Author Topic: Партия на Любовта  (Read 7222 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bee

• Guest
Партия на Любовта
« on: юли 17, 2006, 10:53:03 am »
Чух за себе си, че съм щяла да основавам партия на Любовта. Нямах такива намерения, но за да не разочаровам очакващите подобна дейност от мен, реших да се пробвам.
Набързо съм нахвърляла някои идеи - предлагам ги на вашето внимание и ще разработвам останалите в движение:

Партията ще я нарека за сега Българска Партия на Любовта - БПЛ

СЪЩНОСТ, ЦЕННОСТИ И ЦЕЛИ НА БПЛ
БПЛ няма никакви традиции – никога не е имало такава партия  .... поне на територията на нашата държава. 
БПЛ е партия на демократичната любов. Нейна основополагаща ценност е свободата.
БПЛ е политическа организация, която работи за изграждане общества от  любящи индивиди.
В БПЛ има идеен плурализъм, свобода за дискусии, за свободно изразяване на мнения и становища извън всякакви рамки.
БПЛ развива своята дейност въз основа на Всемирната Любов, осъществявайки волята на своите членове.
БПЛ е за взаимодействие с всички леви и десни, национално отговорни и национално неотговрни и социално ориентирани и социално неориентирани партии и движения.
БПЛ признава правото на свободно вероизповедание и свободен атеизъм, на културна, езикова, религиозна, етническа и космическа идентичност на българските граждани, принадлежащи към етнически и космически групи; противопоставя се на проявите на егоизъм от всякакъв вид, род и поведение.

ПРИНЦИПИ ЗА ИЗГРАЖДАНЕ И ДЕЙНОСТ НА ПАРТИЯТА
Изграждане – тук и сега. Дейност – любов.

ЧЛЕНСТВО В ПАРТИЯТА
Целия свят членува и да го знае и да не го знае тва.

ОРГАНИЗАЦИОННА СТРУКТУРА
Няма организация, щото любовта не може да се организира.

ОТНОШЕНИЯ КЪМ ДЪРЖАВНИТЕ ОРГАНИ, ПОЛИТИЧЕСКИТЕ СИЛИ, ОРГАНИЗАЦИИ, СЪЮЗИ, ДВИЖЕНИЯ – всички ги обичаме, че и да ги харесваме и да не ги харесваме .... всички сме в кюпа на тоя материален живот, тук и сега.

И накрая ПРОГРАМА на БПЛ:
Да настане любов на Земята и на всички останали светове във Вселаната.  .... Пък след това ще видим кво ще правим .... дано да има и други работи за вършене в тая Вселена  :idiot2:
 :smitten:
« Last Edit: юли 17, 2006, 10:57:04 am by bee »

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
Re: Партия на Любовта
« Reply #1 on: юли 17, 2006, 11:49:43 am »
Вее, ама само да не стане БЛП/к/?  ;) ;D

Аз Преживявам Любовта, но като бунтарка с Волен Дух, имам известна непоносимост към членство, групови принадлежности, строго организирани културно-масови мероприятия, вкарване в рамки, плащане на членски внос, "даване на наклони на някои работи" и др. и веднага се отлюспвам от партията :)

Оставам обаче симпатизант, и без това годините ми вървят към тези на червена оопс любовна бабичка   :D

И предлагам партията да се кандидатира на предстоящите избори ;D

ВЕЕ ПРЕ-ЗИ-ДЕНТ!!!   O0 ;D
I am who I am.

medea

• Guest
« Reply #2 on: юли 17, 2006, 12:37:07 pm »
..... :-\....Много е картка програмата на БПЛ...трябва нещо в нея да мотивира хората, за да станат членове..не само симпатизанти.....като примерна платформа предлагам:
Л-е свързването на ДВЕ души;
Ю-са условията;
Б-посятото семе;
О-външните условия;
В-вечността;
.....трябва само да се доразвие..но аз признавам си ...:)...  не мога.... :(

bee

• Guest
« Reply #3 on: юли 17, 2006, 01:10:13 pm »
Eternities, след като я преживяваш, как може да се отлюспиш   :idiot2:... притеснява те думата "партия" виждам,  :idiot2: ако трябва ще я сменим ... няма сега да се хващаме за думите. :)
Medea, съгласна съм за краткостта ... ама имаме ... "вечността", все пак .... и аз нямам "време" да напиша всичко сега. Да не говорим, че не мога да свърша всичко сама на тоя свят  :tickedoff: :2funny:  .... ето ти допринесе с нещо, все още някой ще допринесе с нещо ... и нещо ще се получи накрая.  :)

