече, когато обичам.  ;)
« Last Edit: юни 08, 2006, 07:09:42 pm by wind »
fly like a wind .......

Offline orchid

• Напредващ
« Reply #2 on: юни 08, 2006, 04:57:37 pm »
При всички случаи любовта има изключително благотворно вличние върху хората на всяко ниво от същността им, но по някое време тежкото ежедневие и стреса я удавят, тази така сияйна любов, което е много жалко. Жалко е да вървим по улицата и да гледаме намусени и сърдити физиономии... :(
Нека обичаме повече и себе си и останалите и всичко около нас :smitten:
Every stone a story, like a rosary

rasto

• Guest
« Reply #3 on: юни 14, 2006, 09:39:00 pm »
Определено ЛЮБОВТА влияе благотворно и на двамата - и на обичащия, и на обичания. :smitten: И определено и двамата се променят под нейното влияние. За добро или за лошо това е съвсем неоспорим факт. Някои оглупяват, други оглушават, трети ослепяват... :idiot2: Те за това хората казват, че ЛЮБОВТА е сляпа, защото като изтрезнееш от опиянението започваш да виждаш реално нещата. А когато ЛЮБОВТА е много искренна и силна се забелязват страшно положителни промени - човек се разхубавява, придобива един особен блясък в очите, една мечтателска отнесеност :D С две думи ПРЕКРАСНО ЧУВСТВО :smitten:

Offline wind

• Напреднал
« Reply #4 on: юни 15, 2006, 01:23:36 pm »
... Те за това хората казват, че ЛЮБОВТА е сляпа, защото като изтрезнееш от опиянението започваш да виждаш реално нещата...
Я да понасоча темата към това "изтрезняване"... Не, че искам да я развалям, ама ... то на мен отвътре ми идва.  :2funny:
Какво става после? Изтрезняваш, започваш да не обръщаш вече такова внимание на качествата, които са те привлекли в началото... постепенно започваш да забелязваш игнорираните до момента недостатъци... и накрая вече се чудиш какво изобщо правиш с този човек...
 :crazy2:
fly like a wind .......

rasto

• Guest
« Reply #5 on: юни 15, 2006, 09:10:49 pm »
 ;D Да ти кажа, Wind, май има нещо такова. Но тук има нещо важно, въпреки че вече си прогледнал ;) :2funny: ако през това време сте си спечелили уважението, то ви чака дъъъъъъъъъълъг и щастлив съвместен живот O0
« Last Edit: юни 15, 2006, 09:13:48 pm by rasto »

Offline wind

• Напреднал
« Reply #6 on: юни 16, 2006, 02:25:46 pm »
Да, ама май само едното уважение не стига... поне на мен не ми стига  ???
Ако се замисли човек - с толкова народ около себе си има "взаимно уважение"... С половинката, с която ще се тормозите доживот все трябва да има и нещо повечко, което да те задържа.  :idiot2:
« Last Edit: юни 16, 2006, 03:18:17 pm by wind »
fly like a wind .......

bee

• Guest
« Reply #7 on: юни 16, 2006, 04:26:07 pm »
Да, ама май само едното уважение не стига... поне на мен не ми стига  ???
Ако се замисли човек - с толкова народ около себе си има "взаимно уважение"... С половинката, с която ще се тормозите доживот все трябва да има и нещо повечко, което да те задържа.  :idiot2:

Ти кажи как му казваш, Windy. Ние с "Любовта" му казваме любов, а вие как му викате???
 :)

Offline wind

• Напреднал
« Reply #8 on: юни 16, 2006, 04:31:00 pm »
Ама вие с "Любовта" на всичко викате "любов" - как да разбере човек кога иде реч баш за любов и кога за нещо друго?  :idiot2:

Пък аз... като го намеря, ще кажа как му викам.  :2funny:   
fly like a wind .......

bee

• Guest
« Reply #9 on: юни 20, 2006, 09:15:48 am »
Ми то май колкото хора по света, толкова понятия за любов трябва да има  ;D
Много е изтъркана тая дума, ейййй, ама като не мога да измисля друга ... :crazy2:

2046

• Guest
Re: Как влияе любовта ....
« Reply #10 on: юни 20, 2006, 11:41:08 am »
Има едно единствено "нещо", в което съм сигурен за ЛЮБОВТА- ТЯ не ражда нищо негативно и нищо разрушително. Ревността не произтича от Любовта, не нараняваш най-близките си, защото ги обичаш. Не намразваш някого заради това, че изпитва дори малка симпатия към любимия ти. Любовта е чистота- ние /казвам го съвсем спокойно и отговорно/ имаме способността да я примесваме с различни емоции,мисли и чувства и Тя често отстъпва, защото не е натрапчива. Аз съм вършил отвратителни неща, мислейки, че те произтичат от нещо съвсем различно и неосквернимо. Думите ми често са били излишни, обещанията също- Любовта не е обещание, не е и думи - тя няма нужда от тези неща...
Тя наистина трансформира- не свиквайте с нея! Не мислете, че изчезва когато измени на страстта...Не бъдете арогантни, когато говорите за нея; по-добре изобщо не говорете за нея..затова замлъквам.