Author Topic: "Да имаш или да бъдеш. Дилемата на човешкия избор" - Ерих  (Read 5574 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
Какво печелим, когато губим, и какво губим, когато печелим?
Двата модуса на същуствуване и техният двубой за душата на човека. Пленници на вещите или господари на самите себе си.
Кой е верният път?

ЕДНО ОТ НАИ-ЗНАЧИМИТЕ И ПОПУЛЯРНИ ПРОИЗВЕДЕНИЯ
на големия американски философ и психоаналитик ЕРИХ ФРОМ е посветено на двата основни типа житейска нагласа:
на стремежа „да имаш"
и на стремежа „да бъдеш"
и тяхната борба за господство над човешката душа.
Според Ерих Фром нагласата „да имаш" ориентира човека към материалните притежания и властта и е обвързана с алчност, завист и агресивност, докато нагласата „да бъдеш" е насочена към удоволствието от споделеното преживяване и  творческата активност и се мотивира от любовта.
Книгата, превърнала се отдавна в световен бестселър и преведена в повече от 30 страни, изследва проявите на двата модуса на съществуване в различните аспекти на всекидневния живот, в процесите на усвояване на знания и общуване,
очертава особеностите на ключови понятия и ценности като радостта и прошката, солидарността и изкуството да се живее ТУК   И   СЕГА"

« Last Edit: април 17, 2009, 02:24:05 pm by Eternities »
I am who I am.

Offline Spirit-Felix

• Creator of Realities
  • Напреднал
  • I metaprogram, therefore I am!
Това наистина е една от най-добрите книги по популярна психология! Препоръчвам я горещо!  :smitten:
Какво ще направиш ДНЕС за да се доближиш до себе си?

Nem Ankh!

Offline Beroe

• Ентусиаст
  • **
Книгата е страхотна,но линка не работи.Аз лично съм изчел повече от половината книги на Фром и мога да твърдя със сигурност че тази книга е добра,но не и най-добрата :)
Ако по пътя срещнеш някой, който е познал истината, не казвай нито дума, но и не мълчи!!!
                                                Дзен Мондо

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
Вижте часа и датата на проверката от мен по линка на книгата.
РАБОТИ!!!
Много моля да се чете упътването за работа със публични файлови сървъри, което е описано нагледно ТУК, защото това не са директни линкове.
« Last Edit: май 05, 2007, 08:10:12 pm by Eternities »
АВТОРЪТ винаги съотвества на Поста си,
защото ПРИНЦИПА НА СЪОТВЕТСТВИЕТО няма изключения.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
понякога работят линковете понякога не работят, може да минат няколко дни без да има видимост към тях, но ако следите редовно, ще случите, в момента сайта се вижда, така че теглете
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline Beroe

• Ентусиаст
  • **
Много добре знам как се работи с хиперъплоуда обаче не работеше.Явно наистина в събота и неделя наистина не работи.
Ако по пътя срещнеш някой, който е познал истината, не казвай нито дума, но и не мълчи!!!
                                                Дзен Мондо

Offline trex

• Начинаещ
  • *
Може ли да качите книгата отново?

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
Mоже :)
I am who I am.