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
« Reply #4 on: юли 17, 2006, 02:29:30 pm »
Вее, ето едно предложение за рекламен плакат  ;) :)
I am who I am.

bee

• Guest
« Reply #5 on: юли 17, 2006, 03:12:30 pm »
Мерси, Eternities! На мен ми харесва  - сигурно заради любовта ми към книгите, освен любовта ми към любовта   ;D Някои казват, че живота е  филм, други -  сън, е защо да не е и ... книга.  :smitten:

Аз пък се сетих за подходяща песен за "партията". Това е една от най-любимите ми песни. :) На Сигнал е.  :smitten:

Любов

Любовта ни е хубава приказка,
неизмислена искрено нежна.
Трябва винаги да се обичаме
за да има и светли надежди.

От безсмъртните валсове дивни
си откраднахме тактове чудни,
а от замъка приказна фея
подари ни минутите лунни.

Припев:
От писмата ний си взехме обич,
от морето вълни и омайност
от горите прекрасната свежест,
а живота дари ни,
дари ни с безкрайност.

Любовта се превърна в приказка
отразена в изгрева нов
с твойте думи родиха се стихове
нашата приказна първа любов.

Припев...
« Last Edit: юли 17, 2006, 03:31:42 pm by bee »

bee

• Guest
« Reply #6 on: юли 17, 2006, 09:34:08 pm »
Хи-хи, току-що ми хрумна, че ако съм президент, има един специален бъдещ член, който ще приема само след изпяване на горната песен  ;D Ех, как обичам да ми пеят песнички .. на уше  :2funny:
Но тък горното ме наведе и на мисълта как би трябвало да приемам ... членките  ???  Абе, нещо не ви ли смущава тая дума - "членки" ... какво им е членестото на членките  ??? :2funny:

medea

• Guest
« Reply #7 on: юли 17, 2006, 11:31:31 pm »
.... :2funny:..Аз мисля,bee, че емблемата на новата "партия" трябва да е презерватив ..... :2funny: :2funny:
"Презервативът ограничава производството, унищожава следващото поколение и Ви дава усещане за сигурност, докато всъщност Ви прекарват."..... :2funny:

bee

• Guest
« Reply #8 on: юли 18, 2006, 08:53:08 am »
Може,  ;) само да не е "презерватив" върху сърцето срещу любовта, че в такъв случай, ще ограничи производството на "любящи индивиди", и ще унищожи следващото поколение и ще създаде усещане за илюзорна сигурност, докато  всъщност другите Ви прекарват .... с любовта си  ...към Вас. ::) ;D
« Last Edit: юли 18, 2006, 09:12:07 am by bee »

Offline wind

• Напреднал
« Reply #9 on: юли 19, 2006, 08:05:36 pm »
Може,  ;) само да не е "презерватив" върху сърцето срещу любовта, че в такъв случай, ще ограничи производството на "любящи индивиди", и ще унищожи следващото поколение и ще създаде усещане за илюзорна сигурност, докато  всъщност другите Ви прекарват .... с любовта си  ...към Вас. ::) ;D
Е, това не го разбрах.  :idiot2:

Обаче аз съм за презерватива! Не за друго, ами заради:
" ПРИНЦИПИ ЗА ИЗГРАЖДАНЕ И ДЕЙНОСТ НА ПАРТИЯТА
Изграждане – тук и сега. Дейност – любов."

При такава дейност... по-безопасно ми се струва.  :2funny:
fly like a wind .......

Nirvana

• Guest
« Reply #10 on: юли 20, 2006, 07:02:22 am »
Нямаш право на "струване"...  >:D
Целта е "Изграждане – тук и сега." ...  >:D
 :2funny:   :P

medea

• Guest
« Reply #11 on: юли 20, 2006, 10:43:16 am »
....... :tickedoff:...И с кого ще се ОБИЧАМЕ?!?!
Аз като гледам в този форум всеки дърпа чергата към себе си или иначе казано-се мъчи да дръпне килимчето изпод краката на другия...
Вярна е приказката за българите:
сам българин-комита;
двама правят чета;
трима- чета с предател;
е...и аз съм българка...това е положението... :idiot2:

bee

• Guest
« Reply #12 on: юли 20, 2006, 11:57:21 am »
[Аз като гледам в този форум всеки дърпа чергата към себе си или иначе казано-се мъчи да дръпне килимчето изпод краката на другия...
Е, не е съвсем вярно това де ... някои почти само се забавляваме и се опитваме да забавляваме останалите, други почти все са сериозни, защото така вярват, че трябва да е ... но чак пък да дърпаме черги - няма такова нещо  :)
Повечето май искат да са общество от свободни индивиди ... или самотни крайни индивидуалисти, а аз искам да вкарам любовта в уравнението и да сме общество от свободни любящи индивиди/индивидуалисти. А номера с любовта е прост - обръщаш се дълбоко навътре в себе си, оглеждаш се хубаво, не виждаш нещо друго особено ... освен любов и като си признаеш тоя факт се захващаш да я раздаваш тая любов. Колото повече раздаваш, толкова повече се връща към теб, не само от хората наоколо, но и от самата Вселена.

medea

• Guest
« Reply #13 on: юли 20, 2006, 12:37:07 pm »
.. :)...Така е....ЛЮБОВТА е бумеранг...винаги се връща...все някой, някога, някъде ще ти върне любовта..
А и този, който раздава ЛЮБОВ не става по-беден от това...пакадоксално става по- богат... :smitten:

strahil

• Guest
« Reply #14 on: юли 20, 2006, 02:05:25 pm »
Привет уважаема bee! ...А номера с любовта е прост - обръщаш се дълбоко навътре в себе си, оглеждаш се хубаво, не виждаш нещо друго особено ... освен любов и като си признаеш тоя факт се захващаш да я раздаваш тая любов. Колото повече раздаваш, толкова повече се връща към теб, не само от хората наоколо, но и от самата Вселена. Благодаря Ви. Не бих могъл да го изразя по точно от Вас. Желая Ви приятен ден.

bee

• Guest
« Reply #15 on: октомври 06, 2006, 01:30:05 pm »
Връщам се на темата, щото много противници на любовта ни нападнаха. :)
Да започнем от един елементарен факт. Аз съм си Аз и Аз обичам себе си. Това ясно ли е? Има ли някой дето да не обича себе си? Ако има, да напусне веднага!!!
След като обичам себе си, значи обичам тялото си, сърцето и душата си и разума си. Логично ли е? Според мен, да.
След като обичам  разума си, значи обичам и мислите дето блуждаят в него ...  ако не ги обичах щях да ги изхвърля от там - да не съм мазохист?! :)
След като обичам мислите си, значи обичам предметите на мислите си. Е, за някои може да не е логично, за мен е. Точка.
След като обичам обектите на мислите си, значи обичам де що виждам около себе си и цялата планета (щото всеки ден се сещам за нея) и цялата Вселена (щото и за нея се сещам всеки ден). Също така обичам Създателя си. Нормално нали, независимо той дали е грозен орангутан или Божествен Ангел. Значи обичам Вселената и някои неща отвъд нея. :)
Е, това е положението при мен. Който не му понася .... си знае  :P
« Last Edit: октомври 06, 2006, 01:33:10 pm by bee »

defire

• Guest
« Reply #16 on: октомври 06, 2006, 02:10:34 pm »
Аз се уча да се обичам и да изпитвам радост от себе си все повече и повече, опитвам се да съм такава и към околните.
Приемате ли ме за член? :smitten:

Dani

• Guest
« Reply #17 on: октомври 06, 2006, 02:21:02 pm »
 :) O0 bee
И ако позволите ще добавя:
Обичам тези, които ме нападат, защото за мен това не е нападение. Това е техният начин да ми покажат, че не мислят като мен.
Обичам противниците си, защото за мен те не са противници, а хора, които мислят по начин доста по-различен от моя. :smitten:
Аз не мога да съм член на партия, защото това значи да се отделя от цялото - а цялото  точно тази Любов.... :smitten:

bee

• Guest
« Reply #18 on: октомври 06, 2006, 02:46:05 pm »
Е, "Партията"  беше шега, ама Любовта не е.  ;)
Да ме нападат???? Ха, нека някой се опита да нападне огъня .... ама не огъня от камината или купчината дърва на поляната - а Вечния огън ... този дето Прометей е откраднал от Боговете, за да направи маймуните хора. :)
Поклонничка на Бог Агни съм аз и туй то.  :smitten:

Е, шегувам се малко - по-скоро аз самата съм Огън.  :D
« Last Edit: октомври 06, 2006, 02:50:37 pm by bee »

OM

• Guest
« Reply #19 on: октомври 06, 2006, 07:58:22 pm »
Всъщност Петия елемент или само огън е Любовта - няма особено значение. Аз съм за Любовта във всичките й измерения. Пиши ме за член на "партията" Бий. ;D :smitten:

bee

• Guest
« Reply #20 on: октомври 06, 2006, 08:50:38 pm »
Ами да се захващаме тогава с теоретична подготовка  ... относно огъня ... и кръста в случая. :)
http://www.palitrabg.net/3h.htm

medea

• Guest
« Reply #21 on: октомври 06, 2006, 10:09:32 pm »
;D....Ей,Бий,внимавай скъпа с тази ЛЮБОВ!!!! :2funny: :2funny:

Да обичаш значи да се раздаваш.
И тя го направи.
Раздаде се.
Заповядайте този крак ! Вземете таза ми, обичам Ви !
Приемете от мен това елегантно пръстче...
Раздаде се.
И нищо не остана от нeя. Изчезна.
А подарените части поотделно изгниха и се размирисаха.
"Обичта е миризливо нещо ! " - обобщиха обичаните.

............ O0

OM

• Guest
« Reply #22 on: октомври 06, 2006, 10:51:25 pm »
Е няма да се ограничаваме - Блавадская си е Блавадская, много уважавам нейните изследвания...
Ама за партията ни кръст или огън, кръст и огън ли ще бъде .... ^-^Важното е да топли и винаги да възкръсва(ако й се наложи), кой каквото ще да теоретизира Любовта я има и ще я има сега и винаги...
Медея много канибалска я изрисува и вмирисана отгоре на всичкото, май въобще не е това което е.... (Някакъв сурогат трябва да е)

bee

• Guest
« Reply #23 on: октомври 06, 2006, 11:37:36 pm »
Може да оставим Блаватска настрана.
Да вземем друг пример - писател, лектор и медик ... или Дийпак Чопра:

"Всяко желание за израстване следва потока на любовта.

Израстването е наличие на желание да оставиш действителността да бъде нова всеки миг.

Основа на любовта не са действията и чувствата, а степента на осъзнаване.

В двойствеността любовта идва и си отива; в единението има единствено любов.

Любовта на един човек е концентрирана форма на вселенската любов; вселенската любов е разширена форма на любовта на един човек.

Любовта към друг човек не е отделена от любовта към Бога. Едното е самотна вълна, другото е океанът.

Любовта е навсякъде, но на някои места е блокирана от страха.

Това, което не съдържа любов, трябва да съдържа илюзия.

Всичко е един и същи дух, наблюдаващ себе си с очите на различни наблюдатели."

Offline Spirit-Felix

• Creator of Realities
  • Напреднал
  • I metaprogram, therefore I am!
« Reply #24 on: октомври 07, 2006, 02:17:43 am »
Има ли някой дето да не обича себе си? Ако има, да напусне веднага!!!

Има такива хора. С твоята искряща Любов можеш да излекуваш сърцата им! Не ги отписвай с лека ръка - те просто са забравили. Давайки им Любов ще им напомниш. И тогава ще се сетят, че Обичат себе си.
Тази партия не е ли точно за това: да се обединят тези, които си спомнят, за да напомнят на онези, които не си спомнят...?
Какво ще направиш ДНЕС за да се доближиш до себе си?

Nem Ankh!

bee

• Guest
« Reply #25 on: октомври 07, 2006, 09:01:01 am »
Е, добре де, могат да останат. :)
Но мислиш ли, че можеш да дадеш любов на този, който не обича себе си? Та той е затворен ... за любовта.

Няма нужда изкуствено да се обединяваме, ние сме едно, само някои все още се чувстват отделени ... или "не си спомнят", както казваш ти ... е, те ще си спомнят, когато му дойде времето. Нищо не трябва да се насилва .... аз съм опитвала - не става. :)

Offline Spirit-Felix

• Creator of Realities
  • Напреднал
  • I metaprogram, therefore I am!
« Reply #26 on: октомври 07, 2006, 11:23:14 am »
Ако бъдат изгонени - ще си спомнят по-трудно. А ако ги приемем и видят що е Любов - шансът им е по-голям. 
Какво ще направиш ДНЕС за да се доближиш до себе си?

Nem Ankh!

swetlina

• Guest
« Reply #27 on: ноември 12, 2006, 04:45:47 pm »
 :D  Здравейте фенки и фенове на любовната партия!Толкова се впечатлих,че реших и аз да си дам думата...Щото и аз съм твърдо за масовостта в Партията/малко са членовете и членките.но пък са качествени!/.А,когато станат много-ооооооо о,тогаз "майко юнашка"...-раят в Родината ни ще е построен!Само не разбрах,къде са сбирките,че то електората трябва да познава отблизо ръководството/нали му е поверило да защитава идеите и верванията си!Чакам нишани...